Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )  (Przeczytany 13264 razy)

Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #60 dnia: 08 Grudzień, 2019, 16:26 »
Hynek, odkąd zacząłem rozmawiać ze świadkami zauważyłem, że Jezus mówi cały czas nie o sobie ale o swoim Ojcu, potrafisz policzyć ile razy Jezus mówi w Ewangelii o sobie a ile razy o swoim Ojcu? W listach jest dużo o Jezusie bo wyobraź sobie jak ty mowilbys o kimś kto przyszedł do ludzi od samego Boga? Jednak nawet w listach cały czas jest mowa o tym, że nie Jezus jest Bogiem Najwyższym ale jego Ojciec.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Grudzień, 2019, 16:33 »
Interesujące jest to, że w jednej publikacji Towarzystwo Strażnica mówi o modlitwie do Jezusa:

„Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: »Amen! Przyjdź, Panie Jezusie«. [Ap 22:20]” (Wspaniały finał Objawienia bliski 1993 [ang. 1988, 2006] s. 319).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101988044

Nigdy nie słyszałem takiej modlitwy w zborze. ;)



Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #62 dnia: 08 Grudzień, 2019, 16:39 »
Panie Roszada,to jest modlitwa o przyjście Pana Jezusa. Zgodnie z Biblią Jezus ma zrobić porządek na ziemi.


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #63 dnia: 08 Grudzień, 2019, 16:48 »
Szczepan modlił się do Jezusa czy nie?

Szczepan modlił się

„Jednakże w wielu przekładach można przeczytać, że Szczepan »modlił się« do Jezusa. A przypis w angielskim wydaniu Przekładu Nowego Świata wyjaśnia, że grecki wyraz przetłumaczony tu na »błagał« może też oznaczać »wzywał; zanosił modlitwę«” (Strażnica Nr 1, 2005 s. 31).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2005007


Szczepan nie modlił się

Czy Szczepan modlił się do Jezusa? Nie. Prawo do odbierania czci – a więc także do wysłuchiwania modlitw – przysługuje tylko Jehowie Bogu (...) Dobrze wiedział, że Jezus otrzymał moc wskrzeszania zmarłych, dlatego skierował do niego nie modlitwę, lecz bezpośrednią prośbę, by ‛przyjął jego ducha’” (Strażnica 15.05 2008 s. 31).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2008368#h=13

Krętactwo że hej. ;)


Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #64 dnia: 08 Grudzień, 2019, 16:54 »
Panie Roszada, powiedz mi pan dlaczego więc Jezus ucząc o modlitwie Ojcze nasz nic o sobie nie wspomina? Miał sklerozę ?


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #65 dnia: 08 Grudzień, 2019, 17:01 »
Teksty o wielbieniu Jezusa z lat 50. XX w.

   „Tam w Jeruzalemie chwalili Szymon, mąż Boży, i podeszła w latach prorokini Anna tego Syna Bożego i uwielbiali go [ang. worshiped]” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 15 [ang. 15.08 1950 s. 266]).

„(...) lecz widzimy ją [Marię] raczej z innymi wiernymi niewiastami, apostołami i ze swoimi synami w pewnej sali, uwielbiającą [w tekście ang. worshiping] Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa” (Strażnica Nr 6, 1951 s. 16 [ang. 15.08 1950 s. 267]).

Chrystus ma być wielbiony jako chwalebny duch, który zwyciężył śmierć na palu tortur” („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953, 1957] cz. II, s. 114).

   „Są to sprzeczne z Pismem Świętym praktyki, odwracające uwagę od Jehowy Boga i Chrystusa Jezusa oraz od wielbienia ich” (jw. s. 115).

Co ciekawe w starszej Biblii ŚJ z 1997 słowo „wielbienie” występowało tylko jeden raz i to w jakim kontekście:

„Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany „bogiem” lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga(...)” (2Ts 2:4, 1997).


Offline humbak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Grudzień, 2019, 17:07 »
Panie Roszada, kiedy odpowiesz pan na moje pytanie? Przecież świadkowie Jehowy czczą Jezusa jako syna Boga Jehowy.  Odpowiedz pan na moje pytanie gdzie Jezus każe modlić się do siebie zamiast do jego Ojca ?
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2019, 17:08 wysłana przez humbak »


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Grudzień, 2019, 17:12 »
Szczepan modlił się do Jezusa czy nie?

Szczepan modlił się

„Czy uczeń Szczepan nie skierował w modlitwie prośby wprost do Jezusa i czy podobnie nie postąpił apostoł Jan? – Istotnie, Szczepan tuż przed oddaniem ostatniego tchu powiedział: »Panie Jezu, przyjmij ducha mego!« (Dzieje 7:59, NP)” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 10 s. 4).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1980406

Szczepan nie modlił się

„Jednakże gdy Szczepan czy też Jan ujrzeli w wizji Jezusa i do niego się zwracali, wcale nie były to modlitwy (Dz 7:56, 59; Objawienie 1:17-19; 22:20)” (Strażnica Nr 24, 1994 s. 24).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1994923

Kombinatorzy, oszuści i cwaniaki oraz manipulanci i ci, co ich popierają. ;D
Mamy tu tez takich. ;)


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #68 dnia: 08 Grudzień, 2019, 17:51 »
Kyuubi!
Zauważ, że temat Trójcy wywołują tu ci, co w Boga Trójjedynego nie wierzą.
A po co wywołują ten temat, skoro forum nie jest o Trójcy, ani do szerzenia tej nauki?
Otóż by zeszmacić czyjąś wiarę. :-\

Co mają w zamian w ofercie?

