Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.  (Przeczytany 61942 razy)

Offline Estera


                                     https://www.youtube.com/watch?v=YUSEUwEl0XE
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


                                                    "ŚLUB POSŁUSZEŃSTWA I UBÓSTWA"
   SKŁADANY PRZEZ "ZAKON" - CZYLI PIONIERÓW SPECJALNYCH U ŚWIADKÓW JEHOWY ...


   Dziś wstawiam opracowanie Jarka Ziębca, prowadzącego swój kanał ... "Prawda o Prawdzie" ...
   Nagranie dotyczy ślubowania posłuszeństwa i ubóstwa, które składają świadkowie Jehowy będący pionierami specjalnymi.
   W tym nagraniu jest omówionych dziesięć punktów, do których każdy pionier specjalny śj, musi się zastosować, jeśli chce nim być.
   Jest tu także informacja, że tacy pionierzy, stanowią klasę zakonu według statutu śj, jaki obowiązuje w Polsce.
   Ślubowanie obejmuje m.in., zakaz podejmowania bez zgody wspólnoty, jakiejkolwiek dodatkowej pracy.
   Mają poprzestawać tylko na niezbędnym minimum pozwalającym żyć, okazując całkowitą lojalność wobec władzy lokalnego zboru.
   Po opuszczeniu "zakonu" nie mogą dochodzić jakiejkolwiek rekompensaty.
   Bez względu na to ile tam przepracowali lat.
   
 
      https://www.youtube.com/watch?v=-275qKZa1Fk

   Podaję tę informację tutaj, ponieważ szeregowy świadek Jehowy nie ma zielonego pojęcia o istnieniu takiego ślubowania.
   Wiem też, jak wielkie wrażenie na mnie wywołało istnienie w ogóle takiej przysięgi.
   O której, oczywiście pionierzy specjalni nigdy nikomu nie wspominają nawet słowem.
   Życzę miłego odbioru informacji.
   Pozdrawiam.

  "Estera".
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

   Mamy Martę Paw ...
                  Z jej książką: ... "NIEGODNA" ...

      https://www.youtube.com/watch?v=fwRbpSCDGpo&feature=emb_rel_pause
   Życzę dobrej lektury o prawdziwym życiu w rodzinach świadków Jehowy.
   Mocno skrywanym przed światem z poza zboru.
   Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2020, 14:09 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

 Dostałem  od autorki 50 sztuk tej książki w cenie promocyjnej, między innymi i dla forumowiczów. Jak ktoś jest chętny, to proszę pisać do mnie na priv.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #94 dnia: 03 Sierpień, 2020, 10:51 »

                          ... KŁAMSTWO NAZWALI PRAWDĄ ...

   I sprytnie wmówili wielu szczerym ludziom, że to ich kłamstwo jest ich jedyną i najprawdziwszą prawdą.
   I w dodatku, tak chytrze to zrobili, że wg ostatnich statystyk, jakieś ponad 8,5 miliona ludzi na świecie w to uwierzyło.
   Dlaczego warto odejść od świadków i jakie są korzyści i zalety bycia wolnym od tej religii?
   Poniżej wstawiam film w temacie dla zainteresowanych.
      https://www.youtube.com/watch?v=YQl1_NtsY7c
   Życzę miłego oglądania.
   Pozdrawiam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Sierpień, 2020, 22:59 »

        HIPOKRYZJA PRZERADZAJĄCA SIĘ W HIPERHIPOKRYZJĘ !!!

   Dziś umieszczam dość ciekawy materiał Bożydara, z kanału "Jaśniejsze Światło".
   Opublikowany całkiem niedawno, bo 20 sierpnia 2020 roku.
   Myślę, że warty obejrzenia, przez wszystkich tych, którzy myślą, mają swoje wnioski i zmierzają do wybudzenia.
      https://www.youtube.com/watch?v=79pRBbR-X1Q
 
   Tu, gdyby ktoś był zainteresowany i chciał poczytać, historia Bożydara.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=6711.msg135585#msg135585

 
   Materiał, bardzo dobrze ukazujący, jak wielka jest hipokryzja w tej organizacji.
   Poznając prawdę, w momencie, kiedy się jest zainteresowanym i zaczyna się studium tzw., biblijne.
   Już od pierwszych chwil, można dowiedzieć się, jaki należy mieć stosunek, do obrazów, świąt, emblematów z "Babilonu Wielkiego".
   Czyli, wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z innymi religiami.
   A nawet, co gorliwsi starsi, czy pionierzy, radzili pozbywać się zdjęć z różnych uroczystości typu urodziny, imieniny, Sylwestra,
   święta BN czy Wielkanocy, chrzciny, komunie, bierzmowania, a nawet zdjęć pogrzebowych, bo tam są widoczne krzyże. 
 

