Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium czerwiec 2020  (Przeczytany 3472 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium czerwiec 2020
« dnia: 25 Marzec, 2020, 09:50 »
Epidemia pandemią, a Strażnica na czerwiec 2020 już wyszła:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-czerwiec-2020/

"Być może i ty miałeś mieszane uczucia, kiedy w zborze wprowadzano jakieś zmiany organizacyjne. Może uważałeś, że jest ich zbyt wiele, i czułeś się przytłoczony. Albo podobały ci się pewne wcześniejsze ustalenia i wolałeś, żeby się nie zmieniały. Jakkolwiek było, mogłeś czuć, że twoja cierpliwość jest wystawiona na próbę. I pewnie potrzebowałeś czasu, żeby oswoić się z nową sytuacją. Jeśli jednak starasz się reagować w odpowiedni sposób, z pewnością zobaczysz, że Jehowa ci błogosławi." s. 31.

"Mieszane uczucia"?
Niechby się kto publicznie z nimi obniósł. :)

"Dzisiaj starsi zboru nie są „naczelnikami”, ale mają dbać o trzodę Bożą, którą im powierzono (1 Piotra 5:1-3). Nie panoszą się nad nią, tylko starają się ją paść najlepiej, jak potrafią. Dlatego chętnie przybywają na dodatkowe szkolenia, między innymi na Kurs Służby Królestwa. W trakcie takich szkoleń uczą się, jak jeszcze skuteczniej zajmować się sprawami zborowymi. Dzięki temu zarówno oni, jak i ci, którym usługują, podnoszą swój poziom duchowy. " s. 31

"Jehowa zauważa, gdy nawet jedno z Jego dzieci przestaje spotykać się ze zborem i brać udział w głoszeniu. Pomyśl więc, jak bardzo się smuci, kiedy każdego roku tysiące Jego sług staje się nieczynnych.
DODATKOWE WYJAŚNIENIE: Głosiciele nieczynni to tacy, którzy nie składają sprawozdania ze służby kaznodziejskiej od sześciu miesięcy lub dłużej. Takie osoby dalej są naszymi braćmi i siostrami i bardzo je kochamy. " s. 18

A tak w ogóle artykuły nawołują do zaprzestania bycia nieczynnymi i przywołują hasło Wróć do Jehowy i reklamują tę broszurę.
Widać problem nieczynnych stał się powszechny, a to pierwszy stopień do porzucenia orga. ;)


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec, 2020, 10:37 »
Najbardziej zadziwiły mnie te słowa o nieczynnych: "i bardzo je kochamy".

A sami pisaliście, że traktuje się te osoby jak prawie na pół wykluczone. ;)


Offline Gremczak

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec, 2020, 11:31 »
Tak bardzo kochamy.
Moja mama 90 lat jak przestała chodzić na zebrania  ( odeszła par lat temu razem z nami)to bracia przychodzili i ja zachęcali ,mówili jak bardzo im jej brakuję.
Jak wszyscy dopytują się o nią.
Jak ją kochają.
A ona do nich, to na czym to kochanie polega,że na ulicy jej nie zauważają i udają jakby jej nie znali?
Powiedziała do nich.
 Oj bracie coś Ty mi za bardzo ściemniasz.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec, 2020, 12:12 »
Z analizy tego paragrafu dowiadujemy się, że Jehowa robi się smutny po tym jak przez 6 miesięcy z rzędu nie raportujemy.
Podobno Bóg jest niezmienny ale za moich czasów nie był z Niego taki formalista.

W całym tym artykule
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-czerwiec-2020/Ja-sam-b%C4%99d%C4%99-szuka%C5%82-swoich-owiec/
pominięto jeszcze jedną bardzo ważną grupę - tych co nabrali wątpliwości alb, nawet gorzej, pewności  :D.

No i nikt nie omawia w następnym artykule jak takim pomóc.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2020, 12:20 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec, 2020, 12:27 »
"każdego roku tysiące Jego sług staje się nieczynnych."

Te słowa powinny dać im coś do myślenia.
Oni myślą, że jak zamienili chodzenie na stanie, to coś zmieni? ;)
Albo, że zmienili tytuł gazetki z NSK na Życie i służba? :)


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec, 2020, 18:24 »
"każdego roku tysiące Jego sług staje się nieczynnych."
  "Tysiące Jego sług staje się nieczynnych." ;D
   Można powiedzieć, że dali nam odstępcom informację, że całe rzesze śj stają się nieczynnymi głosicielami.
   Zapewne wielu jest tam takich jak my, czyli takich, co odkryli prawdę o tej religii.
   I napewno ich to bardzo boli, choć oficjalnej statystyki nie stosują i nigdy jej nie ujawnią.
   Tak samo, jak w przypadku ukrywania statystyk, ile się rocznie śj wyklucza ze zborów.

