Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((  (Przeczytany 6744 razy)

Offline Estera



              PUSTE STRONY NA STRONIE ... "PRZERYWAMY MILCZENIE" ...
                                                                :'( :'( :'( :'( :'(




   Nie wiem czy to tu powinno się znaleźć, ale jest problem, jak co, to adminów proszę o przeniesienie wątku w lepsze miejsce.
   Problem polega na tym, że ulotki o bezpieczeństwie rodziny i plakaty, które naklejane są w różnych miejscach,
   odsyłają do strony

                                        ... "PRZERYWAMY MILCZENIE" ...


   Ale jeśli chodzi o tę stronę, to niestety, nie zawiera ona niektórych artykułów.
   Nie ma wpisów na temat:

   - ostracyzmu;
   - pedofilii;
   - stosunku śj do wykształcenia;
   - transfuzji krwi;
   - roku 607;


   Nie wiem.
   Chyba wszystko wymieniłam, a jeśli nie, to można sprawdzić, czego tam brakuje.
   A problem polega na tym, że po prostu ludzie tam nic nie odnajdują, a są odsyłani w ulotce po więcej wiadomości na tej stronie.
   Czy można temu jakoś zaradzić?

   Nie wiem do kogo skierować to pytanie.
   I jak tę lukę można by uzupełnić.
   Żeby ludzie wchodzący na tę stronę, nie czuli się oszukani.
   Warto by było, żeby jakaś informacja tam była i co się stało, że wpisy z tych stron zostały usunięte.
   Osobiście rozpowszechniam ulotki i nie chciałabym, żeby odesłane osoby do strony "Przerywamy Milczenie" trafiły na biały ekran.
   Można parę słów jakiegoś wyjaśnienia, dlaczego tam nic nie ma?
   Pozdrawiam.


  "Estera"
   :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2020, 08:36 »
Możesz , jeśli masz ochotę , zredagować parę artykułów ku potrzebie innych .
Ktoś sie wyprowadził to zabrał swoje mebelki . :)


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2020, 11:48 »
Większość artykułów na stronie przerywamymilczenie.pl było autorstwa Kaisera Soze. Niestety po tym, gdy został zbanowany z forum za nieodpowiednie zachowanie zażądał usunięcia tychże artykułów (a także ponad 100 postów na forum które wg niego były "utworami" w myśl prawa autorskiego). Gdy się opierałem temu tłumacząc, że to nikomu nie przyniesie to korzyści, a tylko zaszkodzi (i że wg mojej oceny nie są one utworami w myśl prawa autorskiego, a regulamin forum zakłada, że napisane posty pozostają nawet po usunięciu konta), otrzymałem pismo z kancelarii prawniczej z Krakowa zawierające "wezwanie do zaprzestania naruszeń" - kategoryczne żądanie usunięcia tychże "utworów". Ponieważ nie mam ani czasu, ani pieniędzy chodzić po sądach z powodu postów w Internecie to odpuściłem i posty/artykuły niestety musiały zniknąć.

W ostatnich dniach jeden z forumowiczów skontaktował się z Kaiserem Soze z prośbą, by te artykuły ze strony przerywamymilczenie.pl mogły tam wrócić. Niestety ich autor nie wyraził zgody na to, żeby tak się stało (z czym wiązałoby się przeniesienie praw autorskich do nich, aby powyższa sytuacja nie mogła mieć już miejsca w przyszłości).

Od tego czasu niestety nikt nie zdołał tej luki wypełnić. Jeśli ktoś ma ochotę napisać artykuły na ww. tematy to zapraszam serdecznie do kontaktu, chętnie wstawię je na stronę.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2020, 11:55 wysłana przez mav »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń, 2020, 12:06 »
Ooo nie wiedzialem, że plagiaty, albo przepisanie czegoś co zostało udostępnione  za darmo przez kogoś innego jest objęte prawem autorskim. Taka już rzeczywistość polskiego prawa. Może warto by zrobić taką liste jakie opracowania są w pierwszej kolejności potrzebne i je wstawić.


Offline Estera

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń, 2020, 19:11 »
Od tego czasu niestety nikt nie zdołał tej luki wypełnić. Jeśli ktoś ma ochotę napisać artykuły na ww. tematy to zapraszam serdecznie do kontaktu, chętnie wstawię je na stronę.

   Mav.
   Dzięki Ci za wyjaśnienie całej sytuacji w tej materii.
   Szkoda, że w momencie, kiedy zażądano od Ciebie usunięcia tych artykułów ze strony "Przerywamy Milczenie", nie poinformowałeś forum.
   Bo to już jednak spory czas minął, jak tam nic nie ma.

   Myślę, że na tym forum jest trochę talentów do zebrania materiałów w brakujących tematach.
   I szybko ta luka z tej ważnej strony, zostanie uzupełniona.
   Myślę, że wspólnymi siłami uda się to zrobić.

   Brakuje pięciu opracowań.
   Napewno tylu fenomenów pisarskich tu się znajdzie :-*
   Gdyby każdy wziął po jednym temacie, sprawa zakończyłaby się pozytywnie.
   I w dość szybkim czasie.