                                         Ciekawe, niektóre komentarze znajdujące się pod filmem:


  "Czyli mamy tu hipokryzję świadków. Podczas tzw. studium dochodzi do tego, że świadkowie mówią:
   'wyrzuć tam te obrazy/krzyże itd.' z domu, a sami nie widzą problemu w sprzedaży tortów komunijnych.
   Radzę odpowiadać jak oni, ze to kwestia sumienia."

  "Gdyby czegoś takiego dopuścił się szeregowy świadek, to krawaciarze szybko by go dorwali i pogrozili palcem..
   Bo w zborze są lepsi i lepsiejsi.. Pozdrawiam:)"

  "O z Bogatyni... No to prawda co mówisz. A jedna z sióstr z Bogatyni piecze pyszne torty weselne, urodzinowe, komunijne... Od 20 lat?"

  "U nas w gronie usługujących starszy się przyznał że współżył ze swoją żona zanim się pobrali.
   Minęły lata od tego czasu i nadzorca podróżujący stwierdził ze skoro Jehowa Ci błogosławił do tej pory to znaczy ze masz jego uznanie.
   I zamieciono sprawę pod dywan. Taka to prawda o prawdzie. Dzięki za nagranie !"





Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Sierpień, 2020, 12:51 »

   WITAM TYCH WSZYSTKICH ODWAŻNYCH, CO MAJĄ DYLEMATY ZE ŚJ!!!
                                                                 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


   Wczoraj wysłuchałam tego materiału Bartka, który prowadził swój kanał "Świadkiem Jehowy Być".
   Oczywiście, każdy ma prawo do swoich nowych decyzji i nowych dróg życia i do tego co dalej zrobi jako były śj?
   I jak zamknie sobie ten rozdział swojej bytności tam :D :D

   Ale jeśli chodzi o to nagranie, chciałabym, przynajmniej z mojego punktu widzenia sprostować jedną ważną informację.
   Moim zdaniem, bardzo mylnie i w sposób przesadzony tu zinterpretowaną.
   Otóż chodzi o to ...
   Że nikt nie oczekuje tego, że w sposób jakiś spektakularny Towarzystwo Strażnica przestanie istnieć.
   Albo jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki, ten rozbudowany kolos nagle zniknie.
   Okazalibyśmy się bardzo naiwni i głupi, gdybyśmy w taki sposób myśleli, choć wielu życzy strażnicy takiego potknięcia.
   Ale niestety, sekty działające w taki sposób, szybko z rynku religijnego nie znikają.
      https://www.youtube.com/watch?v=UGq9Gd51ohU

   Działalność odstępcza byłych, obecnych, śj, w Polsce ...
   Jak i na całym świecie, jej celem nie jest powalenie tak ogromnej korporacji jaką jest Watch Tower.
   Czyli Towarzystwo Strażnica.
   A w Polsce zarejestrowanego związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy.

   To nie jest osiągalne i my to wiemy.
   Ale jest osiągalne zupełnie co innego i tym się właśnie zajmujemy.
   Jeśli ktoś w taki sposób właśnie myśli, to jest w ogromnym błędzie, bo nie o to tu chodzi.
   Ci, którzy choć trochę angażują się w jakąkolwiek działalność przeciwko tej organizacji religijnej nie myślą w ten sposób.
   Bo zdają sobie sprawę z tego, że to jest ... NIEMOŻLIWE !!! :'( :'( ... aczkolwiek bardzo życzeniowo fajne by było do spełnienia.
   Bo ukróciłaby się religijna krucjata, która w XXI wieku n.e., wyniszcza ludzi praktycznie w każdym kierunku ważnym dla życia człowieka.
   Metodami wyciągniętymi jak ze średniowiecza katolicka inkwizycja.

   Chodzi głównie o to, by do społeczeństwa dotarła informacja, jak to jest niebezpieczna sekta.
   Która pod płaszczykiem raju i miłości, ukrywa drugie dno, o którym nawet wieloletni członkowie nie są świadomi.
   Bo któż myśli o tym, że np., w Australii w szeregach śj wykryto ponad tysiąc pedofili?
   A niektórzy z nich to pionierzy, starsi zborów czy nadzorcy podróżujący!!!
   Akcje nasze mają na celu przede wszystkim ukrócenie werbowania nowych członków wprowadzanych świadomie w błąd.
   Stary elektorat, który tam pokoleniami się zazębił, będzie ich wspierał, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

   Ale dobrze wyeksponowana informacja posłana do społeczeństwa, może przynajmniej w jakiejś części zatrzymać napływ nowych ludzi.
   A ponieważ internet potęgą jest, tak się dzieje i to jest sukces naszej działalności.
   A kto nie ma internetu, może natknąć się na dobrze zredagowaną ulotkę czy ciekawy plakat.
   Niech społeczeństwo ma uczciwą informację o tej sekcie i samo dokona wyboru.
   Czy wpuścić do swojego życia świadków Jehowy, czy zachęcić ich, żeby najpierw zrobili porządek z pedofilią w swoich szeregach.
   Niech sami zdecydują a wiadomo, że o czarnej twarzy tego ugrupowania nie opowiedzą im świadkowie Jehowy.


   A tu, bardzo "świeża bułeczka" i bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich skrzywdzonych przez ostracyzm tej organizacji.
   Dobrze by było, żeby odpowiednie organy Władzy Państwowej miały uchylony rąbek tych czarnych tajemnic świadków Jehowy.
   Jeśli jej o tym nie opowiemy, to się nigdy nie dowie, do jakich dramatów dochodzi w rodzinach tej społeczności religijnej.
   Zachęcam wszystkich pokrzywdzonych do przemyślenia i skorzystania z tej bardzo dobrej oferty.
   Niech prawdziwe relacje o tragediach rodzinnych dotrą tam gdzie trzeba.
   Do osób, które mają moc, by coś z tym zrobić.
   Niech kat zacznie się bać.
   A ofiary niech odzyskają swoją godność.
   Pozdrawiam.
      https://www.youtube.com/watch?v=HrwDPoLlxsE
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Sierpień, 2020, 15:25 »
Witaj NK-Estero
Doskonale To ujęłaś w kilku słowach o sekcie (Ww)- tak faktycznie powinien myśleć i wypowiadać się publicznie każdy, ten co wyszedł lub jeszcze tam tkwi - to wielki ''MOLOCH", który szybko nie zniknie, był budowany ponad 100 lat i nadal jest udoskonalany.
Jednak każdy związany ( nie powiązany) z sektą (Ww), może ją obnażać ujawniając jej niecne poczynania pośród tych, którzy mają zamiar opuścić jej szeregi - pozdrawiam


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #98 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 14:02 »
 
               ... "ALE MY NIE SŁUCHAMY ODSTĘPCÓW!!!" ...

                                 https://www.youtube.com/watch?v=XBNtEMUbV-g
                            (w tym nagraniu wypowiedź w 14 minucie 40 sekundzie)

   Pytanie za 1000 punktów do myślących Świadków Jehowy.
   Skąd członkowie Ciała Kierowniczego z Warwick wiedzieliby by, przed jakimi treściami odstępców ostrzegać?
   Gdyby nie przeglądali i nie słuchaliby tego, co my odstępcy próbujemy przekazać?
   Samuel Herd tu bezczelnie kłamie.
   Bo jego stwierdzenie padające w tym nagraniu nie jest prawdą.

   Bardzo dobrze wiedzą, jaka jest treść naszych nagrań i bardzo dobrze orientują się, że te treści powodują odpływ ludzi od śj.
   Tego obawiają się najbardziej, bo to odpływ "mocy przerobowych", siły roboczej m.in. do budowania sal królestwa i żywej gotówki.
   A Was, kochani, wątpiący Bracia, zachęcam do spojrzenia na organizację bez lupy strażnicy.
   Sięgnijcie po materiały, które nie są propagandowe i nie chwalą samego siebie.
   Zobaczcie śmiało, co mówią inni o tej organizacji inni, którzy odkryli prawdę o niej i nie dają się już naiwnie oszukiwać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 14:56 »
Łatwe 1000 punktów  :D

Ponieważ odstępcy odeszli od PRAWDY, więc WSZYSTKO co mówią jest kłamstwem...  ;D
Zatem należy chronić ŚJ przed wszystkimi wypowiedziami odstępców. Chociaż wypowiedzi te mogą być natchnione... Tak samo, jak Antychrysta  >:D
Hmm... Tylko wypowiedzi Ciała Kierowniczego nie są natchnione... :o
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Janna

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 20:48 »
A ja się chciałam podzielić czymś optymistycznym, mianowicie natknęłam się dziś na świeżynkę z kanału Johna Ceadar’a. Uważam, że wraz z innymi wybudzonymi zmontował świetny clip będący przeciwwagą dla lukrowanych clipów na stronie jw.org. Fajnie, że dzieło „wybudzania„ przybiera coraz większą skalę, niech śj widzą, że odstępcy to nie są głównie ludzie opętani, zagubieni i nieszczęśliwi, którzy zaprzedali się diabłu. Są to ludzie inteligentni, myślący, wrażliwi, mający potrzeby duchowe i niechcący żyć w kłamstwie i hipokryzji-co pięknie pokazano w tym teledysku.
https://youtu.be/fO-AvKq4BSE
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 21:29 »
Fajnie, że dzieło „wybudzania„ przybiera coraz większą skalę, niech śj widzą, że odstępcy to nie są głównie ludzie opętani, zagubieni i nieszczęśliwi, którzy zaprzedali się diabłu.
Są to ludzie inteligentni, myślący, wrażliwi, mający potrzeby duchowe i niechcący żyć w kłamstwie i hipokryzji-co pięknie pokazano w tym teledysku.
https://youtu.be/fO-AvKq4BSE
                                                                                                    (pogrubienie moje)
   Janno.
   Słusznie zauważyłaś.
   Przede wszystkim, nie chcemy żyć w kłamstwie i hipokryzji, dlatego ich porzuciliśmy.
   I obnażamy te łgarstwa religijne, posługując się konkretnymi dowodami.
   A to bardzo boli i dlatego tak zaciekle z nami walczą.

