Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odważne odejście starszego zboru.  (Przeczytany 2979 razy)

Offline Apostasy

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Styczeń, 2020, 17:26 »
Bo kto normalny opuszczał by organizacje Boga 🤪😂


Offline Roszada

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Styczeń, 2020, 18:03 »
Poczekajcie zaraz jw orgi tamtejsi będą mówić że zwariował tak jak o wszystkich myślących o mnie też lokalny zbór mówił że mam coś z głową 😂😂😂
Taka jest oficjalna nauka CK:

„Załóżmy, że lekarz mówi ci, byś unikał osoby cierpiącej na śmiertelną chorobę zakaźną. Będzie dla ciebie oczywiste, co ma na myśli, i ściśle zastosujesz się do jego przestrogi. Odstępcy ‛chorują pod względem umysłowym’ i szukają sposobności, by zarazić innych swoimi zdradzieckimi poglądami (1 Tym. 6:3, 4). Jehowa, Wielki Lekarz, zaleca nam, abyśmy unikali kontaktów z nimi” (Strażnica 15.07 2011 s. 16).  8-)


Offline Roszada

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Styczeń, 2020, 18:44 »
Brawa za odwagę i dość spektakularne odejście
Brawa za odwagę i spektakularne przybycie na forum. :)
Jesteś nr 1 w Roku 2020. :)
Rozpoczynasz nowe rozdanie.
W roku 2019 było 351 nowych osób.
Średnio prawie jedna nowa osoba dziennie. :)


Offline hiacynta

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Styczeń, 2020, 19:50 »
Brawa za odwagę i spektakularne przybycie na forum. :)
Jesteś nr 1 w Roku 2020. :)
Rozpoczynasz nowe rozdanie.
W roku 2019 było 351 nowych osób.
Średnio prawie jedna nowa osoba dziennie. :)

No wysoko postawił poprzeczkę nie ma co.


Offline Roszada

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Styczeń, 2020, 19:56 »
No wysoko postawił poprzeczkę nie ma co.
Jest już zarejestrowana osoba nr 2 w 2020 r.: Malakser  :)
Ale nic nie napisał/a jeszcze. :-\


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Styczeń, 2020, 20:51 »
(mtg): Do niektórych dotarła informacja o opuszczeniu Organizacji Świadków Jehowy przez starszego i jego żonę na południu Polski.
Mam wielki autorytet do tej osoby i jego żony, który odszedł jako starszy wraz z małżonką (W.S i U). Nie przedstawię jego krótkiego wystąpienia po zakończeniu Strażnicy, ponieważ autor usunął info w necie, ale kilku minutowa wypowiedź sprawiła na mnie wielkie wrażenie za odwagę, spokój i kulturę słowa.
Jeżeli  czytasz ten post przyjacielu pozdrawiam serdecznie Ciebie i Żonę, mogę też napisać na e-mail, daj jak zawsze znak  :) :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Styczeń, 2020, 00:24 »
Możesz merytorycznie się odnieść bez takich zagadkowych komentarzy?

Jasne, że mogę merytorycznie. Chociaż zazwyczaj nie piszę więcej niż 2 razy tego samego, ani nie odpowiadam więcej niż 2 razy na te same pytania. Próbowałem ponad 10 razy wytłumaczyć najprostsze sprawy niektórym; i nie uwierzysz, ale nie docierało.
Tu zrobię wyjątek. Dlatego, że się rozpisałeś. Dlatego, że wcale nie atakuję Ciebie. Dlatego, że też Cię trochę lubię. Ale tylko trochę ;)

Więc do rzeczy. We wstępie do wątku napisałeś, że jakiś gość podczas modlitwy się 'wypisuje' - tak w skrócie. Wiesz co taki tekst robi w głowie czytelnika? Dokładnie to opisał Kormoran. Jak pamiętasz, modlitwy na zebraniach są po pierwszej i ostatniej piosence. Właśnie się tego spodziewałem. Podobnie, jak ten gość co robił normalny wykład i w połowie się zorientowali, że coś jest nie tak.
A tu co dostaje? Pytam: gdzie ta modlitwa? i do czego? Teraz zapytam, czy on się modli do mikrofonu, ściany na przeciw, czy wiszącego na niej zegara? Bo raczej do blatu się nie modli. Odprawiał swoje czary-mary na cudzym nabożeństwie.
Gdybyś napisał we wstępie coś w stylu: 'kolejny pajac, tym razem niemieckojęzyczny, wypisuje się poprzez indywidualne modły podczas spotkania ŚJ' to bym zrozumiał. Zgadzał by się opis z zawartością. Z opisu na pudełku wynika, że to bakłażany, a w środku buraki. Niesamowicie polecany film przez znajomych, a ja po kwadransie wychodzę z kina. Jest takie coś jak zawód. Może być miłosny. Takie gorzkie uczucie. Dlatego ja takich rzeczy nie kupuje.
Co do tego, czy on starszym był, to mało jest to znaczące. Kormoran nakreślił dobry trop. Obrazek płaskiej ziemi, to jak pierścionek zaręczynowy u obcej dziewczyny - wiesz, że zajęta, ale imię jej chłopaka Cię nie interesuje, bo istotne informacje już posiadasz.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem szerzej, to co napisałem wcześniej.

