Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)  (Przeczytany 1659 razy)

Offline Fantom

Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« dnia: 06 Marzec, 2020, 23:43 »
 Artykuł z Przebudźcie Się! z 1976r.
  Kalkulator był coraz popularniejszy. CK postanowiło skomentować nawet ten aspekt. Czy potrzebny jest ci kalkulator? Oczywiście może byc niepotrzebnym gadżetem angażującym twój czas i środki finansowe. Zastanów się czy go kupić:)

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/101976646#h=34

 Fragment tłumaczenia: Jakie wady

''Jak można się spodziewać, kalkulator elektroniczny nie ma wszystkich zalet. Są wady i dobrze jest je rozważyć. Po pierwsze, posiadanie kalkulatora wymaga trochę pieniędzy, czasu i uwagi. Ile byś użył? W twoim przypadku kilka przypadków, w których naprawdę pomógłby Ci kalkulator, może nie uzasadnić kosztów, nawet przy ostatnich niskich cenach. Czy chcesz włożyć pieniądze na coś, czego może nie potrzebujesz, czy może to być tylko zabawka na kilka dni?

Zajmie ci również trochę czasu, aby nauczyć się korzystać z kalkulatora. Będziesz musiał pomyśleć o naprawach, jeśli się zepsują. A co z okresowym pozyskiwaniem baterii, jeśli jest tego rodzaju, który tego wymaga? Dobre pytania do rozważenia.'' ''Pomocny może być mini-kalkulator, ułatwiający życie i przyspieszający. Ale kalkulator elektroniczny może być również kolejnym niepotrzebnym gadżetem, który zajmuje Twój czas, pieniądze i uwagę. To Ty decydujesz, czy kieszonkowy kalkulator powinien być w kieszeni.''
 
 Ciekawe ilu ŚJ w tamtym czasie zrezygnowało z zakupu kalkulatora.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gostek

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec, 2020, 00:11 »
Ręce opadają, jak się czyta takie wytyczne..CK  :-\


Offline Takajaja

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec, 2020, 08:16 »
Czy tu jest mowa o normalnym kalkulatorze??
Bo chyba nie wierzę, co czytam...🙄🙄 Masakra


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec, 2020, 08:23 »
Każda nowość była krytykowana, póki organizacja nie znalazła zastosowania dla siebie. ;)


Offline Safari

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec, 2020, 10:11 »
Ahahahahahaa !!

No nie moge. 😂😂😂😂

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marzec, 2020, 10:42 »
Przykład radia.
Myślę, że na początku też było uznawane za szatańskie, ale jak Sędzia w 1925 zaczął w nim głosić że "miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą", to zaraz stało się narzędziem od Jehowy, zapowiedzianym przez proroków w ST. ;D

„Jakie fakty dowodzą spełniania się tego proroctwa? Oto od roku 1918 Pan wprowadził w czyn radjo, które przepowiedział On przeszło 3000 lat temu (Hiob 38:35). Za pomocą radja dobra nowina o Królestwie została obwieszczona narodom ziemi. Zaiste, iż samolubne czynniki pod kierownictwem Szatana, też się posługują radjem. Te same samolubne czynniki usiłują przeszkodzić w używaniu radja dla szerokiego rozpowszechniania prawdy. Jehowa pozwoli korzystać z radja o ile to Mu będzie potrzebnem” (Rząd 1928 s. 248).

Radjo jest wynalazkiem Jehowy. Człowiek jedynie wynalazł, jak się niem posługiwać” (Przyjaciel ludzkości 1928 s. 5).

Kalkulator przydał się do zliczania danych ze świata w Centrali Brooklyńskiej, więc został zaakceptowany. ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec, 2020, 12:26 »
Artykuł z Przebudźcie Się! z 1976r.
  Kalkulator był coraz popularniejszy. CK postanowiło skomentować nawet ten aspekt. Czy potrzebny jest ci kalkulator? Oczywiście może byc niepotrzebnym gadżetem angażującym twój czas i środki finansowe. Zastanów się czy go kupić:)

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/101976646#h=34

 Fragment tłumaczenia: Jakie wady

''Jak można się spodziewać, kalkulator elektroniczny nie ma wszystkich zalet. Są wady i dobrze jest je rozważyć. Po pierwsze, posiadanie kalkulatora wymaga trochę pieniędzy, czasu i uwagi. Ile byś użył? W twoim przypadku kilka przypadków, w których naprawdę pomógłby Ci kalkulator, może nie uzasadnić kosztów, nawet przy ostatnich niskich cenach. Czy chcesz włożyć pieniądze na coś, czego może nie potrzebujesz, czy może to być tylko zabawka na kilka dni?

