Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41087 razy)

Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #285 dnia: 21 Lipiec, 2020, 11:21 »
A ONZ ogłosiła już "pokój i bezpieczeństwo"?
zawsze można uznać że uchwała ONZ dot. 1986 roku jest wystarczająca :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Nikt

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #286 dnia: 21 Lipiec, 2020, 12:25 »
zawsze można uznać że uchwała ONZ dot. 1986 roku jest wystarczająca :)
Cytując nie wiem czy będzie to jednorazowe czy kilkukrotnie w różnych odstępach czasowych ..... ble ble ble
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #287 dnia: 26 Lipiec, 2020, 13:16 »
Sprawozdanie CK nr 5, a tu taka cisza.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702020307_1_VIDEO

W dwudziestu minutach upchnięto epidemie, akcje humanitarną, podążanie za rydwanem Jehowy w krajach biedniejszych, uwięzienie za wiarę, prześladowania w Rosji i końcowe zachęty. Czy ktoś chciałby się podzielić jaki duchowy skarb wyciągnął z zamieszczonego materiału? 🤪

Osobiście zwróciłam uwagę na to, że 116 uwięzionych ŚJ na 8,5 mln daje wynik rzędu 0,0000136%.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Światus

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #288 dnia: 26 Lipiec, 2020, 14:06 »
Sprawozdanie CK nr 5, a tu taka cisza.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702020307_1_VIDEO

W dwudziestu minutach upchnięto epidemie, akcje humanitarną, podążanie za rydwanem Jehowy w krajach biedniejszych, uwięzienie za wiarę, prześladowania w Rosji i końcowe zachęty. Czy ktoś chciałby się podzielić jaki duchowy skarb wyciągnął z zamieszczonego materiału? 🤪

Osobiście zwróciłam uwagę na to, że 116 uwięzionych ŚJ na 8,5 mln daje wynik rzędu 0,0000136%.

DontBeUnkind, też miałem wątpliwą przyjemność obejrzenia tego sprawozdania.
Opisano ciężkie warunki panujące w areszcie w Rosji.
Aresztowane siostry studiowały Biblię i odpisywały na listy...

Także zwróciłem uwagę na te 116 osób. Lud jehowy jest prześladowany na niespotykaną skalę...
W Erytrei jeden z braci siedzi w więzieniu już 26 lat. Jeśli nie spożywał duchowego pokarmu tak długo, to może mieć odstępcze poglądy  ;)

Z innych wieści, w 21 krajach można oglądać lub słuchać zebrań w TV lub radiu (chodzi o Afrykę z tego, co zrozumiałem).
Jehowy jest pełno jak skwarków w kaszy  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #289 dnia: 28 Lipiec, 2020, 21:33 »
Ech, ale mi się nie chce oglądać tego kongresu oraz sprawozdania nr 5...

Z ostatnich wieści starsi dostali kolejne wskazówki związane z koronowirusem. Nie wiem wzystkiego, ale  już nie przyjmujemy gotówki od braci i sióstr w grupach. Powinniśmy jednak uczyć ich, jak korzystać z płatności elektronicznych. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2020, 21:39 wysłana przez Blue »


Offline Teoretyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #290 dnia: 28 Lipiec, 2020, 21:36 »
Społeczność ORG bezgotówkowa?


Offline Blue

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #291 dnia: 28 Lipiec, 2020, 21:38 »
Wszystko do tego zmierza. Karta kredytowa/debetowa, podpięta pod witrynę a niedługo samą aplikację i kasa leci co tydzień, zgodnie z radą apostoła Pawła :)


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #292 dnia: 28 Lipiec, 2020, 21:44 »
To wieszczę mniejsze datki,bo nie każdy chce mieć widoczne na koncie że przesyła kasę do Nadarzyna...
A starsi ludzie będą zawiedzeni,że muszą mieć konto żeby wesprzeć organizację i jak tu być wiernym Świadkiem,mimo pandemii?


Offline Teoretyk

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #293 dnia: 28 Lipiec, 2020, 21:45 »
Ciekawe jak zinterpretują znamię bestii gdy nie będzie można kupować i sprzedawać. Nie będzie gotówki to jak wpłyną środki bez tego znamienia?


Offline Proctor

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #294 dnia: 29 Lipiec, 2020, 15:52 »

 Nie wiem wzystkiego, ale  już nie przyjmujemy gotówki od braci i sióstr w grupach. Powinniśmy jednak uczyć ich, jak korzystać z płatności elektronicznych. :)
Boją się że starsi przywłaszczą sobie kasę.
Na sali w końcu we dwóch wyciąga się ze skrzynek
pieniądze. Ręce opadają.


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #295 dnia: 29 Lipiec, 2020, 16:07 »
Boją się że starsi przywłaszczą sobie kasę.
Na sali w końcu we dwóch wyciąga się ze skrzynek
pieniądze. Ręce opadają.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże 😂
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Takajaja

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #296 dnia: 29 Lipiec, 2020, 16:51 »
Boją się że starsi przywłaszczą sobie kasę.
Na sali w końcu we dwóch wyciąga się ze skrzynek
pieniądze. Ręce opadają.

Zawsze mnie to dziwilo...Przeciez to istny szok! Tak nie wierzyc kochanym, uczciwym braciom? 🤔😂

Widac ze wiekszosc SJ, to takich od 7 boleści...oby,oby


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #297 dnia: 29 Lipiec, 2020, 19:27 »
To czas EPIDEMII a nie "czas po epidemii."
Mamy powrót jest coraz więcej zachorowań.
Brak zebrań zobojetni gorliwych i nadgorliwych.
Ci gorliwi i nadgorliwi zapewne będą szukać stron o śj.
I zapewne trafią na strony te które my trafiliśmy czas temu.


Offline sawaszi

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #298 dnia: 29 Lipiec, 2020, 20:27 »
Epidemia SARS 2 (covid 19) rozwija się na całym świecie w sposób niekontrolowany  :o - jak grypa hiszpanka pandemiczny .
Do tego jako koronawirus cały czas może mutować i szczepionka na niego może być tylko sezonowa .
 Naukowcy i lekarze mówią ,że to wyzwanie dla obecnego stanu wiedzy medycznej i środków pieniężnych od władz .
Czas pokaże co będzie dalej ..


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #299 dnia: 29 Lipiec, 2020, 20:42 »
Reskator, myślę że dopiero sprawozdanie za rok 2020, a według mnie za kolejne lata, odpowie na pytanie jak epidemia odbiła się na kondycji Organizacji. Bo z jednej strony osoby, które miały wątpliwości mają teraz czas na swoje poszukiwania prawdy o „prawdzie”, żadne zajęcia teokratyczne ich nie absorbują, odpływają od zboru tak, że ich już ledwo na horyzoncie widać, a z drugiej strony epidemia zmobilizowała też wielu zainteresowanych, o których istnieniu nic nie wiedziałam (piszę na przykładzie swojego zboru), oraz osoby będące ŚJ ślizgające się pomiędzy tymi dwoma światami, które czekają na sygnał do mobilizacji, żeby do tej duchowej arki zdążyć przed Armagedonem. Aktualne wydarzenia dostarczyły wystarczająco dużo paliwa, żeby utrzymać wiernych w ryzach.

Aczkolwiek osobiście bardzo chciałabym zobaczyć tłuste -2% przy pozycji Polska. Nie liczę na minus przy ogólnoświatowej, ale kto wie 🤷🏼‍♀️
Nolite te bastardes carborundorum