Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ  (Przeczytany 9386 razy)

Offline Fantom

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Sierpień, 2020, 08:16 »
 Zastanawia mnie to, dlaczego inni mogą głosić w czasie pandemii. Dlaczego inne wyznania nie mają z tym problemu, a ŚJ już tak?
 Można dzisiaj głosić zachowując dystans i środki bezpieczeństwa. ŚJ twierdzą, że bardziej mają się słuchać Boga niż ludzi. Mamy dowód, że szeregowi ŚJ słuchają się swoich przywódców. To oni powstrzymali dzieło, które nakazał kontynuować Pan Jezus. Wyszło szydło z worka, kogo bardziej się słuchają. Poniżej przykład jak inni nie mają z tym problemu. Nikt ich nie przegania. Pod artykułem pojawiło się kilka komentarzy.
http://lubliniecki.pl/nie-wstydze-sie-ewangelii-malgorzata-wnuk-lipinska-wystapila-na-lublinieckim-rynku/?fbclid=IwAR1JWbMFMsXCK6K44I_GGzBmtE3ZMKhb_GmA7YcD887FXyX_VbC7kqXuVGU
 
i kolejny przykład: https://www.youtube.com/watch?v=7AP8vPeCD3A (Tydzień Jezusa, Warszawa, 24 sierpnia 2020)
 Świadku Jehowy, zastanów się czy rzeczywiście nie możesz głosić, czy może ktoś ci to narzucił. Jeżeli nosisz taką nazwę, to to do czegoś zobowiązuje. Tylko sekty i wyznania o zabarwieniu sekciarskim mają taki wpływ na swoich współwyznawców. Ślepe posłuszeństwo, wbrew własnej woli. Przebudź Się!
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Blue

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Sierpień, 2020, 08:29 »
Zastanawia mnie to, dlaczego inni mogą głosić w czasie pandemii. Dlaczego inne wyznania nie mają z tym problemu, a ŚJ już tak?
 Można dzisiaj głosić zachowując dystans i środki bezpieczeństwa. ŚJ twierdzą, że bardziej mają się słuchać Boga niż ludzi. Mamy dowód, że szeregowi ŚJ słuchają się swoich przywódców. To oni powstrzymali dzieło, które nakazał kontynuować Pan Jezus. Wyszło szydło z worka, kogo bardziej się słuchają. Poniżej przykład jak inni nie mają z tym problemu. Nikt ich nie przegania. Pod artykułem pojawiło się kilka komentarzy.
http://lubliniecki.pl/nie-wstydze-sie-ewangelii-malgorzata-wnuk-lipinska-wystapila-na-lublinieckim-rynku/?fbclid=IwAR1JWbMFMsXCK6K44I_GGzBmtE3ZMKhb_GmA7YcD887FXyX_VbC7kqXuVGU
 
i kolejny przykład: https://www.youtube.com/watch?v=7AP8vPeCD3A (Tydzień Jezusa, Warszawa, 24 sierpnia 2020)
 Świadku Jehowy, zastanów się czy rzeczywiście nie możesz głosić, czy może ktoś ci to narzucił. Jeżeli nosisz taką nazwę, to to do czegoś zobowiązuje. Tylko sekty i wyznania o zabarwieniu sekciarskim mają taki wpływ na swoich współwyznawców. Ślepe posłuszeństwo, wbrew własnej woli. Przebudź Się!

No już bez przesady. Dobrze, że siedzą w domach i mają czas na przemyślenie wielu spraw. No i efekt tego taki, że coraz więcej jest PIMO. Coraz więcej ludzi wchodzi na nasze forum i red dit exjw. Nic tylko cieszyć się z tego postanowienie, które podobno pochodzi od Jehowy. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Sierpień, 2020, 16:54 »
A ktoś wątpi, że to postanowienie Wielkiego Młynarza Jehowy? Przecie wieki temu zapowiadał, że będzie odsiewać ziarno od plew.  >:D


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Październik, 2020, 14:05 »
Poniżej przykład jak inni nie mają z tym problemu. Nikt ich nie przegania. Pod artykułem pojawiło się kilka komentarzy.
http://lubliniecki.pl/nie-wstydze-sie-ewangelii-malgorzata-wnuk-lipinska-wystapila-na-lublinieckim-rynku/?fbclid=IwAR1JWbMFMsXCK6K44I_GGzBmtE3ZMKhb_GmA7YcD887FXyX_VbC7kqXuVGU
i kolejny przykład: https://www.youtube.com/watch?v=7AP8vPeCD3A (Tydzień Jezusa, Warszawa, 24 sierpnia 2020)

Głoszą źle, nie głoszą źle... A tak naprawdę to coś tam głoszą, tylko inaczej, a nawet są do tego zachęcani.
Nikt też nie robi/robił tego masowo jak SJ, może chcą faktycznie chronić siebie, a może chcą uniknąć złej prasy i nagłówków w stylu, że ktoś zaraził się od SJ, albo ma przymusową kwarantannę, bo miał u siebie w domu studium z SJ.


