Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie  (Przeczytany 4282 razy)

Offline Roszada

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Styczeń, 2020, 19:46 »
Sprzecznością jest ględzenie, że nie przewodzi nami żaden człowiek, a pisanie równocześnie, iż przewodzi nam CK.

„»Kto jest waszym przywódcą?« Takie pytanie często słyszą Świadkowie Jehowy. I nic dziwnego, bo w wielu religiach jakiś mężczyzna lub kobieta pełni taką funkcję. Natomiast naszym przywódcą nie jest żaden niedoskonały człowiek. Jesteśmy podporządkowani Chrystusowi, który z kolei podlega swojemu Ojcu, Jehowie (Mat. 23:10). Jednak obecnie ludowi Bożemu przewodzi grupa mężczyzn – »niewolnik wierny i roztropny« (Mat. 24:45)” (Strażnica luty 2017 s. 18).


Offline lma

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń, 2020, 11:50 »
W temacie kryteriów religii prawdziwej:
- jak ŚJ wytykają innej religii jakiś brak/błąd, to ich to "eliminuje"
- ale jak jest błąd u ŚJ, to nic się nie dzieje - nadal "mamy prawdę", najwyżej jest trochę niedoskonałości


Offline Gostek

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Styczeń, 2020, 12:11 »
W Niemczech w około 50% umowach o pracę znajduje się informacja, że pracownikowi przysługuje pod koniec roku pewna kwota pieniężna, tzw. 'Weinachtsgeld'. Sprawdziłem definicje tego pojęcia, i mówi ona, że są to pieniądze na pokrycie kosztów związanych ze świętami bożonarodzeniowymi. Pytałem wielu braci, czy mają jakieś wyrzuty sumienia w związku z tymi pieniędzmi ? Jak myślicie, co prawie zawsze odpowiadają.? Piszę   ,, prawie zawsze,, bo jest pewien odsetek osób, które nabierają wody w usta i, milczą..


Offline Roszada

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Styczeń, 2020, 12:46 »
Oto praktyczne rady, jak wziąć kasę za święto i nie obchodzić Bożego Narodzenia:

   „Jeśli ktoś składa ci zdawkowe życzenia świąteczne, mógłbyś po prostu podziękować. Ale załóżmy, że chodzi o kogoś, z kim regularnie się widujesz lub współpracujesz. W takim wypadku możesz uznać, że lepiej będzie nieco naświetlić sprawę. Zachowuj jednak takt. (...) Uważaj więc, by twoja reakcja nie świadczyła o braku szacunku. Kiedy wyjaśniasz swe stanowisko, bądź uprzejmy. Wytłumacz, że nie masz nic przeciwko dawaniu prezentów i organizowaniu spotkań towarzyskich, lecz wolisz robić to w innym czasie. A co wtedy, gdy ktoś pragnie ci coś podarować? Dużo zależy od okoliczności. Nieraz taka osoba mówi: »Wiem, że nie obchodzisz świąt. Ale i tak chcę ci to dać«. Możesz dojść do wniosku, że w tej sytuacji przyjęcie prezentu nie będzie oznaczać udziału w święcie. Oczywiście jeśli ofiarodawca nie zna twych wierzeń, mógłbyś wspomnieć, że nie obchodzisz tego święta. Łatwiej ci będzie wtedy wytłumaczyć, dlaczego bierzesz upominek, a sam nic z tej okazji nie dajesz. Gdyby jednak ktoś miał wyraźny zamiar udowodnić, że nie jesteś wierny swoim przekonaniom albo że dla korzyści materialnych idziesz na kompromis, mądrość nakazuje nie przyjmować takiego prezentu” (Czego naprawdę uczy Biblia? 2005, 2013 s. 160-161).


