Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć, fajne forum :)  (Przeczytany 4864 razy)

Offline Takajaja

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Styczeń, 2020, 18:28 »
No ok, prawdopodobnie tak jest :) Na następnych wizytach pogadamy sobie konkretniej  >:D Mi nie zależy, żeby ich błyskawicznie pogrążyć, ale żeby, być może, kiedyś sobie przypomnieli, że była taka rozmowa i że można myśleć inaczej... Tak trochę wzbudzić niepokój  ;)

Sprobowac mozesz :)) powodzenia. Moze zasiejesz jakies ziarenko "prawdy o prawdzie".
Aczkolwiek uprzedzam....jak wyczuja wg.nich odstepcze poglady to dadza sobie spokoj z toba.
Dawaj cynka na bierząco co i jak :))


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Luty, 2020, 23:09 »
Podczepię się pod temat. W PL wyszedł chyba w 2012 list, który był kolejną falą nagonki na wykształcenie. W RFNie rozmawiam z gościem, który po naszemu był doktorem i starszym u ŚJ. Wiadomo, że przy pomocy tłumacza. Pytam i jednocześnie tłumaczę, jak to w PL poluje się na 'czarownice' przy pomocy wykształcenia. Czyli skreśla się tych, co albo pochwalają, albo sami są, albo ktoś z dzieci chodzi do szkoły. Facet, po minie (to jest takie coś na twarzy), wydaje się zaskoczony. Mówi, że u nich, w RFNie, takie rzeczy nie maja miejsca. Nie dopytałem, czy mieli taki list, lub jeśli mieli, to jak był zredagowany.
Później rozmawiałem z polakami zniemczonymi bez większych wykształceń i też kręcili głowami.
Więc wniosek może być taki, że mentalność ma coś do powiedzenia.

Zapomniałem powiedzieć: cześć :).
Mam nadzieję, że nie z Erlangen.


Tu chyba jest wątek który pokazuje oficjalny stosunek ŚJ do wykształcenia
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/%27im-lepszy-uniwersytet-tym-wieksze-niebezpieczenstwo%27-morris-iii-czlonek-ck/


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Luty, 2020, 14:46 »

Tu chyba jest wątek który pokazuje oficjalny stosunek ŚJ do wykształcenia
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/%27im-lepszy-uniwersytet-tym-wieksze-niebezpieczenstwo%27-morris-iii-czlonek-ck/

Arcyciekawe :)
Czyli nadal motywują to Armagedonem, nie jakoś konkretnie umiejscowionym w czasie, ale w ogóle, np. za 100 lat, tak?


Offline Roszada

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Luty, 2020, 16:49 »
Arcyciekawe :)
Czyli nadal motywują to Armagedonem, nie jakoś konkretnie umiejscowionym w czasie, ale w ogóle, np. za 100 lat, tak?
Armagedon za 100 lat to eschatologia. :)
A założyciele sekt zawsze określają Armagedon na czas swego życia, to tak zwana 'eschatologia zrealizowana', no prawie. :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Luty, 2020, 19:46 »
Armagedon ?
Niby tak ale teraz najważniejsze są nie ruchomości.
Polecam
https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/VODPgmEvtAnnMtg/pub-jwb_202001_1_VIDEO
 tak od 33 minuty.
Proszę się nie przestraszyć złowrogiego Leta >:D


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Luty, 2020, 18:14 »
Armagedon ?
Niby tak ale teraz najważniejsze są nie ruchomości.


Posłuchałam i popatrzyłam ;)
Przy okazji - sporo się im zredukowało pracowników Betel...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Marzec, 2020, 23:38 »
Ta redukcja to dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedno, że zmniejszyli kadrę a drugie, że pozbyli się tych co niedługo poszliby na emeryturę.
Emeryt to tylko obciążenie, a jak nie ma własnego lokum to w ogóle tragedia dla tej korporacji. Trzeba by było dobudować jakiś dom starców, który generował by tylko koszty, no bo przecież nie wyrzucą staruszka na bruk, a może....
Jak się zwolni Betelczyka, co ma 40, 50 lat, to wiadomo trochę fermentu będzie ale sobie jakoś poradzi.
 


