Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czas po epidemii  (Przeczytany 41029 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #270 dnia: 20 Lipiec, 2020, 09:10 »
Masakra... Siedziałam dzisiaj na skróconej strażnicy w towarzystwie zamianowanych. Obserwowałam jak w skupieniu kiwali główkami i sprawiali wrażenie, że ogarniają temat. Po zebraniu zadałam dwa pytania, oczka jak 5zł. Nie wiedzą. Muszą sprawdzić i mi dadzą znać.
Mój mąż powiedział mi wprost, że to nie temat dla niego, ale UFA, że bracia dogłębnie przeanalizowali ten temat i doszli do aktualnego zrozumienia.
Witki mi opadły, a od facepalmów będę miała wklęsłe czoło za moment.

Jeżeli to nie tajemnica , to mógł by ktoś napisać jak to wygląda dokładnie , rozumiem że zamiast zebrania w niedzielę cały zbór łączy się na wideokonferencji i jest prowadzone normalne zebranie , tyle tyko że online ? I rozumem że biorą w tym udział tylko świadkowie i nie może nikt dołączyć do nich tak jak by sobie ktoś z ulicy chciał przyjść na zebranie , do czego zawsze namawiają.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2020, 09:12 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Triss

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #271 dnia: 20 Lipiec, 2020, 09:19 »
Zebranie obejmuje skrócone studium strażnicy bez odczytywania akapitów. Potem jest zachęta aby w ramach możliwości poświęcić teraz czas na zobaczenie pierwszej części zgromadzenia. W kolejnym tygodniu oglądaliśmy sesję popołudniową. Kolejny tydzień - normalne pełne zebranie, a w następnym znowu powtórka schematu i kolejna sesja kogresowa.
W moim zborze były Zachęty aby spotkać się z którąś rodziną braci i wspólnie zobaczyć program. Nie jest to obowiązek

Jeżeli chodzi o 'ludzi z ulicy' to cały program zamieszczony będzie na jw.org więc każdy może zobaczyć.
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #272 dnia: 20 Lipiec, 2020, 16:10 »
Nie wiem jak z Węgrami ale w przypadku Polski to ewidentnie pomyliłeś grupy.
Pisałem ogólnikowo,nie wdajac się w szczegóły.
Od piątku zrobił się wyrażny podział  Europy co do podziału kasy na lata 2021-2027
PÓŁNOC -Holandia,Dania,Austria,Szwecja,Finlandia -to kraje "oszczędne"
POŁUDNIE I WSCHÓD-Hiszpania,Włochy, Portugalia,Grecja,Polska,Węgry,Czechy, Słowacja -wyciągają obie ręce po kasę i pytają o jeszcze.
A Niemcy i Francja tylko się przygląda i nie wie jaką decyzję podjąć by UE się nie rozpadła-choć i tak upadnie.


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #273 dnia: 20 Lipiec, 2020, 16:54 »
A Niemcy i Francja tylko się przygląda i nie wie jaką decyzję podjąć by UE się nie rozpadła-choć i tak upadnie.
to niezmiernie ciekawe: Angela Merkel i Emanuel Macron zatrudniają setki etatowych ekspertów i mimo tego "nie wiedzą" tego co Reskator od dawna "wie" za darmo :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #274 dnia: 20 Lipiec, 2020, 17:39 »
to niezmiernie ciekawe: Angela Merkel i Emanuel Macron zatrudniają setki etatowych ekspertów i mimo tego "nie wiedzą" tego co Reskator od dawna "wie" za darmo :)
Korzystaj! Za darmo z mojej wiedzy! :) Niemcy i Francja decyduje o ruchach UE nie Ursula von der Leyen czy Michel Charles.
Co do setek etatowych ekspertów Angeli i Emanuela a gdzie oni byli jak Europa otwarła szeroko drzwi dla uchodzców.?
A teraz UE daje miliardy Turcji by  trzymali uchodzców na smyczy poza Europą- to dzieje się w czasie panującej epidemii.
Napisałbym więcej ale to forum o ŚJ .
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2020, 18:35 wysłana przez Reskator »


Offline Nikt

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #275 dnia: 20 Lipiec, 2020, 19:14 »
Mam pytanie czy ktoś coś wie już o ogłaszaniu wyroków  w listopadzie. Jakas specjalna kampania do władców i rządów na świecie ??
No i zaczną się wyroki .
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Marzena

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #276 dnia: 20 Lipiec, 2020, 19:15 »
Mam pytanie czy ktoś coś wie już o ogłaszaniu wyroków  w listopadzie. Jakas specjalna kampania do władców i rządów na świecie ??
No i zaczną się wyroki .

Jakie znowu wyroki co gdzie i jak? Czy świadki będą coś ogłaszać znowu?


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #277 dnia: 20 Lipiec, 2020, 20:30 »
gdyby świadkowie Jehowy naprawdę zaczęli "ogłaszanie wyroków" podczas drugiej fali pandemii, to sądy byłyby zmuszone (nomen omen) "orzekać wyroki" za karalne naruszenie zasad dot. zdrowia i życia obywateli

przypuszczam jednak że takiej zorganizowanej akcji nie będzie

ale nie wykluczam osądzenia pojedynczych psychiatrycznych przypadków
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #278 dnia: 20 Lipiec, 2020, 21:01 »
Nikt, podczas obsługi, NO mówił o tej kampanii na jesieni i użył słów " ogłaszanie wyroków". Myślałem że poprostu się zagolopowal, ale w sąsiednim zborze to samo. To jest o tyle śmieszne, że bali się ludziom zaproszenia na Pamiątkę wysyłać,tylko najbliższym, a tu taka akcja w sumie za 3 miesiące. Mają ogłaszać koniec religii fałszywej, więc moze być to prorocze, bo mogą mówić o sobie...


