Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41413 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #465 dnia: 18 Listopad, 2020, 18:50 »
Czas epidemii!
Mamy mniej zakażeń.
Zmniejszyliśmy liczbę testów to i mamy mniej zakażeń.
To proste: mało testów mało zachorowań dużo testów dużo zachorowań.
Nie ogarniemy tego tak łatwo.

 
Czyli wedle zasady chińskiego myśliciela "co nas nie zabije , to nas wzmocni"  :P  -
- no i po co robić testy (to drogo kosztuje) "nasz budżet nie jest z gumy" , " program UE nie jest dla nas akceptowalny i zgłaszamy weto"  >:(
Ale w ciekawych czasach przyszło nam żyć : Mateusza rozdział 24 , wersy 21 , 22 .


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #466 dnia: 18 Listopad, 2020, 19:14 »
Bo moi drodzy z tą stroną materialną to jest tak. Według nauk CK błogosławieństwa objawiają się po stronie duchowej. Tylko trudno wtedy pokazać kto ma je większe i bardziej zasłużone. No bo ile można koloryzować, że ma się wspanialych rozmówców w służbie, że ma się niesamowite wręcz bajkowe sceny zapoznania zainteresowanych. Tutaj na pomoc idą materialne sprawy. Bo jak to zaliczymy do błogosławieństwa to już mamy w czym konkurować. Tylko jak to u SJ wszystko jest na pokaz i często nie ma pokrycia. Po za kilkoma przypadkami jakie znam, większość tych dóbr materialnych które są owocem niby błogosławieństwa to poprostu rzeczy na kredyt. Przed zborem gramy zamożnych, normalnie nie starcza do pierwszego, trzeba pożyczać od rodziny. Samochód nówka, fakt, ale przez 4 lata leasingu nie możesz przekroczyć 40000 tys przebiegu, bo wziełes  najtańszy z możliwych i teraz przychodzisz do mnie pożyczać bo musisz zrobić trasę 1500 km a już rocznego limitu masz 500. Nie omieszkałeś jednak parę miesięcy wcześniej zauważyć, że nie wyobrażasz sobie jak można kupić używany.
Jak możesz mieszkać na 70 m.kw z dzieciakami. U mnie sam salon ma 50 m.kw. Tylko ja mam ratę 0 zł a tobie zostało 900 tysięcy do spłaty a zarabiamy podobnie. Itd itp.
Rozwalił mnie typ kiedyś na zborowym grilu, mówiąc, że on nie rozumie jak można nie mieć pieniędzy, przecież Bóg zawsze pomoże tym którzy stawiają sprawy królestwa na pierwszym miejscu. To był przytyk do takiej rodziny na dorobku, gdzie on ciężko pracował, bo chcieli wykończyć mieszkanie.
I tutaj werble. Mówi to koleś zarabiający 3 tysie na rękę. Ale poczuł się lepszy niewątpliwie....

Kiedy moja żona schodziła z pioniera, mieliśmy rozmowę z starszymi. Znali ono naszą sytuację. Moja żona pracowała na pół etatu fizycznie. Ja tak samo. Miesięczne dochody? Ok 2500 na dwie osoby. Auto nie za 20000 ale za 2000 zł. Żadnych oszczędności. Kawalerka wynajmowana.

Gdyby nie rodzice, nie stać by nas było nawet na zebraniowe ciuchy, na które wydawaliśmy znaczną część naszych pieniędzy (na wózkach wielkomiejskich trzeba wyglądać "profesjonalne" - instrukcja z szkoleń).

Co więc poradzili nam starsi na spotkaniu? -Moglibyscie uprościć życie - powiedział programista zarabiający około 15-20 k na rękę z nowym autem i mieszkaniami (sic!).
Nie wytrzymałem i powiedziałem, że już nie mamy jak uprościć życia z wyjątkiem wyprowadzki pod most. Starsi się zreflektowali i dali nam spokój.

Nie zrozumcie mnie źle: każdemu życzę jak najlepiej, niech zarabia jak najwięcej. Sam też obecnie nie narzekam, szczególnie od kiedy się wybudziłem (widocznie Szatan błogosławi). Jednak takie "zachęty" do poświęcania wszystkiego co mamy dla organizacji z ust kogoś, kto kupuje mieszkania na inwestycje i co roku lata 2x na wakacje jest co najmniej hipokryzją.


Offline Estera

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #467 dnia: 18 Listopad, 2020, 19:22 »
(...) każdemu życzę jak najlepiej, niech zarabia jak najwięcej.
Sam też obecnie nie narzekam, szczególnie od kiedy się wybudziłem (widocznie Szatan błogosławi).
   To podobnie jak u mnie, cha, cha, cha.
   Więcej jakby teraz błogosławieństw od Szatana, jak kiedyś od Jehowy.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #468 dnia: 18 Listopad, 2020, 20:23 »
Kiedy moja żona schodziła z pioniera, mieliśmy rozmowę z starszymi. Znali ono naszą sytuację. Moja żona pracowała na pół etatu fizycznie. Ja tak samo. Miesięczne dochody? Ok 2500 na dwie osoby. Auto nie za 20000 ale za 2000 zł. Żadnych oszczędności. Kawalerka wynajmowana.

Gdyby nie rodzice, nie stać by nas było nawet na zebraniowe ciuchy, na które wydawaliśmy znaczną część naszych pieniędzy (na wózkach wielkomiejskich trzeba wyglądać "profesjonalne" - instrukcja z szkoleń).

Co więc poradzili nam starsi na spotkaniu? -Moglibyscie uprościć życie - powiedział programista zarabiający około 15-20 k na rękę z nowym autem i mieszkaniami (sic!).
Nie wytrzymałem i powiedziałem, że już nie mamy jak uprościć życia z wyjątkiem wyprowadzki pod most. Starsi się zreflektowali i dali nam spokój.

