Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc w obliczu epidemii  (Przeczytany 7125 razy)

Offline Takajaja

Pomoc w obliczu epidemii
« dnia: 30 Marzec, 2020, 21:19 »
Od paru dni, tygodni obserwujemy świat jak i nasz kraj. To w internecie, TV czy na żywo w swoich miastach, miasteczkach i wioskach.

Widzimy ludzi ktorzy w obliczu epidemii się jednoczą.
Ludzi ktorzy umieszczają na necie nagrania wspierajace akcję "zostań w domu"
Kobiety (osoby prywatne), szwaczki i nawet zakonnice ktore poświecaja czas, siły i czesto swoje srodki do szycia maseczek.
Osoby prywatne ktore też pomagają przy kupnie materialow, czy transporcie.
Zwykli mali przedsiębiorcy, restauratorzy ktorzy organizuja posiłki dla pracownikow sluzby zdrowia.
Takich i innych akcji jest duzo.

Ci ludzie nie pytają: Dla kogo to? (Czy SJ, Katolika, Adwentysty)
Nie pytają co za to będą mieć?

A gdzie w tym wszystkim slynni Swiadkowie Jehowy?? Gdzie?

Siedzą cicho pozamykani we wlasnych norach!!!
Sami we wlasnych grupach organizują zebrania sobie!!!
Zapomnieli o liscie z 16.03.20 do starszych, w ktorym pisze zeby skontaktować sie z nieczynnymi i wykluczonymi!!
Zajeci są siedzeniem i organizowaniem swojej świetej Pamiatki  jak i gloszenia. Bo to dla nich teraz jest najistotniejsza sprawa. Żeby tylko mieć co w "owocu" napisac ale też zeby "samemu dupe" przed wirusem ocalić.
Jakze wyraźnie mozna zobaczyć hipokryzje i egoizm tej grupy!!


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec, 2020, 21:32 »
Przecież, jako to mówią zborowe wernychory, to  koniec świata tuż tuż. To po co oni będą te maseczki szyć, jedzenie robić, jak już nie długo to wszystko rozpuści się od gorąca. Dla Świadków nie ma dziś, tu i teraz, dla nich jest jutro, tam, w przyszłości. Są odrealnieni, nie umieją rozmawiać z ludzmi, ot tak po przyjacielsku. Albo nie mówią nic albo napier...........ą o swoich wierzeniach. Przecież dla nich wszystko właśnie się spełnią, jest to co wyczekują, tylko niech już ci ludzie zdechną, Armagedon i już ku...wa raj.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec, 2020, 22:08 »
Więc tak. Zacznę swoja wypowiedź od słynnego: "a więc".
A więc tak. Ja jestem Świadkiem Jehowy. Ktoś się chce zapytać ilu osobom pomogłem, zapytałem o zdrowie? Dodatkowo w tę grupę wpiszcie tych 'kulawych', czyli wykluczonych. Wiecie kto siedzi po domach? W PL najwięcej katolików. To wynika ze statystyki. Nic nie robią szuje jedne.
Teraz pytanie jest takie. Do założycielki wątku. Robimy sztuczny temat, czy wiemy jak dowalić ŚJ? Pytanie jest retoryczne, bo odpowiedź znam.
Powoływanie się na jakieś listy, których treści się nie rozumie, i pisanie o hipokryzji, jest tylko niedouczeniem. Nawet nie współczuje.


Offline rzeski

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec, 2020, 22:20 »
A więc nie do końca się zgodzę.Kilkakrotnie słyszałem na własne uszy słowa wypowiadane z wyraźną nutką złośliwej satysfakcji odnośnie ludzi "ze świata", coś w stylu: " jęk bezradnych narodów nie znających drogi wyjścia".
Wiem, wiem tylko część tak myśli, ale zdecydowanie raczej ta liczniejsza.Cóż każda grupa społeczna , zawodowa ma swoje specyficzne skrzywienia czasami nazywane chorobą zawodową. Tutaj zdefiniowałbym to skrzywienie nieuzasadnionym poczuciem wyjątkowości.


