Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć, fajne forum :)  (Przeczytany 4865 razy)

Offline Szedol

Cześć, fajne forum :)
« dnia: 14 Styczeń, 2020, 08:23 »
Witam wszystkich,
trafiłam na forum przypadkiem, ale bardzo mi się podoba :) Nigdy nie byłam Świadkiem, ale studiowałam ze Świadkami czerwoną książkę przez 2 lata 30 lat temu ;) Miałam dużo pytań i wątpliwości, ale prawie mnie przekonali (no cóż, byłam jeszcze bardzo młoda i podatna na manipulacje  :-\ ) Na szczęście ktoś mnie, niemal w ostatniej chwili, oświecił w kwestii boskości Jezusa, co było dla mnie punktem zwrotnym (przy okazji dotarło do mnie, że przeciętni Świadkowie nie za bardzo znają biblię, a przynajmniej nie te fragmenty, o jakich organizacja milczy). Zawsze jednak chętnie z nimi rozmawiam i szanuję ich jako ludzi. Próbuję im pokazać że to nie jest prawda w co wierzą i nie tędy doga do Boga. Trzeba wiele mądrości i wyczucia, jeśli się chce im pomóc i zasiać przynajmniej ziarenko niepewności  ;)
Obecnie mieszkam w Niemczech. Ostatnio odwiedzili nas (mnie i męża) Świadkowie i nawet przyszli na umówione spotkanie, a nawet 2 ;) (poprzednio umówili się i nie przyszli wcale). Czy coś do nich dotarło? Nie wiem, ciężko powiedzieć, wydaje się że nie :( Niemniej pozytywnie zdziwiłam się że nawet dali nam dojść do słowa, bo z polskimi Świadkami nie mieliśmy zbyt pozytywnych doświadczeń w tej kwestii - mówili jak nakręceni, nie słuchając nas wcale i nie odnosząc się do tego co my mówiliśmy.
Teraz w niedzielę przyjdą do nas Świadkowie-Polacy (ponoć językowo będzie łatwiej).
Pozdrawiam wszystkich, poczytam sobie więcej to forum :)


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń, 2020, 08:43 »
Pierwszy ;D
Cześc.
Dzis może nic nie dotrze a za dwa lata jak się zderzą z machiną to przypomną sobie o Tobie.
P.S Dwa lata czerwoną książkę ? Ale to dlatego , że co nowe wydanie książki to zmienione nauki jak z mieszkańcami Sodomy ? ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2020, 08:49 wysłana przez HARNAŚ »


Offline hiacynta

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń, 2020, 09:08 »
Cześć Szedol 🙂🙂super że jesteś napisz jak poszła rozmowa


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń, 2020, 09:24 »
Hej

Klucz magiczny to tylko " NIEZALEŻNE  OD INNYCH MYŚLENIE%
 Tylko i aż tyle..

Niestety, obok mnie zabrakło kogoś kto skutecznie uruchomiłby ten proces, i dlugi czas myślenie było w stanie hibernacji karmione tylko pokarmem z Brooklynu.
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń, 2020, 09:32 »

P.S Dwa lata czerwoną książkę ? Ale to dlatego , że co nowe wydanie książki to zmienione nauki jak z mieszkańcami Sodomy ? ;D

Eee, załapałam się na jedno wydanie, ale tak drążyłam to wszystko, że się ciągnęło 2 lata  :P W końcu przydzielali mi braci starszych żeby rozwiewali moje wątpliwości  >:D
Rzeczywiście coś przebąkiwali na końcu o tej Sodomie, że jest nieco inaczej, ale już nie doczekałam rozwinięcia wątku  ;)


Offline Roszada

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń, 2020, 09:45 »
Witaj!
Widzę, że przychodzi na forum też stara krew. ;D
Też dobrze, bo tą wyłącznie świeżą możemy się z czasem udławić. :)


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:08 »
Witaj!
Widzę, że przychodzi na forum też stara krew. ;D

Dopiero niedawno zainteresowałam się tym, co się zmieniło od "moich" czasów u nich w nauce. Włosy mi się na głowie podniosły  :-\ Ludzie, których znałam wtedy i którzy byli moimi przyjaciółmi rezygnowali z kształcenia i szkół, bo zaraz będzie armagedon i warto się zmobilizować i poświęcić głoszeniu królestwa  :o Pamiętam, jak liczyli, ile ludzie z 1914 roku mają już lat, jak niewielu ich zostało... A potem nowe światło  :o
Wspomniałam o tym ŚJ co przyszli z nami rozmawiać, że moim zdaniem to nieuczciwe. Powiedzieli, że tak, to był błąd, ale "Polacy i Włosi zawsze byli bardzo emocjonalni i reagowali sercem"... Niech to powiedzą tym którzy dla królestwa Jehowy i dla tamtejszego nauczania TS poświęcili całe życie, swoją edukację, zainteresowania i swoją przyszłość... Powiedzieć im że to po prostu błąd i jedziemy dalej z nowym nauczaniem to trochę mało.
Niestety, nie mam już kontaktu z tamtymi ludźmi, nie wiem czy przynajmniej niektórych pobudziło to do myślenia. Wiem tylko, że kilkoro z nich w ogóle nie chciało mieć już potem z Bogiem nic do czynienia...  :(


Offline Roszada

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:14 »
Cytuj
Powiedzieli, że tak, to był błąd, ale "Polacy i Włosi zawsze byli bardzo emocjonalni i reagowali sercem"...