1. Jezusa jako stworzenie lub Boga numer dwa (służącego Jehowy).
2. Ducha Świętego jako energię, moc czy jeszcze inną niewidzialną siłę.
3. Jehowę jako tyrana, który ma zniszczyć wierzących w Bóstwo Chrystusa i osobę Ducha Św.

To jest oferta wiary? :(


Offline hynek

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #69 dnia: 08 Grudzień, 2019, 18:46 »
Hynek, odkąd zacząłem rozmawiać ze świadkami zauważyłem, że Jezus mówi cały czas nie o sobie ale o swoim Ojcu, potrafisz policzyć ile razy Jezus mówi w Ewangelii o sobie a ile razy o swoim Ojcu? W listach jest dużo o Jezusie bo wyobraź sobie jak ty mowilbys o kimś kto przyszedł do ludzi od samego Boga? Jednak nawet w listach cały czas jest mowa o tym, że nie Jezus jest Bogiem Najwyższym ale jego Ojciec.
Super, skoro w listach jest dużo o Jezusie, to tak jak już wspomniałem, pokaż nam tu, gdzie podobnie dużo o Jezusie jest we współczesnych publikacjach ŚJ.
Nigdy nie twierdziłem, że Jezus jest Bogiem Najwyższym ani nawet żeby miałby Mu być równy.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2019, 18:49 wysłana przez hynek »


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #70 dnia: 08 Grudzień, 2019, 22:43 »
Wzywanie imienia Pana

Towarzystwo Strażnica chcąc zakwestionować sens bezpośredniego „wzywania imienia Jezusa” napisało niedawno następująco:

„A może nurtują cię jednak wątpliwości co do tego, czy naprawdę nie należy się modlić do Jezusa? Do jednego z biur oddziałów Towarzystwa Strażnica pewna kobieta napisała: »Niestety wciąż nie jestem przekonana, czy pierwsi chrześcijanie rzeczywiście nie zanosili modlitw do Jezusa«. Miała na myśli słowa Pawła zawarte w Liście 1 do Koryntian 1:2, gdzie wspomniano o »wszystkich, którzy wszędzie wzywają imienia naszego Pana, Jezusa Chrystusa«. Ale warto zauważyć, iż w oryginale słowo »wzywać« może się odnosić nie tylko do modlitwy. W jaki sposób wszędzie ‛wzywano’ imienia Chrystusa? Naśladowcy Jezusa z Nazaretu czynili to między innymi w ten sposób, że otwarcie uznawali go za Mesjasza i »Wybawcę świata« oraz w jego imieniu dokonywali wielu cudów (1 Jana 4:14; Dzieje 3:6; 19:5). Dlatego w pewnym dziele napisano, że zwrot »wzywać imienia naszego Pana (...) oznacza raczej uznanie jego panowania niż modlitwę do niego« (The Interpreter’s Bible)” (Strażnica Nr 24, 1994 s. 24-25).

   Czy taką samą zasadę zastosują Świadkowie Jehowy względem wzywania imienia Jehowy?

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1994923

Najlepiej się powołać na kogoś, a potem powiedzieć, że to nie my, tylko oni... :(


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Grudzień, 2019, 22:56 »
Na tym polegają religie ,że każda widzi inaczej. Chociaż na jednej opierają się książce. Jedni wywyższają Jehowę inni Jezusa a inni jeszcze Marię. Tak jak podczas obchodów 28 rocznicy powstania Radia Maryi. 


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Grudzień, 2019, 09:43 »
W KK wszystkie osoby Boże i świętych się wywyższa. Nic nowego Gremczaku.
Zwykła krótka modlitwa: "Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św...." jest tego obrazem.


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Grudzień, 2019, 10:52 »
Jesli chodzi o maryje kosciół powołuje sie na fragment:

(41): Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, podskoczyło dziecko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. (42): I zawołała donośnym głosem: "Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc Twojego łona! (43): Czemu zawdzięczam to, że matka mojego PANA przychodzi do mnie? (44): Gdy tylko usłyszałam Twoje pozdrowienie, podskoczyło z radości dziecko w moim łonie. (45): Szczęśliwa jest Ta, która uwierzyła, że wypełnią się słowa powiedziane Jej przez PANA". (46): Wtedy Maryja powiedziała: "Wielbi PANA moja dusza (47): i mój duch rozradował się w Bogu, moim Zbawicielu, (48): bo spojrzał na uniżenie swojej służebnicy. Odtąd wszystkie pokolenia będą mnie nazywać szczęśliwą, (49): gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmogący. Święte jest Jego imię! [Biblia Paulistów, Łk 1]

w innych bibliach werset 48 brzmi troche inaczej nazwa ja błogosławiona:

[Biblia Warszawsko-Praska, Łk 1]
(48): bo wejrzał na małość sługi swojej. Oto teraz będą mnie nazywać błogosławioną wszystkie narody.
[Biblia Jakuba Wujka, Łk 1]
(48): Iż wejrzał na nizkość służebnice swojej. Abo­wiem oto odtąd błogosławioną mię zwać będą wszystkie narody.
[Biblia Brzeska, Łk 1]
(48): Gdyż wejźrzał na pokorną służebnicę swą, bo oto od tego czasu błogosławioną mię powiedać będą wszytki wieki
[Biblia Tysiąclecia V, Łk 1]
(48): Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, [Biblia Tysiąclecia V, Łk 1]

Kwestia interpretacji i tłumaczenia


Offline Roszada

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #74 dnia: 09 Grudzień, 2019, 10:59 »
A Ty tu chcesz bronić Maryi czy przedstawiać nauk niewolnika, jak podajesz w tytule wątku?  :-\

KK powołuje się na wiele fragmentów, nie tylko na ten. Np. Ap 12:1