Offline Gremczak

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec, 2020, 23:03 »
U mnie w zborze brat miał pretensję do władz polskich ,że nie przyznali mu jakiegoś przywileju ( chodziło o jakąś kasę).
 To ja mu wyjaśniłem ,że z takich przywilejów korzystają tylko obywatele polscy.
Z tego co wiem to  Ty  jesteś obywatelem Nowego Świata.
To o co masz pretensję?
Trochę się wkurzył na mnie.


Offline rzeski

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec, 2020, 23:17 »
Nie dziwię się temu bratu .Przecież Lett ostatnio coś mówił o spijaniu mleka z narodów... ;)


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marzec, 2020, 00:43 »
Ale mówisz o Świadkach Jehowy czy o Organizacji bo to nie to samo. Pojedynczy SJ się angażują i pomagają (znam osobiście kilka osób) . Jeśli chodzi o Orga to robi tyle samo co inne religie czyli nic.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec, 2020, 06:23 »
Ale mówisz o Świadkach Jehowy czy o Organizacji bo to nie to samo. Pojedynczy SJ się angażują i pomagają (znam osobiście kilka osób) . Jeśli chodzi o Orga to robi tyle samo co inne religie czyli nic.

No bez przesady. Nie śledzę tego dokładnie, można to na pewno znaleźć w internecie kiedy i ile razy, ale ja słyszałem co najmniej dwukrotnie, że Papież modlił się o ustanie epidemii i wygłasza uroczyste błogosławieństwo Urbit et Orbi. To jest nic? Przecież wierzący wiedzą, że proście a będzie wam dane, pukajcie a wam otworzą.  Ileż to razy w obliczu poważniejszych zagrożeń modlitwa pomogła przetrwać ludziom Kościoła? Czy religijnie można zrobić coś więcej ponad zadbanie o pomoc Najwyższego?


Offline Fantom

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec, 2020, 07:56 »
Jako instytucja wyznania ŚJ, to nie słyszałem o przekazaniu jakiejś kwoty na wsparcie walki z koronawirusem. Jednak Caritas zbiera. Jak na razie z mizernym skutkiem, ale zawsze coś. Papież również przekazał 30 respiratorów. Nie jestem za tym aby dowalić komuś, ale trzymajmy się faktów. ŚJ głośno ''wrzeszczą'', że prawdziwych chrześcijan można poznać po miłości. Tylko, że ta miłość nie ma być ograniczona do wąskiego grona. Co CK przekazało na walkę z wirusem? Czy zachęciło wspołwyznawców do podjęcia jakiś działań? ŚJ pełnią społeczną misję. Inni też. Normalne jest dla mnie, że mamy prawo porównać jak rzeczywiście w krytycznej chwili te wyznania zdają społeczny egzamin. A więc jak ŚJ wypadają w porównaniu z innymi? Przecież to oni lubią się tak porównywać i dowalać tym drugim. Byłem ŚJ i wiem z jaką satysfakcją i pychą wynosili się ponad innych nie szczędząc sobie achów i ochów.
 
Nie jestem fanem KK. Nie będę jednak zakłamywał rzeczywistości. Czy KK mógłby sypnąć groszem? Mogłby, bo ma. Pomimo tego i tak robi o wiele więcej od SJ.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-papiez-przekazal-wloskim-szpitalom-30-respiratorow-4515656

https://gk24.pl/dyrektor-caritasu-w-walce-z-koronawirusem-wszystkie-rece-na-poklad/ar/c1-14875249
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 08:08 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gremczak

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:04 »
KrK jako instytucja w jakiś sposób pomaga i nie tylko swoim członkom.
SJ jako instytucja nie pomaga ani swoim członkom ani innym.