Korzystając z klawiatury i weny pójdę o pół kroku dalej. Nasz pajacyk już zwąchany jest z którymś z wielu odłamów zielonych, adwentowych, itp. Taki wolny chrześcijanin. Wierzy w Jezusa bez religii. To takie skróty myślowe, by wypracowania nie pisać.
Klaszczą niektórzy uszami. Pajac się obudził. A co on spał przez całe życie??? Nie obudził się, tylko przekręcił się na drugi bok.
Całość reżyserowana. Jest aktor i kamerzysta. Później już tylko sieć. Taka szkoła lansu i balansu.
Człowiek z klasą odchodzi z klasą. To nawet jest zauważalne na tym forum.
Starczy już chyba tych wyjaśnień.





Offline Fantom

Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Styczeń, 2020, 08:13 »
Osobiście uważam że nie jest to brat starszy zboru. Modlitwę jaka chciał wypowiedzieć wprowadził w trakcie jakiegoś swojego punktu. Nie miał marynarki. Choć to nie tłumaczy. Ale jako starszy gdybym chciał odejść tak jak to zrobił, to wykorzystałbym normalnie przydzielony mi modlitwę końcową na zebraniu. Normalnie bez żadnego podejrzenia. Trochę podobnie jak to zrobił Marcin Majewski UK w wykładzie w niedzielę

 Wiemy, że był to starszy. Z tego co piszą na innej grupie, to ten starszy mówił o nadużyciach w organizacji i w trakcie jego mowy zauważył zbliżających sie innych ŚJ do niego. W tym momencie przerwał swoją mowę i zaczął modlitwę. Może miał nadzieję, że mu nie przerwą. Może chciał pomodlić się na końcu swojego wywodu, ale musiał zrobić to wcześniej . Wyszło tak:''  Niniejszym ogłaszam ... (dwaj ŚJ idą na scenę) Mam nadzieję, że przyjmiecie moją modlitwę. Mam nadzieję proszę przynajmniej przyjąć modlitwę Wszechmogący, niebiański ojcze, niniejszym publicznie ogłaszam (jw wyłącza mikrofon) moją rezygnację (wyjście) ze Świadków Jehowy. I to przynoszę wam w imieniu waszego syna, Jezusa Chrystusa. Amen"
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Styczeń, 2020, 10:04 »
Miał gość odwagę, której brakowało i brakuje wielu z nas. Faktycznie nie ma sie co czepiać i szukać problemu tam gdzie go nie ma.

Popieram
Nagrywać publikować obnażać odsłaniać pokazywać że nawet modlitwy nie szanują zwykła korpo racja.
Ps.

I to ciekawostka płaska ziemia model w tle za plecami Faktycznie ciekawe a kto broni komuś wierzyć w mega węża 9 w okrągłyą,płaską lub wklęsłą ziemię leczniczą marihuanę i szczepionki lub pis, po, ue, demokrację itd

 ludzie mamy demokrację odpuśćcie a Biblia przecież uczy o płaskiej ziemi więc jak w to się i ufa to musisz się z tym pogodzić wcześniej czy później To jest zagadka dla chrześcijan prawdziwych chrześcijan obowiązujące słowa Jezusa Ja tam mam swój własny pogląd na te sprawy łącznie z Biblią odrzucam jako ciekawostkę



Przy stworzeniu słońce i księżyc zawieszone na uwaga..SKLEPIENIU ziemi
A Jezus uczył TEŻ jednak chyba o płaskiej ziemi bo powiedział że jak przyjdzie ujrzy go każde oko i wszyscy ludzie na ziemi jak to zrobić jeśli ziemia nie jest płaska
No i to słynne zatrzymanie słońca w czasie bitwy opisane w Starym Testamencie zatrzymano słońce Aby wydłużyć dzień żeby Izraelici wybili przeciwników.

E-smaczek na końcu być może nieznany dla wielu.... ortodoksyjni Żydzi ortodoksyjni muzułmanie wierzą właśnie w płaską ziemię a nie inną więc Uwaga bo to może być antysemityzmu występowanie przeciwko takiemu modelowi ziemi


AMEN😎
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2020, 10:10 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Marzena

  • Gość
Odp: Odważne odejście starszego zboru.
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Styczeń, 2020, 10:10 »
Popieram
Nagrywać publikować obnażać odsłaniać pokazywać że nawet modlitwy nie szanują zwykła korpo racja.
Ps.

I to ciekawostka płaska ziemia model w tle za plecami Faktycznie ciekawe a kto broni komuś wierzyć w mega węża 9 w okrągłym płaską lub wklęsły ziemię ludzie mamy demokrację odpuśćcie a Biblia przecież uczy o płaskiej ziemi więc jak to się i ufa to musisz się z tym pogodzić wcześniej czy później To jest zagadka dla chrześcijan prawdziwych chrześcijan obowiązujące słowa Jezusa Ja tam mam swój własny pogląd na te sprawy łącznie z Biblią odrzucam jako ciekawostkę

A Jezus uczył jednak chyba o płaskiej ziemi bo powiedział że jak przyjdzie ujrzy go każde oko i wszyscy ludzie na ziemi jak to zrobić jeśli ziemia nie jest płaska
No i to słynne zatrzymanie słońca w czasie bitwy opisane w Starym Testamencie zatrzymano słońce Aby wydłużyć dzień żeby Izraelici wybili przeciwników

To czy ziemia jest płaska, kwadratowa czy okrągła mało mnie interesuje. Są uważam ważniejsza rzeczy, ale to moje zdanie i szanuję zdanie innych. Odszedł i upublicznił to z czego powinniśmy się cieszyć bo to że było to na sali nie ulega żadnej kwestii.