Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.  (Przeczytany 60205 razy)

Offline Estera

   
                        ... "ŻYJEMY POD KONIEC DNI OSTATNICH" ...


   Tak stwierdził członek Ciała Kierowniczego Stephen Lett w nagraniu dla telewizji jw.org pod tytułem:
                            "SPRAWOZDANIE DOTYCZĄCE PANDEMII KORONOWIRUSA"
   https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702020178_1_VIDEO


   Koronawirus, jest idealną sytuacją na świecie, w której CK może straszyć końcem świata i zarazami.
   Powoływanie się na ewangelię Łukasza 21:11 i księgę Objawienia, jasno o tym świadczy.
   Argumentacja z tegoż nagrania, jasno pokazuje, jak nadmuchują ten balon strachu przed armagedonem tymi słowami:

   "że żyjemy pod koniec dni ostatnich, a nawet w końcowej fazie końca dni ostatnich, tuż przed ostatnim dniem dni ostatnich"
                                                        (słowa z: 2min. 06 sek. - 2min. 20 sek. nagrania)


   Czujecie to.
   Każdy świadek Jehowy, słuchając takich tekstów, będzie miał tylko jedno w głowie.
   I to również potwierdzają moje kontakty z niektórymi, życzliwymi dla mnie świadkami Jehowy.
   Armagedon tuż, tuż, jak to kiedyś już mówili, gdy był ogłoszony w '86 roku pokój i bezpieczeństwo przez ONZ.
   Oni naprawdę w to wierzą, moja serdeczna znajoma już tylko czeka na wieczność z lwami.
   Od tamtego czasu minęło już 34 lata i armagedonu jak nie było tak nie ma.
   To chyba była jakaś iskra doktryny, żeby załagodzić niewypał z końcem świata w roku 1975  :'( :'(

   W tym czasie, tych 34 lat, wiele doktryn się zmieniło, łącznie z podstawową doktryną, pokolenia roku 1914.
   Powstały już dwa zazębiające sie pokolenia, samo wyliczenie roku 1914, opiera się na fałszywym założeniu.
   Bo nie ma dowodów na to, że zburzenie Jerozolimy nastąpiło w 607 r. p.n.e.
   Kochani świadkowie Jehowy, bracia i siostry, myślcie o tym, co się Wam do głów Waszych wkłada.
   Wszystko sprawdzajcie, jak Berejczycy :-*

   Nie bazujcie tylko na tym, co Wam przekazuje Ciało Kierownicze, bo oni Wam nie mówią prawdy.
   Myślcie o tym, ile się wyprzedaje sal królestwa i sal zgromadzeń?
   Jakie potężne pieniądze się wyprowadza z wielu krajów, Polski też, żeby płacić ugody za ukrywaną pedofilię w szeregach śj?
   I bądźcie pewni, armagedonu nie było, nie ma i jeszcze długo nie będzie.
   Cała ich taktyka ma na celu utrzymywać Was wszystkich w strachu, bo takimi ludźmi łatwiej się rządzi.
   Włączcie swoje myślenie i zacznijcie wyciągać własne wnioski.
   Życzę Wam, wszystkim szczerym śj, byście się wybudzili z tego manipulacyjnego letargu strażnicy.
   Pozdrawiam wszystkich myślących.



  "Estera"
   :-*
   
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2020, 15:50 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Bulllit

  • Gość
Z tego co widzę to wszystkie wyznania prześcigają się w straszeniu owieczek.


Offline Estera

   Dostałam dzisiaj taki cytat z FB.

  "I co łyso Wam niedowiarki. Armagedon tuż, tuż.
   Już nie głosimy. Pamiątki w domach a wy??
   Trzęście się ze strachu odstępcy i niedowiarki. To nie koniec.
   Jeszcze będzie druga plaga nie wiem.
   Śmialiście się z nas, a teraz pochowani w norach :) żal mi Was.
   To za śmianie się z Jehowy. Macie za swoje.
   A trzeba było posłuchać nie kpić z Najwyższego Stwórcy Wszechświata Jehowy Boga.
   Może który wyjdzie z nory???
   Takiście byli odważni i naśmiewcy.
   No proszę cwaniaki, który taki teraz odważny???
   Wyjdź który szczurze i pogadaj."
   (Teresa Argasinska)

   Rozumiem, że to tak z miłości tej świadkowskiej, te epitety typu "szczury"  :'( :'( :'(
   Aż trudno to jakoś skomentować.
   Ile tu ironii i sarkazmu, aż kapie po piętach.
   Ale ten tekst pokazuje między innymi, jak głębokie jest przeświadczenie, że koniec świata jest tuż, tuż, za progiem.

   A MY ODSTĘPCY, NIE TRZĘSIEMY SIĘ ZE STRACHU, NIE MA TAKIEJ POTRZEBY !!!
   Armagedonu napewno jeszcze długo nie będzie.
   
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2020, 20:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): Trzeba było odpisać z trzema wykrzyknikami - pocałuj w ''epud'' jehowe  :( >:(


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Podobno Fantom wkleił to 24 marca o godzinie 19:44. Tylko chyba zapomniał opatentować. Może facetowi nie zależy na podniecie i całym poklasku. Inni mają tylko onomatopeje.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
   
   Wszyscy z forum, mają jakiś rodzaj  ... onomatopei ...   ;D ;D ;D
   I Ty też  :-*
podkreślenie dodałem osobiści
(mtg): