Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa  (Przeczytany 12585 razy)

Offline ondre

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marzec, 2020, 20:53 »


Nadaszyniaku organizacja nie przepuści takiej okazji jak pandemia na skalę światową. Będzie dążyła do rozgrzania wyobraźni o niedługim armagedonie oraz wielkim ucisku u swoich wyznawców. Utwierdzeniu ich w słuszności swych nauk. Starczy to na pewien czas, aż do następnego zdarzenia, gdzie światowe wydarzenia znów wpiszą się narrację organizacji. Jak historia pokazuję z lat 1914, 1925 oraz 1975 organizacja wykazała  się wielką skutecznością.
No raczej nie inaczej


Offline Storczyk

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marzec, 2020, 21:15 »
Czy cieszą się? ten film pokazuje jak dla mnie,  że tak.

Zobacz od 2 godziny 34 minuty
https://gilead2020.stream.jw.org/
Faktycznie brak mi słów.





Offline hiacynta

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Marzec, 2020, 21:22 »
A ja nie mogę tego przetłumaczyć 🤔🤔no ale widzę już ich radość
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2020, 21:27 wysłana przez hiacynta »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Marzec, 2020, 21:37 »
Czy cieszą się? ten film pokazuje jak dla mnie,  że tak.

Zobacz od 2 godziny 34 minuty
https://gilead2020.stream.jw.org/
Co jest w tych kopertach?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline hiacynta

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marzec, 2020, 21:45 »
W tych kopertach mają kraje gdzie mają się udać roznieść koronawirusa jw orgowego 😂😂


Offline ondre

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marzec, 2020, 22:05 »
No Stefcio Lett! Dawno już min jego nie widziałem. z Jasiem Fasolą w duecie myślę, że nieźle by się prezentowali


Offline Kyuubi

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marzec, 2020, 22:11 »
Musi ztostac Świadkiem Jehowy ?? bo musi zrobic kroki ku prawdzie

Dzieje Apostolskie 10:34-36
Wtedy Piotr przemówił: "Teraz naprawdę rozumiem, że Bóg jednakowo traktuje wszystkich ludzi. W każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje uczciwie. On posłał do Izraelitów słowo jako Ewangelię o pokoju przez Jezusa Chrystusa, który jest Panem wszystkich.
[Biblia Paulistów, Dz 10]

Świadkowie Jehowy mówiąc tak uważają ze Bóg ma względy wobec nich.

(6): Również ze strony cieszących się uznaniem – a kim byli niegdyś, nic mnie to nie obchodzi, bo Bóg nie jest stronniczy – oni właśnie, cieszący się uznaniem, niczego mi nie narzucili. [Biblia Paulistów, Ga 2]

(21): Ale właśnie teraz, poza Prawem, ujawniła się Boża sprawiedliwość, o której świadczą Prawo i Prorocy. (22): Jest to sprawiedliwość Boga osiągana przez wiarę w Jezusa Chrystusa, ofiarowana bez różnicy wszystkim wierzącym. (23): Wszyscy przecież zgrzeszyli i zostali pozbawieni chwały Boga, (24): usprawiedliwienia dostępują darmo, dzięki Jego łasce, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie. [Biblia Paulistów, Rz 3]

Wszystkim czy tylko Świadkom Jehowy ??
Świadkowie Jehowy albo nie chcą widziec tych wersetów. Bo uznaja ze zbawienie otrzymają przez Organizacje. A kto nie nalezy to zginie.


Offline klenczon

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marzec, 2020, 22:33 »
Witające się siostry duchowe na zebraniu :D :D
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Aliki

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Marzec, 2020, 12:58 »
Z tego co widzę na exjw.reddit wśród SJ panuje przekonanie że to już koniec. Podobno nawołują nieczynnych do powrotu bo to ostatnia chwila... Czy ktoś może potwierdzić że spotkał się z czymś takim?


Offline donadams

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Marzec, 2020, 17:21 »
Musi ztostac Świadkiem Jehowy ?? bo musi zrobic kroki ku prawdzie

Dzieje Apostolskie 10:34-36
Wtedy Piotr przemówił: "Teraz naprawdę rozumiem, że Bóg jednakowo traktuje wszystkich ludzi. W każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje uczciwie. On posłał do Izraelitów słowo jako Ewangelię o pokoju przez Jezusa Chrystusa, który jest Panem wszystkich.
[Biblia Paulistów, Dz 10]

Świadkowie Jehowy mówiąc tak uważają ze Bóg ma względy wobec nich.

