Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dni ostatnie - AKTUALIZACJA wg. Stephena Letta - armagedon bliżej niż myślimy?  (Przeczytany 17520 razy)

Offline Reskator

"Armagedon bliżej niż myślimy"-Lett.
Skąd bracie Lett wiesz co myślimy?- jakiś werset
Skąd bracie Lett masz informacje że armagedon będzie bliżej jak myślimy?-jakiś werset.

« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2020, 15:53 wysłana przez Reskator »


Offline Reskator

"Armagedon bliżej niż myślimy"-Lett.
Skąd bracie Lett wiesz co myślimy?- jakiś werset
Skąd bracie Lett masz informacje że armagedon będzie bliżej jak myślimy?-jakiś werset.
A póżniej wmawianie braciom jak to było po 1975 roku "nie jeden myślał że to już koniec"


Offline Roszada

"Armagedon bliżej niż myślimy"-Lett.
Skąd bracie Lett wiesz co myślimy?- jakiś werset
Skąd bracie Lett masz informacje że armagedon będzie bliżej jak myślimy?-jakiś werset.
A brat Knorr mówił ciut inaczej i to już w 1949, a więc 71 lat temu:  :)

*** yb99 s. 239 ***
Kiedy w roku 1949 bracia Knorr i Henschel przyjechali do Urugwaju po raz drugi, brat Knorr wygłosił w Montevideo wykład „Jest później, niż myślisz!”,.

A 20 lat później, w 1969 r.,  znów:

*** yb74 s. 75 ***
Jest później niż myślisz” — tak brzmiał tytuł specjalnego niemieckiego wydania Przebudźcie się! z 8 kwietnia 1969 roku

W 1991 r. kolejny raz:

*** km 4/91 s. 11 ***
Jeden z artykułów zamieszczonych w Strażnicy z 1 kwietnia 1991 roku nosi interesujący tytuł „Czy jest później niż myślisz?”

A w 2012 r. znów:

*** w12 1.3 s. 32  ***
Ponadto w pierwszy weekend kwietnia zostanie wygłoszony wykład biblijny pod intrygującym tytułem: „Czy jest później, niż myślisz?”.

Ta płyta jest już zdarta. ;D


Offline Sebastian

"Armagedon bliżej niż myślimy"-Lett.
ja gdy czytam takie słowa mam inne przemyślenia

wg mnie Ciało Kierownicze przypomina niewiernego sługę z przypowieści ewangelicznej, który (jak pamiętamy) mówił sobie "pan mój zwleka" :)

jeśli przyjmiemy (1) że Jezus "kiedyś tam" wróci i jeśli przyjmiemy (2) że CK zakłada że Jezus "nigdy" nie wróci, to wtedy Lett ma rację :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Cytuj
CK zakłada że Jezus "nigdy" nie wróci

Wróci i nie wróci.
Wrócił w 1914 r., a właściwie nie wrócił tylko posłał hiszpankę, a teraz koronę.
Wróci niby w Armagedonie, ale zarazem będzie siedział podczas niego na tronie. Też nie wróci, tylko pośle gromy jak w 1914. :)

Te powroty, to tak jak ta sójka, co się wybiera za morze i wybrać się nie może. ;D


Online donadams

Tutaj ten sam film pod innym linkiem. Tutaj dostęp od strony najnowszych treści na jw.org i co ciekawe, od tej strony film ten nosi inny tytuł, tj. Sprawozdanie Ciała Kierowniczego 1/2020. Brzmi to jak nowa seria, ponieważ kolejne sprawozdanie dotyczące koronawirus zostało nazwane Sprawozdaniem Ciała Kierowniczego 2/2020.

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/LatestVideos/docid-702020178_1_VIDEO

Jeśli jednak różne linki prowadzą do tego samego materiału, dodatkowo wygląda to na słabo zrobione przekierowania, to jest to zwyczajny bałagan.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Wrócił w 1914 r., a właściwie nie wrócił tylko posłał hiszpankę, a teraz koronę.
uwzględniając specyficzne poczucie humoru prezesów Towarzystwa (np. drut kolczasty dowodem na powrót Chrystusa), dopuszczam opcję, że ich następcy mogą kiedyś za sto kilkadziesiąt lat ogłosić, że wirus korona z 2020 roku jest dowodem na "ukoronowanie" Chrystusa na Króla akurat w 2020 roku
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Skoro wybuch wojny w 1914 jest dowodem na królowanie Jezusa, że wtedy otrzymał tron, to i pandemia może być dalszym dowodem podniesienia berła, czy kolejnego panowania wśród kolejnego pokolenia nieprzyjaciół. :)
Wszak pokolenie przeciwników Jezusa z 1914 r. już wymarło. Pojawiło się drugie, wchodzi i trzecie czy czwarte. ;)


Offline Sebastian

moim zdaniem członkowie CK strasznie wygłupili sie z tymi zazębiającymi się pokoleniami...

myślę że z czasem wycofają się z tej nauki i albo będą "po protestancku" nauczać że "trzeba czuwać" (nie podając daty) albo po sekciarsku będą wymyślać kolejne daty, przesuwając w czasie objęcie tronu przez Chrystusa. Skoro raz już przesunięto początek "dni ostatnich" z 1799 na 1914, to dlaczego nie przesunąć ponownie z 1914 na 2020 albo z 2020 na 2380?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Pytają:

"I czym zgodnie z wolą Jehowy powinniśmy być teraz zajęci?"

No jak to czym, staniem przy stojakach i wpłacaniem na donate. :)

List o darowiznach już był...  :D
Ale okazuje się, że Strażnica ma swoisty talent "antyprorocki"  ;)
Przypominam; Październik 2019 - początek koronawirusa w Chinach.

Art. Bądź zajęty w ostatnich dniach "dni ostatnich"

8 Jak rozwija się dzieło głoszenia? Postęp jest widoczny z roku na rok. Wspomnijmy chociażby o wzroście liczby głosicieli Królestwa na świecie w dniach ostatnich. (...)

9 Dzieło głoszenia dobrej nowiny nie zostanie zakończone, dopóki nie zdecyduje o tym Jehowa. Ile czasu zostało ludziom na poznanie Jehowy i Jezusa? (Jana 17:3). Nie wiemy.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2020, 18:55 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline kici

Dzień dobry super filmik ale się uśmiałem  :D :D
Właśnie się dowiedziałem , że jest coś takiego jak ciało kierownicze z zarządem w Warwick ile tam tych ludzi w zarządzie jest , 3 i kto ich wybiera ?
widzę ,że dają jakiś pokarm na czas słuszny a skąd oni informacje mają jakś "hotline" z Jehowa jest ?

Mam pytanie czy ja w związku z tym , że nie należę do żadnych grup religijnych to nie muszę brać udziału w apokalipsie ?  :P


Offline Roszada

Sami się wybierają i było ich 7, a od niedawna 8 wspaniałych.


BetMen

  • Gość
Filmik  2/2020 typowa propaganda korporacyjna!


Offline Drengr


Mam pytanie czy ja w związku z tym , że nie należę do żadnych grup religijnych to nie muszę brać udziału w apokalipsie ?  :P

Tak jak piekło jest tylko dla wierzących chrześcijan - tak w armagedonie będą ginąc tylko ŚJ co coś tam nie tak mieli - no nie chodzili na wszystkie zebrania albo po domach. ;)


Offline Roszada

Tak jak piekło jest tylko dla wierzących chrześcijan
W piekle chociaż można będzie spotkać ciekawe osoby, a po Armagedonie tylko gnój. ;D