Offline Reskator

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Październik, 2020, 17:50 »
Głoszą źle, nie głoszą źle... A tak naprawdę to coś tam głoszą, tylko inaczej, a nawet są do tego zachęcani.
Nikt też nie robi/robił tego masowo jak SJ, może chcą faktycznie chronić siebie, a może chcą uniknąć złej prasy i nagłówków w stylu, że ktoś zaraził się od SJ, albo ma przymusową kwarantannę, bo miał u siebie w domu studium z SJ.
Mam podobne konotacje:głoszą żle ,nie głoszą też żle-jak dogodzić tym którzy odeszli?
Wielu z tego forum nadal liżą rany stąd te pretensje- rozumiem to.
Dwaświaty widzisz chyba podobnie jak ja- masz zagojone i zdjęte szwy po odejściu od sj i patrzymy już z innej perspektywy .
« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2020, 18:14 wysłana przez Reskator »


Offline Estera

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Październik, 2020, 18:58 »
Wielu z tego forum nadal liżą rany stąd te pretensje- rozumiem to.
   Żadne pretensje moim zdaniem, mylisz się Reskator w ocenie tej sytuacji.
   Nie chodzi o ciągłe ... "lizanie ran" :'( :'( ani dogodzenie ... tym, co odeszli w jakikolwiek sposób.
   Tylko o pokazanie tych różnych niedorzecznych, debilnych decyzji jakie podejmuje ciało kierownicze w kwestii głoszenia.
   Bo jak normalnie można patrzeć na takie głoszenie, że w sześć osób układa się list do jednego zainteresowanego przez godzinę?
   A potem sześć osób raportuje po jednej godzinie służby?  ;D ;D ;D

   To jest po prostu śmiechu warte, jak sztucznie naciąga się te statystyki organizacyjne.
   I robi się to przede wszystkim po to, żeby świadków tam będących w środku utrzymać na smyczy.
   Dać im poczucie wypełniania misji, jakiejkolwiek nawet bez sensu i realnych efektów, ale misji.
   A nam, którzy odeszliśmy, to raczej jest już chyba wszystko jedno jak to wygląda.
   Przynajmniej zdecydowanie mogę tak o sobie powiedzieć.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Październik, 2020, 19:36 »
   Żadne pretensje moim zdaniem, mylisz się Reskator w ocenie tej sytuacji.
   Nie chodzi o ciągłe ... "lizanie ran" :'( :'( ani dogodzenie ... tym, co odeszli w jakikolwiek sposób.
   Tylko o pokazanie tych różnych niedorzecznych, debilnych decyzji jakie podejmuje ciało kierownicze w kwestii głoszenia.
   Bo jak normalnie można patrzeć na takie głoszenie, że w sześć osób układa się list do jednego zainteresowanego przez godzinę?
   A potem sześć osób raportuje po jednej godzinie służby?  ;D ;D ;D


 Widzisz Estero mnie to nie rusza iż 6 osób raportuje po jednej godzinie iż w 6-iu układają list skoro tak było -to zgodnie z prawdą zaraportowali.Napiszę Ci więcej kiedyś miałem zbiórkę polową 30 braci i 3 pary czyli 6 osób spotkaliśmy się u obłożnie chorej w domu bardzo się ucieszyła z naszej 6-osobowej wizyty-choć to raczej też nie było normalne w praktykach śj.


« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2020, 20:32 wysłana przez Reskator »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Październik, 2020, 20:53 »
Ja w takim zachowaniu widzę zupełnie coś innego. Od dłuższego czasu, zanim wszedłem na to forum zadawałem sobie pytanie, po co tak często biegać po terenie, skoro kilka dni wcześniej był ktoś inny i w notatkach zapisane - ,,nie zainteresowany tematem". Mimo to szedłem, pukałem do tych drzwi i otrzymywałem taką samą odpowiedz jak mój poprzednik lub jeszcze gorszą w stylu - jak Ci prz.....e to zlecisz z tych schodów, nie przychodź tu więcej. Oczywiście parę tygodni później szedł ktoś inny. Teraz widzę, że głoszenie to taki wypełniacz czasu w organizacji, aby człowiek nie miał czasu na coś zupełnie innego. Wyjaśniając swoje zdanie, nie mam nic przeciwko głoszeniu, jeżeli to ma jakiś sens. Natomiast niezrozumiałym jest dla mnie wprowadzanie udziwnień w postaci zbiórek na zoomie, głoszenie przez telefon po 6 osób przez zooma itp. Widzę tu na siłę szukanie sposobu, aby dalej angażować członków zboru w działalność organizacyjną, aby nie wykorzystywali wolnego czasu podczas pandemii na swoje potrzeby. Nieważne czy ma to sens czy nie. Trybik musi się obracać w maszynce. Nie odpuszczają swoim owieczką. Co by się stało gdyby na miesiąc, dwa lub trzy zaniechać głoszenia?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Październik, 2020, 21:19 »
Napiszę Ci więcej kiedyś miałem zbiórkę polową 30 braci i 3 pary czyli 6 osób spotkaliśmy się u obłożnie chorej w domu
bardzo się ucieszyła z naszej 6-osobowej wizyty-choć to raczej też nie było normalne w praktykach śj.
   Reskator.
   Ale chyba widzisz różnicę, między tym, że jakaś grupa braci idzie odwiedzić obłożnie  chorą siostrę.
   A między tym, że sześciu zdrowych ludzi, siada przy zoomie i godzinę układa list do jednego zainteresowanego?
   To jest jak tworzenie jakiejś nowej, chorej patologii i angażowanie ludzi w bezsensowne zajęcie.
   List równie dobrze może napisać jedna osoba.

