Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 8573 razy)

Offline Trinity

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 05:57 »
hejka Blue
czy to ty rozmawiałeś z Bartkiem
ostatnio na jego kanale bart _van_es?
gdzie zgadywaliśmy twoje imie?


Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 06:54 »
Zostań w zborze , rób karierę , daj sobie spokój z forum , gdy masz takie obciążenia.


Offline Blue

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 09:02 »
Witaj, czy możesz napisać jak trafiłeś na to forum ?

W skrócie to wiedziałem, że podobne forum istniało szereg lat temu (watchtower), bo jak byłem jeszcze bardzo gorliwym pionierem to kiedyś przez przypadek na nie wszedłem i mało co laptopa przez okno nie wyrzuciłem. Kiedy wybudziłem się kilka miesięcy temu zacząłem szukać tego forum ale odkryłem, że watchtower.pl już nie ma ale jest sjwp.

Od dawana poczytujesz nas?

Kilka miesięcy czytania. Mimo wybudzenia i tak odczuwałem jakiś strach by coś tu napisać.

Opowiedz jak sie wybudzales😊 ciekawa jestem 😄

Na pewno wkrótce napisze. :)

hejka Blue
czy to ty rozmawiałeś z Bartkiem
ostatnio na jego kanale bart _van_es?
gdzie zgadywaliśmy twoje imie?

Niestety, nie oglądam tego kanału więc raczej nie o mnie chodzi.

Zostań w zborze , rób karierę , daj sobie spokój z forum , gdy masz takie obciążenia.

Cóż, jestem PIMO i to pewnie przez długi czas się nie zmieni. Jednak nie dam sobie spokoju z tym forum czy w ogóle z prawdą o prawdzie. Z każdym kolejnym zebraniem coraz ciężej mi słuchać nieustannego nawoływania CK by poświęcić im swoje życie. Nie mogę znieść analizowania i wybielania niemoralnych, obrzydliwych biblijnych historii. Muszę mieć z kim o tym szczerze porozmawiać, bo inaczej zwariuje.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)



Online Gostek

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 09:54 »
Witaj Blue, niestety ale życie w konspiracji ma to do siebie, że musisz cały czas udawać kogoś innego, dlatego o podknięcie się nie jest trudno. W 'stanie' letnim,to możesz trwać latami pod warunkiem, że jesteś tylko zwykłym głosicielem. W twoim przypadku dla kilkudziesięciu głosicieli jesteś  kimś lepszym na którego zwrócone są ich uwagi. Twoje wypowiedzi będą słowo w słowo analizowane.. Tak, że nie ździw się jak starszyzna prędzej czy później poprosi ciebie do osobnego pokoju na rozmowę. Oczywiście, życzę Ci wytrwałości w tym co robisz, ale będzie to niełatwe i tylko do czasu.


Offline Sinéad

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 10:06 »
Cześć Blue, witaj, ja też PIMO  ;)
Fakt, ciężko tak żyć na dwie twarze, ale da się. Z upływem czasu jest jakby łatwiej, gdy pierwsze złe emocje się uspokoją.
2018 - p.i.m.o.


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 10:39 »
W skrócie to wiedziałem, że podobne forum istniało szereg lat temu (watchtower), bo jak byłem jeszcze bardzo gorliwym pionierem to kiedyś przez przypadek na nie wszedłem i mało co laptopa przez okno nie wyrzuciłem. Kiedy wybudziłem się kilka miesięcy temu zacząłem szukać tego forum ale odkryłem, że watchtower.pl już nie ma ale jest sjwp.
Watchtower jest nadal, tylko że zamknięte, tylko do czytania:

https://watchtower.org.pl/

https://watchtower.org.pl/forum/


Offline Fantom

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 10:53 »
 Witaj Blue.
 Jak jesteś tak ''blisko'' w zborze, to może ''wkup się'' i napisz jak od zaplecza wygląda sytuacja w zborze podczas dużych ograniczeń w głoszeniu. Może jest coś co niepokoi starszych, sprawia im trudności lub wyczuwa się ''rozluźnienie'' pośród członków zboru? Może jakiś inna ciekawostka? Jeżeli jesteś tą osobą, za którą się podajesz, to zapewne coś nam ciekawego ''sprzedasz''.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Trinity

