Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )  (Przeczytany 12947 razy)

Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Grudzień, 2019, 09:50 »
Kyubi, tez dużo rozmawiam o tym ze świadkami i powiem ci, że prawdą jest to co piszesz ale prawda jest to mówią świadkowie, moim zdaniem i Jezus jest Bogiem i Jehowa też jest Bogiem. Kiedy czytam Biblię widzę, ze Jezus jest Bogiem ale Jezus cały czas mówi o swoim Ojcu. Dlatego wydaje mi się, że obaj są Bogami ale Jehowa jest wiekszy od Jezusa.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Grudzień, 2019, 12:20 »
Dlatego wydaje mi się, że obaj są Bogami ale Jehowa jest wiekszy od Jezusa.
Tylko czemu Jezus czasem wymienia siebie przed Ojcem: "Ja i Ojciec.."
Ciekawe co...


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Grudzień, 2019, 12:43 »
Tylko czemu Jezus czasem wymienia siebie przed Ojcem: "Ja i Ojciec.."
Ciekawe co...
A Ty jakbyś powiedział, że ja i ojciec mamy nazwisko Bednarski, to oznacza od razu, że macie takie same pozycje?
A może jakbyś powiedział: ojciec i ja mamy na nazwisko Bednarski, to znaczyłoby to zupełnie co innego?


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Grudzień, 2019, 12:58 »
Nigdy nie mówię "Ja i prezes" "Ja i prezydent" itp.
Tylko odwrotnie.
O nazwiskach jest coś w Biblii?
O Bednarskim jest coś? 8-)

Pożal się Boże co to za interpretacja Biblii. :(
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2019, 13:18 wysłana przez Roszada »


Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Grudzień, 2019, 13:45 »
Wydaje mi się Roszada że odpowiedź jest bardzo prosta. Jezus i Jehowa to dwie osoby, Jezus jest synem Jehowy.  Nie rozumiem jakie znaczenie ma to że Jezus mówi "Ja i Ojciec...." ?  W Ewangelii czytamy jak Jezus mówi, że Ojciec czyli Jehowa jest większy od Jezusa. To dowodzi temu co mówią świadkowie, że Jehowa jest najpotężniejszym Bogiem, Jezus jako syn Jehowy jest Bogiem mniejszym od Jehowy.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Grudzień, 2019, 13:48 »
Nie mam argumentów na taka logikę. :-\

Tobie się podobna widzę, że stworzenie wymienia siebie przed Stwórcą, jak uczy Towarzystwo.


Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Grudzień, 2019, 13:58 »
Też nie rozumiem o co ci chodzi, Jezus mówi o sobie i o swoim Ojcu. To może powiedz mi dlaczego w modlitwie Ojcze nasz mamy modlić się do Jehowy a nie do Jezusa? Niby każdy zna tę modlitwę a nikt nie zastanawia się dlaczego Jezus każe modlić się do jego Ojca?


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Grudzień, 2019, 14:06 »
Nigdy nie mówię "Ja i prezes" "Ja i prezydent" itp.
Tylko odwrotnie.
O nazwiskach jest cios w Biblii?
O Bednarskim jest coś? 8-)
Dziwny ten twój sposób rozumowania, skoro uważasz że wymienianie, w zdaniu jako pierwszej osoby, jest niepodważalnym argumentem o jej równości z wymienioną w drugiej kolejności osobą.
Dlaczego np. nie świadczy o jej wyższości, skoro została wymieniona pierwsza? Hę....?


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Grudzień, 2019, 14:08 »
chyba: "wyhaczyć". :)

Nadarzyn śmieje się z naszej pisowni. :-\
Mam zasadę, że jak nie wiem jak coś napisać, to używam łatwiejszego słowa. :)

heh


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Grudzień, 2019, 14:16 »
Dziwny ten twój sposób rozumowania, skoro uważasz że wymienianie, w zdaniu jako pierwszej osoby, jest niepodważalnym argumentem o jej równości z wymienioną w drugiej kolejności osobą.
Dlaczego np. nie świadczy o jej wyższości, skoro została wymieniona pierwsza? Hę....?
Nic nie uważam, tylko wskazuję na tekst.
Ty wolałeś dotychczas przemilczeć.
A teraz uprawiasz sofistykę. ;)


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Grudzień, 2019, 14:40 »
Jezus nie raz zaznaczał ze ja i ojciec jestesmy jedno (jednością)

I sam sobie to uświadomiłem w ten sposób

Że są ze sobą połączeni w jedno ciało czyli: Bóg jest w Jezusie a Jezus jest w Bogu.

Znacie moze anime albo bajkie która leciała kiedys na Jetix albo na Polsacie o nazwie Król Szamanów?

Gdzie Ludzie Łączyli sie z duchami którzy mówili Forma ducha jedność i ten duch wchodzili do ciała tej osoby i mógł nia sterować itp zazwyczaj używało sie tego do walk.

Moze jednosc Boga i Jezusa działa na tej samej zasadzie

https://www.youtube.com/watch?v=BUH5WqnjYsA 12:23 minuta kiedy sie łaczy z duchem. Moze to ta sama zasada?


Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Grudzień, 2019, 14:49 »
Kyubi, Biblia jasno pokazuje że Jehowa i Jezus to dwie osoby, nawet imiona mają różne. Poza tym np małżeństwo też przedstawia się czasami jako jedno ciało a mimo to mąż i żona to dwie różne osoby. Jedność w małżeństwie jest też czymś powszednim podobnie jak jednością w działaniu są i Jezus i jego Ojciec.


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Grudzień, 2019, 15:01 »
JANA 7:37-39
(37): W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu świąt, Jezus wstał i zawołał z mocą: "Jeśli ktoś jest spragniony, niech przyjdzie do Mnie i pije, wierząc we Mnie. (38): Jak mówi Pismo: Z jego wnętrza popłyną strumienie wody dającej życie". (39): Powiedział to zaś o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego. Duch bowiem jeszcze nie zstąpił, ponieważ nie dokonało się uwielbienie Jezusa. [Biblia Paulistów, J 7]

JANA 4:7-11
(7): Nadeszła wtedy kobieta – Samarytanka, aby zaczerpnąć wody. Jezus poprosił ją: "Daj Mi się napić". (8): Jego uczniowie natomiast poszli do miejscowości, aby kupić coś do jedzenia. (9): Kobieta odparła jednak: "Jakże Ty, Żyd, możesz prosić mnie, kobietę samarytańską, o wodę?". Żydzi bowiem nie utrzymują kontaktu z Samarytanami. (10): Na jej słowa Jezus odpowiedział: "Gdybyś znała dar Boży, a także wiedziała, kim jest Ten, kto ci rzekł: «Daj Mi się napić», to byś Go poprosiła, a On dałby ci wody żywej". (11): Kobieta zawołała wtedy: "Panie, przecież Ty nie masz nawet czerpaka, a studnia jest głęboka.
(12) Skąd więc weźmiesz wodę żywą? (13): Wówczas Jezus oznajmił jej: "Każdy, kto pije tę wodę, nadal będzie odczuwał pragnienie. (14): Kto natomiast napije się wody, którą Ja mu dam, już nigdy więcej nie będzie odczuwał pragnienia, gdyż woda, którą mu dam, stanie się w nim obfitym źródłem na życie wieczne". [Biblia Paulistów, J 4]

PORÓWNAJCIE TO Z KSIEGA OBJAWIENIA 21:5-8

(5): Ten, który zasiadał na tronie, powiedział: "Oto wszystko czynię nowe". I dodał: "Zapisz to, bo są to słowa wiarygodne i prawdziwe". (6): Powiedział mi również: "Stało się! Ja jestem Alfa i Omega. Początek i Koniec. Ja spragnionemu dam pić ze źródła wody życia – za darmo. (7): Zwycięzca to otrzyma. Ja będę jego Bogiem, a on będzie moim synem. [Biblia Paulistów, Ap 21]


Zwycięzca  otrzyma Źródła wody zycia i powiedział ze Ja bede jego bogiem a on moim synem. W JANA jezus mowi ze to on daje Wode Życia a w ksiega objawienia  jest napisane: Ja spragnionemu dam pić ze źródła wody życia – za darmo. A Dalej ze bedzie "Jego Bogiem" A on bedzie moim synem.

Nie wiem jak to rozumiec a wy co sądzicie? ja rozumiem z tego fragmentu ze Jezus to bóg Alfa i Omega. Moge sie mylic i pewny nie jestem a wy co sądzicie ?
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2019, 15:04 wysłana przez Kyuubi »


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Grudzień, 2019, 15:05 »
Nic nie uważam, tylko wskazuję na tekst.
Ty wolałeś dotychczas przemilczeć.
A teraz uprawiasz sofistykę. ;)
Ty nie wskazujesz na tekst tylko na wyrywek z kontekstu.
I na podstawie tego wycinka, przy pomocy kolejności wskazania osób w tym zdaniu, próbujesz uzasadnić jakoby Chrystus był równy Bogu.
A kiedy ja pytam się dlaczego, skoro uważasz, że Chrystus wymienił siebie jako pierwszego w zdaniu, nie uważasz, że jest wyższy od wymienionego jako drugi Ojca, zarzucasz mi uprawianie sofistyki.
I co niby przemilczałem?

Przeczytaj cały tekst, uwzględnij kontekst wypowiedzi: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy", wtedy może zrozumiesz co miał na myśli Chrystus wypowiadając te słowa.
Czy chodziło mu o to, że On i Ojciec są równi sobie i świadczy to o istnieniu trójcy?
Czy jednak chodziło mu o jedność woli i działania.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2019, 15:07 wysłana przez hynek »


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Grudzień, 2019, 17:39 »
Ty nie wskazujesz na tekst tylko na wyrywek z kontekstu.
Co ja będę z Tobą dyskutował skoro lepiej wiesz. :)
Za mądry dla mnie jesteś.
Więc zostawiam cię z twoją wyższością. :)

Ja com napisał napisałem i nie odszczekam:

https://www.piotrandryszczak.pl/polemika1/chrystus-wyzszy-od-boga-ojca.html