Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.  (Przeczytany 2063 razy)

Offline Fantom

''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« dnia: 03 Grudzień, 2019, 08:48 »
  Był sobie ŚJ, który w 2001 r. uległ wypadkowi w pracy. Miał mieć problemy z kręgosłupem szyjnym, barkami. Przez 500 tygodni miał orzeczona niesprawność w ok. 35%. Bujał się z częściowym orzeczeniem niepełnosprawności do 2018 r. Potem wystąpił o całkowitą niepełnosprawność. Jednak byli tacy, którzy jakoś mu zbytnio nie wierzyli. ''SEPTA poddała go inwigilacji, pokazując pana Jonesa, Świadka Jehowy, który wyciąga dużą walizkę i wystawia broszury, a także stoi na rogu ulicy i gestykuluje rękami i rękami bez ograniczeń. Zaobserwowano także, że przewozi pojemniki na odpady i kosze na werandę sąsiada i podwórze, a jedną ręką unosi kosz na śmieci nad głową.'' Ostatecznie ''Sąd stwierdził również, że inwigilacja wykazująca, że ​​Jones dźwiga i niesie książki i torby podczas wykonywania obowiązków religijnych, wspierała sędziego i decyzję rady, że w pełni wyzdrowiał po odniesionych obrażeniach.''

Wózkowy ŚJ chciał żyć na koszt państwa i innych obywateli. Wolny czas umilał sobie staniem przy wózku. Raj na ziemi:) Jednak zamiast uświęcić imię Boga raczej je zhańbił.  Jak myślicie, czy miał KS za ściągnięcie hańby na świętą organizację? https://www.businessinsurance.com/article/20191202/NEWS08/912331976/Disability-discontinued-for-man-caught-lifting-religieux-pramphlets?fbclid=IwAR1q3L_7sfcDqXcfUVYtU9skT9SGleLbTyxxF3290WFFCbVA0vUrA2Xp60k
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline hynek

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień, 2019, 11:06 »
Absolutnie żadnego komitetu nie będzie. Słudzy Jehowy obowiązani są używać nieprawego ku chwale Jehowy czyli np. do utrzymania się jako chwalcy uliczni wózkowi. to nic ze reszta społeczeństwa musi na chwalcę zapie...... To bardzo dobrze jeżeli uda się system ubezpieczeń społecznych wycyganić, ponieważ Chrystus powiedział że Jego uczniowie muszą być przebiegli jak węże. Jeżeli wózkowy chwalca ma szerokie plecy może i dostanie prawnika z centrali opłacanego z nieprawego bogactwa na apelację.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień, 2019, 11:11 »
  Był sobie ŚJ, który w 2001 r. uległ wypadkowi w pracy. Miał mieć problemy z kręgosłupem szyjnym, barkami. Przez 500 tygodni miał orzeczona niesprawność w ok. 35%. Bujał się z częściowym orzeczeniem niepełnosprawności do 2018 r. Potem wystąpił o całkowitą niepełnosprawność. Jednak byli tacy, którzy jakoś mu zbytnio nie wierzyli. ''SEPTA poddała go inwigilacji, pokazując pana Jonesa, Świadka Jehowy, który wyciąga dużą walizkę i wystawia broszury, a także stoi na rogu ulicy i gestykuluje rękami i rękami bez ograniczeń. Zaobserwowano także, że przewozi pojemniki na odpady i kosze na werandę sąsiada i podwórze, a jedną ręką unosi kosz na śmieci nad głową.'' Ostatecznie ''Sąd stwierdził również, że inwigilacja wykazująca, że ​​Jones dźwiga i niesie książki i torby podczas wykonywania obowiązków religijnych, wspierała sędziego i decyzję rady, że w pełni wyzdrowiał po odniesionych obrażeniach.''

Wózkowy ŚJ chciał żyć na koszt państwa i innych obywateli. Wolny czas umilał sobie staniem przy wózku. Raj na ziemi:) Jednak zamiast uświęcić imię Boga raczej je zhańbił.  Jak myślicie, czy miał KS za ściągnięcie hańby na świętą organizację? https://www.businessinsurance.com/article/20191202/NEWS08/912331976/Disability-discontinued-for-man-caught-lifting-religieux-pramphlets?fbclid=IwAR1q3L_7sfcDqXcfUVYtU9skT9SGleLbTyxxF3290WFFCbVA0vUrA2Xp60k

Mam niestety przeczucie, że od dłuższego czasu był stawiany jako wzór do naśladowania w zborze.
Mimo „ciernia w ciele” służył jehowie bardziej intensywnie, niż „zdrowi” głosiciele..


