Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 32490 razy)

Offline Sebastian

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #180 dnia: 16 Styczeń, 2023, 22:10 »
Omówimy temat telefonicznie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #181 dnia: 16 Styczeń, 2023, 23:52 »
Mogę dać cynk o dwóch. Jeden kompleks sal koło mnie w Szczecinie i sala w Stargardzie.
Czuwaj 8-)


Offline Aliki

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #182 dnia: 17 Styczeń, 2023, 06:57 »
Jest w ogóle jakiś przepis prawny, mówiący że organizacjom religijnym nie wolno wyprzedawać majątku? Albo że miałyby odprowadzać podatek? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...


Offline Sebastian

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #183 dnia: 17 Styczeń, 2023, 11:11 »
całkowitego zakazu sprzedaży majątku nie ma, ale przepisy podatkowe istnieją.

Każda osoba prawna ma obowiązek płacić podatek dochodowy od osób prawnych, ale kościoły i związki wyznaniowe dość łatwo mogą skorzystać z przepisów obniżających ten podatek praktycznie nawet do zera.

Normalna "niepatologiczna" religia może przez kilkadziesiąt lat _legalnie_ nie zapłacić żadnego podatku (mam na myśli przelewy na rachunek bankowy organu podatkowego) ale...

Chciałbym, aby organy państwowe sprawdziły, czy Nadarzyn działa w pełni legalnie.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2023, 12:33 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline cichybob

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #184 dnia: 17 Styczeń, 2023, 13:54 »
Czy się nie dowiedziałeś, ani nie słyszałeś? Malutki stanie się tysiącem w Afryce.
Miłość większości do Sal Królestwa oziębnie.

Czas na słynne "Kazanie w Biurze (nieruchomości)":
Szczęśliwi ci, co nie widzieli (pieniędzy ze sprzedaży), a uwierzyli (że hajs nie idzie na zegarki i pozwy)
Szczęśliwi ci, co dają pieniądze na nowe Sale; w nich będą się spotykać aż do czasu kolejnej zmiany planów
Za drobne otrzymaliście (a takie tam - wasze siły, czas, środki, zdrowie), za darmo oddajcie (a my sprzedamy z zyskiem)
Wtedy 10 zainteresowanych (nabyciem posesji) uchwyci się agenta z Nadarzyna i zapyta o ofertę
Więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania (niemniej to drugie szczęście jest dla bardziej kumatych i Nadarzyn kocha takie podejście)

Dzieje się :) Liczę na zdumiewający wzrost wybudzonych :)


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #185 dnia: 22 Styczeń, 2023, 19:40 »
Eeeee, panie! Pan jest tylko słupem!


Na platformie Otodom jakiś tydzień temu ukazało się ogłoszenie o sprzedaży Sali Królestwa w Olkuszu. Jedynej w tym miasteczku, co oznacza, że cztery zbory miejskie trafiły na Salę Kr. na głęboką prowincję, aż pod Bukowno (10 -15 km. od miasta). Ponieważ już ponad rok temu sala ta była wystawiona do sprzedaży na rynku miejscowym (po cichu), to znaczy, że w tym przypadku Jehowa pobłogosławił te zbory droższym paliwem i dłuższym czasem dojazdu, a więc większym zużyciem aut. Może ktoś powiedzieć, sprzedadzą starą salę i za te skromne 890 000 wybudują nową, nowoczesną. Ale tutaj tak to nie działa.

Dzwoni ktoś w sprawie kupna na numer widniejący na banerze zawieszonym na płocie przy budynku (606 874 369):

Dzień dobry! Chciałem się dowiedzieć jaką nazwę ma wasze biuro nieruchomości.
- Jakie biuro? Tutaj nie ma żadnego biura!
- Jak to nie ma biura? To prywatny telefon?
- Tak!
- No ale ten numer widnieje na banerze, przed budynkiem do sprzedaży na ul. Sławkowskiej 26 w Olkuszu
- Aaaa! Tak.

- No, to znaczy, że Pan sprzedaje ten budynek?
- Noooo, nie, nie całkiem!
- Jak to nie całkiem? To kto? Jest was więcej? To kto w końcu sprzedaje?
- To jest własność Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce.

- Aaaaa! To tak! No to w końcu kim pan jest?
- Ja jestem z Olkusza. To my sprzedajemy!
- Jacy my?

- Ano bo my stanowimy taką grupę. Wybraliśmy kilka osób i razem to sprzedajemy. Jesteśmy starszymi zboru. Taki komitet.

