Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic  (Przeczytany 16705 razy)

Offline hiacynta

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #90 dnia: 10 Marzec, 2020, 19:57 »
14 kwietnia to po świętach mają pamiątkę????


Offline pionier niewidzialny

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #91 dnia: 10 Marzec, 2020, 20:05 »
14 kwietnia to po świętach mają pamiątkę????

Miałem na mysli Marzec. Juz poprawiłem

Dzis na zebraniu został powtórzony list z zeszłego tygodnia o zachowniu podstawowych zasad higieny.
Nie przychodzeniu na zebrania osób które miały kontakt z zarażonym, chorych..
Zebrania odbywaja sie bez zmian
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2020, 20:39 wysłana przez pionier niewidzialny »


Offline lma

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Marzec, 2020, 21:51 »
Przez rozluźniony obowiązek uczęszczania sporo osób może poczuć ulgę, a potem się do niej nieco przyzwyczaić.
U niejednego człowieka taki stan sprzyjał późniejszemu wybudzeniu.


Offline M

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Marzec, 2020, 22:04 »
Źródło informacji, że zgromadzenia obwodowe w marcu są odwołane: https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/dotyczy-program-zgromadzenia-obwodowego-w-marcu-2020-roku/


Offline Takajaja

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #94 dnia: 11 Marzec, 2020, 08:58 »
Ja nie wiem co oni tak panikują?🤔🤔

Trzeba im przypomninać że są trzodą?
A o ile wiem to wirus tylko na ludzi oddzialuje. Hi..hi...🤣


BetMen

  • Gość
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Marzec, 2020, 09:28 »
Potwierdzam zgromadzenia wiosenne w najbliższym terminie są odwołane,ale zastanawia mnie jedno-co z zastosowaniem zasady:"musimy być bardzie posłuszni Bogu jako władcy,niż ludziom" nie ma to już zastosowania,choć sami do tego nawołują?!


Offline Sebastian

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Marzec, 2020, 10:35 »
ważniejsza jest znana z piosenki zasada "kiedy byłem dużym chłopcem, wziął mnie ojciec i tak do mnie rzekł: głosem serca się nie kieruj, tylko forsa ważna w życiu jest" :)

myślę że władze organizacji boją się ewentualnych kar i roszczeń finansowych i stąd tak wielka miłość chrześcijańska i tak wielka empatia i zapobiegliwość skutkująca odwołaniem zgromadzeń

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Marzec, 2020, 11:28 »
Potwierdzam zgromadzenia wiosenne w najbliższym terminie są odwołane,ale zastanawia mnie jedno-co z zastosowaniem zasady:"musimy być bardzie posłuszni Bogu jako władcy,niż ludziom" nie ma to już zastosowania,choć sami do tego nawołują?!
Ta zasada dotyczy jednostek, a CK się nią nie kieruje, bo jakby przyszło płacić grzywnę, to by je obciążono. :)
Jednostki same mogą zapłacić, bo mają z czego.
Ale CK nie, bo nie ma z czego.
Ponoć, jak Russell, wypłacają sobie tylko 10 dolarów miesięcznie. ;)


Offline pionier niewidzialny

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Marzec, 2020, 11:29 »
Swiadkowie odkurzają już słynne plecaki ewakuacyjne, Niestety strażnica nie przewidziała zgrożenie epidemiologicznego i zabrakło w nich srodków odkazających, odzieży ochronnej i innych rzeczy związanych z epidemią.   :-\


