Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?  (Przeczytany 4878 razy)

Offline Jaskier

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj, 2020, 12:57 »
Ja świetnie się bawię, mam sporo czasu na czytanie publikacji i oglądanie filmów z JWorg itp. Znalazłem ostatnio ciekawy artykuł: Jak radzić sobie w czasie izolacji? Tam przeczytałem, że mogę być szczęśliwy jeżeli będę uświadamiał sobie swoje potrzeby duchowe i je zaspakajał (Mat 5:3,6). Mamy teraz więcej czasu, może wpadniesz na zebranie jutro o 19.30?
O mało nie zwróciłem śniadania  :D
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


BetMen

  • Gość
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj, 2020, 13:07 »

To wiadomo. Nawet pisałem o mojej rozmowie z pionierem i wytycznych organizacyjnych, aby dzwonić do znajomych. Ale tu chodzi o słabo duchowych braci. Trochę dziwne by to było gdyby w takim przypadku liczyli czas i go raportowali.   
Gandalfie a kto ich sprawdzi,chyba tylko Jehowa jeśli go w ogóle to interesuje...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj, 2020, 15:55 »
Nigdy ich nikt nie sprawdzał. Całe to raportowanie polega na zaufaniu.
Możesz sobie wpisać co tylko chcesz. Jeśli będzie to w granicach rozsądku to nawet nikt się nie domyśli, że nakłamałeś.

Moja siostra była pionierką w Gorzowie. Miała psiapsiółkę, też pionierkę.
Ta to dopiero był aparat.  Mojej jednej ciotce ukradła sukienkę a drugiej i pieniądze.
Była tylko upomniana. Za drugim razem zawinęła utarg z hurtownia, gdzie pracowała.
Odsiedziała za to w więzieniu no i oczywiście wtedy ją wykluczono.
A propos raportowania.  Siostra mówiła, że nie pamięta by tamta umawiała się z kimś innym do służby.
A z nią to miesięcznie wyrabiała tak za 20 godzin. Pozostałe godziny najprawdopodobniej sobie dopisywała.
No ale pokazy, wywiady na kongresach cały ten splendor wśród ŚJ był. 



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maj, 2020, 18:19 »
(mtg): poniektóre wypowiedzi są sztampowe, zastanawiam się, przecież wielu z nas było w tej sekcie na rożnych szczeblach drabiny w tzw. służbie pionierskiej
Nikt nie napisał szczerze czy osobiście dodawał godzinki w sprawozdaniu a uważam, w niektórych przepadkach była to stała rutyna , może ktoś z Was podzieli się jak przebiegała jego służba.
Natomiast jeżeli chodzi o moją osobę, będąc przez wiele lat st. pionierem nie kryje dopisywałem sobie godziny oczywiście w zestawieniu rocznym miałem niedobór w ilości 50-100 godzin ów problem musiałem wyjaśnić pisemnie i umotywować jakie przyczyny zaistniały w niewypracowaniu kwantum rocznego oraz rozmowa starszych zachęcająca o uzyskanie lepszych wyników. 
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2020, 18:25 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maj, 2020, 19:41 »
Myśmy dwa dni temu też dostali podobny Sms. Że się o nas martwią i takie tam ble ble ble. Dodali też link do książki " Wróć do Jehowy". A na ulicy udają, że cię nie znają - oczywiście niektórzy. Chyba w jakiejś Strasznicy czy ŻiS była zachęta aby aby to robili . . .
Wiesz dokładnie w której publikacji były wezwania do odzywania się do nieczynnych? Ps. Coś im słabo idą zachęty skierowane do nieczynnych, skoro jesteś zaledwie drugim forumowiczem, który SMS dostał.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Maj, 2020, 20:48 »
To jest akcja taka żebyś dał piątaka
[/b][/size]
Ale jest tu jakiś cwaniak?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


BetMen

  • Gość
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Maj, 2020, 21:15 »
W tym filmie też było "a na uj mnie te kaktus"