- No ale z tego co wiem, to ze wszystkich religii, tylko zbory świadków Jehowy nie mają osobowości prawnej, a więc jak wy to sprzedajecie? Przecież wam nie wolno takich rzeczy robić! Ja odnalazłem ten budynek w internecie i wynika, że sprzedaży dokonuje właśnie wasz związek wyznaniowy z Nadarzyna. To jak to w końcu jest?

- Nie, niech się pan nie boi! Wszystko jest legalnie. Trzeba najpierw z nami się skontaktować osobiście. Tu w Olkuszu. Porozmawiamy, ustalimy pewne rzeczy, a potem spotka się pan z przedstawicielami naszego Związku Wyznaniowego z Nadarzyna...

- No ale przecież związkom wyznaniowym nie wolno wyprzedawać majątku. On może być przeznaczany tylko na cele związku. A...

- O widzę, że pan wcale nie jest zainteresowany kupnem tego domu! Pan tutaj wymyśla jakieś niestworzone rzeczy! ...

- Nie, nie! Proszę pana! Pan powinien wiedzieć, że przecież teraz jest pełno oszustów, gangsterów i innych naciągaczy. Wiec ja nie chcę być oszukany. Ja znalazłem w Internecie, w księgach wieczystych, że ten budynek jest własnością Towarzystwa Strażnica, a nie Związku Wyznaniowego. Więc coś mi tutaj nie pasuje!

- Przecież mówiłem panu, że z kontaktujemy pana z przedstawicielami naszego związku, a oni będą mieli wszystkie potrzebne dokumenty. Najpierw się będzie pan mógł z nimi zapoznać. Wszystko będzie dobrze.

- Eeee! ja tu widzę, że z panem się nie dogadam! Pan nie ma dokumentów?!  Proszę pana, ja tu widzę, że pan jest tylko zwykłym słupem! Dowidzenia !


Tak mniej więcej ta rozmowa wyglądała. Ten kto mi ją referował, twierdził, że lepiej to wyglądało w realu niż teraz jak mi opowiada, bo z wrażenia sporo użytych przez niego zwrotów zapomniał.




Jeśli ktokolwiek będzie miał możliwość, albo sobie taką możliwość sam stworzy (zachęcam do takowego działania) zadzwonić w sprawie kupna sali królestwa to warto zapytać o:

1. Dlaczego świadkowie nie piszą w ogłoszeniach, że ten budynek był do niedawna "domem Jehowy"? Czy zamiast tego, iż powinni być z tego dumni  to oni się z tego faktu wstydzą? Czy się boją, że sprzedaż będzie szła gorzej, a może też mają obawę, że sprzedadzą za mniejsze pieniądze, jeśli wyjawią ten fakt?


2. Czy ci ludzie, głosiciele, którzy budowali i przeznaczali swoje ciężko zapracowane prywatne pieniądze na nową salę królestwa wiedzieli, że nie będą jej właścicielami? Czy wiedzieli, że nikt nie będzie się z nimi liczył w przyszłości i nie pytał się o zgodę na spieniężenie jej i działki, na której budowali?


3. Czy, jeśli spłacali pożyczkę braciom z Nadarzyna, to mieli świadomość, że płacą nie za swoją własność?

Można próbować zadawać jeszcze inne pytania, jeśli rozmówca na to pozwoli (trzeba go odpowiednio podejść). Ten, którego rozmowę (dzwoniący) starałem się przytoczyć wcześniej, żałuje, że nie zaczął od tych pytań, a szczególnie od pierwszego.

Można też o to pytać przy stojakach.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2023, 19:45 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #186 dnia: 24 Styczeń, 2023, 13:53 »
Dzisiaj, gdy próbowałem wejść na Otodom Nadarzyna wyskoczył błąd 404 (nie znaleziono strony).
Okazało się, że organizacja się przeorganizowała i zniknęła kategoria Wszystkie.
Teraz trzeba wchodzić w każdą kategorię osobno tzn.: Mieszkania, Domy, Działki itp.
Plus dla Nadarzyna jest taki, że nie widać na pierwszy rzut oka, ile nieruchomości wystawiają.

A tu link do kategorii Domy:
https://www.otodom.pl/pl/firmy/biura-nieruchomosci/kontakt-ds-nieruchomosci-ID2319286?estate=HOUSE&transaction=SELL&distanceRadius=0
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2023, 13:56 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #187 dnia: 24 Styczeń, 2023, 19:32 »
   Cwaniutkie bestie  :'(
   I myślę, że dobrze szpiegują to forum.
   Bardzo dobrze dbają o to, żeby owieczki się za wiele nie dowiedziały.
   Bo okazałoby się, że ci wstrętni odstępcy jednak mówią prawdę.
   Kto wie, czy to właśnie nie dzięki naszym działaniom w tej kwestii tak sprytnie się poukrywali.
   Ściemniacze prawdy!