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 12:06 »
w sieci jest dużo ex świadków którzy opowiadają swoje historie
zawsze możesz wchodzić na tryb incognito żeby żonka nie zauważyła
opisz nam swoją historię bo my przebrzydłe odstępczuchy jesteśmy żądni
świeżej krwi 😏
wybudzenie jest trudne , zwłaszcza jak się miało serce do orga
będzie ci ciężko, ale da się
zwłaszcza ze tam masz wszystkie interesy życiowe a nawet spadek.słyszałam o gościu który jak został esjotem to ojciec go wydziedziczył. on odbierał to jak największą próbę, wywiadu na kongresach och i ach.
ale po jakimś czasie również się wybudził i odszedł z orga, ale niestety ojciec już zmarł i koleś dostał kilo spadku. frustracja na maxa.
głupstw nie rób tzn nie porywaj się z motyką na słońce.
typu " odkryłem prawdę o prawdzie i wiem że nas oszukali na pewno moi bliscy
też nie chcą być oszukiwani to im powiem co zacz" nie
ludzie tam lubią to, bo nie używają mózgu

tak jak w Matrixie jak Neo bolały oczy
Morfeusz powiedział że nigdy ich nie używał
(Wachowscy byli wychowywani w domu śJ  jak się o tym dowiedziałam
ten film stal się dla mnie wskazówką)
 


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 13:32 »
Muszę mieć z kim o tym szczerze porozmawiać, bo inaczej zwariuje.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Witaj Blue
Fajnie że zdecydowałeś się na rejestracje.

Odnosnie powodu rejestracji...mialam tak samo, jak ty.
Musiałam z kimś pogadać. Wyrzucic to z siebie.
Samo czytanie nic mi nie dawało...

Napewno będzie ci coraz trudniej pogodzic wszystko, ale zycze ci powodzenia. 😉😊


Offline Blue

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 15:50 »
Jak jesteś tak ''blisko'' w zborze, to może ''wkup się'' i napisz jak od zaplecza wygląda sytuacja w zborze podczas dużych ograniczeń w głoszeniu. Może jest coś co niepokoi starszych, sprawia im trudności lub wyczuwa się ''rozluźnienie'' pośród członków zboru? Może jakiś inna ciekawostka? Jeżeli jesteś tą osobą, za którą się podajesz, to zapewne coś nam ciekawego ''sprzedasz''.

Hehe, czyli taki "teścik"? :D Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale oczywiście mogę coś tam sprzedać. Jak pewnie doskonale wiecie, z powodu Covid-19 wszystkie zebrania oraz zbiórki są organizowane przez Zoom. Usługujący ( najbardziej starsi ) przykładają szczególną uwagę do tego, by jak najwięcej osób mogło korzystać z Zooma. Dlatego nadzorcy grup (w tym ja) musieli poświęcić bardzo dużo czasu aby odwiedzić wszystkie starsze ciocie/wujków w maseczkach i rękawiczkach, by ustawić im tego Zooma oraz nauczyć ich posługiwania się nim. Obecnie ogranicza się to do naciśnięcia jednego przycisku po zrobieniu odpowiedniego skrótu na ekranie. Jeśli ktoś nie może korzystać z Zooma, to może korzystać z telekonferencji ale jest duży nacisk, aby jednak mógł korzystać z Zooma.

Po za tym, obecnie wszyscy nadzorcy grup mają obowiazek każdego tygodnia skontaktować się z każdym członkiem swojej grupy. Do niedzieli musi złożyć koordynatorowi raport z sytuacji w jego grupie. Jeżeli jakis głosiciel zgłasza jakieś potrzeby, lub są z nim jakieś problemy, zostaje wymieniony z imienia i nazwiska w tym raporcie. Z tego co wiem, jest to postanowienie ogólnopolskie. Wszystkie te raporty trafiają do NO.


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 16:19 »

Po za tym, obecnie wszyscy nadzorcy grup mają obowiazek każdego tygodnia skontaktować się z każdym członkiem swojej grupy. Do niedzieli musi złożyć koordynatorowi raport z sytuacji w jego grupie. Jeżeli jakis głosiciel zgłasza jakieś potrzeby, lub są z nim jakieś problemy, zostaje wymieniony z imienia i nazwiska w tym raporcie. Z tego co wiem, jest to postanowienie ogólnopolskie. Wszystkie te raporty trafiają do NO.

