Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczenie  (Przeczytany 2224 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Wykluczenie
« dnia: 19 Luty, 2020, 19:32 »
Otóż doszły mnie dwie informacje o osobach z mojego zboru. Nie byłem starszym więc nie wiem dokładnie jakie są procedury w takich sytuacjach. Z mojej wiedzy wykluczenie jest za nieokazanie skruchy. A tu mamy zupełnie inne historie. Opisze je pokrótce. Może byli starsi wyjaśnią w/g jakich procedur podejmowane są takie decyzje.

Sprawa 1. Rodzice oraz dziadkowie przestali chodzić na zebranie. Podczas spotkania rodzinnego dzielą się ze swymi dziećmi i wnukami wiedzą na temat pedofili. Ktoś z osób uczestniczących w spotkaniu informuje starszych zboru o takiej rozmowie. Dziadkowie/ rodzice dostają propozycję wizyty nie do odrzucenia. Gdyby odrzucili zostałby powołany komitet i wykluczenie. Sprawa dot. pedofilii w Australii.

Sprawa 2. Doszło do mnie o wykluczeniu bardzo ortodoksyjnego brata. Dowiedział się o pedofili, ale nikomu o tym nie mówił. Ostatnio spotkał go jeden ze starszych zboru i zapytał go o powód jego absencji na zebraniach i służbie polowej. A ten rozmawiając z nim udzielił mu odpowiedzi. Ten podjął decyzję, ,,że trzeba szybko działać". Powołano komitet i wykluczono go ze społeczności ŚJ.
Żadne z tych osób nie uchybiło zasadom moralnym, doktrynalnym wyznaczonych przez organizację.  Dzieląc się informacją na temat postępowania w sprawie pedofilii organizacji, osoby te zostały postawione pod murem. Mało tego, ten drugi człowiek informując starszych w sprawie pedofili został potraktowany jakby dzielił się tymi informacjami z resztą zboru. Na jakiej podstawie można wykluczyć osobę podważające moralność organizacji?
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2020, 19:34 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty, 2020, 19:48 »
Bo to sekta. Powiedz coś przeciwko guru, a już jesteś pod ostrzałem. Biblia jasno mówi kogo wykluczać ze społeczności.
Jezus nie wykluczył Piotra, kiedy ten się go 3x zaparł. Dzisiaj za krzywe spojrzenie na niebieskiego kwadratowego cielca jest się złym towarzystwem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty, 2020, 20:07 »
Chciałbym odpowiedzi bardziej konkretnej. Jakie zarzuty mogą postawić takiej osobie i jaka jest podstawa wykluczenia takiej osoby?
Osoba nie dzieli się z nikim swymi informacjami. Podczas spotkania, notabene ze starszakiem informuję go o swych rewelacjach, a później zostaje postawiony pod ścianą i dowiaduje się, że ma ks. Na jakiej podstawie? Ktoś wie?
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2020, 20:11 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty, 2020, 20:35 »
Chciałbym odpowiedzi bardziej konkretnej. Jakie zarzuty mogą postawić takiej osobie i jaka jest podstawa wykluczenia takiej osoby?
Osoba nie dzieli się z nikim swymi informacjami. Podczas spotkania, notabene ze starszakiem informuję go o swych rewelacjach, a później zostaje postawiony pod ścianą i dowiaduje się, że ma ks. Na jakiej podstawie? Ktoś wie?
jeśli starsi chcą kogoś wykluczyć ale nie mają konkretnej podstawy prawnej, to zawsze mogą użyć przepisów dotyczących "rozpasania" czyli podważania autorytetów.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty, 2020, 20:35 »
(mtg): Kiedyś owego czasu, będąc w szeregach (Ww), przyszedł naczelny pastuchów na prywatną rozmowę, tak dyskutowaliśmy dlaczego mnie nie ma na zebraniach. Rozmowa potoczyła się na temat T.Russela i całej ''przykrywki masońskiej'', był wściekły na przedstawione argumenty, podsumował - ale to kiedyś było teraz inne są czasy. Zastrzegłem, że jeżeli rozmowa wyjdzie na jaw w zborze pośród starszaków inaczej podejdę do sprawy. Po dłuższym czasie od tej rozmowy, inny sługus zahaczył o ten temat jaki poruszyłem w domu. Skwitowałem krótko, lecz uzmysłowiłem sobie, że poszukują haczyka aby mnie upolować, już w tamtym czasie byłem nieczynny i rzadko przychodziłem na zlotowe spotkania, w odpowiednim czasie napisałem do twierdzy, powiadamiając, że opuszczam sektę w ten sposób u nikłem dodatkowych stresów związanych z ks(Ww) i pysk im zatkałem, wychodząc zwycięsko, że to nie oni, lecz ja ich ''popiermandoliłem"   