A tu link do kategorii Domy:
https://www.otodom.pl/pl/firmy/biura-nieruchomosci/kontakt-ds-nieruchomosci-ID2319286?estate=HOUSE&transaction=SELL&distanceRadius=0
   Tu nawet jest sala z warmińsko-mazurskiego niedaleko mnie.
   Ten niby dom z ośmioma pokojami w Orzyszu za 239 tysięcy złotych.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2023, 19:35 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Legion

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #188 dnia: 24 Styczeń, 2023, 23:40 »
Jeśli ktokolwiek będzie miał możliwość, albo sobie taką możliwość sam stworzy (zachęcam do takowego działania) zadzwonić w sprawie kupna sali królestwa to warto zapytać o...

Ja bym jeszcze dopytał, jaką firmę wybrali do wybudowania? A po dłuższym ociąganiu się rozmówcy i w końcu wyciągnięciu informacji, że "ochotnicy", próbowałbym zbijać cenę mówiąc, że na pewno są jakieś błędy, wady i samowolki.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #189 dnia: 25 Kwiecień, 2023, 22:22 »
W Olkuszu (Małopolskie) zapodano na otodomie, po próbie sprzedania na rynku lokalnym, że sala nadal do sprzedania. "Mój" informator opowiada, że przypadkowo spotkał w Olkuszu starszą panią, która opowiedziała mu historię tej sali. Z nią pracował mężczyzna "wysoko postawiony" u świadków. W latach osiemdziesiątych wybudował ten dom (ona twierdzi, że już wtedy była to sala). Jednak świadkowie z Olkusza twierdzili, że kupili ten dom na salę i że była w księgach wieczystych adnotacja, aby nie sprzedawać świadkom Jehowy.  Domniemywam więc, że właściciel mógł już nie żyć, a wcześniej mógł też już nie być w organizacji i stąd znajdowała się tam ta adnotacja. Musieli mu mocno "zaleźć za pazury". Jednak świadkowie kupili ten dom, poprzez fortel, podstawiając nieochrzczonego zainteresowanego.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

I pomyśleć, że wtedy, w roku 2019 dopiero był początek wyprzedaży sal królestwa.


Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #191 dnia: 05 Grudzień, 2023, 23:50 »
Zazwyczaj nie omawiam artykułów do studium, ale ostatni przykład jak można powiązać oślą szczękę z budową i remontem sal Królestwa, wzbudził mój ogromny podziw dla kreatywności JW.ORG tak bardzo, że postanowiłem go omówić. Berejczyk.

Jeden z komentarzy:
Każdy werset jest dobry, nawet odwrotnie proporcjonalny do logiki, jeśli tylko udowadnia sens  pomnażania pieniędzy dla zleceniodawcy i poświęcania czasu dla zleceniobiorcy. A to co Berejczyku przedstawiłeś o orgu, za co Ci dziękuję, to zahacza oczywiście o kabaret, bo chorobę umysłową wykluczam przy zarządzie wieloosobowym. Bardziej jednak wygląda to na jakiś program badawczy, który jest odgrywany, a badane jest jak daleko można się posunąć dla osiągnięcia konkretnych celów. Wynikałoby wtedy, że to nie CK pociąga za sznurki. Podawane są informacje o coraz większym odchyleniu od normy, a nikt wewnątrz tego nie zauważa. Od wewnątrz jest to gotowanie żaby. Od zewnątrz zaś kojarzy się to jak lot samolotem w nocy bez sprawnych instrumentów nawigacyjnych. Piloci próbują znaleźć kurs na zapasowe lotnisko, a pasażerowie nie są tego nawet świadomi. Ale jeśli jakiś bardziej świadomy pasażer z własnym GPSem zakłada spadochron i informuje stewardów, że opuszcza samolot bo odkrył że ten nie leci we właściwym kierunku; to ci go informują, że jest skreślony z listy pasażerów i nie powinien wyskakiwać, ponieważ tu jest bezpieczny i powinien słuchać wyłącznie co mówi kapitan

Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #192 dnia: 12 Grudzień, 2023, 12:53 »
Zamieszczam i tutaj ten filmik, bo tu bardziej pasuje i może być szybciej znaleziony.



Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.