Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie nurtujące SJ  (Przeczytany 5727 razy)

Offline rybka

Pytanie nurtujące SJ
« dnia: 27 Grudzień, 2019, 20:40 »
Jeśli jesteśmy w demokratycznym kraju to umawiamy się że trzymamy się zasad demokracji.Towarzystwo Strażnica jest to związek zarejestrowany w Polsce o czym wiedzą i SJ i przeciwnicy tej relligii.Więc wszelkie działania na jej niekorzyść jako sekty jest niezgodne z prawem.Jeszcze można zrozumieć że moderatorzy i przeciwnicy SJ występują na forum prywatnie.Mogą oni utożsamiać się z ideami tego Zrzeszenia ale na forum przyjąć postawę neutralną i wtedy takie osoby są do nieruszenia.Natomiast za jawne nawoływanie i podważanie religii jako zarejestrowanego związku i propagowanie jej jako sekty to przegięcie względem prawa.Gdybyście ruszyli na Spagetti to by to podejrzewam przeszło ale tu może chodzić o coś poważniejszego i pewnie mam rację.Ja myślę jednak że i tak Was nikt nie ruszy z organizacji SJ bo pewnie jak to się ładnie nazywa-niska szkodliwość czynu.W zasadzie że kogoś zabanujecie na forum to do niczego nie dojdzie i dlatego macie spokój.No ale...jakby się tak ktoś uwzioł to ma Was w garści,sami się wystawiacie.Nie wiem ile za to grozi ale że w mojej pracy mam dość duży kontakt z prawnikami to zapytam się o tą sytuację.Bardzo chciałabym aby te osoby należące do tego Zrzeszenia odpowiedziały mi jak one to widzą prawnie,chciałabym po prostu odpowiedzi.Dziękuję za uwagę:)


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień, 2019, 20:45 »
Określenie sekta jest normalnym terminem religioznawczym.

Prawnie można nie być sektą a tylko zarejestrowanym związkiem wyznaniowym, ale w opinii socjologów, religioznawców, psychologów i teologów można być uważanym za sektę. Nie wiesz tego? :-\

A określasz się jako osoba wykształcona. :-\

Napisałem do szefa Wyzwolonych to się odezwie. :)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień, 2019, 20:59 »
Świadkowie Jehowy to sekta. Zapraszam do sądu, chętnie posłucham kontrargumentów.
P.s. Posługując się tą logika, świadkowie nie powinni używać określenia " religia fałszywa".
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2019, 21:13 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline Profesor Tutka

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień, 2019, 21:06 »
To musi być prowokacja.Albo i nie. Wtedy to gorzej.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień, 2019, 21:12 »
Ja to nie wiem, co to w ogóle za wątek? Co on ma na celu? Czy tu ktoś nas sądami i prawnikami straszy?
Stara zasada mówi, że zamiast klepać głupoty, to lepiej milczeć.
A i biblia też coś na ten temat mówi: Przys: 17:28 "I głupi, gdy milczy, wydaje się mądrym,
kto wargi zamyka - bezpieczny."
A może niech autor tego wątku poczyta o zasadach działania tożsamych sektom i przyrówna to do zasada panujących w tej destrukcyjnej religii, zwanej "Świadkowie Jehowy w Polsce" prawnie zarejestrowanej z siedzibą w Nadarzynie na ul. Warszawskiej 14
Czy teraz dobrze nazwałem tą moją byłą religię?
Edit: Od kiedy jesteśmy "zrzeszeniem"?
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień, 2019, 21:14 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień, 2019, 21:13 »
To musi być prowokacja.Albo i nie. Wtedy to gorzej.
Tak, moja prowokacja:

*** w96 1.3 s. 14 ak. 3 „Niech nie opadają twoje ręce!” ***
Coraz więcej rządów zarówno w krajach chrześcijańskich, jak i w innych ‛wynosi się’ ponad sług Jehowy Zastępów, ponad Jego Świadków, pogardliwie traktując ich jako „sektę”

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1996163#h=5

To nie my, to oni. :)
jw.org się kłania. :)