 
   Pozdrawiam.
  "Estera".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń, 2020, 19:39 »
Jedna osoba już zgłosiła się do mnie, że chce pisać o ostracyzmie i pedofilii, więc jakby co te tematy są "zaklepane".


Offline uncja

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń, 2020, 23:33 »
Większość artykułów................. autorstwa Kaisera Soze. ............................. zbanowany ..................zażądał usunięcia tychże artykułów (a także ponad 100 postów na forum które wg niego były "utworami" w myśl prawa autorskiego).

W ostatnich dniach jeden z forumowiczów skontaktował się z Kaiserem Soze z prośbą, by te artykuły ze strony przerywamymilczenie.pl mogły tam wrócić.  wstawię je na stronę.
człowiek, którego rzekomo SJ nic już nie obchodzą....zawsze czułam w nim jakąś taką nienaturalną zarozumiałość, mocno zaorane ego i brak równowagi


Offline Matylda

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń, 2020, 23:50 »
człowiek, którego rzekomo SJ nic już nie obchodzą....zawsze czułam w nim jakąś taką nienaturalną zarozumiałość, mocno zaorane ego i brak równowagi
Uncja, nie oceniaj. Wrzuć na luz.
Albo wiesz co umów się z Kaiser em i powiedz mu prosto w oczy:jesteś zarozumialy i brak Ci równowagi.
Ludzie, kurna, opamiętania przestańmy się oceniać i krytykować.
Skoro on napisał, jego prawo. A jak się kogoś na kopach z chaty wyrzuca to trzeba mieć jaja i jego kolekcje złota wyrzucić zaraz za nim.



Offline Trinity

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń, 2020, 08:23 »
no straszna szkoda że usunął te swoje posty i artykuły.
i jego komitet pewnie też poszedł w komin 😒
cóż zrobić.wygląda na to że 5 lat to średnia na forum,
później każdy jak się wystrzela to idzie dalej.
te wszystkie 'wielkie sprawy' zaczynają nas nudzić.
bo czy jak się przekonamy w którym roku zostało zburzone jakieś miasto
na bliskim wschodzie to poprawi nam się klimat?
będzie mniej plastiku w oceanach?

dlatego jw.org będzie się miał cały czas dobrze, bo tych co odchodzą po jakimś czasie
zaczyna on zwyczajnie nudzić.
zauważyłam że na początku każdym kto odchodzi targają wielkie emocje, a później przyzwyczaja się krzepnie i idzie swoją drogą dalej.
zaczyna dbać o teraźniejszość i przeszłość odchodzi w niepamięć. no cóż.
ot życie


Offline Roszada

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń, 2020, 09:12 »
no straszna szkoda że usunął te swoje posty i artykuły.
i jego komitet pewnie też poszedł w komin 😒
cóż zrobić.
Cóż zrobić?
Po prostu zarejestrować się na grupie Dianne i jego i być w kontakcie.

https://www.facebook.com/groups/2740885739489925/

Ja tej i innych grup nie traktuję jako konkurencję, ale jako uzupełnianie się, przenoszenie informacji...


Offline Dianne

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2020, 10:11 »
Ze względu na pojawiające się na forum kłamliwe treści, KaiserSoze podyktował mi poniższy tekst:

"Pan Trębacz w pięknie elegancki sposób mija się z prawdą. Artykuły autorstwa KaiserSoze zostały usunięte z witryny "Przerywamy Milczenie" przez pana Trębacza bez konieczności angażowania prawnika, po otrzymaniu przez niego maila o poniższej treści:

"Maćku
Na podstawie art 56 ustawy o prawie autorskim ze względu na moje istotne interesy twórcze odstępuję od umowy na korzystanie z moich utworów przez ciebie w witrynie https://przerywamymilczenie.pl/ i udzielam ci 2-dniowego terminu na zaprzestanie rozpowszechniania moich utworów.

Tomasz Smolarek"

Pan Trębacz wprowadza też w błąd użytkowników forum odnośnie domnienamego "zbanowania" użytkownika KaiserSoze. Użytkownik ten zażądał usunięcia jego konta, a nie został zbanowany."

KaiserSoze mruczy pod nosem, słyszę to właśnie, że jak dalej p. Trębacz będzie na niego p...ić, to znów pogada z prawnikiem.


Ps. Jeśli chcecie wiedzieć co go do tego skłoniło to zamiast złorzeczyć za plecami i dawać wiarę tylko jednej stronie to wystarczy zapytać. To tak na przyszłość

Ps 2. a zbanowana to byłam ja. Za nic.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2020, 10:15 wysłana przez Dianne »
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2020, 10:25 »
Wiem, że nie powinienem wchodzić w tę polemikę, bo to ani nie miejsce na to, ani nie ma to sensu, ale skoro zarzuca mi się kłamstwa pisząc samemu półprawdy, to jestem zmuszony podzielić się korespondencją, którą otrzymałem od Kaisera Soze:

30 lipca 2019, 11:47 - email od KaiseraSoze pt. "żądanie zaprzestania naruszeń moich dóbr osobistych":

Cytuj
Niniejszym stwierdzam, że treści opublikowane na forum, którego jesteś właścicielem, dostępne pod linkiem:
https://sjwp.pl/powitanie/czesc-8749/msg196636/#msg196636
powodują pojawienie się zagrożenia naruszenia moich dóbr osobistych i na podstawie artykułu 24 kodeksu cywilnego żądam zaniechania takich działań, poprzez:

1. usunięcie wymienionego wpisu, oraz
2. zobowiązanie użytkownika, który wpis popełnił, do zaniechania dalszych jakichkolwiek wypowiedzi na mój temat.

