Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...  (Przeczytany 3957 razy)

Offline Estera

Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« dnia: 29 Styczeń, 2020, 22:07 »
   ... STRAŻNICA PRZED SĄDEM W SZWECJI !!! ...
                                     :'( :'( :'( :'( :'(

   Świadek Jehowy postawiony przed sąd.
   Za propagandowe materiały na zgromadzeniu letnim w 2016 r.
      Chodziło o pamiętny film z piwnicą.
   Który zawierał propagandowe treści.
   Który oglądały dzieci i odbierały jako rzeczywistość.
   Miłego odsłuchania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty, 2020, 18:29 »
   Szwecja przed sądem.
   Może Ty, ... "Kleryku" ... dotrzymasz słowa i postawisz Polskę przed sąd.
   Za naruszenie dóbr osobistych i może jeszcze jakieś paragrafy.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9506.msg209285#msg209285   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty, 2020, 13:13 »
Na kanale Kim Mikey jest info, że przegrali. A więc Szwecja - WTS : 1-0 ;) Kolejna wspaniała porażka "jedynej prawdziwej"!   https://www.youtube.com/watch?v=1cO2OHOPAog   
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec, 2020, 10:36 »
Jakaż to "perła", brawo Estero.
Cóż z Twym lubym, nie wspiera Cię w tak świetnych info ;)?
Pozdrawiam


Offline Estera

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marzec, 2020, 18:31 »
Jakaż to "perła", brawo Estero.
Cóż z Twym lubym, nie wspiera Cię w tak świetnych info ;)?
   No cóż, mój luby, jak to nazywasz.
   Niestety, nie ma szans na ocknięcie, podwójnie zamoherowany doktryną strażniczki.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Jozue

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj, 2020, 17:18 »
Jest odpowiedź braci z Ciała Kierowniczego na tą sprawę w sądzie. W Broadcastingu z maja 2020 roku, od 9:22 minuty. Tylko tutaj tą sprawę nazwali „listami od zaniepokojonych rodziców”. Jak zwał tak zwał, mamy odpowiedź. Ciekawych odsyłam do tej audycji.
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj, 2020, 17:22 »
Jest odpowiedź braci z Ciała Kierowniczego na tą sprawę w sądzie. W Broadcastingu z maja 2020 roku, od 9:22 minuty. Tylko tutaj tą sprawę nazwali „listami od zaniepokojonych rodziców”. Jak zwał tak zwał, mamy odpowiedź. Ciekawych odsyłam do tej audycji.
[/b][/size]
Możesz linka podesłać lub tytuł filmu podać?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,



Offline Janbast

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj, 2020, 17:57 »
Aż mi się oglądać odechciało jak zobaczyłem głupie, sztuczne miny Letta


Offline kochanek

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj, 2020, 21:47 »
No ale on tutaj mówi tylko i wyłącznie o filmach opartych na relacjach biblijnych ze starożytności. Rozumiemy, ze wydarzenia ze starożytności wymagają pokazania armii, walki itp. Takie sceny są dostępne w telewizji o każdej praktycznie godzinie.

Powinien się raczej odnieść do filmów tłumaczących proroctwa biblijne według ich rozumowania. Czyli chowanie się w piwnicach, służby specjalne, uciekanie przez las, otoczenie przez wojsko itp. Chodzi o kreowanie wyobrażeń na temat przyszłości w głowach dzieci a nie o pokazywanie miecza z I wieku.

To się nazywa hipokryzja....


Offline Aliki

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj, 2020, 07:21 »
Nie jestem pewna ale ten Gumiś mówi o kilku zaniepokojonych rodzicach??? No to chyba jakoś mnie namierzyli 8-). Osobiście wyszłam na kongresie  z SZ z moim synkiem i jeszcze spotkałam w obwodowym ogródku brata z mojego zboru też z synem. A ilu rodziców zostało wbrew sobie i oglądało te durne filmy z dziećmi?
Tak że tych rodziców są setki tysięcy ale przecież Gumiś tego nie powie, bo rodzice utwierdziliby się w przekonaniu, że ich odczucia są właściwe. Jak powiedział, że w skali światowej było to kilka osób to reszta zmanipulowanych świadków będzie sobie wmawiać, że nie ma się czym przejmować i dzieci trzeba na wielki ucisk przygotować. I oddadzą chwałę cielcowi kierowniczemu. >:(


