Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji  (Przeczytany 3693 razy)

Offline Roszada

Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« dnia: 17 Czerwiec, 2015, 20:48 »
Towarzystwo Strażnica zamieściło w roku 1934 w swoim czasopiśmie sensacyjny tytuł oraz kilka zdań wyjaśnienia, o akceptowanej w tamtym czasie transfuzji:

Uratował 500 chorych, udzielając im 250 litrów własnej krwi
Niecodzienny jubileusz obchodził w Pradze niejaki Zygfryd Paulus, który już 500 razy użyczał swej krwi do transfuzji. Ludzi , którzy dobrowolnie ofiarują swą krew dla ratowania ciężko chorych, jest niewielu. (...) Zygfryd Paulus, opowiada z dumą, iż z 500 pacjentów, którym zastrzyknięto jego krew, 499 zdołano uratować. Jeden tylko samobójca, który postrzelił się w okolice serca, umarł wskutek odniesionej rany” (Złoty Wiek 01.12 1934 s. 11).

Gdzie te ofiary transfuzji?


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 21:19 »
Wtedy nie było ofiar, ofiary pojawiły się później.
powiedz co chcesz pokazać a zrobię Ci pod to wykres :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline matus

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 21:27 »
A ja dołożę obrazek.
I mamy artykuł.
;)
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 22:18 »
Wtedy nie było ofiar, ofiary pojawiły się później.

Teraz są wyłącznie ofiary:

jedne które poddają się transfuzji ;)
drugie które odmawiają transfuzji :-\


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec, 2015, 23:26 »
A ja dołożę obrazek.
I mamy artykuł.
;)
:)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Safari

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 11:59 »
Ehh... gdyby sj chcieli tego słuchac... raz jeden brat po Kursie Uslugiwania powiedzial, ze czytali starą literaturę i że gdyby się nie wiedziało, ze to nasze, to by mozna pomyśleć, że to odstępcze...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 12:11 »
Ehh... gdyby sj chcieli tego słuchac... raz jeden brat po Kursie Uslugiwania powiedzial, ze czytali starą literaturę i że gdyby się nie wiedziało, ze to nasze, to by mozna pomyśleć, że to odstępcze...

Odstępcze, odstępcze. Za kilka lat odstępcze będą i obecne nauki. :)
Kto by pomyślał, że w 2013 r. ogłoszą, iż tylko kilku członków CK to "niewolnik", a nie cały ostatek.
Dziś kto by głosił wcześniejszy pogląd byłby ogłoszony odstępcą. :-\


Offline Noc_spokojna

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 11:15 »
Towarzystwo Strażnica zamieściło w roku 1934 w swoim czasopiśmie sensacyjny tytuł oraz kilka zdań wyjaśnienia, o akceptowanej w tamtym czasie transfuzji:

Uratował 500 chorych, udzielając im 250 litrów własnej krwi
Niecodzienny jubileusz obchodził w Pradze niejaki Zygfryd Paulus, który już 500 razy użyczał swej krwi do transfuzji. Ludzi , którzy dobrowolnie ofiarują swą krew dla ratowania ciężko chorych, jest niewielu. (...) Zygfryd Paulus, opowiada z dumą, iż z 500 pacjentów, którym zastrzyknięto jego krew, 499 zdołano uratować. Jeden tylko samobójca, który postrzelił się w okolice serca, umarł wskutek odniesionej rany” (Złoty Wiek 01.12 1934 s. 11).

Gdzie te ofiary transfuzji?

A mnie dziwi bardzo, że obecnie Świadkowie Jehowy korzystają z krwi oddawanej przez honorowych krwiodawców, sami krwi nie oddając, bo CK uważa, że to "Jehowie się nie podoba".  Ale "niewolnikowi" nie przeszkadza, że do wyprodukowania tylko czynnika VIII potrzeba pobrać od krwiodawców ponad 250,000 dawek krwi.
Wobec tego, zamiast upomnieć "grzeszników" oddających krew, korzystają z cudzego grzechu.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec, 2015, 11:39 »
No właśnie bo z czegoś te frakcje krwi pochodzą, które oni mogą przyjmować.
Jeśli nie z pobranej krwi to skąd? :-\


Offline Noc_spokojna

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec, 2015, 18:20 »
No właśnie bo z czegoś te frakcje krwi pochodzą, które oni mogą przyjmować.
Jeśli nie z pobranej krwi to skąd? :-\
To jest właśnie największa hipokryzja Świadków Jehowy - korzystać z krwi oddawanej p[rzez honorowych krwiodawców, i twierdzić, że powstrzymują się od krwi.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń, 2020, 13:42 »
Towarzystwo Strażnica zamieściło w roku 1934 w swoim czasopiśmie sensacyjny tytuł oraz kilka zdań wyjaśnienia, o akceptowanej w tamtym czasie transfuzji:

Uratował 500 chorych, udzielając im 250 litrów własnej krwi
Niecodzienny jubileusz obchodził w Pradze niejaki Zygfryd Paulus, który już 500 razy użyczał swej krwi do transfuzji. Ludzi , którzy dobrowolnie ofiarują swą krew dla ratowania ciężko chorych, jest niewielu. (...) Zygfryd Paulus, opowiada z dumą, iż z 500 pacjentów, którym zastrzyknięto jego krew, 499 zdołano uratować. Jeden tylko samobójca, który postrzelił się w okolice serca, umarł wskutek odniesionej rany” (Złoty Wiek 01.12 1934 s. 11).

Gdzie te ofiary transfuzji?

Inny przykład:

"Krew na transfuzje
Od roku 1922 Wiktor Pustarfi z Brooklyna oddał krew na 748 transfuzyj. W tym przeciągu czasu waga jego powiększyła się o 40 funtów." (Złoty Wiek 15.02 1935 s. 15).

No proszę jak potrafiło Towarzystwo podawać przykłady, które nie gorszyły, a wręcz miały zapewne zachęcić innych.


Offline Triss

Odp: Uratował 499 osób oddając krew do transfuzji
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Maj, 2020, 15:31 »
A mnie dziwi bardzo, że obecnie Świadkowie Jehowy korzystają z krwi oddawanej przez honorowych krwiodawców, sami krwi nie oddając, bo CK uważa, że to "Jehowie się nie podoba".  Ale "niewolnikowi" nie przeszkadza, że do wyprodukowania tylko czynnika VIII potrzeba pobrać od krwiodawców ponad 250,000 dawek krwi.
Wobec tego, zamiast upomnieć "grzeszników" oddających krew, korzystają z cudzego grzechu.

😮😮😮😮😮
NOC SPOKOJNA
Oswieciłaś mnie tym komentarzem. Dlaczego nigdy nie przeszło mi to przez myśl???!!! Dziękuję ❤
"Forgive your enemies, but never forget their name"