Offline Proctor

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Marzec, 2020, 00:22 »
Witam wszystkich,
trafiłam na forum przypadkiem, ale bardzo mi się podoba :) Nigdy nie byłam Świadkiem, ale studiowałam ze Świadkami czerwoną książkę przez 2 lata 30 lat temu ;) Miałam dużo pytań i wątpliwości, ale prawie mnie przekonali (no cóż, byłam jeszcze bardzo młoda i podatna na manipulacje  :-\ ) Na szczęście ktoś mnie, niemal w ostatniej chwili, oświecił w kwestii boskości Jezusa, co było dla mnie punktem zwrotnym (przy okazji dotarło do mnie, że przeciętni Świadkowie nie za bardzo znają biblię, a przynajmniej nie te fragmenty, o jakich organizacja milczy). Zawsze jednak chętnie z nimi rozmawiam i szanuję ich jako ludzi. Próbuję im pokazać że to nie jest prawda w co wierzą i nie tędy doga do Boga. Trzeba wiele mądrości i wyczucia, jeśli się chce im pomóc i zasiać przynajmniej ziarenko niepewności  ;)
Obecnie mieszkam w Niemczech. Ostatnio odwiedzili nas (mnie i męża) Świadkowie i nawet przyszli na umówione spotkanie, a nawet 2 ;) (poprzednio umówili się i nie przyszli wcale). Czy coś do nich dotarło? Nie wiem, ciężko powiedzieć, wydaje się że nie :( Niemniej pozytywnie zdziwiłam się że nawet dali nam dojść do słowa, bo z polskimi Świadkami nie mieliśmy zbyt pozytywnych doświadczeń w tej kwestii - mówili jak nakręceni, nie słuchając nas wcale i nie odnosząc się do tego co my mówiliśmy.
Teraz w niedzielę przyjdą do nas Świadkowie-Polacy (ponoć językowo będzie łatwiej).
Pozdrawiam wszystkich, poczytam sobie więcej to forum :)

Ale ten avatar jest juz zarezerwowany przez kogoś???!!!


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Marzec, 2020, 00:32 »
Ale ten avatar jest juz zarezerwowany przez kogoś???!!!

Daj Mu zaistnieć. Nikt się nie piekli. :D Niech chłopak żyje po swojemu. Każdemu się coś w życiu należy. :)


Offline Proctor

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Marzec, 2020, 00:33 »
Daj Mu zaistnieć. Nikt się nie piekli. :D Niech chłopak żyje po swojemu. Każdemu się coś w życiu należy. :)
Ok. Myslałem że masz prawa autorskie. ;D ;D ;D ;D ;D


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Marzec, 2020, 00:40 »
Ok. Myslałem że masz prawa autorskie. ;D ;D ;D ;D ;D

Właśnie, że nie mam. Zajumałem Lukasowi. Może Yodzie? Ja nawet o dziewczyny się nie tłukę. O obrazki z awatara mam robić borutę? Lepiej chodź na piwo. Po cholerę nam pianę bić. Masz jednak plus za bystrość. Ciekawe czy znajdziesz jeszcze jednego z tego forum z podobnym awatarem?


Offline Proctor

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Marzec, 2020, 00:44 »
Właśnie, że nie mam. Zajumałem Lukasowi. Może Yodzie? Ja nawet o dziewczyny się nie tłukę. O obrazki z awatara mam robić borutę? Lepiej chodź na piwo. Po cholerę nam pianę bić. Masz jednak plus za bystrość. Ciekawe czy znajdziesz jeszcze jednego z tego forum z podobnym awatarem?
''Ciekawe czy znajdziesz jeszcze jednego z tego forum z podobnym awatarem?''
No nie.
Piwo chętnie. Gdzie i kiedy?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Marzec, 2020, 01:25 »
''Ciekawe czy znajdziesz jeszcze jednego z tego forum z podobnym awatarem?''
No nie.
Piwo chętnie. Gdzie i kiedy?

Szkoda. Ale był gość na początku. Przestał pisać. JA sobie 'wlepiłem' awatarka nie wiedząc, że powielam.
Kiedy? Nawet teraz. Gdzie? U siebie. Ja u siebie, Ty u siebie. Nawet nie wiem jaka dzieli nas odległość.
Dodatkowo, ja z piwa to najbardziej kawę lub herbatę. Ewentualnie wódkę. Zwyczajnie lekarz powiedział mi, że mam prowadzić taki higieniczny tryb życia. Sprowadza się to do kompletnego zera.
Dodatkowo, Ty jesteś zero - jedynkowy. Czyli, albo kufelek masz pełny, albo pusty. Ja natomiast tłumaczyłbym Ci różnicę pomiędzy kufelkiem pełnym do połowy i pustym do połowy. Jak my się dogadamy? Masz jakąś wyobraźnię w tym temacie? To nie nie jest łatwe zagadnienie. Chociaż trzeba próbować. Może Nam się uda!
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2020, 01:33 wysłana przez Moyses »


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Marzec, 2020, 17:20 »
Ale ten avatar jest juz zarezerwowany przez kogoś???!!!

Oł oł, nawet nie pomyślałam że łamię jakieś prawa autorskie  :P
Lubię Yodę, taki obrońca praworządności  :)

Świadkowie przyszli w końcu, pogadaliśmy sobie. Próbujemy pokazać im, że wcale nie są tacy wyjątkowi jakimi chcą siebie widzieć. Że w innych kościołach/wspólnotach też są ludzie pomocni, że też ewangelizują, że goszczą innych bezinteresownie, też pomagają słabszym, też czytają biblię, też wykluczają zatwardziałych grzeszników ze swojego grona... Byli lekko zaskoczeni, przyjdą jeszcze  8-)
Za dużych nadziei do nich nie mamy, ale może chociaż ich spokój zostanie zachwiany i kiedyś sobie to przypomną...
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2020, 17:27 wysłana przez Szedol »