Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Poszukiwani uczestnicy komitetów sądowniczych - byli starsi oraz "oskrażeni"  (Przeczytany 4907 razy)

Offline Sylas

Witajcie,

Udało się pozyskać sponsora i producenta do zrealizowania Polskiego pełnometrażowego projektu filmu fabularnego o Świadkach Jehowy. Głównym tematem filmu ma być przesłuchanie - komitet sądowniczy. Obraz ten ma ukazać najważniejsze bolączki organizacji oraz powszechnie panującą hipokryzję i podwójne standardy u ŚJ dla szerszego grona ludzi.  W celu zachowania jak największej autentyczności chcę zapytać czy są tu byli starsi, którzy byli uczestnikami takich komitetów sądowniczych i chcieliby się podzielić swoimi historiami oraz spostrzeżeniami ze swojej perspektywy na temat tego co dzieje się za zamkniętymi drzwiami podczas przesłuchań. Zapraszamy do podzielenia się swoimi historiami również osoby, które były uczestnikami komitetów po drugiej stronie jako "oskarżeni". Wszystkie zebrane historie posłużą jako inspiracja do stworzenia skryptu scenariusza opartego na Waszych prawdziwych historiach. W razie wszelkich wątpliwości oferujemy wsparcie prawnika, który zagwarantuje Państwu pełną anonimowość. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania to stawiam się do dyspozycji. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w realizacji tego projektu filmowego i podzielić się swoimi historiami proszę o wiadomość prywatną albo o kontakt mailowy na adres projektkomitetsadowniczy@gmail.com

Pozdrawiam.


Offline Roszada

Wysłałem info do kilku osób.

Puśćcie to info na grupy exŚJ na face.


Offline Takajaja

Powodzenia i trzymam kciuki 😉😉😉

Ludzie zgłaszajcie się 😊
Ja nie bralam udzialu w komiteciku, ale popieram pomysl filmu.
Warto obrazyć jw.org i w ten sposob.


Marzena

  • Gość
Świetny pomysł.


Offline Sylas

Wysłałem info do kilku osób.

Puśćcie to info na grupy exŚJ na face.

Dziękuję za info.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2228
  • Między ślepymi jednooki królem
Sylas widzę żeś człek czynu.
Ja byłem tylko podsądnym, wykluczonym z podstawowego paragrafu.
Jakiś specjalnych fajerwerków na moim komitecie nie było.

O wykluczeniu przeważyły dwie rzeczy.
Moja obecna żona nie była ŚJ.
A druga to chyba ten fragment dialogu:

- Czy przyznał byś się gdyby ta sprawa nie wyszła?
- Nie wiem, bo nie jestem w takiej sytuacji ale chyba nie.
- Dlaczego, przecież grzechy powinniśmy wyznawać?
- No bo nikt sam się nie przyznaje.
- Zobacz, Dawid sam wyznał swoje grzechy.
- Dawid nie wyznał swoich grzechów, on je ukrywał. To prorok je mu wytknął.

No i moment ciszy a potem zmiana tematu.





Offline Sylas

Sylas widzę żeś człek czynu.
Ja byłem tylko podsądnym, wykluczonym z podstawowego paragrafu.
Jakiś specjalnych fajerwerków na moim komitecie nie było.

O wykluczeniu przeważyły dwie rzeczy.
Moja obecna żona nie była ŚJ.
A druga to chyba ten fragment dialogu:

- Czy przyznał byś się gdyby ta sprawa nie wyszła?
- Nie wiem, bo nie jestem w takiej sytuacji ale chyba nie.
- Dlaczego, przecież grzechy powinniśmy wyznawać?
- No bo nikt sam się nie przyznaje.
- Zobacz, Dawid sam wyznał swoje grzechy.
- Dawid nie wyznał swoich grzechów, on je ukrywał. To prorok je mu wytknął.

No i moment ciszy a potem zmiana tematu.

Dziękuję bardzo. Każda relacja jest bardzo cenna.


Offline HARNAŚ

Byłem po dwóch stronach barykady . Sądziłem i byłem sądzony :)


Offline hiacynta

Super pomysł, trzymam mocno kciuki za ten film 👌👌🙂


Offline dziewiatka

No nie wiem warto pamiętać ,że co zbór to inne komitety .Zebranie to w jedną fabułę będzie przypominało  ,,dlaczego ja" , Lub inne tego typu dokumenty.Komitety to kwestia bardzo złożona,gdzie często dochodzi do postępowań wynikłych z braku kompetencji ,która zderza się z prozą życia lub cwaniactwem.Ponad to tego typu projekty nie zmiękczą stanowiska WTC i jego przedstawicieli ,co więcej będą mogli prostować i wskazywać na błędy i nie konsekwencje .Nie powinno się robić czegoś co daje amunicję przeciwnej stronie.


Offline Takajaja

Komitety to kwestia bardzo złożona,gdzie często dochodzi do postępowań wynikłych z braku kompetencji ,która zderza się z prozą życia lub cwaniactwem.Ponad to tego typu projekty nie zmiękczą stanowiska WTC i jego przedstawicieli ,co więcej będą mogli prostować i wskazywać na błędy i nie konsekwencje .Nie powinno się robić czegoś co daje amunicję przeciwnej stronie.

Ale nie zapominajmy że te braki kompetencji i cwaniactwo niszczy ludzkie zycia, rodziny!!
A oni chełpią się że robią to w imię prawdziwego Boga i są reprezentantami prawdziwej religii.