Zajmie ci również trochę czasu, aby nauczyć się korzystać z kalkulatora. Będziesz musiał pomyśleć o naprawach, jeśli się zepsują. A co z okresowym pozyskiwaniem baterii, jeśli jest tego rodzaju, który tego wymaga? Dobre pytania do rozważenia.'' ''Pomocny może być mini-kalkulator, ułatwiający życie i przyspieszający. Ale kalkulator elektroniczny może być również kolejnym niepotrzebnym gadżetem, który zajmuje Twój czas, pieniądze i uwagę. To Ty decydujesz, czy kieszonkowy kalkulator powinien być w kieszeni.''
 
 Ciekawe ilu ŚJ w tamtym czasie zrezygnowało z zakupu kalkulatora.

Normalnie to się czyta tak jakby to był fejk... :o
Ale niestety należałam do Świadków i jak najbardziej to mogły być autentyczne rady  :'(

Pamiętam jak siedziałam na zgromadzeniu - jakieś z 8 lat temu i był punkt o kupowaniu gadżetów. Jako przykład podano aparat fotograficzny (taki bardziej zaawansowany)  ;D
W punkcie brał udział brat, który był fotografem i zawodowo pracował z tym aparatem. Ale on w scence  był tym, który najpierw się nim zachwycał, a później uznał, że nie potrzebuje takiego wypasionego aparatu, bo za drogi i ma skomplikowaną instrukcję obsługi, której rozkminienie zajmuje dużo cennego czasu, który oczywiście mógłby być przeznaczony na służbę.
Czujecie klimat? Wzięli do pokazu jego, bo tylko on miał taki aparat  ;D
I pokaz krytykował kupowanie takich drogich sprzętów.

Równie dobrze można stworzyć dodatkowe pokazy o kupowaniu miksera, zmywarki do naczyń czy pralki (która ma tyle opcji, że nikt z nas tego w rok nie rozkmini :D ).
Ten pokaz mnie zgorszył. Pomyslałam: co za hipokryzja!

A dla ludzi nie-Świadków to już w ogóle kosmos.
Dlatego jak czytam ten cytat o kalkulatorze, to wspomnienia o bezmyślnej propagandzie wracają do mnie...


Offline Sebastian

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec, 2020, 12:58 »
kiedyś czytałem w kolorowym Psie albo w kolorowej strażnicy (Włodek może znajdzie, mnie nie chce się tego szukać) niemalże identyczną krytykę komputera i myślałem że specjalnie "doceniono" w ten sposób komputer, jako źródło przekazywania "prawdy o prawdzie";

a tutaj czytam o krytyce aparatów fotograficznych i kalkulatorów i przecieram oczy ze zdumienia... przecież "rozsądny wydaje się wniosek" (hihi) że brat starszy który zsumuje sprawozdania zboru na kalkulatorze zamiast ręcznie w słupku może zaoszczędzić dodatkowy czas (np. 10 minut czy 60 minut) i np. poświęcić go (załóżmy) na lepsze przygotowanie niedzielnego wykładu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec, 2020, 14:48 »
A tu takie lekceważenie komputera z 1970 r., że my lepiej liczymy swoich głosicieli...

*** w70/1 s. 10 ***
Fakty historyczne z obecnego dwudziestego wieku dowodzą, że zwłaszcza od czasu ogłaszania dobrej nowiny o Królestwie Bożym, a więc w roku 1919 i w latach następnych, liczba wiernych chwalców Jehowy zaczęła się pomnażać i uwielokrotniać. Ten zdumiewający przyrost przedstawia dobitnie poniższa tabelka:
1918                3 868
1928               23 988
1938               47 143
1948              230 532
1958              717 088
1968            1 155 826
Nie są to zimne dane statystyczne, obliczone za pomocą nieczułego komputera. Przeciwnie, liczby te unaoczniają aktywną działalność, żywe, niekiedy dramatyczne dzieje, które doprowadziły do tego, że grono kilku tysięcy głosicieli Królestwa z roku 1918 rozrosło się do średniej miesięcznej grubo przewyższającej milion w roku 1968.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec, 2020, 15:23 »
(mtg): Od tego pamiętnego dnia minęło kilka dekad, kiedy na zebranie przyniosłem dyktafon ''Panasonica'', jeszcze na małe kasety, postanowiłem nagrać wykład.
Więc wyciągnąłem z namaszczeniem i włączając  sprzęcik podczas wykładu starszaka, najbliżsi siedzący słuchacze w skupieniu spoglądnęli z pod oka na moje czarne cudeńko, przeszył ich dreszcz przerażenia, po chwili  usłyszałem z boku szept,  bracie, bracie  co czynisz, tak nie wolno szpiegować mówcy, popatrzyłem z uśmiechem i odpowiedziałem, siostrzyczko w domu chciałbym jeszcze raz przesłuchać ten wykład.

