Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań  (Przeczytany 6401 razy)

Offline M

List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« dnia: 13 Marzec, 2020, 21:19 »
SA:SB 13 marca 2020

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE

Temat: Tymczasowe odwołanie zebrań

Drodzy Bracia!

    Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się epidemii zmienia się z dnia na dzień. W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi zgromadzeń przesyłamy Wam kolejne wskazówki co do organizacji naszych chrześcijańskich zebrań.

    Informujemy, że do czasu pojawienia się kolejnego ogłoszenia wszystkie zebrania zostają odwołane. Zebrania powinny być organizowane w mniejszych grupach w domach prywatnych. Zadecydujcie lokalnie, w jaki sposób udostępnić głosicielom program zebrań. Na przykład w Sali Królestwa mogą spotkać się jedynie uczestnicy poszczególnych punktów programu zebrania, a pozostali głosiciele wdzwonią się i będą korzystać z zebrania drogą elektroniczną. Nadzorcy grup służby kaznodziejskiej mogą również poprowadzić zborowe studium Biblii i studium Strażnicy w ramach swoich grup. Można też spotykać się w grupach, żeby program zebrań obejrzeć w serwisie JW Stream. Niektórzy mogą obejrzeć program zebrania w serwisie JW Stream indywidualnie czy w gronie rodziny, gdy starsi wyślą im link. Prosimy, abyście w dalszym ciągu odnotowywali liczbę obecnych.

    Zapewniamy Was o naszej miłości i modlimy się, aby Jehowa w dalszym ciągu udzielał Wam niezbędnych sił w trosce o duchowe potrzeby naszych kochanych współwyznawców.

Wasi bracia
Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców obwodów


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec, 2020, 22:23 »
To jest dobre: "Informujemy, że do czasu pojawienia się kolejnego ogłoszenia wszystkie zebrania zostają odwołane. Zebrania powinny być organizowane w mniejszych grupach w domach prywatnych."
 :) Jehowa bóg porządku zachęca do organizowania odwołanych zebrań.  >:D


Offline Roszada

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2020, 22:36 »
Dopiero co pisaliśmy swoje proroctwa, że w przyszłości sprzedadzą wszystkie sale, a zebrania będą wirtualnie.
Na razie spełnia się tymczasowo, ale jak się CK spodoba ta forma, to co stoi na przeszkodzie by sprzedać sale? :)

Natomiast pieniądze można zbierać na elektronikę, na konserwację sprzętu, na modernizację i unowocześnianie. ;)

A tu CK podaje na jw.org:

Cytuj
AKTUALIZACJA | Najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa

Ciało Kierownicze Świadków Jehowy przekazało wszystkim Biurom Oddziałów wskazówki dotyczące naszej działalności duchowej w obliczu pandemii choroby COVID-19. W czwartek 12 marca 2020 roku Ciało Kierownicze poleciło amerykańskiemu Biuru Oddziału odwołać wszystkie duże zgromadzenia do 1 maja 2020 roku. Te same wytyczne otrzymały wszystkie Biura Oddziałów, żeby mogły podjąć mądre decyzje dotyczące naszej działalności z uwzględnieniem miejscowych warunków. Ściśle współpracujemy z urzędnikami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia we wszystkich krajach, którzy starają się powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Rozumiemy, że ta pandemia jest kolejnym dowodem na to, że żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (Łukasza 21:7-13; Objawienie 6:8).
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/

No najważniejsze to są te ostatnie słowa:

Rozumiemy, że ta pandemia jest kolejnym dowodem na to, że żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (Łukasza 21:7-13; Objawienie 6:8).


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2020, 23:03 »
Na przykład w Sali Królestwa mogą spotkać się jedynie uczestnicy poszczególnych punktów programu zebrania, a pozostali głosiciele wdzwonią się i będą korzystać z zebrania drogą elektroniczną.  Można też spotykać się w grupach, żeby program zebrań obejrzeć w serwisie JW Stream. Niektórzy mogą obejrzeć program zebrania w serwisie JW Stream indywidualnie czy w gronie rodziny, gdy starsi wyślą im link. Prosimy, abyście w dalszym ciągu odnotowywali liczbę obecnych.