Z uwagi na zasięg naruszenia, zobowiązuję cię do wykonania powyższego w ciągu 24 godzin.
W przypadku braku reakcji na powyższe żądanie lub niespełnienie moich żądań, będę musiał uznać cię za osobę, która swoim postępowaniem lub zaniechaniem postępowania powoduje pojawienie się zagrożenie naruszenia moich dóbr osobistych.

Widać więc już w pierwszej wiadomości od KaiseraSoze "grożenie palcem" co może się stać, gdy nie zastosuję się do jego żądań.

30 lipca, 14:39, email od KaiseraSoze pt. "odstąpienie od umowy":

Cytuj
Na podstawie art 56 ustawy o prawie autorskim ze względu na moje istotne interesy twórcze odstępuję od umowy na korzystanie z moich utworów przez ciebie na forum sjwp.pl a w szczególności:
 
[lista linków do wątków]
 
Ze względu na liczbę moich utworów z których korzystasz, udzielam ci 7-dniowego terminu na zaprzestanie rozpowszechniania maciemoich utworów.

Na to żądanie odpisałem z prośbą: "Poproszę o przesłanie konkretnej listy adresów URL konkretnych postów zawierających ww. utwory. Odnośniki do wątków są niewystarczające, ponieważ wątki zawierają niejednokrotnie wiadomości innych użytkowników forum."

W odpowiedzi otrzymałem: "W tej sytuacji podaję więcej utworów niż początkowo miałem zamiar" i jeszcze dłuższą listę linków.

Moja odpowiedź:

Cytuj
Powiedz mi Tomek, co chcesz osiągnąć tym żądaniem? Bo jeśli chcesz się na mnie lub Nemo zemścić albo nam z jakiegoś powodu zaszkodzić to trochę pudło. Jesteśmy już dawno poza organizacją i Twoje teksty nie są nam do szczęścia potrzebne. Były natomiast i są nadal przydatne osobom, które odwiedzają forum i szukają informacji i to im najbardziej zaszkodzi ewentualnie ich zniknięcie. Nie mówiąc już o tym, że w ten sposób zmarnujesz wiele godzin czasu, który poświęciłeś na ich pisanie.

Daj mi proszę znać czy podtrzymujesz to żądanie.

Nie otrzymałem na nią odpowiedzi, a jedynie maila z kolejną listą linków.

Dopiero po tej wymianie maili i mojej kolejnej wiadomości w której powołałem się na przepisy prawa autorskiego twierdząc, że większość przesłanych linków do postów wg mojej oceny nie spełnia kryteriów "utworu" w świetle prawa autorskiego i jednocześnie zgadzając się na usunięcie tych, które utworami są, otrzymałem od KaiseraSoze 6 sierpnia 2019 żądanie usunięcia artykułów ze strony przerywamymilczenie.pl, zacytowane powyżej.

Pisząc powyższe uważam temat za zakończony z obu stron. Kolejne posty nie dotyczące bezpośrednio strony przerywamymilczenie.pl i uzupełnienia artykułów na niej będą usuwane.

PS. Jeśli ktoś bardzo chce uzyskać pełny obraz sytuacji to zapraszam na priv, mogę przesłać pełną kopię naszej korespondencji z tamtego okresu bez żadnych moich edycji i uwag, tak by każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie. Nie zamieszczam jej tutaj bo tak jak pisałem wyżej - to nie miejsce na takie przepychanki.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2020, 11:09 wysłana przez mav »


Offline HARNAŚ

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń, 2020, 19:19 »
Gdyby ktoś chciał mnie zaangażować dajcie znać na priw. Noblistą literackim nie jestem ale wspólnie coś stworzymy.


Offline Estera

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń, 2020, 23:13 »
Jedna osoba już zgłosiła się do mnie, że chce pisać o ostracyzmie i pedofilii, więc jakby co te tematy są "zaklepane".
   No i świetnie.
   Dwa artykuły już są uzupełnione na stronie, extra.
   Brawo :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Strona ... PRZERYWAMY MILCZENIE !!! ... ulotki i puste strony !!! :(:(((
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń, 2020, 17:32 »
   Temat o krwi, również już opracowany.
   Świetnie, że ta smutna luka na stronie ... "Przerywamy Milczenie" ... znika w tempie błyskawicy.
   Jeszcze tylko dwa artykuły, i będzie komplet.
   Brawo, Brawo :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.