Nie zrozumcie mnie źle: każdemu życzę jak najlepiej, niech zarabia jak najwięcej. Sam też obecnie nie narzekam, szczególnie od kiedy się wybudziłem (widocznie Szatan błogosławi). Jednak takie "zachęty" do poświęcania wszystkiego co mamy dla organizacji z ust kogoś, kto kupuje mieszkania na inwestycje i co roku lata 2x na wakacje jest co najmniej hipokryzją.


To odnośnie Twego zadeklarowania -
- "Nie zrozumcie mnie źle: każdemu życzę jak najlepiej, niech zarabia jak najwięcej. Sam też obecnie nie narzekam, szczególnie od kiedy się wybudziłem (widocznie Szatan błogosławi). "
[/quote] 

Mam pytanie do Ciebie  Blue  :)

Więc teraz modlisz się o błogosławieństwo do "pana tego świata " ?
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2020, 20:33 wysłana przez sawaszi »


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #469 dnia: 18 Listopad, 2020, 20:40 »
Dokładnie. Codziennie wznoszę modły do Sean Penna :D


Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #470 dnia: 18 Listopad, 2020, 20:46 »
Dokładnie. Codziennie wznoszę modły do Sean Penna :D


A 'gada' coś do Ciebie ?


Offline Gremczak

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #471 dnia: 18 Listopad, 2020, 20:46 »




Więc teraz modlisz się o błogosławieństwo do "pana tego świata " ?
To ile jest światów?
 Ten i jeszcze jakiś inny.
A może ktoś się modli do pana nie ''tego świata" tylko do pana "tamtego świata".


Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #472 dnia: 18 Listopad, 2020, 21:21 »
To ile jest światów?
 Ten i jeszcze jakiś inny.
A może ktoś się modli do pana nie ''tego świata" tylko do pana "tamtego świata".


To zapewne zależy od orientacji i wychowania  :)
- czytaj : "od wychodowania" się w danej populacji ( ::))
- 'obcyje kosmicze mogą być różne - zarówno kwadratowe , jaki i podłużne'  :o
Ważne jest zatem aby nikomu nie szkodzić - drugie przykazanie Jezusa Chrystusa  :)
 A i to co powiedział Mesjasz - Mateusza 5 : 24 
Ps ; naukowcy i astronauci nie mają jeszcze zdania na ten temat  :(
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2020, 21:38 wysłana przez sawaszi »


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #473 dnia: 18 Listopad, 2020, 21:46 »


A 'gada' coś do Ciebie ?

Za każdym razej jak oglądam Rzekę Tajemnic :D


Offline Gremczak

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #474 dnia: 18 Listopad, 2020, 23:14 »



 A i to co powiedział Mesjasz - Mateusza 5 : 24 
Ps ; naukowcy i astronauci nie mają jeszcze zdania na ten temat  :(
Bo może nikt tego nie chciał sponsorować.


Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #475 dnia: 18 Listopad, 2020, 23:56 »
Za każdym razej jak oglądam Rzekę Tajemnic :D
[/quote

Jo nie jezdem fanem seriali fabularnych  :P - jak ochlondam tv to tyćko PROGRAMY popularnonaukowe
- typu Discovery i Historii  :)

Bo może nikt tego nie chciał sponsorować.


Tak - NASA nie sponsoruje (już) takich badań (sparzyli się na UFO)  , ale Ilon M.  prawdopodobnie ma to w planach kolejnej misji i ekspedycji kosmicznej  :D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #476 dnia: 18 Listopad, 2020, 23:58 »
... Sam też obecnie nie narzekam, szczególnie od kiedy się wybudziłem (widocznie Szatan błogosławi)...

   To podobnie jak u mnie, cha, cha, cha.
   Więcej jakby teraz błogosławieństw od Szatana, jak kiedyś od Jehowy.
   ;D ;D ;D

  :o 666  8-) Trzy szóstki, szóstki, szóstki trzy, mój i ludzi znak... Szatan, Szatan! z nim konać, nawet żyć... Szatan to mój tata.  >:D

Nie bez powodu nawet Synowi Bożemu obiecywał "Wszystko Ci dam, tylko padnij i złóż mi pokłon:))

Dedykacja dla Was:
https://sjwp.pl/index.php?topic=5203.msg226959#msg226959


Offline Estera

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #477 dnia: 19 Listopad, 2020, 00:39 »
:o 666  8-) Trzy szóstki, szóstki, szóstki trzy, mój i ludzi znak... Szatan, Szatan! z nim konać, nawet żyć... Szatan to mój tata.
   DPT
   Ale nie kojarzę sobie, żebym podpisywała jakiś pakt z Szatanem ::)
   A może to on mnie jakoś odnalazł, zaginione dziecko we mgle?
   I się mną zaopiekował?
   Dziękuję za dedykację.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #478 dnia: 19 Listopad, 2020, 11:44 »
Tak jakoś mi się skojarzyło...


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #479 dnia: 19 Listopad, 2020, 17:43 »

 
Czyli wedle zasady chińskiego myśliciela "co nas nie zabije , to nas wzmocni"  :P  -
- no i po co robić testy (to drogo kosztuje) "nasz budżet nie jest z gumy" , " program UE nie jest dla nas akceptowalny i zgłaszamy weto"  >:(
Ale w ciekawych czasach przyszło nam żyć : Mateusza rozdział 24 , wersy 21 , 22 .
O Polska i Węgry są bratankami i mesjaszami w UE-stąd te veto.
25 państw ma zamiar postawić tych bratanków do kąta.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2020, 17:55 wysłana przez Reskator »