Najlepiej się wdzwonić albo oglądać pudło, w ostateczności wziąć mazaka i pokreślić strażnice  :o  O zgrozo to krok ku odstępstwu, przecież dyskusja i wspólna analiza tak wielu wybudziła  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 08:29 wysłana przez mav »


Offline Estera

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec, 2020, 23:35 »
  "AKTUALIZACJA | Najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa (...)
   Rozumiemy, że ta pandemia jest kolejnym dowodem na to, że żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (Łukasza 21:7-13; Objawienie 6:8)."
   (pogrubienie moje)
   https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/

   I nic dziwnego, że po takich sugestiach CK, niektórzy śj na różnych portalach piszą i mówią takie rzeczy, jak tu niżej cytuję.
   Dziś dostałam na whatsappa taką informację, fragment wypowiedzi świadka Jehowy z FB:
  "Jehowa dziesiątkuje złych ludzi chorobą. Tak jak kiedyś zabijał złych Egipcjan plagami.
   Nas, Jego Świadków, te zarazy nie dotkną. Jehowa zna swoich chwalców i ich kocha.
   Niewiele już czasu pozostało, aby się nawrócić do Prawdziwego Boga Jehowy!"
(Kasia Kasprzycka)

   Tak, wirus będzie pytał czy jesteś śj czy nie? :))
   Śmieszne, że aż płakać się chce.
   :'( :'( :'(
   Jeszcze trochę czasu do tyłu, zapewne tak samo bym myślała.
   Na szczęście dla mnie, wybudziłam się.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2020, 23:38 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec, 2020, 23:38 »
Rozczula mnie w tych listach troska o osoby starsze pozostające w domach, o wdowy i sieroty bez ojca  ;)


Offline fabienne

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec, 2020, 01:07 »
Nie tylko Świadkowie myślą,że to już  kres, ale również katolicy. Koniec czasu Miłosierdzia, nadchodzi czas Sprawiedliwości i gniewu Bożego

https://www.facebook.com/watch/?v=224802875316459


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec, 2020, 06:16 »
  "AKTUALIZACJA | Najnowsze informacje dotyczące epidemii koronawirusa (...)
   Rozumiemy, że ta pandemia jest kolejnym dowodem na to, że żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (Łukasza 21:7-13; Objawienie 6:8)."
   (pogrubienie moje)
   https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/

   I nic dziwnego, że po takich sugestiach CK, niektórzy śj na różnych portalach piszą i mówią takie rzeczy, jak tu niżej cytuję.
   Dziś dostałam na whatsappa taką informację, fragment wypowiedzi świadka Jehowy z FB:
  "Jehowa dziesiątkuje złych ludzi chorobą. Tak jak kiedyś zabijał złych Egipcjan plagami.
   Nas, Jego Świadków, te zarazy nie dotkną. Jehowa zna swoich chwalców i ich kocha.
   Niewiele już czasu pozostało, aby się nawrócić do Prawdziwego Boga Jehowy!"
(Kasia Kasprzycka)

   Tak, wirus będzie pytał czy jesteś śj czy nie? :))
   Śmieszne, że aż płakać się chce.
   :'( :'( :'(
   Jeszcze trochę czasu do tyłu, zapewne tak samo bym myślała.
   Na szczęście dla mnie, wybudziłam się.

Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: «Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości1. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Trinity

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec, 2020, 06:54 »
nie jeden świadek odetchnie z ulgą


Offline donadams

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec, 2020, 07:26 »
Informujemy, że do czasu pojawienia się kolejnego ogłoszenia wszystkie zebrania zostają odwołane. Zebrania powinny być organizowane w mniejszych grupach w domach prywatnych.

To się komuś naprawdę udało. Albo są odwołane, albo nie, jak już zresztą wyżej zostało to skomentowane. Oczywiście zostało to wprowadzone w dniu, w którym rząd ograniczył możliwość spotykania się jedynie do grup 50 osobowych. Gdyby to nie wisiało w powietrzu, nadal robiliby to, co wcześniej.