Offline Triss

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj, 2020, 11:55 »
Chyba zadam bardzo głupie pytanie, ale zaryzykuję jako nowy użytkownik :p
Czy znajdę na forum listę spraw w których ŚJ przegrali i jakie zasądzono im kary? Czy mam przez to rozumieć, że kasa na odszkodowania idzie z dobrowolnych datków tym samym z kieszeni szeregowych?
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Vog

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj, 2020, 16:04 »
Kilka artykułów o wyroku:
https://www.domstol.se/nyheter/2020/02/dom-i-mal-om-offentlig-visning-av-film-for-barn/
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/hovratten-fastslar-dom-om-jehovas-filmer
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/xPElw8/doms-efter-filmvisning-pa-jehovas-mote

"Sąd Najwyższy wydał dzisiaj wyrok w sprawie dotyczącej filmu, który został publicznie pokazany dzieciom bez uprzedniego zgłoszenia do State Media Council. Sąd Najwyższy potępia również przedstawiciela Świadków Jehowy za naruszenie tzw. Granicy wieku.
Na dużym spotkaniu kultowym Świadków Jehowy na targach w Sztokholmie latem 2018 r. Pokazano filmy dla dzieci i dorosłych. Przedstawiciel Zgromadzenia został osądzony i skazany w Sądzie Rejonowym za naruszenie Ustawy o limitach wiekowych za pokazywanie filmów publicznie (Ustawa o limitach wiekowych). Kara została ustalona za codzienne grzywny. Według sądu rejonowego filmy powinny były zostać zgłoszone do State Media Council, ponieważ byłyby pokazywane publicznie dzieciom.
Oskarżony wniósł apelację od wyroku sądu rejonowego do Wysokiego Trybunału, a także podniósł tutaj szereg zarzutów o charakterze konstytucyjnym.

Sąd Najwyższy rozważył, czy obowiązek zgłoszenia filmu zgodnie z ustawą o granicy wieku jest niezgodny z przepisami szwedzkiej konstytucji i europejskiej konwencji. Według sądu filmy nie są objęte konstytucją wolności wypowiedzi. Przepisy formy rządu dotyczące wolności zgromadzeń, wolności słowa i wyznania nie wykluczają zastosowania ustawy o granicy wieku. Ponadto granica wieku nie jest niezgodna z przepisami dotyczącymi wolności wyznania i wolności wypowiedzi na mocy konwencji europejskiej. Prokuratura nie narusza również zakazu dyskryminacji ani w prawie krajowym, ani w konwencji europejskiej.
Na tym tle Sąd Najwyższy dochodzi do tego samego wniosku co Sąd Rejonowy i uważa, że ​​należy zatwierdzić oskarżenie. Sąd określa również karę za codzienne grzywny."

"14 LUTEGO 2020
Sąd Apelacyjny Svea podtrzymuje orzeczenie sądu rejonowego przeciwko liderowi zgromadzenia, jednemu ze Świadków Jehowy, który został skazany za pokazywanie filmów, które nie zostały poddane przeglądowi przez State Media Council for Children na targach Stockholm Stockholm Fair 2018.
Lider zgromadzenia został skazany w kwietniu za naruszenie Ustawy o limicie wieku dla filmów, które mają być pokazywane publicznie.
Świadkowie Jehowy odwołali się od wyroku do Sądu Najwyższego, powołując się na wolność wyznania i wolność słowa. W piątek Sąd Najwyższy ogłosił, że utrzyma w mocy orzeczenie sądu rejonowego.
Latem okazało się, że Świadkowie Jehowy kontynuowali pokazy filmów podczas głównych wieców po orzeczeniu sądu rejonowego, co doprowadziło do kilku nowych raportów policyjnych.
Świadkowie Jehowy byli wielokrotnie krytykowani za filmy skierowane do dzieci produkowanych przez społeczeństwo. Między innymi filmy zostały oskarżone o dyskryminację homoseksualistów i zastraszanie dzieci wiadomościami z okresu zagłady."