Bracie/siostro Kyuubi jak bardzo błądzisz! Przecież logiczne jest i podparte wieloma fragmentami Biblii, że gdy Piotr wymawiał te słowa, miał na myśli oczywiście to, że Bóg z każdego narodu przyjmuje do swojej ziemskiej części organizacji!

No, nie tak od razu, jednak Czego uczy Biblia, potem najlepiej Trwajcie, no i trzeba na pytania dobrze odpowiedzieć, ale tu się w miarę naciągnie. Aaa! Bym zapomniał, Piotr nie miał na myśli Chin, ponieważ organizacja dość słabo tam przędzie, ale to logiczne, więc mówiąc, że naprawdę rozumie, miał na myśli wszystkie narody bez Chińczyków. Dlatego w następnej edycji PNS (nie mylić z Pytaniem na śniadanie) werset ten zostanie oddany: "w każdym narodzie [poza chińskim]". Jakże cieszy nas fakt, że po tylu latach wreszcie przywrócono chińczykom należne miejsce w Biblii! <oklaski>
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Marzec, 2020, 23:58 »
(mtg): troszeczkę skieruje uwagę wypowiedzi w bok od  głównej myśli wątku, lub poszerzę temat.
Kiedyś rozmawiałem przy kawie z spadochroniarzem (Ww), tok rozmowy był w rożnych kierunkach, tak pochlipując wspólnie kawkę, jak zawsze rozgadany zacząłem dyskutować przedstawiając interesującą historię z ubiegłego wieku.
Zapytałem wprost inspektora:
Jak ustosunkowałby się do pierwszej czy drugiej wojny światowej, żyjąc w przebiegu tych wydarzeń, będąc naocznym świadkiem? i tutaj nastąpiły wielkie schody pomiędzy nami.
Drążąc ową myśl, powiedziałem- przecież braciszkowie żyjąc w  tamtym czasie byli przekonani, że jest armagedon  natomiast inni byli bardziej powściągliwi w takim twierdzeniu (piszę o wydarzeniu I wś), choć wiele szeregowych jak również wyższych rangą przytakiwało z cichutką aprobatą.
Natomiast podczas powtórki w trzydziestym dziewiątym roku XX w, owi  delikatnie ujmując ostrożni, stwierdzili, że to już nastał czas końca, udowadniając na podstawie oblężenia Jerozolimy i zdobycie za cztery lata przez Tytusa.
Spadochroniarz, nie zabrał głosu w tym temacie, popatrzył i temat się urwał.
Po niedługim czasie odczułem, że ma oko na moje poglądy, które nie były jednoznaczne z gromadą za wielkiej wody (Ww).
Myślę, że wielu żyjących w tamtym czasie było przekonanych o istniejącym armagedonie.

Kiedyś rozmawiałem ze siostrą, taką co to prawdę poznała jeszcze przed wojną, i ona tak faktycznie myślała, że II wojna światowa przerodzi się w Armagedon. Zapewne nie był to jej prywatny pogląd bo stwierdziła wtedy myśleliśmy.
A wiadomo co oznacza termin "myśleliśmy", że właśnie nie myśleli tylko ktoś im kazał myśleć że myślą ....


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marzec, 2020, 00:34 »
Chyba idzie naprawdę koniec świata, bo wczoraj dwie osoby będące Świadkami Jehowy powiedziały mi dzień doby a dzisiaj jedna nawet porozmawiała chwilkę o pracy :)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Aliki

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Marzec, 2020, 06:44 »
Na Facebooku ktoś zamieścił fragment filmu w którym Lett twierdzi, że to już ostateczna granica, ostatnie dni ostatnich dni... Czy ktoś z Was to widział? Zależy mi na tym żeby ten filmik uwiecznić ale technicznie mnie to przerasta... :-\


Offline Fantom

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Marzec, 2020, 08:30 »
 Kto nie widział to moze odsłuchac w j. angielskim od 2 min. na ich stronie https://www.jw.org/en/library/videos/#en/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702020178_1_VIDEO
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Technolog

Odp: Czy świadkowie jehowy cieszą się z pandemii koronawirusa
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec, 2020, 09:12 »
Na Facebooku ktoś zamieścił fragment filmu w którym Lett twierdzi, że to już ostateczna granica, ostatnie dni ostatnich dni... Czy ktoś z Was to widział? Zależy mi na tym żeby ten filmik uwiecznić ale technicznie mnie to przerasta... :-\
Krótkie tłumaczenie na szybko.
"Żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich, niewątpliwie w końcowej fazie końcowej fazy dni ostatnich. Krótko przed dniem ostatnim dni ostatnich"