Czy naprawdę trzeba pisać w liście, że zebrania powinny być organizowane w mniejszych grupach? Czy nie można było udostępnić tego wszystkim online?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline zawsze letni

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec, 2020, 07:57 »
No najważniejsze to są te ostatnie słowa:


Rozumiemy, że ta pandemia jest kolejnym dowodem na to, że żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (Łukasza 21:7-13; Objawienie 6:8).


Hola, hola nie tak szybko z tym końcem.
Najpierw trzeba sprawdzić czy się nie zazębia.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 11:04 wysłana przez mav »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline donadams

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec, 2020, 10:14 »
Obrzydza mnie to, że znów to starsi mają zdecydować, jaki tok działań przyjąć. Jakoś w wielu bardziej błahych sprawach nie mogą decydować. Z byle głupotą muszą czekać na wytyczne od niewolnika, "czekać na Jehowę", czy cokolwiek innego. A tutaj puszczeni samopas z ogólnymi zaleceniami. Jest to ewidentne zrzucenie odpowiedzialności na starszych, już po raz drugi.

A TERAZ UWAGA:

Jestem ciekaw, co na to najnowszy statut, który wciąga zbory, wraz ze starszymi i głosicielami w struktury organizacyjne? Wygląda na to, że wcześniej jako tacy nie istnieli, więc z prawnego punktu widzenia prawdopodobnie Biuro Oddziału ponosiłoby jakąkolwiek odpowiedzialność za złe decyzje. W obecnej sytuacji wyobrażam sobie to tak, że starsi odpowiadają PRAWNIE za swoje decyzje. Przecież organizacja przed sądami argumentuje, że to duchowni, że panuje hierarchiczna struktura, więc według mnie nie ma najmniejszych trudności, żeby w razie czego udupić jakieś grono i wytrzeć sobie morde ścierką, z napisem "Wydaliśmy zalecenia, zostały źle zastosowane".

I cyk, dwójeczka. Jedziemy dalej.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Jaskier

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec, 2020, 11:09 »
Wczoraj dostałem od starszego SMSa, że poda mi niedługo miejsce, gdzie będą zebrania (nie chodzę od około dwóch miesięcy). Ja mu kulturalnie, że dosłownie parę minut wcześniej premier wydał decyzję o odwołaniu zgromadzeń publicznych. Odpowiedź mnie zwaliła z nóg: Wiemy o tej decyzji, ale oczekujemy na wskazówki z Biura Oddziału.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec, 2020, 12:33 »
Spotkałem dziś dwóch braci w sklepie na "L". Albo jeszcze nie dotarła jeszcze do nich informacja oparta na liście z 13 marca albo lokalni bracia mają swoją interpretację i organizują zebrania na sali w dwóch grupach poniżej 50 osób. Powiedziałem im, że dostałem info od zaprzyjaźnionego starszego ze Śląska o liście odwołującym zebrania i niech podzielą się wątpliwościami co do organizowania zebrań na sali dla kilkudziesięciu osób. (Nie mogłem powiedzieć, że ten list jest tu na forum bo to byłby koniec naszej rozmowy - jeden z bratów to beton a drugi to chyba nawet żelbeton). Zadeklarowałem im gotowość wysłania treści listu. Ale niestety strach przed starszymi silniejszy niż przed koronawirusem i braty postanowiły czekać na oficjalne wytyczne.


Offline Ruda woda

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec, 2020, 13:10 »
przepraszam za wyrażenie... ale debile  >:( >:( >:(. najpierw piszą że odwołują zebrania, a potem żeby spotykać sie w małych grupach w domach.
czy CK nie rozumie słowa KWARANTANNA???

martwię się o swoją rodzinę, choć ona ma mnie w 4 literach, szczególnie o rodziców bo są już nie pierwszej młodości

ps. aż kusi mnie zgłosić to do władz
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 13:11 wysłana przez Ruda woda »
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson