Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dni ostatnie - AKTUALIZACJA wg. Stephena Letta - armagedon bliżej niż myślimy?  (Przeczytany 17437 razy)

Offline dziewiatka

Należę do osób ,które wróciły do punktu wyjścia.Nie wierzyłem w istnienie ,Boga stwórcy.Choć niemal genetycznie został u mnie zaprogramowany lęk przed tym co nieznane ,w tym wypadku nadprzyrodzonej siły sprawczej.Zdołałem ten lęk pokonać i o ironio zawdzięczam to świadkom dzięki nim poznałem jako tako biblię co pozwoliło mi dzisiaj spojrzeć trzeźwo na religię jako system społeczny.Jedno jest pewne dziś trudno mi jest w sposób lekceważący wypowiadać się o którejś religii.Sam jestem osobą niewierzącą ale również nie jestem poszukujący Boga.


Offline Trzy Kominy

Witam

Czy ktoś ma może "ściągnięty" ten kompromitujący filmik w j.polskim , bo chyba go usunęli (albo nie umiem szukać  ^-^), a chciałbym go komuś z ŚJ pokazać ?

Z góry dziękuję i  pozdrawiam
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline donadams

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Trzy Kominy

Dzięki.

To ja jednak ślepy jestem  :o
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Safari

Gdyby WSZYSCY LUDZIE żyli jak WIĘKSZOŚĆ ludzi to byłby RAJ.
EfektMotyla! Nie moglabym sie bardziej zgodzic. Gdyby wszyscy zyli jak SJ to Swiat bylby Pelen nieszczesliwych, wypierajacych swoje pragnienia, niemyslacych krytycznie ludzi. Osob ktore bezkrytycznie przyjmuja to co mowia I'm ich przywodcy, sekretnie uwazajacych sie za lepszych od drugich. Jednak najbardziej podkreslilabym to, ze bylby to Swiat Pelen nieszczesliwych, przerazonycb ludzi, oceniajacych siebie i innych na podstawie wiedzy z zebran, karzacych dzieci cielesnie, pozwalajacych pedofilom na wykorzyatywanie dzieci w imie dobrej reputacji ich organizacji religijnej... Itd. Itd

Zylam w "Raju" swiadkowskim. I nikomu nie polecam.

P.S. Uwazam ze opus ten pasuje do ludzi fanatycznie przywiazanych do swoich religii. W KK takich znajdzie sie Sporo,.u Mormonow, wszedzie. No religie choc bardzo nie chca tego przyznac ich hierarchowie I ich wyznawcy - SA do siebie bardzo podobne w mechanizmach dzialania.

I tez uwazam za piekne to, ze ludzie przestaja wierzyc w Bogs/noga/bogow/boginie. To jest cudowne, ze w tych zeosutych WG Swiadkow czasach ludzie moga porzucic wyobrazenie Boga i nie byc z tego powodu Napietnowanym. Jak ludzie wierza, to tez ok. Jesli tego potrzebuja, lubia, to ok (o Ile nie krzywdza innych i nie Lamia ich prawa do wolnosci).

Taak. Sie rozpisalam 😂 hahah

Generalnie chodzi o to zeby byc czlowiekiem.

Ja nigdy nie wroce do religii zorganizowanej. Uwazam, ze religia zorganizowana uczynila ludzkosci wiele zla (I Nadal je wyrzadza).

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Gdyby ludzie zyli tak jak  Świadkowie Jehowy (...) chodzi mi o uczciwość, są przeciw wojen i krzywd (...) To mi sie wydaje ze świat by by pięknym miejscem
szkoda że nie widzisz, że świat już dzisiaj jest pięknym miejscem, gdyż już dzisiaj miliony ludzi prezentują uczciwość i są przeciwko wojnom i przeciwko krzywdom. Już dzisiaj w miejsce każdego konfliktu zbrojnego jadą "lekarze bez granic" i w miejsce każdego konfliktu zwykli ludzie (NIE będący świadkami Jehowy) wysyłają pomoc charytatywną;
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2020, 13:31 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Cytuj
Cytat: Kyuubi w 29 Marzec, 2020, 17:19