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Styczeń, 2020, 14:31 »
Oto praktyczne rady, jak wziąć kasę za święto i nie obchodzić Bożego Narodzenia:

   „Jeśli ktoś składa ci zdawkowe życzenia świąteczne, mógłbyś po prostu podziękować. Ale załóżmy, że chodzi o kogoś, z kim regularnie się widujesz lub współpracujesz. W takim wypadku możesz uznać, że lepiej będzie nieco naświetlić sprawę. Zachowuj jednak takt. (...) Uważaj więc, by twoja reakcja nie świadczyła o braku szacunku. Kiedy wyjaśniasz swe stanowisko, bądź uprzejmy. Wytłumacz, że nie masz nic przeciwko dawaniu prezentów i organizowaniu spotkań towarzyskich, lecz wolisz robić to w innym czasie. A co wtedy, gdy ktoś pragnie ci coś podarować? Dużo zależy od okoliczności. Nieraz taka osoba mówi: »Wiem, że nie obchodzisz świąt. Ale i tak chcę ci to dać«. Możesz dojść do wniosku, że w tej sytuacji przyjęcie prezentu nie będzie oznaczać udziału w święcie. Oczywiście jeśli ofiarodawca nie zna twych wierzeń, mógłbyś wspomnieć, że nie obchodzisz tego święta. Łatwiej ci będzie wtedy wytłumaczyć, dlaczego bierzesz upominek, a sam nic z tej okazji nie dajesz. Gdyby jednak ktoś miał wyraźny zamiar udowodnić, że nie jesteś wierny swoim przekonaniom albo że dla korzyści materialnych idziesz na kompromis, mądrość nakazuje nie przyjmować takiego prezentu” (Czego naprawdę uczy Biblia? 2005, 2013 s. 160-161).

 :) Kapitalne.  ;) Jak dla mnie bomba.
Odtąd będę starał się obdarowywać bliskich mi ŚJ przy okazji różnych świąt (np. Dzień Matki, Dzień Babci, Dzień Kobiet ... itd. itp.) Jakimś prezencikiem, kwiatami oraz kserówką z książki z zakreśleniem powyższego cytatu.  >:D


Offline NNN

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty, 2020, 19:21 »
 - Strażnica z 15 lipca 2013 roku, strona 20, ak. 2:

  "Ten wierny niewolnik stanowi narzędzie, poprzez które Jezus karmi swych prawdziwych naśladowców w obecnym czasie końca."


  Strażnica z 15 stycznia 2008 roku, strona 24, ak.1:
  "Gdy w roku 1918 Chrystus poddał tego niewolnika wnikliwej ocenie, stwierdził, że pomazańcy wiernie dostarczają duchowy pokarm we właściwym czasie. Dlatego Jezus jako Pan  z przyjemnością  ustanowił ich nad całym swoim mieniem." 


Strażnica z 15 lipca 2013 roku, strona 25, ak. 18: "Kiedy Jezus przybędzie na sąd w wielkim ucisku, stwierdzi, że niewolnik lojalnie udostępniał czeladzi duchowy pokarm we właściwym czasie. Z radością powierzy mu kolejne zadanie - ustanowi go nad całym swoim mieniem."

 - Mam pytanie do niewolnika: Nie wątpię w to, że jak niewolnik zapyta o to Jezusa, Ten mu w całej pokorze, jako swemu sprawnemu narzędziu zechce odpowiedzieć: Ustanowił go w końcu, czy dopiero ustanowi?
 Czy Jezus rzeczywiście miał już tę przyjemność z tamtej przyjemności, a teraz dodatkowo będzie miał także radość z tej radości, czy raczej będzie miał tylko radość z tej ostatniej radości bez tamtej przyjemności ?

 No, jak niewolnik wie z czego Jezus się raduje, albo z czego czerpie przyjemność i kiedy, to może nawet nie musi go o to osobiście pytać. Jeśli jest takim narzędziem, przez które Jezus karmi....  no nie wiem- czy Jezus ma taką rurkę, coś podobnego do kroplówki, że jak ją podłączy do głów niewolniczych, to się sączy z jego głowy ten pokarm? Sprawę ułatwia fakt, że Jezus jest przecież ponad głowami tego niewolnika. Ale skąd te zakłócenia w takim razie? Czy niewolnik jest bardziej niedoskonały od innych pomazańców, czyli czy to 'narzędzie jest niepełnosprawne i trzeba oddać go do serwisu?