Offline pikola2000

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:14 »
Ogólnie nie wiem o co tu kaman bo nie sposób przeczytać wszystkich postów. Ciekawi mnie temat sj bo zazwyczaj stoją ze swoim banerem na osiedlu pod blokiem a teraz nie. Jeśli się schowali przed epidemią to chyba raczej dobrze bo nie narażają siebie i innych na zarażenie i prawie pewną śmierć a ofiar jak widać na zachodzie Europy jest i będzie coraz więcej i nie wiadomo kogo dopadnie ten robak. Może mnie a może Ciebie ?!. Nie wiem czy to wiecie ale na 99% wirus uciekł w Chinach wskutek eksperymentów z ludzkim i zwierzęcym DNA a potem "materiał genetyczny" czyli zakażone zwierzę zostało sprzedane na targu jak zwykłe mięso. Generalnie gratuluję zabawy w "PanaBoga" i stworzenie kolejnego problemu dla wszystkich przez manipulowanie kodem genetycznym roślin zwierząt i wirusów. Karmienie zwierzyny żywnością GMO też zaliczam do "sukcesów" dzisiejszej cywilizacji. Czy wiecie że świnie są karmione soją i kukurydzą GMO i często zdychają mając 4 miesiące na zawał serca od sterydów i antybiotyków które mają podawane codziennie od chwili urodzenia ? Czy wiecie że kurczakom podawane są sztuczne hormony i sterydy i psychotropy w tym Prozac a potem wszyscy to jecie i zmienia to wasz sposób postrzegania otoczenia ? No i najciekawsze z ostatniej chwili... W Hiszpanii i we Włoszech lokalnie grasują uzbrojone bandy które rabują i gwałcą ( facetów też ) ( tak w odbyt w kilku kilkunastu i przy tym biją do nieprzytomności  ) !? Poczytajcie jakieś niezależne źródła i dziennikarzy śledczych bo ja się mogę mylić. Planeta ziemia to nie tylko poLandia z KK i jego zaściankowym ograniczonym mentalnie postkatolickim i postkomunistycznym sposobem myślenia w którym wszystko jest czarno-białe. Myślę że jako byli czy obecni sj raczej powinniście się skupić na tym jak innym i sobie pomóc w obliczu tego ogólnoświatowego kryzysu zamiast krytykować innych bo innych najłatwiej się krytykuje jak hejter któremu nic nie pasuje. Myślałam że dowiem się tu czegoś ciekawego bo bardzo mnie aktualnie interesuje temat sj ale sądząc po tym najnowszym wątku i kilku innych które pobieżnie przejżałam niektórym jest tu potrzebna chyba psychoterapia bo mają ewidentny problem z samooceną a przez to z oceną innych osób. Od strony "religijnej" też się niczego specjalnego tu nie dowiedziałam poza tym że niektórzy są sfrustrowani tym jak kiedyś żyli i robią bekę ze wszystkiego. A może nasza cywilizacja w obecnym kształcie rzeczywiście się kończy !?  Konkrety proszę bez personalnych wycieczek... :)


Offline Gremczak

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:19 »
Ogólnie nie wiem o co tu kaman bo nie sposób przeczytać wszystkich postów. Ciekawi mnie temat sj bo zazwyczaj stoją ze swoim banerem na osiedlu pod blokiem a teraz nie. Jeśli się schowali przed epidemią to chyba raczej dobrze bo nie narażają siebie i innych na zarażenie i prawie pewną śmierć a ofiar jak widać na zachodzie Europy jest i będzie coraz więcej i nie wiadomo kogo dopadnie ten robak. Może mnie a może Ciebie ?!. Nie wiem czy to wiecie ale na 99% wirus uciekł w Chinach wskutek eksperymentów z ludzkim i zwierzęcym DNA a potem "materiał genetyczny" czyli zakażone zwierzę zostało sprzedane na targu jak zwykłe mięso. Generalnie gratuluję zabawy w "PanaBoga" i stworzenie kolejnego problemu dla wszystkich przez manipulowanie kodem genetycznym roślin zwierząt i wirusów. Karmienie zwierzyny żywnością GMO też zaliczam do "sukcesów" dzisiejszej cywilizacji. Czy wiecie że świnie są karmione soją i kukurydzą GMO i często zdychają mając 4 miesiące na zawał serca od sterydów i antybiotyków które mają podawane codziennie od chwili urodzenia ? Czy wiecie że kurczakom podawane są sztuczne hormony i sterydy i psychotropy w tym Prozac a potem wszyscy to jecie i zmienia to wasz sposób postrzegania otoczenia ? No i najciekawsze z ostatniej chwili... W Hiszpanii i we Włoszech lokalnie grasują uzbrojone bandy które rabują i gwałcą ( facetów też ) ( tak w odbyt w kilku kilkunastu i przy tym biją do nieprzytomności  ) !? Poczytajcie jakieś niezależne źródła i dziennikarzy śledczych bo ja się mogę mylić. Planeta ziemia to nie tylko poLandia z KK i jego zaściankowym ograniczonym mentalnie postkatolickim i postkomunistycznym sposobem myślenia w którym wszystko jest czarno-białe. Myślę że jako byli czy obecni sj raczej powinniście się skupić na tym jak innym i sobie pomóc w obliczu tego ogólnoświatowego kryzysu zamiast krytykować innych bo innych najłatwiej się krytykuje jak hejter któremu nic nie pasuje. Myślałam że dowiem się tu czegoś ciekawego bo bardzo mnie aktualnie interesuje temat sj ale sądząc po tym najnowszym wątku i kilku innych które pobieżnie przejżałam niektórym jest tu potrzebna chyba psychoterapia bo mają ewidentny problem z samooceną a przez to z oceną innych osób. Od strony "religijnej" też się niczego specjalnego tu nie dowiedziałam poza tym że niektórzy są sfrustrowani tym jak kiedyś żyli i robią bekę ze wszystkiego. A może nasza cywilizacja w obecnym kształcie rzeczywiście się kończy !?  Konkrety proszę bez personalnych wycieczek... :)
A ja widzę ,że niektórzy tu na forum potrafią się klonować.