A tu kłamali, bo nauka o pokoleniu roku 1914 wszystkich dotyczyła i właśnie Amerykanie znający tych amerykańskich Betelczyków, co pozowali do zdjęcia ich rozliczyli i opisali:

Popatrz na to kolorowe zdjęcie:

https://piotrandryszczak.pl/1914pokolenie/pokolenie-roku-1914-i-oczekiwania-swiadkow-jehowy.html

To jedno z najbardziej udanych zdjęć zrobionych przez exŚJ. ;D


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:21 »
A tu kłamali, bo nauka o pokoleniu roku 1914 wszystkich dotyczyła i właśnie Amerykanie znający tych amerykańskich Betelczyków, co pozowali do zdjęcia ich rozliczyli i opisali:


Oni nie zaprzeczali że taka nauka była, tylko zasugerowali, że rzucać szkołę czy pracę to tylko emocjonalne nacje tak robią. Czyli że sami sobie są winni, nikt im nie kazał. Może. Ale zachęcał, sugerował i stawiał innym za wzór.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:45 »
Witaj SZEDOL
cytat: 'Kiedy wszyscy myślą tak samo, to oznacza, że nikt zbyt wiele nie myśli'
Zagościłeś pośród Nas, to odważna decyzja więc czuj się dobrze i czytaj, czytaj różne historie osób skrzywdzonych na całe życie przez (Ww), każdy kolejny wpis ukazuje zakłamanie i bezwzględność tej sekty- pozdrawiam 


Offline Gostek

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:49 »
Witam Ciebie również. Piszesz o odwiedzinach przez polskich braci. Jeśli możesz ujawnić rąbka tajemnicy(o jakie okolice w Niemczech chodzi.?) Znam ich tam sporo i może będę znał tych ziomków, którzy Was odwiedzą..  ;)


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń, 2020, 10:54 »
Jeśli możesz ujawnić rąbka tajemnicy(o jakie okolice w Niemczech chodzi.?) Znam ich tam sporo i może będę znał tych ziomków, którzy Was odwiedzą..  ;)

Okolice Norymbergi :)


Offline Gostek

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Styczeń, 2020, 11:07 »
Niestety, ale akurat tam chyba nie znam nikogo.  : Jestem bardziej skierowany na północ Niemiec.  ;) A propos, jak poruszysz z nimi temat roku 1975,to się nie ździw, że mogą nic na ten temat nie wiedzieć. Bo to jest temat tabu, szczególnie u młodych ŚJ. Starsi, ci co pamiętają ten okres też niechętnie o tej dacie chcą rozmawiać z,, obcymi,,...


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń, 2020, 21:41 »
Oni nie zaprzeczali że taka nauka była, tylko zasugerowali, że rzucać szkołę czy pracę to tylko emocjonalne nacje tak robią. Czyli że sami sobie są winni, nikt im nie kazał. Może. Ale zachęcał, sugerował i stawiał innym za wzór.

Podczepię się pod temat. W PL wyszedł chyba w 2012 list, który był kolejną falą nagonki na wykształcenie. W RFNie rozmawiam z gościem, który po naszemu był doktorem i starszym u ŚJ. Wiadomo, że przy pomocy tłumacza. Pytam i jednocześnie tłumaczę, jak to w PL poluje się na 'czarownice' przy pomocy wykształcenia. Czyli skreśla się tych, co albo pochwalają, albo sami są, albo ktoś z dzieci chodzi do szkoły. Facet, po minie (to jest takie coś na twarzy), wydaje się zaskoczony. Mówi, że u nich, w RFNie, takie rzeczy nie maja miejsca. Nie dopytałem, czy mieli taki list, lub jeśli mieli, to jak był zredagowany.
Później rozmawiałem z polakami zniemczonymi bez większych wykształceń i też kręcili głowami.
Więc wniosek może być taki, że mentalność ma coś do powiedzenia.

Zapomniałem powiedzieć: cześć :).
Mam nadzieję, że nie z Erlangen.


Offline Szedol

Odp: Cześć, fajne forum :)
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Styczeń, 2020, 09:41 »

Więc wniosek może być taki, że mentalność ma coś do powiedzenia.

Zapomniałem powiedzieć: cześć :).
Mam nadzieję, że nie z Erlangen.

Cześć :)

Nie, nie z Erlangen, ale niedaleko  8-) A czemu masz nadzieję że nie stamtąd?

Oczywiście że mentalność ma jakieś znaczenie, zresztą w wielu sferach, nie tylko tej "świadkowej". Niemniej nie usprawiedliwia to w żaden sposób tej organizacji, bo namieszali ludziom w głowach że hej  :-\