Offline Triss

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj, 2020, 18:03 »
Dziękuję!
To jest chore... My szarzy głosiciele nic na ten temat nie wiemy! Na kolejnej rezolucji ręki nie podniosę. Co prawda już dawno do skrzynki nic nie wrzucam, ale nie będę przykładać do tego dłoni...
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline donadams

Odp: Strażnica przed sądem w ...SZWECJI ...
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj, 2020, 20:35 »
Z jednej strony cieszy mnie taki obrót spraw, ponieważ Strażnica jako organizacja powinna ponosić odpowiedzialność za tego typu treści. Z drugiej strony nie uważam, że to załatwia sprawę, bo wygląda na to, że w żaden sposób nie dotyka to rodziców, którzy są ostatecznie odpowiedzialni za to, co pokazuje się im dzieciom. Jeżeli jakiś rząd uważa, że powinien ingerować w tego typu sprawy, to powinien robić to tak, jak należy - to znaczy przeprowadzić kampanię społeczną, która wskaże na RODZICÓW JAKO ODPOWIEDZIALNYCH za treści, które są pokazywane ich dzieciom. Jeśli bowiem podważa się możliwość pokazania dzieciom takich filmów przez organizację, nie rozumiem dlaczego nie podważa się praw rodziców do wychowywania dzieci w sposób, który uważają za słuszny.

To, co chcę powiedzieć, to że takie działanie jest niekonsekwentne i nie porusza sedna problemu, bo rzeczywistym problemem są rodzice, którzy na to pozwalają. Wiem, są zmanipulowani i może ciężko im się przeciwstawić, ale jeśli Szwecja jest tak postępowym i światłym krajem, który ogranicza wolność w takim zakresie, to niech zrobi to po całości i niech uderzy systemowo w rodziców i na przykład określi, że rodzice nie mają prawa wychowywać swoich dzieci zgodnie z wartościami pochwalanymi przez organizację Świadków Jehowy (tak, niech odbierze rodzicom prawo do wychowywania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem - jestem temu przeciwny, ale najwyraźniej wpisałoby się to w działania tamtejszych władz).

Dodam jeszcze, że nie uważam, żeby ostatecznie tego rodzaju sprawy były czymś pocieszającym, bo zapłacenie kary administracyjnej jest rozwiązaniem, które jest po prostu słabe - Strażnice na to stać i jest to niewielka cena za możliwość manipulowania ludźmi. Opowiadałbym się raczej za kampanią społeczną, która zwróciłaby uwagę na ten problem i próbowała PRZEKONAĆ rodziców do tego, że tego typu treści wyrządzają spustoszenie w umysłach ich dzieci. Odniosłoby to moim zdaniem lepszy skutek niż ograniczanie czyjejkolwiek wolności.

Bowiem z ograniczaniem wolności problem wygląda tak, że dziś rząd ogranicza wolność i prawa Świadków Jehowy, a jutro ograniczy wolność i prawa innych rodziców. A ja jako rodzic chciałbym móc powiedzieć swoim dzieciom, że homoseksualizm jest według mnie zły, chciałbym móc przedstawić mu moje argumenty i przekonać je do tego. Chciałbym też nauczyć je tolerancji wobec homoseksualistów i szacunku do nich, jako ludzi. Nie chciałbym za plecami rządu, który odbiera mi to prawo mówiąc, że dyskryminuję homoseksualistów, jak to miało miejsce właśnie w Szwecji. Jakim prawem rząd dyskryminuje mnie i odbiera mi prawo do wychowywania dziecka w poczuciu szacunku wobec innych ludzi?

Ostatecznie dodam jeszcze, że kary administracyjne, wyroki i wszelkiego rodzaju "ostra amunicja" przeciwko Świadkom Jehowy odnosi przeciwny do zamierzonego skutek. Obserwowaliśmy to już wielokrotnie, historia nas tego nauczyła, ktoś u władzy powinien wyciągnąć z tego wnioski i zastosować wobec nich subtelniejsze metody, które prawdopodobnie odniosłyby lepszy skutek, niż poczucie "prześladowania" i wzmocnienie "wiary".
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.