Offline rzeski

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty, 2020, 20:41 »
Przypuszczam że zarzutem mogło być rozpasanie w zrozumieniu WTS, mocno naciągnietej definicji dla potrzeb korpo.
Jeśli zachowanie osób obwinionych było rzeczywiście takie jak opisujesz to zadne rozsądne grono starszych (bywają grona w których są rozsądni starsi) nie podjełoby się kroków sądowniczych. Ale jak widać można, co musiał zaaprobować Nadarzyn a co za tym idzie jest to argument że taka jest polityka organizacji. Z praktyki wiem że zarzut rozpasania jest takim swiadkowskim "młotem na czarownice".
Pokrywa się to z tym co napisał Sebastian
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2020, 20:44 wysłana przez rzeski »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty, 2020, 20:42 »
Tu była inna sytuacja. W sytuacji 1 dyplomatycznie ugięli się, gdyby nie przyjęli wizyty to połowany byłby ks. W sytuacji 2 rozmowa szczera ze starszakiem na ulicy, a później ks i wykluczenie. ,, Trzeba działać szybko". Nikt się z nim nie certolił. Po prostu wyjazd z organizacji i cześć.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty, 2020, 20:44 »
Wykluczenie za dawanie wiary i powtarzanie "oszczerstw wymyślonych przez odstępców" i "szkalowanie czystej i nieskazitelnej organizacji Jehowy". Wszystko to jest oznaką "upadku wiary" i świadczy o "ruinie duchowej". To wirus przed którym trzeba chronić zbór. Gandalfie, dużym chłopcem jesteś a takich rzeczy nie rozumiesz ?  ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty, 2020, 20:49 »
Wykluczenie za dawanie wiary i powtarzanie "oszczerstw wymyślonych przez odstępców" i "szkalowanie czystej i nieskazitelnej organizacji Jehowy". Wszystko to jest oznaką "upadku wiary" i świadczy o "ruinie duchowej". To wirus przed którym trzeba chronić zbór. Gandalfie, dużym chłopcem jesteś a takich rzeczy nie rozumiesz ?  ;)
[/b][/size]
Rozumiem, tak też myślałem, ale chciałem się upewnić. Dziękuje Ci DeepPinkTool.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline rzeski

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty, 2020, 20:52 »
Wbrew pozorom jest to bardzo dobra wiadomość, co brzmi może dziwnie.
Ale myślę że przysłowiowa pętla się zaciska i stąd takie działania starszaków "na wariata".
To czuć jak coraz więcej osób dostrzega że "przenajświętsza" wcale nie jest taka święta za jaką się podaje.
I starsi też to widzą co lud dostrzega i działają , ale jak "rozsądnie" to widać.
Co ciekawe w PNS, zrewidowanej wersji brak rozsądku jest zrównany z takimi grzechami jak np.rozpusta. To też cieszy, bo pokazuje co na sumieniu mają niektórzy "przewielebni", i pewnie nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

To co napisał Deep Pink Tool dokładnie podciąga się pod rozpasanie.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2020, 20:57 wysłana przez rzeski »


Offline Takajaja

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Luty, 2020, 21:11 »
Jesli chcesz zbic psa, to kij sie zawsze znajdzie :((
Tak dziala ORG.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Luty, 2020, 23:37 »
Sprawa 1. (...)

Sprawa 2. (...)

Sprawa 1. Znam 2 lub 3 przypadki, gdzie było ultimatum. Albo zgadzasz się na wizytę pasterską , albo komitet. W sprawie rzeczonej. Nikt się na wizytę nie zgodził, więc powołali komitet sądowniczy. To wbrew jakimkolwiek procedurom. Wszyscy się wybronili. W jednym przypadku wprost pada stwierdzenie z ust starszaka: 'nie zgodziłeś się na wizytę, zatem mieliśmy podstawy do powołania KS'. W innym podobnie: 'nie zgodziłeś się na wizytę, zatem nie pozostało nam nic innego jak powołać komitet'. W trzecim pada chyba słowo: 'musieliśmy'.
W jednym wypadku zarzut odstępstwa i popierania sekt. W drugim samego odstępstwa. W trzecim coś koło tego. Byli przesłuchiwani świadkowie, na niekorzyść oskarżonych osób.

Sprawa 2. Mało dałeś szczegółów, więc można się tylko domyślać. Powiedział jednemu. Wzięli go na wizytę, gdzie jest dwóch, i podtrzymał swoje stanowisko, tak więc już było przynajmniej 2 świadków do wszczęcia procedury. Występowanie przeciw organizacji to bunt. Mieści się to w definicji odstępstwa. Zresztą świadków nie trzeba. Skoro podtrzymał swoje stanowisko w sprawie wiadomej, to się przyznał. Jeśli na komitecie nie powiedział przynajmniej: 'przepraszam, więcej tak nie będę', to jest wyraźny objaw braku skruchy, odstępstwa, i trwania uporczywie przy swoim zdaniu. Zuchwałość jak nic!

Jeśli lądujesz na takim komitecie jako oskarżony z powodów innych niż nadzwyczajne, zadaj sobie pytanie, kim jesteś?


Offline Storczyk

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty, 2020, 13:28 »
Gołym okiem widać ze Boga, miłosierdzia, miłości w tej organizacji nie ma.
Pomoc, życzliwa ludzka rozmowa, wymiana argumentów?
Wykluczyć dziadków bo  mówia o pedofilii w Australii ?
Ale wydają o sobie świadectwo .Dlatego młodzi  odchodzą uslysza sprawdzą w necie i zawijaja z sekty.




Offline Sebastian

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Luty, 2020, 13:35 »
Otóż doszły mnie dwie informacje o osobach z mojego zboru.
czy te informacje dotyczą standardowych rutynowych działań starszyzny czy też może w całej PL (albo tylko w gandalfowej okolicy) realizowana jest jakaś nadzwyczajna akcja czyszczenia zboru z odstępców?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Jozue

Odp: Wykluczenie
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Luty, 2020, 16:55 »
Te alergiczne reakcje na każdego kto mówi "o pedofilii w organizacji" występują w całej Polsce. Prawdopodobnie wynika to z wskazówek jakie starsi otrzymali ustnie na spotkaniu z Nadzorcą obwodu albo na szkoleniu starszych. Mają w trybie natychmiastowym uciszać każdego kto o tym tylko wspomina. Nie mają odwagi dać tych wskazówek na piśmie.
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."