Offline Matylda

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień, 2019, 21:31 »
Rybka to co jehoska sektą wyprawia to jest bardzo wysoka szkodliwość czynu.
Zapytaj się swoich prawników co oni na kodeks rodzinny i opiekuńczy. Tam stoi jak byk że rodzice i dzieci są obowiązani do wzajemnego szacunku i wspierania się. A ja przed każdym sądem udowodnie że jehowi poprzez ostracyzm w dupie maja te przepisy kodeksu rodzinnego.
Jak i zasady współżycia społecznego. Tak że łamią nie tylko dobre obyczaje ale i prawo.
Raczej oni niech się zaczną modlić żebyśmy my,  poszkodowani przez ich sekciarskie nauki, nie ruszyli z jakimś zbiorowym pozwem. Wiesz ze w Polsce lubimy tworzyć precedensy.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień, 2019, 22:33 »
Aż sprawdziłem dwa razy czy dzisiaj nie jest PrimaAprilis. ;)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudzień, 2019, 22:53 »
A tak przy temacie wątku pozostańmy:

Cytuj
Pytanie nurtujące SJ
No co cię nurtuje? :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudzień, 2019, 23:23 »
No rybka... przy Twoich wynurzeniach, to tylko karpika można strzelić  ;) ;D >:D


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień, 2019, 00:05 »
Ciekawe czy kolega Rybka ma świadomość że bezpodstawne straszenie kogoś sądem w Polsce jest karalne ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Proctor

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień, 2019, 00:55 »
Nie wiem ile za to grozi ale że w mojej pracy mam dość duży kontakt z prawnikami to zapytam się o tą sytuację.Bardzo chciałabym aby te osoby należące do tego Zrzeszenia odpowiedziały mi jak one to widzą prawnie,chciałabym po prostu odpowiedzi.Dziękuję za uwagę:)
To my dziękujemy za ubaw po pachy. ;D ;D ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudzień, 2019, 00:56 »
Natomiast za jawne[...]podważanie religii jako zarejestrowanego związku

A kto niby podważa, że świadkowie są zarejestrowani? To oczywisty fakt. A gdyby pojawiły się wątpliwości, to byłaby to kwestia notarialna za której roztrząsanie też z pewnością nic nie grozi, bo albo ma się w tej materii rację albo jej nie ma.

i propagowanie jej jako sekty to przegięcie względem prawa.

Czy pojęcie sekty w ogóle w polskim kodeksie karnym funkcjonuje? Z tego co mi wiadomo nie, masz jakieś precyzyjniejsze informacje w tym względzie?

Już widzę jak polski sąd rusza rozkminiać na ile zasadne jest nazywanie religii sektą, skoro sam nie ma przepisów by podobne kwestie rozstrzygać. Raczej widać politykę traktowania podobnych kwestii jako wewnętrznej sprawy każdej religii. To nie Ameryka, że można postawić Boga przed sądem za istnienie zła i rozprawa się odbywa, w Polsce raz dwa podobne przepychanki ci umorzą.


Offline Trinity

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Grudzień, 2019, 11:35 »
nurtuje mnie : czym się różni a) skąd się wzięło? b) jak się zalęgło u nas c) jaką mają strukturę
wyzanie POLSKOkatolickie?
co to jest za odłam? czym różni się od katolicyzmu głównego nurtu?
Roszado tu uśmiech do ciebie 🙂
bo jesteś w temacie katolicyzmu obtrzaskany


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Grudzień, 2019, 11:48 »
nurtuje mnie : czym się różni a) skąd się wzięło? b) jak się zalęgło u nas c) jaką mają strukturę
wyzanie POLSKOkatolickie?
co to jest za odłam? czym różni się od katolicyzmu głównego nurtu?
Roszado tu uśmiech do ciebie 🙂
bo jesteś w temacie katolicyzmu obtrzaskany
Najkrócej mówiąc polsko-katolicy powstali w USA. :)
Wśród Polonii, która zaprotestowała, że papież wyznaczył im biskupa Niemca. :)
A "jak świat światem Polak nie będzie z Niemcem bratem". :-\
No i wybrali swego: Hodura.

No i Polonia przywlekła to do nas... do kraju. ;)