Offline Siedemtwarzy

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudzień, 2019, 11:30 »
Piękna postawa, taka świadkowa. Jest możliwość, głosić i nie pracować,  trzeba oddać się temu z całego serca. Przecież to ten zły świat nie rozumie, że wózek to mu duch święty pomaga nieść, a gestykulować w Świętej służbie, może dzięki temu że duchowy raj panuje wśród świadków. Piękne. Pewnie w zborze lament, że nam gorliwego brata skrzywdzili.
Coś, tylko bez czynnika oszukaństwa, było jak w Warszawie został  Spec rozwiązany. Jeden z braci otrzymał duża odprawę. Postanowił iść w pionierskie. Cały zbór mu przyklaskiwał, jakieś jednostki mówili mu żeby może za tą kasę mieszkanie kupił na wynajem, to będzie miał jakieś skromne zabezpieczenie. Ale nie. Pionierka jak praca po 8 godzin dziennie. Kasy na 4 lata starczyło i później nic. Załamanie, bida, zdjęcie z pioniera. Teraz pracuje za 1600 po 8 godzin. To takie światkowskie.


Offline Cytryna

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień, 2019, 22:35 »
Takich przykładów każdy pewnie by znalazł kilka,no jak nie kilka ,to chociaż jeden  :o ;D ;D ;D Znana mi kobieta -gorliwa śJ "przypaliła głupa" na komisji zusowskiej  i to do takiego stopnia,że przyznano jej pierwszą grupę na stałe....Stwierdziła,że ciężko przez całe życie pracowała,więc od świata weźmie ,co jej się należy....


Offline hiacynta

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń, 2020, 14:47 »
U mnie w zborze bracia otwierali fikcyjne firmy brali kasę na działalność z PUP kupowali sprzęt minęło 2 lata i sprzęt sprzedawali w necie i o zgrozo wszyscy starsi wiedzieli że oni tak robią ale cóż pupilki zborowi 😉.    wstretna obłuda 😠😠
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2020, 15:26 wysłana przez hiacynta »


Offline Matylda

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń, 2020, 16:29 »
Takich przykładów każdy pewnie by znalazł kilka,no jak nie kilka ,to chociaż jeden  :o ;D ;D ;D Znana mi kobieta -gorliwa śJ "przypaliła głupa" na komisji zusowskiej  i to do takiego stopnia,że przyznano jej pierwszą grupę na stałe....Stwierdziła,że ciężko przez całe życie pracowała,więc od świata weźmie ,co jej się należy....
na
Ja zam jeden, mojej matki. Zachorowała na raka tarczycy, sto procent wyleczalnego. Miała wtedy chyba 47 lat. Młoda kobieta. Trwało to parę lat, rak był dosyć wredny, trzeba było dwa razy operować ale się udało wyzdrowiala. Sto procent. Do pracy jednak nigdy już nie wróciła. Żerowala na państwowym wiecie aż do emerytury. Co dwa trzy lata stawała na komisji w zusie, Kombinowała jak tylko mogła. Latala po lekarzach wszystkich specjalności, zanosiła czekoladki, likiery, wegorze  i co tylko mogła żeby dostać stosowne zaświadczenie. Tak oszukiwala system aż do emerytury. W wolnym czasie całkiem dziarsko bardzo ciężko pracowala fizycznie na czarno i zarobione pieniądze inwestowała w moją najmłodsza leniwą siostrę która jest w prawdzie 😕. Drugą część tego wolnego czasu wykorzystywala na głoszenie, pionierke pomocniczą i  utrzymywanie zieleni na sali w  Mostach.
Teraz jak zachorowała na raka piersi to jej wyszkolone sumienie👎nie pozwala jej zawiadomić mnie i powiedzieć, dziecko badaj się bo jesteś obciążona ryzykiem zachorowania.
Takie to oto sumienie, świadków jehowy.


Offline Apostasy

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń, 2020, 17:23 »
Taki mały przykład, ale prawda jest taka że każdy coś lub gdzieś maniane odwala nieważne w jakiej religii jest. 😂
A więc znam brata starszego który wpadł na gienialny pomysł że wystawi parę opinii jego firmy na Google  żeby być wyżej na liście. Inny za to starszy za to nie widział problemu w sprzedaniu podróbek, naszczescie portal aukcyjny go wyczajil. Ale żeby nie było to przypomnijmy sobie ile z nas ogląda albo oglądało telewizje bez płacenia ABONAMENTU. ŚJ to też tylko ludzie jak my wszyscy.