Offline Nikt

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Maj, 2020, 21:42 »
Oczywiście,że sobie liczą godziny i udostępnione linki,jako publikacje...
Dzwonią w parach do zainteresowanych i nabijają czas w tej pseudo służbie! Normalnie sekciarstwo pełną gębą >:(

Dokładnie ale przykład idzie z góry podczas obsługi 2 tyg temu sam nadzorca dzwonił choć nie była to wizyta pasterska.  Rodzina co chwile wysyła jaki to cudowny tekst albo jaki wspaniały link na strobie piosenka albo brudkasting żygac się chce . Ja nie mam w co recy włożyć a oni non stop atakują .

A potem siup do statystyk i na zbiorkach jaki to wspaniały przykład doświadczenia itp
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Takajaja

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Maj, 2020, 11:01 »
Cytat: Nikt link=topic=9887.msg217576#msg217576

A potem siup do statystyk i na zbiorkach jaki to wspaniały przykład doświadczenia itp
[/quote

Dlatego lepiej nie odpisywać chyba na jakies smsy. Bo jak z grzecznosci lub po to żeby się odczepili podziękujemy, to poźniej nasza "pozytywna " reakcja bedzie omawiana na zbiorkach przez miesiac i bedą się chwalic jak swoim przykładem wydają świadectwo. Jeszcze bedą miec nadzieje że powrocimy do Świetej i Milosiernej Organizacji😎

🤔 czemu oni widzą tylko w nas problem? A nie zastanowią się czy to w nich nie ma problemu?
Czemu my mamy przemyslec swoje "błedne odejscie" (wedlug nich), a oni nie przemyślą swojej bytnosci?
Chore☹


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Maj, 2020, 17:48 »
Prawdopodobnie dzwonienie zależy od tego gdzie na tej skali się znajdujecie:
1. słaby duchowo
2. nieczynny
3. wykluczony
4. odstępca
5. aktywny odstępca
6. bardzo aktywny odstępca
7. Posiadacz odstępczego vloga na youtube


Offline Nulka

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 89
  • Polubień: 250
  • Fajnie jest być wolnym od 'prawdy'
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Maj, 2020, 17:26 »
Ja natomiast na Whatsappa zaczęłam dostawać od pewnej pionierki z którą kiedyś współpracowałyśmy zdjęcia na których jestem, które pewnie kiedyś mi zrobiła. Pokusiła się nawet o zmontowanie kilku zdjęć z podkładem muzycznym....to aż mnie serio zatkało, bo to dość tragikomiczne. RODO czy coś chyba tego nie ogarnia;))))
Jeśli miały wzbudzić nostalgię za dawnym życiem, to odniosły odwrotny skutek


Offline Takajaja

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Maj, 2020, 20:28 »
Ja natomiast na Whatsappa zaczęłam dostawać od pewnej pionierki z którą kiedyś współpracowałyśmy zdjęcia na których jestem, które pewnie kiedyś mi zrobiła. Pokusiła się nawet o zmontowanie kilku zdjęć z podkładem muzycznym....to aż mnie serio zatkało, bo to dość tragikomiczne. RODO czy coś chyba tego nie ogarnia;))))
Jeśli miały wzbudzić nostalgię za dawnym życiem, to odniosły odwrotny skutek

Dziwne🤔
Ja wczoraj na WhasAppie tez dostałam od pewnej "bliskiej wtedy" pionierki zdjecie wykonane 5 lat temu. Z dopiskiem że tęskni....i takie, tam.....🤔 Przypadek? Czy akcja wzbudzenia tesknoty jak mowisz?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Maj, 2020, 20:32 »
Ja także dostałem wiadomość od pioniera z którym często głosiłem. Wiadomość wysłana na WhatsAppa.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Czy to jest jakaś zorganizowana akcja?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Maj, 2020, 20:39 »
Ja także dostałem wiadomość od pioniera z którym często głosiłem. Wiadomość wysłana na WhatsAppa.

Też tęskni?😁