    Gdyby ludzie zyli tak jak  Świadkowie Jehowy (...) chodzi mi o uczciwość, są przeciw wojen i krzywd (...) To mi sie wydaje ze świat by by pięknym miejscem
To ŚJ posługują się taką nowomową.
Ja im odpowiadałem, że taka sytuacja jest niemożliwa, bo sami wykluczają tysiące osób rocznie.
Z góry więc taki stan jest niemożliwy.
Tym bardziej, że ci którzy taką gadką się posługiwali sami odeszli z tej rzekomej idylli, raju duchowego. ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2228
  • Między ślepymi jednooki królem
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/sprawozdanie-koronawirus-wywiady/

Szczególnie od 2 minuty.

O co chodzi?

"Przykro nam, ale strona o podanym adresie nie istnieje.

Prosimy przejść na stronę główną lub kliknąć jedno z poniższych hiperłączy."


Offline Trzy Kominy

Wczoraj miałem to samo ale z odnośnika na stronę angielskojęzyczną . Dlatego poprosiłem o pomoc. Wczoraj polska strona działała i zdążyłem se to pobrać. Widocznie zauważyli jak się wygłupili. Może to po whisky nagrali. :D
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Safari

Wczoraj miałem to samo ale z odnośnika na stronę angielskojęzyczną . Dlatego poprosiłem o pomoc. Wczoraj polska strona działała i zdążyłem se to pobrać. Widocznie zauważyli jak się wygłupili. Może to po whisky nagrali. :D

A masz mozliwosc zamieszczenia tutaj linka?

Bo mnie tez sie nie otwiera... :/
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

mimo że zazwyczaj na forum odradzane jest stosowanie "kopiuj wklej" całych artykułów, bardzo prosiłbym o pełną wersję tekstową tego co w tym konkretnym wywiadzie powiedziano
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

mimo że zazwyczaj na forum odradzane jest stosowanie "kopiuj wklej" całych artykułów, bardzo prosiłbym o pełną wersję tekstową tego co w tym konkretnym wywiadzie powiedziano
Tu masz najważniejsze:

https://piotrandryszczak.pl/koronawirus-a-swiadkowie-jehowy.html


Offline donadams

Wczoraj miałem to samo ale z odnośnika na stronę angielskojęzyczną . Dlatego poprosiłem o pomoc. Wczoraj polska strona działała i zdążyłem se to pobrać. Widocznie zauważyli jak się wygłupili. Może to po whisky nagrali. :D

Podziwiam was, że tak szybko wyciągacie sądy na temat tego, że się wygłupili, że sami to już widzą, że usunęli i na pewno już skrzętnie tuszują PRAWDĘ.

Niestety muszę was rozczarować - nagranie nadal jest dostępne na jw.org. niczego nie tuszują, nie usunęli i najwyraźniej nie uważają, że się wygłupili.

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/Sprawozdanie-dotycz%C4%85ce-pandemii-koronawirusa/

Z jakiegoś powodu zmienili ścieżkę, ale proponuję nie komentować tej zmiany ludziom, którzy nie mają pojęcia o architekturze stron internetowych. Tak czy inaczej nagranie nadal jest dostępne.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Trzy Kominy

No i dobrze że jest dostępny ten film na jw.org. Jak znam moich znajomych sj, to gdy za jakis czas w rozmowie z nimi powrócę do tego filmu , a puścił bym go z mojego telefonu i nie byłoby go na oficjalnej stronie to jak nic byłby to materiał spreparowany przez odstępców.

Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Roszada

Z jakiegoś powodu zmienili ścieżkę, ale proponuję nie komentować tej zmiany ludziom, którzy nie mają pojęcia o architekturze stron internetowych. Tak czy inaczej nagranie nadal jest dostępne.
Oj ja widzę, że ktoś na jw.orgu robi bigos.
Ja dałem swego czasu mnóstwo linków do jw.org a one zostały wszystkie pozmieniane.
Nie wiem czy to celowa robota, ale cholernie wredna dla odbiorców.

To tak jakby ci ktoś kod zmieniał przed drzwiami. :-\