Moze ten film nie zmiękczy stanowiska WTC (wątpie żeby to był głowny cel twórcow filmu), ale pokaze postronnym ludziom co się naprawde dzieje w tych pięknych, czystych salach krolestwa z dokladnie przyciętym trawnikiem.
Pokaze jaki horror przezywają czlonkowie tej sekty, gdy tylko odważa się powiedziec "nie".
Pokaże jak bardzo druzgocacy wplyw na zycie czlowieka i jego rodziny ma jedna decyzja trzech niekompetentnych ludzi, ktorzy uwazaja sie za "Panow zycia i śmierci w jw.org".

Po drugie jesli film bedzie produkcji polskiej itp. To ma szanse trafic do wiekszej liczby odbiorcow. Gdyz duzo ludzi mysli ze  Świadkowie Jehowy w Polsce to tacy mili ludzie, ładnie ubrani itp. A to co sie dzieje zlego u nich to w USA.
Jeśli ogladną film, ktory opowie o wydarzenia z "ich podworka" (polski, bo zawsze blizsza cialu koszula) to na pewno zrobi na nich to wrazenie.


Offline Sylas

Ale nie zapominajmy że te braki kompetencji i cwaniactwo niszczy ludzkie zycia, rodziny!!
A oni chełpią się że robią to w imię prawdziwego Boga i są reprezentantami prawdziwej religii.

Moze ten film nie zmiękczy stanowiska WTC (wątpie żeby to był głowny cel twórcow filmu), ale pokaze postronnym ludziom co się naprawde dzieje w tych pięknych, czystych salach krolestwa z dokladnie przyciętym trawnikiem.
Pokaze jaki horror przezywają czlonkowie tej sekty, gdy tylko odważa się powiedziec "nie".
Pokaże jak bardzo druzgocacy wplyw na zycie czlowieka i jego rodziny ma jedna decyzja trzech niekompetentnych ludzi, ktorzy uwazaja sie za "Panow zycia i śmierci w jw.org".

Po drugie jesli film bedzie produkcji polskiej itp. To ma szanse trafic do wiekszej liczby odbiorcow. Gdyz duzo ludzi mysli ze  Świadkowie Jehowy w Polsce to tacy mili ludzie, ładnie ubrani itp. A to co sie dzieje zlego u nich to w USA.
Jeśli ogladną film, ktory opowie o wydarzenia z "ich podworka" (polski, bo zawsze blizsza cialu koszula) to na pewno zrobi na nich to wrazenie.

Dziękuję Takajaja za uchwycenie sensu powstania filmu. Ujęłaś kropka w kropkę nasz cel i rozumowanie  :D  Jako jedną kwestie dodam, że jesteśmi świadomi, że film dotrze również do m.in. szeregowych Świadków i będzie krążyć jako "zakazany owoc" być może tym mniej "zabetonowanym" damy choć troszkę do myślenia.

Byłem po dwóch stronach barykady . Sądziłem i byłem sądzony :)

Czy chciałbyś podzielić się swoimi historiami po obu stronach?

« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2020, 15:48 wysłana przez Sylas »


Offline Stanisław Klocek


Byłem po dwóch stronach barykady . Sądziłem i byłem sądzony :)
Czy chciałbyś podzielić się swoimi historiami (...)?
Ja byłem wezwany na komitet sądowniczy. Byłem chętny stawić się, ale na warunkach Jezusa "przedstaw przed całym zborem" (Mat 18:17), a nie na warunkach WTS-u za zamkniętymi drzwiami jak Sanhedryn w osłonie ciemnej nocy. Więcej w tym dokumencie. Jeśli by się coś przydało, to w jakiej formie miałbym się podzielić, audio (tel), wideo (np. Skype), czy jeszcze inaczej? (w razie co, mogę podać nr. tel na priw. do wstępnego omówienia)
PS
Podobne przedsięwzięcie Kamili D. ,,Debiutantka", jakoś ucichło.



Offline Sylas

Ja byłem wezwany na komitet sądowniczy. Byłem chętny stawić się, ale na warunkach Jezusa "przedstaw przed całym zborem" (Mat 18:17), a nie na warunkach WTS-u za zamkniętymi drzwiami jak Sanhedryn w osłonie ciemnej nocy. Więcej w tym dokumencie. Jeśli by się coś przydało, to w jakiej formie miałbym się podzielić, audio (tel), wideo (np. Skype), czy jeszcze inaczej? (w razie co, mogę podać nr. tel na priw. do wstępnego omówienia)
PS
Podobne przedsięwzięcie Kamili D. ,,Debiutantka", jakoś ucichło.

Generalnie najlepiej opisowo poprzez kontakt email albo wiadomość prywatną. Telefon też wchodzi w grę, ale tylko przy akceptacji o nagraniu zapisu rozmowy. Chodzi o to, że i tak każda historia musi zostać przez nas poddana analizie.
Widziałem przedsięwzięcie Kamili D. ale tam chyba nie wyszło z pieniędzmi (szkoda) tak przynajmniej się mi wydaje. Do naszego projektu filmowego udało się pozyskać pieniądze od prywatnego podmiotu omijając przy tym zbiórki internetowe.
Teraz jest etap reaserchu. Analizujemy tematy, które chcemy uwypuklić w filmie. Wszystkie te rzeczy, które są największymi rysami na "nieskazitelnej" organizacji. No i kwestia poruszana w tym wątku, aby stworzyć jak najbardziej wiarygodny scenariusz oddający proces komitetów sądowniczych oraz profil psychologiczny i przyczynowo skutkowy każdej postaci w filmie. Do tego potrzebujemy prawdziwych historii.