   W tym momencie przypomniał mi się dowcip o policjantach.
   Ilu ich potrzeba, żeby w żyrandolu wymienić żarówkę?
   Odpowiedź.
   Pięciu, jeden staje na stół i trzyma żarówkę, czterech obraca stół, żeby ją wkręcić.

   Ta nowa forma głoszenia, to mniej więcej coś w tym stylu.
   Rozumiesz teraz, co chciałam powiedzieć przez mój wcześniejszy wpis?
   Cieszę się bardzo z tego, że jestem świadoma jaki cyrk odwala się u świadków Jehowy.
   I cieszę się, że nie muszę w nim już absolutnie, pod jakimikolwiek pozorami brać udziału.
   I współczuję tym wszystkim, którzy muszą w tym uczestniczyć.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2020, 22:08 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Październik, 2020, 22:01 »
Co by się stało gdyby na miesiąc, dwa lub trzy zaniechać głoszenia?
A co by się stało gdyby internet albo zooma szlag trafił?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Październik, 2020, 06:17 »
A co by się stało gdyby internet albo zooma szlag trafił?
[/b][/size]
Dla zwykłego człowieka nic by się nie stało. Swoje zaangażowanie i zainteresowania skierowałby w inną stronę.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Październik, 2020, 08:43 »
A co by się stało gdyby internet albo zooma szlag trafił?

I jak by nie bylo gloszenia i internetu.... i dla "zwyklego" czlowieka i dla SJ...wreszcie by się świat otworzył.
Dostrzegł by taki jeden z drugim, że mozna ten czas zupelnie inaczej spożytkować. Zobaczyliby wtedy, że są obok nich ludzie, ktorzy potrzebują zainteresowania (np.rodzina), ze mozna isc do lasu na grzyby i nie śpieszyc sie do domu, bo tam zbiorka na zoomie za godzine. Ze mozna wyjechac na dluzsze wakacje bez wyrzutow sumienia, ze nie jest sie na zebraniu.
Poprostu wreszcie ludzie zaczeliby cieszyc sie zyciem i z niego korzystać. Jak Pan Bog przykazał.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2020, 08:57 wysłana przez Takajaja »


Offline matowa

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Październik, 2020, 13:22 »
Ktoś wie, jak tłumaczą to, że dzieło głoszenia musi być kontynuowane? Przecież głosili nawet w czasach zakazu, wojny itp. Boją się zachorować/śmierci a nie boją się niewykonywania nakazu głoszenia? Czy jak, muszą, ale zdalnie? A jak ktoś nie umie, nie ma komu, to co?
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Technolog

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Październik, 2020, 15:46 »
Boją się zachorować/śmierci a nie boją się niewykonywania nakazu głoszenia?
Zachowują dobre imię organizacji. Przecież jakby było normalne głoszenie to poszłoby w świat, że SJ roznoszą wirusa i przyczyniają się do śmierci ludzi w skali masowej to imię organizacji zostałoby zhańbione. Zaraz by ktoś w ustawie napisał, że "zakazuje się działalności kaznodziejów polegającej na odwiedzaniu ludzi w domach" itp to zaraz wiadomo byłoby o kogo chodzi.


Offline Światus

Odp: Zakaz wychodzenia z domu od jutra bez potrzeby - a głoszenie ŚJ
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Październik, 2020, 17:28 »
Ktoś wie, jak tłumaczą to, że dzieło głoszenia musi być kontynuowane? Przecież głosili nawet w czasach zakazu, wojny itp. Boją się zachorować/śmierci a nie boją się niewykonywania nakazu głoszenia? Czy jak, muszą, ale zdalnie? A jak ktoś nie umie, nie ma komu, to co?

"Miłość do ludzi okazujemy dbając o ich zdrowie (chroniąc przed COVID-em)".
Mniej więcej takie tłumaczenie słyszałem.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.