Offline ondre

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Marzec, 2020, 11:47 »
Rady co do przygotowania się na trudniejsze czasy złe. Do podporządkowania się zarządzeniom władz, żeby nie organizować masowych zgromadzeń, też złe.
Bo co niektórzy "odstępcy" uważają, że bardziej należy słuchać Boga niż ludzi. Więc trzeba w ten sposób więcej ludzi zarazić wirusem, żeby część z nich zamieszkała na cmentarzach. Tak myślę czy "odstępcom" o takich poglądach, wszystkie styki w procesorach właściwie działają.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Marzec, 2020, 12:16 »
Jest bardzo dużo plusów dodatnich. Higieniczny jako pierwszy. W sporych skupiskach ludzi trudniej jest znaleźć nośnika, który miał już kontakt z nieznaną ilością innych ludzi. Jeśli zamkną się w domach maksymalnie do 15 osób, wtedy można szybciej zareagować, gdy ktoś ma objawy.
Inny plus jest taki, że gdy odsłuch zgromadzeń będzie w domach, może też wszystkie zebrania tak będą się odbywać, to ludzie bardziej się zintegrują. Kto wie czy nie wróci ciasto i kawa.
Daje się już słyszeć, ze wygodniej jest zobaczyć zgromadzenie w smart TV, niż jechać do jakiegoś obiektu kilometrami i siedzieć cały dzień.
Plusem jest też to, że proroctwa się wypełniają - choroby i strach. Mniej więcej jak z Rosją - są prześladowania i jest Król Północy.
Jest jeszcze jeden plus. W sklepach widać jak ludzie z różnych sekt przygotowują sobie plecaki przetrwania, a świadki to przewidziały dawno temu.
Oby tylko podaż nadążyła za popytem. ;D
Minusy mogą być w statystykach. Rocznik to wyłapie. Jeśli kampania ma wyglądać jak wcześniej napisano, to na Pamiątkę przyjdzie mniej ludzi. Będzie też mniej godzin z pukania w drzwi. Jeśli to potrwa dłużej, może być mniej ochrzczonych. Jeśli kongresy letnie się odbędą, to może być skok liczby ochrzczonych, wynikający z kąpieli tych, którzy nie mieli okazji ochrzcić się na wiosnę.
Bądźcie zdrowi! >:D


Offline Technolog

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Marzec, 2020, 12:27 »
Kasa ze zgromadzen obwodowych idzie też na całoroczne utrzymanie sali zgromadzeń, jest to przeliczone na jeden dzień zgromadzenia i ilości osób. Niedobory są uzupełniane że środków zborów uczestniczących, rezolucją która przyjmują starsi.
Ciekawe jak to rozwiążą.


Offline Roszada

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Marzec, 2020, 12:30 »
Ja myślę, że jesienne zrobią podwójne w liczbie dni.
Lub jak fala minie, to znów przywrócą.

Czy jakieś nie odbyły się już 7 marca.


Offline Takajaja

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Marzec, 2020, 15:27 »
Kasa ze zgromadzen obwodowych idzie też na całoroczne utrzymanie sali zgromadzeń, jest to przeliczone na jeden dzień zgromadzenia i ilości osób. Niedobory są uzupełniane że środków zborów uczestniczących, rezolucją która przyjmują starsi.
Ciekawe jak to rozwiążą.

Spoko...nie martwy się o finanse ORG.😎
Już oni mają speców od finansów, ktorzy na pewno nad tym siedzą i przeliczają.
Jesli Kongresy beda na sali k.to i tak nie zabraknie wzmianki w programie o skrzynce do kt.wypadalo by cos wrzucić.
Jesli zebrania beda w domach, to moze byc podobnie.
Dadzą rady....
Nawet jesli odnotują maly spadek finansowy, to w pozniejszych miesiacach odbiją sobie.
Bo SJ m.in bedą miec w ręku teraz solidny argument co do zblizajacego się Armagedonu.
 W dodatku wypuszczą jakiś super traktat o tym mówiacy plus kampania i mogą niektorzy sie skusić..... Daj Boże oby nie!!! 😊

« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2020, 15:29 wysłana przez Takajaja »


Offline Domin99

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #104 dnia: 11 Marzec, 2020, 15:43 »
w Nadarzynie wójt już na kwarantannie,wykryto u jego syna koronawirusa,ciekawe kiedy centrala JW.org