Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koszt licencji zoom?  (Przeczytany 1426 razy)

Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Koszt licencji zoom?
« dnia: 26 Październik, 2020, 22:48 »
Mam pytanie, czy ktoś ma lub gdzieś jest list ws kosztów licencji za dostęp do zoom'a ? Ciekawi mnie jakie to koszty na zbór/głosiciela. Ostatnio słyszałem, że zbor w dużym mieście dzie nic się nie dzieje na Sali tylko zoom, koszty dla zvoru to 1950zł. ( z sali korzystało 5 zborów) skąd te koszty? Czyżby zoom?


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Październik, 2020, 01:29 »
Zoom od Biura Oddziału jest "darmowy", zbory nie ponoszą dodatkowych kosztów. Niektóre zbory same sobie opłacają zooma, wtedy koszt to niecałe $20 za konto pro.
Obecne koszty z kasy zboru to kasa na utrzymanie Sali (w okresie pandemii zazwyczaj zmniejszona) oraz nowa rezolucja, o której była niedawno mowa (taka zbiorcza co łączy budowy, gpp, pwno, itd.).


Offline Gostek

Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik, 2020, 09:44 »
Pierwsze 45 minut jest darmowe. Następne są płatne i zależą od kursu dolara, bo liczone są w dolarach. Ale nie są to jakieś zawrotne sumy. Płaci tylko administrator konta a uczestnicy, czyli zaproszenie na Zoom goście nic nie płacą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik, 2020, 16:30 »
była niedawno mowa (taka zbiorcza co łączy budowy, gpp, pwno, itd.).
[/b][/size][/b][/size]

dwaświaty możesz rozwinąć skróty.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik, 2020, 21:36 »
Dzięki za info,


Offline Aliki

Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik, 2020, 23:10 »
Ja mam wrażenie, że gdyby zoomowanie nie było kosztowne, to CK nie szukało by nagle na gwałt specjalistów informatyków. Wygląda to jakby chcieli stworzyć swoją platformę internetową do zebrań online i powstrzymać odpływ kasy...


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Koszt licencji zoom?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik, 2020, 09:20 »

dwaświaty możesz rozwinąć skróty.
GPP - globalny program pomocy; pwno - program wsparcia nadzorców obwodów

Ja mam wrażenie, że gdyby zoomowanie nie było kosztowne, to CK nie szukało by nagle na gwałt specjalistów informatyków. Wygląda to jakby chcieli stworzyć swoją platformę internetową do zebrań online i powstrzymać odpływ kasy...
Zoom na pewno generuje koszty i to spore dla centrali. Jakiś czas temu podali informację, że z kont od organizacji korzysta ponad 65000 zborów. Konta organizacyjne na zoomie mają trochę większe możliwości niż konto Pro.

Natomiast przed zoomem stworzyli już własną platformę do transmisji zebrań przez telefon i wideo z Sali Królestwa, nie jest dostosowana do takiej ilości użytkowników i nie nadaje się na czas lockdownu. Osobiście wątpię, że będą chcieli stworzyć alternatywę dla zooma - zoom jest mega wygodny w kontekście zebrań, multiplatformowy i stosunkowo niedrogi (w przeliczeniu na jeden zbór). Pewnie jak mają tyle kont, to mają też jakieś zniżki.