   Zmodyfikowałabym nazwę o nas, lepiej by brzmiało ... odstępcy od kłamstw i hipokryzji śj  :-* :-* :-* ...
   A ponieważ czują nasz oddech na swoich plecach, więc ciało kierownicze w tempie ekspresowym wysyła nas na swoją banicję.
   Nie mogą znieść, że w ogóle mamy odwagę mówić o nich prawdę.
   I wyrzuca nas dlatego, byśmy innych tą prawdą nie "skalali".
   Szczególnie bliskich w swoich rodzinach, stąd taka ostra polityka ostracyzmu, bez względu na więzi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dietrich

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 21:52 »
Jakoś nigdy mi nie pasowało, że o tych, co odeszli wypowiadano się gorzej niż o pozostałych i robiono to publicznie, bez ogródek. Przy czym nie miało to absolutnie żadnego znaczenia, czy ktoś jawnie zaczął występować przeciw orgowi, czy zwyczajnie powiedział 'adieu' i zamknął za sobą drzwi.  Był to okres, kiedy internet w Polsce jeszcze raczkował  i nie było takiego przepływu demaskatorskich informacji.

Nawet kilka razy zainteresowani mnie pytali podczas studium, dlaczego ŚJ w taki sposób wyrażają się o byłych współwyznawcach i z wielką chęcią ich wszystkich widzą jako skończonych degeneratów. 

Oczywiście na ówczesny 'strażnicowy' sposób byłem w stanie to wyjaśnić, ale zawsze gdzieś z tyłu głowy miałem myśl, że jest to wyjaśnienie na zasadzie wytrycha, które pasuje do konkretnego stanowiska organizacji i nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2020, 21:57 wysłana przez Dietrich »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 22:31 »
Problemem było, że nikt nie wnikał dlaczego Ci ludzie odchodzili. Na zebraniu ogłoszono, że został wykluczony, a po zorze poszła informacja o odstępstwie. Hasło odstępstwo i nikt głębiej nie drążył tematu. Gangrenę należy odciąć. Ile takich osób odeszło? Ja w swoim otoczeniu mógłbym podać kilku. Mają łatkę odstępcy, ale dlaczego, z jakich powodów odeszli, co dostrzegli w organizacji?
Nieraz zastanawiam się nad tymi ludźmi, zwłaszcza gdy teraz sam jestem na tym etapie. Chciałbym ich zapytać, ale niestety nie mam kontaktu.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Dietrich

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Wrzesień, 2020, 23:01 »
Problemem było, że nikt nie wnikał dlaczego Ci ludzie odchodzili. Na zebraniu ogłoszono, że został wykluczony, a po zorze poszła informacja o odstępstwie.

Kilkanaście lat temu, w szczególnych wypadkach przestrzegano przed odstępcami. Ale to musiał być naprawdę jakiś hard core. W mojej okolicy ogłaszano ostrzeżenia przed niejakim Ryszardem Ewiakiem,  który jeszcze jakiś miesiąc wcześniej gościł u nas z wykładem. A i ze Zdzisławem "dlaczego nie jesteś pionierem' Kamińskim, często brylował na Zgro(zoo) obwodowych.
Natomiast:  ilu było niesprawiedliwie potraktowanych przez pracodawców ŚJ, buraczanych starszych, wykręconych na szaro przez przez rodzeństwo / krewnych  przy sprawach spadkowych? (przykłady z mojego zboru)???

To wszystko poszło do wspólnego wora. W wielu wypadkach autorami kontrolowanych plotek byli starsi bądź ich żony.
I teraz taki Herd (z niem. "kuchenka") - fakt, gabarytowo podobny, ledwie się w ten fotel mieści - chrzani, że nie słuchają odstępcow? 

Oni pierwsi zaglądają w miejsca takie jak to.   (_;_) im się palą, żeby nie poszło dalej, że syn starszaka skazany za fałszowanie pieniędzy nie utrącił tatusia z 'przywileju' nawet po zmianie zboru.... 
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2020, 23:04 wysłana przez Dietrich »