Czyli pełna kontrola czy tam nadzor. Oczywiscie w pozytywnym bądz też negatywnym znaczeniu. W zależności kto jak na to patrzy.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙄

Blue..a ty co o tym myślisz??
Czy do tych "potrzeb" zaliczaja sie tez potrzeby materialne?
I czy w ogole jest jakis odzew od NO?
Czy jesli ktos nie ma ochoty się łaczyc przez zooma to delikwenta tez opisujecie w takiej notatce? Ponosi jakies konsekwencje z tego "grzechu"?


Offline Blue

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 16:58 »
Nie taka prosta sprawa. Z jednej strony z tego co wiem chociażby ze spotkań z usługującymi podczas wizyt NO taka troska o braci wynika po części że strachu przed... Odstępami. W moim obwodzie kilka rodzin odeszło od orga, pod wpływem informacji o pedofilii, które wynikneły z komisji w Australii.
Z drugiej strony wielu braciszków rzeczywiście pomaga sobie nawzajem. Niektórzy nadzorcy grup rzeczywiście spędzają dużo czasu na pomocy swoim owcom, także takiej materialnej. Jednak najważniejsze jest pilnowanie by owce co tydzień były na dwóch zebraniach. Nawet dzwonimy i dopytujemy się czy na pewno skorzystali. Chociaż ja to ograniczyłem, ale zalecenia takie by dopytywać.


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 17:45 »
Jednak najważniejsze jest pilnowanie by owce co tydzień były na dwóch zebraniach. Nawet dzwonimy i dopytujemy się czy na pewno skorzystali. Chociaż ja to ograniczyłem, ale zalecenia takie by dopytywać.

Dopytac?
To wy nie widzicie na tym zoom kto się łączy?
Chyba bracia maja jakies loginy?
Czyzby bracia mieli brak zaufania do owiec?

Ale rozumiem twoje "organiczenie" tej procedury dzwonienia i dopytywania. Nie ma co przesadzać ale polecenie jednak musisz wykonac z racji powierzonego przywileju.

Na koniec tylko powiem że jesli to sluzy strachowi przed odstępcami to nieźle trzymają braci za "morde" a ten zoom w cudowny sposob to umożliwia.


Offline Reskator

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 18:16 »
Musisz odpływać powoli z WTS-u,jak żagiel znika z horyzontu.
W czasach pandemii  ucisku wszyscy śj teraz raczej wskakują do arki
a Ty wyskakujesz z titanica na głębokie wody "odstępczego forum"?
To szok dla rodziny i braci w wierze-musisz działać w skrytości ducha.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2020, 18:18 wysłana przez Reskator »


Offline Blue

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 18:25 »
Dopytac?
To wy nie widzicie na tym zoom kto się łączy?
Chyba bracia maja jakies loginy?
Czyzby bracia mieli brak zaufania do owiec?

Widzimy kto się łaczy, ale często z jednego konta korzysta cała rodzina. No więc trzeba sumiennie owieczki policzyć. No i jak ktoś się nie pokazuje albo nic nie powie, to przecież nie ma pewności, że odebrał swój przydział propagandy. Więc musimy się upewnić :) Chociaż bracia to tłumaczą troską o kwestie techniczne.

Musisz odpływać powoli z WTS-u,jak żagiel znika z horyzontu.
W czasach pandemii  ucisku wszyscy śj teraz raczej wskakują do arki
a Ty wyskakujesz z titanica na głębokie wody "odstępczego forum"?
To szok dla rodziny i braci w wierze-musisz działać w skrytości ducha.

Cóż, widać zatem jakiego rodzaju "wiara" kieruje dużą częścią JW. Jak trwoga to do Boga. Szybciutko przytulić się do JW, bo inaczej Jehowa mnie zamorduje w Armagedonie razem z tymi 8mld ludzi, którzy zawinili nie zgadzając się z interpretcją Biblii kilku starszych mężczyzn z stanu Nowy York.
Ja zacząłem się wybudzać wiele miesięcy przed pandemią, więc można powiedzieć, że to dla mnie taki chrzest bojowy. :D