 A może szatan siedzi w tym niebie i zawija te sreberka, zawija sreberka, a nowe, jaśniejsze światło się od tych sreberek zagina, zagina i stąd nie wiadomo do końca, czy to narzędzie jest sprawne i czy Jezus w końcu już miał ten orgazm, czy będzie go dopiero miał w wielkim uścisku! 
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 19:31 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Tokaji

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Luty, 2020, 11:03 »
Wczoraj Strażnica znów zaprzeczyła sama sobie w jednym dniu.

W tekście dziennym czytałem rano, że nie możemy robić tego, czego sami chcemy, a później na studium Strażnicy, w pierwszym zdaniu czytałem, że Jehowa pozwala nam decydować o swoim życiu.

Koniec końców nie wiem kto może decydować o moim życiu :P (żart, oczywiście tylko ja mogę).

Załączam screen :)
"Ci, którzy marzą w nocy, budzą się i stwierdzają, że to był sen.
Ci, którzy marzą w dzień, są niebezpieczni, bo robią wszystko, żeby te marzenia spełnić."


Offline Takajaja

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Luty, 2020, 11:13 »
Wczoraj Strażnica znów zaprzeczyła sama sobie w jednym dniu.

W tekście dziennym czytałem rano, że nie możemy robić tego, czego sami chcemy, a później na studium Strażnicy, w pierwszym zdaniu czytałem, że Jehowa pozwala nam decydować o swoim życiu.

Koniec końców nie wiem kto może decydować o moim życiu :P (żart, oczywiście tylko ja mogę).

Załączam screen :)

Bo to jest tak:
 (unaocznienie dla kobiet)
Mozemy wybrac kolor sukienki :)) , ale o jej dlugosci i wielkosci dekolltu decyduje Jehowa :-(

(Unaocznienie dla facetow)
Mozecie wybrac kolor i kształt butelki, ale o ilosci procentow dycyduje Jehowa :(

UWAGA! Kleryk za Picolo został nazwany rozpasancem hihi..., wiec chyba ilosc bąbelkow tez jest brana pod uwage :))
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2020, 11:18 wysłana przez Takajaja »


Offline Roszada

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Luty, 2020, 18:09 »
Krwi nie wolno im oddawać, nawet do produkcji leków krwiopochodnych.
Przyjmować mogą leki krwiopochodne.


Offline lma

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty, 2020, 18:28 »
W temacie kanonu Biblii - ŚJ wierzą, że wszystkie inne religie poza nimi to religie fałszywe, ale nie przeszkadza im, że zbiór kanonicznych ksiąg biblijnych (przynajmniej niektórych), których natchnienia i nieomylności żarliwie bronią, ustalało fałszywe - według nich - chrześcijaństwo.


Offline Światus

Odp: Największe wzajemne sprzeczności, w które wierzą Świadkowie
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty, 2020, 22:05 »
ŚJ wierzą, ze są "ludem Bożym" lub "ludem dla imienia Jehowy".
Niewolnik wierny naucza inaczej.

"Wnikliwe poznawanie pism";
IZRAEL BOŻY - (...) Ponieważ rodowity Izrael nie wyłonił odpowiedniej liczby członków Izraela duchowego, Bóg „zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia” (Dz 15:14), i to o nich powiedziano: „Niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym” (1Pt 2:10). Apostoł Piotr odniósł do duchowego Izraela Bożego słowa wypowiedziane pierwotnie do Izraela cielesnego: „Wy jesteście ‚rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność’” (1Pt 2:9; Wj 19:5, 6).

Inny przykład, to akapit ze Strażnicy z 15.11.2014 r. "Teraz jesteście ludem bożym"
"13 Z poprzedniego artykułu dowiedzieliśmy  się, że cudzoziemcy w starożytnym Izraelu mieli możliwość wielbić Jehowę w sposób cieszący się Jego uznaniem, ale musieli to robić wraz z ludem sprzymierzonym z Bogiem (1 Król. 8:41-43). Podobnie sytuacja wygląda obecnie. Osoby, które nie należą do duchowego Izraela, muszą przyłączyć się do ludu Bożego — „synów królestwa”, czyli namaszczonych duchem Świadków Jehowy."
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.