Offline Matylda

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń, 2020, 17:59 »
Taki mały przykład, ale prawda jest taka że każdy coś lub gdzieś maniane odwala nieważne w jakiej religii jest. 😂
A więc znam brata starszego który wpadł na gienialny pomysł że wystawi parę opinii jego firmy na Google  żeby być wyżej na liście. Inny za to starszy za to nie widział problemu w sprzedaniu podróbek, naszczescie portal aukcyjny go wyczajil. Ale żeby nie było to przypomnijmy sobie ile z nas ogląda albo oglądało telewizje bez płacenia ABONAMENTU. ŚJ to też tylko ludzie jak my wszyscy.

Ja pewnie całkiem święta nie jestem ale takim kombinowaniem pierunsko się brzydze, Nigdy nie byłam na lewym chorobowym, nie dostałam żadnych benefitow od państwa. Za internety płacę, nawet legalnie dostępnych darmowych nie korzystam bo nie umiem. Telewizji nie oglądam a Jasiek ma uprawnienia do niepłacenia to nie płaci. Całe życie uczciwie pracuje albo głową albo karku naginam. Jak złożyłam kiedyś podanie o mieszkanie z kwaterunku to mi odmówiono. Jak się zarejestrowałem w urzędzie pracy to nie dostałam ani jednego zasiłku bo mi w ciągu tygodnia 10 ofert pracy przedstawili. Nic nie ukradłam, nikogo nie oszukalam. Jak robiłam catering to nigdy mi się nie zdarzyło przygotować żarcia z półproduktów.
Czasem aż trudno mi uwierzyć😜 jak to się stało że odeszlam od świadków i jestem uczciwym człowiekiem. 😲😳
Chyba te świadkowskie proroctwa o złych światusach wynikają z autopsji 😜😜


Offline PoProstuJa

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń, 2020, 18:40 »
Takich historii o Świadkach żyjących na koszt państwa jest na pęczki.

Sama znam dwóch "niepełnosprawnych", którzy mieli coś z ręką (chyba wypadek z pracy" i pobierali na to świadczenia ile się dało, a nawet sanatorium po parę razy... Problem polegał na tym, że ich "niepełnosprawność" nie przeszkodziła im w aktywnym głoszeniu.
No i w końcu obydwaj zostali przyłapani... ten drugi dzięki uprzejmości sąsiada, który nie mógł się nadziwić, że facet jest na ciągłym zwolnieniu lekarskim, do pracy chodzić nie może, a na głoszenie ze Świadkami bryka... No i się im skończyło...

Ale fakt, że w zborze taka postawa wyłudzaczy jest pochwalana... że pobierają "nieprawe" fundusze, aby móc więcej głosić.
Jeśli ktoś nie wierzy, że u Świadków największą cnotą jest bezrobocie połączone ze służbą pionierską, niech się przejdzie na dowolne Zgromadzenie, gdzie co chwilę pokazują takich "bohaterów" godnych naśladowania.


Offline farlopa

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2020, 19:21 »
Znałem dwóch sj którzy byli budowlańcami i w okresie zimowym zawieszali działalność i pobierali w tym czasie ,,kuroniówkę " ,niby nic takiego ale w tym czasie dalej robili swoje tylko ze na czarno


Offline hiacynta

Odp: ''Inwalida'' ŚJ przyłapany na oszustwie.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2020, 19:48 »
Taki mały przykład, ale prawda jest taka że każdy coś lub gdzieś maniane odwala nieważne w jakiej religii jest. 😂
A więc znam brata starszego który wpadł na gienialny pomysł że wystawi parę opinii jego firmy na Google  żeby być wyżej na liście. Inny za to starszy za to nie widział problemu w sprzedaniu podróbek, naszczescie portal aukcyjny go wyczajil. Ale żeby nie było to przypomnijmy sobie ile z nas ogląda albo oglądało telewizje bez płacenia ABONAMENTU. ŚJ to też tylko ludzie jak my wszyscy.



Ale sj bardzo się ze swoją uczciwoscią obnoszą skoro tak się chlubią to niech się stosują w 100 % a nie tylko swiatusow widzą. Przecież jehowa widzi wszystko że się nie boją 😉😜