Offline Fantom

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:30 »
 Problem z samooceną to mają członkowie CK. Psychoterpia jest im potrzebna. Tego chyba nie wiedziałeś, bo nie było o tym żadnego wątku. Ciesze się, że dowiedziałeś się czegoś nowego. Krytyka jak najbardziej, jeżeli jest ku temu powód. Dlaczego nie? ŚJ przodują w krytykowaniu innych. Nie wiem czy również wiesz, ale na 99% wskutek manipulacji CK inni wstępują w szeregi ŚJ. Powiedz nam jak Ty się skupiłeś na pomaganiu innym . Napomnę jeszcze, że zarzucasz nam krytykę, ale chyba sam to zrobiłeś w komentarzu odnośnie KK. Rozdwojenie jaźni masz?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline pikola2000

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:52 »
Ciekawie jest też na rynku ropy naftowej. Na co umówiły się USA ( FED ) Arabia Saudyjska oraz Izrael ( właściciele akcji większości spółek wydobywczych ). Cena ropy oscyluje wokół 20 dolarów. Rynki zalane tanią ropą i już padają pierwsze rafinerie. Eksperci prognozują że cena ropy może zejść nawet do 5ciu dolarów czyli do ceny sprzed kryzysu 1976. Epidemia zmniejszyła zapotrzebowanie na wydobycie w skali globalnej już prawie o połowę. Pytanie kto upadnie finnsowo ?!  Rosyjska ropa najtańsza bo najgorsza ale afrykańskie ( chińskie ) koncerny wydobywcze też za chwilę będą zmuszone dopłacać do magazynowania ropy. Do tego FED znowu uruchomił drukarkę z dolarami i wydrukuje 2 biliony dolarów czyli wszyscy mający rezerwy dolarowe stracą i na ropie i na cenie dolara. Pytanie co po tym kryzysie ?!?! NWO .... ?! Wielki kapitał międzynarodowy właśnie skupuje ziemię firmy developerskie złoto i wodę. Takie są fakty. Wystarczy poszukać w internecie. Konkrety....

Nemo: To nie jest forum ekonomiczne.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2020, 10:19 wysłana przez Nemo »


Offline Roszada

Odp: Pomoc w obliczu epidemii
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Marzec, 2020, 08:56 »
Konkrety proszę bez personalnych wycieczek... :)
Co tu dyskutować, sam najlepiej wiesz.
Pewnie są fora, gdzie czekają na ciebie bardzo.
My tu robimy wycieczki personalne, więc nie spodoba ci się. ;)

To nie forum gospodarcze. Pomyliłeś chyba fora. :)