Po zakończeniu tego niedzielnego spotkania, skierowałem kroki do szatni w której zastąpił mnie drogę pastuch, z ironicznym uśmiechem powiedział, czy mogę przejść z nim do sali drugiej klasy, skinąłem głową z uśmiechem poszedłem w jej kierunku.
Kiedy wszedłem zastałem  trójcę siedzących, zaproponowali abym usiadł naprzeciw nich, więc tak uczyniłem.
Jeden z powagą w głosie od razu zapytał, bracie ... dlaczego nagrywasz zebranie, taki czyn jest niestosowny i przytoczył jakiś zapis z ''legendy'', nie pamiętam który to wers upłynęło wiele już czasu.
Drugi dopowiedział w jakim celu nagrywałem, siostra która siedziała koło ciebie, zgorszyła się nie mogąc się skupić na dalszym toku zebrania.
Popatrzyłem na nich zdziwiony i zaskoczony takim argumentowaniem całego zajścia, krótko odpowiedziałem, chciałbym jeszcze raz posłuchać tego tematu.
Trzeci wyskoczył jak 'Filip z konopi' mówiąc dosadnie to nic innego jak jawne szpiegowanie ukradkiem a inni przebywając w twoim kręgu będą wyczuleni, że ich może nagrywasz.
Uśmiechnąłem się odpowiadając, to zbyt pochopne przedstawione wnioski oskarżenia.
Byli bardzo oburzeni moją postawą, że nie okazałem wobec nich posłuszeństwa i pokory, za wywołany na sali skandal.

Krótko rzecz ujmując powiedzieli na koniec, jeżeli nadal tak będziesz postępować to możesz nie być pionierem za gorszenie współbraci a nawet za nieprzykładne zachowanie możesz być przez starszych napomniany.
Patrząc z perspektywy czasu wyrazić mogę takie spostrzeżenie, jak fanatyczni są ci , którzy stoją na straży w tej sekcie (Ww). Przyznam się bez bicia, że  nie byłem lepszy dzierżąc również to berło ''sprawiedliwości''.
 
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2020, 15:24 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Opatowianin

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marzec, 2020, 01:39 »
Nie są to zimne dane statystyczne, obliczone za pomocą nieczułego komputera.
Kiedyś na studium strażnicy prowadzący przekonywał, że nawet ślimak jest mądrzejszy od komputera, zatem nie ma się co zachwycać takim wynalazkiem.


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec, 2020, 09:02 »
Kiedyś na studium strażnicy prowadzący przekonywał, że nawet ślimak jest mądrzejszy od komputera, zatem nie ma się co zachwycać takim wynalazkiem.
Ja od momentu, gdy komputer pokonał najlepszego szachistę świata, już całkiem jestem przekonany do niemocy ludzkiej w stosunku do kompa.
Ten szachista też nie wierzył, że komp z nim wygra.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2020, 12:27 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marzec, 2020, 20:47 »
Kiedyś większe znaczenie miały pewne wynalazki:  :)

"RADJO DOWODEM, ŻE NADCHODZI TYSIĄCLECIE" (Strażnica 01.08 1922 s. 228).

Nie wiedziałem, że jeszcze w 1983 r. przynętą od szatana był kalkulator: ;D

*** w83/10 s. 10 ak. 12 Demaskowanie chytrych zamysłów Diabła ***
Najważniejszą przynętą podsuwaną przez Szatana jest umiłowanie rzeczy materialnych oraz przyjemności (1 Tym. 6:10). Biblia wspomina o „pragnieniu oczu”, zaznaczając, że ono „nie pochodzi od Ojca, lecz ze świata” (1 Jana 2:16). We współczesnych warunkach znacznie więcej niż kiedykolwiek przedtem spotyka się rzeczy wzbudzających pragnienie oczu, na przykład nowe domy i ich wyposażenie, samochody, łodzie, ubiory, odbiorniki telewizyjne, aparatura stereofoniczna, zegarki, kalkulatory, telewizyjne gry ekranowe i różnego rodzaju inne urządzenia elektroniczne. Dochodzą do tego rozmaite uciechy, jakie niosą z sobą muzyka, tańce, kino, teatr, programy telewizyjne, niezliczona różnorodność dyscyplin sportowych i tak dalej.

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1983046?q=%22Najwa%C5%BCniejsz%C4%85+przyn%C4%99t%C4%85+podsuwan%C4%85%22&p=par

Czas leci i urządzenia elektroniczne podsunięte przez szatana zaadoptowano do sal królestwa. ;)


Offline Roszada

Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Marzec, 2020, 13:30 »
To jednak Sędzia był roztropniejszy i co się dało (np. telex, radio, telewizja) potwierdzało mu Armagedon, powrót Chrystusa, królestwo itp. :)

Jego następcy we wszystkim widzieli diabła. :-\
Choć z czasem zaprzęgali te wynalazki diabła do swej pracy.

Tylko ze szczepionkami Sędziemu nie wyszło. Może miał jakieś złe wspomnienia ze swej choroby. :-\
Knorr musiał szczepionki zdjąć z listy szatańskiej, gdy chciał wizytować w Afryce gdzie chorób multum.


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kieszonkowy kalkulator w opinii Ciała Kierwoniczego:)
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Marzec, 2020, 13:57 »
I mają rację radio to zło