Offline Sebastian

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #279 dnia: 21 Lipiec, 2020, 00:15 »
nie mam nic przeciwko błazenadzie jw.org w internecie (będziemy mieli z nich darmową bekę) ale jeśli będą rozsiewać wirusy od domu do domu to państwo powinno zareagować  z całą surowością prawa, nakładając kilkudziesięciotysięczne kary egzekwowane przez komornika...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #280 dnia: 21 Lipiec, 2020, 06:25 »
Nikt, podczas obsługi, NO mówił o tej kampanii na jesieni i użył słów " ogłaszanie wyroków". Myślałem że poprostu się zagolopowal, ale w sąsiednim zborze to samo. To jest o tyle śmieszne, że bali się ludziom zaproszenia na Pamiątkę wysyłać,tylko najbliższym, a tu taka akcja w sumie za 3 miesiące. Mają ogłaszać koniec religii fałszywej, więc moze być to prorocze, bo mogą mówić o sobie...

O ile mnie pamięć nie myli to oznacza to, że nadszedł koniec „roku dobrej woli Jehowy” i zbory zamykają swoje symboliczne drzwi i kogo nie ma w środku zginie? Fun!

Jeśli informacja jest prawdziwa (Wybacz Siedemtwarzy, ale aktualnie moim NO jest oszołom, który bardzo wychodzi przed szereg w podobnym stylu) to oznacza, że czeka nas nasz własny 1975 rok. Szkoda tylko, że nie ma terminu ważności. Ile jednak można trwać lat w stanie radosnego wyczekiwania, że to już tuż tuż, za rogiem.

Statystyki musiały mocno zaryć jeśli CK zdecydowało się na wypełnienie kolejnego znaku końca. Im szybciej wypełnią tym szybciej to się skończy. Kibicujemy kampanii! Niech nabierze rozmachu!
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2020, 06:28 wysłana przez DontBeUnkind »
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Siedemtwarzy

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #281 dnia: 21 Lipiec, 2020, 07:25 »
Don'tBeUnkind, a czy są NO nie oszołomy? Przecież po reformie NO, kiedy zostali pełnoetatowym i pracownikami, z wypłata, służbowymi samochodami itp, BO wybrało tylko tych najbardziej oddanych. Każdy z nich to poprostu człowiek stojący murem za CK.
Co do wypowiedzi to pytałem się ludzi w innych obwodach to stwierdzenie o wyrokach nie padało. Pewnie akcja zostanie odwołana, a przekaz pójdzie jak to szatan im przeszkadza, bo jak to mówi w moim zborze pewna wernyhora, Bóg posłużył się szatanem, aby ten wypuścił wirusa, aby zostało wstrzymane głoszenie bo czas już ogłaszać tylko wyroki. Ja ta pieśń szła? Armagedon tuż tuż.....


Offline DontBeUnkind

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #282 dnia: 21 Lipiec, 2020, 08:09 »
Siedemtwarzy, mówiąc że mój NO jest oszołomem miałam na myśli, że to bardzo wyjątkowy przypadek, który zasługuje na leczenie psychiatryczne, bo normalny człowiek przy zdrowych zmysłach nie macha swoją marynarką jak żuk skrzydłami przed publiką. No, chyba że jest standuperem albo komikiem. Zerknij na yt na filmik „Jesteś zwycięzcą” - tak mniej więcej prezentuje się poziom jego wykładów. Generalnie na podium brakuje mu tylko tęczowej peruki i czerwonego nosa. Taką opinie zyskał u mnie kiedy jeszcze byłam 100% ŚJ, więc jest to wyjątkowy pajac.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Nikt

Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #283 dnia: 21 Lipiec, 2020, 08:17 »
Don'tBeUnkind, a czy są NO nie oszołomy? Przecież po reformie NO, kiedy zostali pełnoetatowym i pracownikami, z wypłata, służbowymi samochodami itp, BO wybrało tylko tych najbardziej oddanych. Każdy z nich to poprostu człowiek stojący murem za CK.
Co do wypowiedzi to pytałem się ludzi w innych obwodach to stwierdzenie o wyrokach nie padało. Pewnie akcja zostanie odwołana, a przekaz pójdzie jak to szatan im przeszkadza, bo jak to mówi w moim zborze pewna wernyhora, Bóg posłużył się szatanem, aby ten wypuścił wirusa, aby zostało wstrzymane głoszenie bo czas już ogłaszać tylko wyroki. Ja ta pieśń szła? Armagedon tuż tuż.....
Ja natknąłem się na informacje o jakimś liście, w którym to podobno było opisane . Niestety nie mam do niego dostępu. Jedynie przekaz ustny od zaprzyjaźnionych braci.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


BetMen

  • Gość
Odp: Czas po epidemii
« Odpowiedź #284 dnia: 21 Lipiec, 2020, 11:18 »
A ONZ ogłosiła już "pokój i bezpieczeństwo"?
Bez tego ani rusz! Chyba, że Organizacja chce się sama zaorać,jak już to miało miejsce kilka razy...