   A z tym kochaniem, to są zwykłe, puste, nadęte słowa bez pokrycia.
   Prawie nikt nie interesuje się losem takich nieczynnych :'( :'( :'(
   Piszę prawie, bo dosłownie kilka osób jest ze mną w kontakcie i wyraża swoją troskę o to, jak sobie radzę.

   A w zborze, już kilka razy, od chwili, kiedy przestałam chodzić na zebrania, pozmieniała się "kadra" przewodząca.
   Wielu z obecnych starszych, to nie ma nawet pojęcia jak wyglądam i gdzie mieszkam, tak się troszczą o te swoje "rozproszone" owce.
   A zapewne, gdzieś tam moja karta głosiciela, przemyka się im przez ręce.
   No i wiem, że próbowali zdobyć o mnie informacje.
   Ale nie bezpośrednio, bo żaden ze starszych, łącznie z obecnym pionierem specjalnym, telefonu do mnie nie zrobił.
   Całkowita   ..... ciiiiiiiiszaaaaaaaa .....
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada



Offline Gremczak

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec, 2020, 18:41 »
  .
   Ale nie bezpośrednio, bo żaden ze starszych, łącznie z obecnym pionierem specjalnym, telefonu do mnie nie zrobił.
   
Do mnie jak kilka miesięcy dzwonił starszy jakiś nowy co mnie nigdy  nie widział.
Na początku przedstawił się.
Powiedział,że jest nowym starszym.
 Natomiast ja jestem w jego grupie.
Spytał się czy to ja wymieniając imię i nazwisko.
Odpowiedziałem mu ,że nie ,że to  pomyłka.
On do mnie ,że dostał taki numer.
 Spytał się jeszcze z kim rozmawia.
Ja do niego.
 Przecież mówiłem ,że to pomyłka.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec, 2020, 17:10 »
No widzicie to odwrotnie niż u mnie.
Jak dzwoniłem do niektórych starszych to jeden od razu się rozłączył ja tylko się przedstawiłem a inni po bardzo krótkiej rozmowie >:D.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marzec, 2020, 17:24 »
Dobrze musiałeś im za skórę zaleźć. ;)
Ale poczekaj, teraz się naradzą i zadzwonią w telekonferencji, by na 2 świadkach sprawa była oparta. :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marzec, 2020, 17:33 »
Chciałbym  :P
Ja tam w spisach nie figuruję już od 15 lat.
Czasem się bardziej uaktywniam dlatego taka ich reakcja.



Offline Gremczak

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Marzec, 2020, 11:05 »
Było spotkanie starszych z obwodowym.Coś tam mówili też o mnie.Obwodowy mówi ta ja zadzwonię do nie go (czyli do mnie). No i dzwoni. Odbieram telefon. Obwodowy kulturalnie się przedstawia. Pietruszka Andrzej Ja też się przedstawiłem a z tej strony marchewka. Chwila ciszy w słuchawce i się rozłączył.Tak sobie ze mną porozmawiał.


Offline Eustoma

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Marzec, 2020, 16:42 »
A mnie i mojego byłego męża tak kochali, że nie przyszli na umówione spotkanie ( obwodowy ze starszym). Pewnie sie bali 😈
Odłączyłam sie ponad rok temu, a złość jeszcze we mnie kipi...😤

Ponoć w obecnym czasie pandemii zwiastującej rychły armagedon mają dzwonić do nieczynnych i wykluczonych... 😱

 Jak oni, biedacy sobie z tym poradzą 😷
Buntuję się. Decyduję. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Rozwijam się. Jestem.
Paulo Coelho


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marzec, 2020, 17:57 »
Ponoć w obecnym czasie pandemii zwiastującej rychły armagedon mają dzwonić do nieczynnych i wykluczonych... 😱
W tej Strażnicy piszą tak:

"Czy masz przyjaciela albo krewnego, który stał się nieczynny? A może spotkałeś taką osobę w służbie od domu do domu albo w trakcie świadczenia publicznego? Wyjaśnij jej, że jeśli chciałaby, żeby odwiedzili ją starsi, chętnie im przekażesz jej dane kontaktowe." s. 25

"Większość nieczynnych potrzebuje bliskich przyjaciół, którzy będą gotowi im pomagać. Tacy przyjaciele muszą...
chętnie utrzymywać z nieczynnym kontakt i regularnie go odwiedzać" s. 26

Szczególnie teraz czas ku temu...  :)


Offline Reskator

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Marzec, 2020, 18:19 »
Jakie to pijarowe- Jehowa "zauważa smuci się" że nie głoszą że są nieczynni.
Narzucanie narracji odczuć Jehowie przez kanał sięga wielu wielu lat.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2020, 18:24 wysłana przez Reskator »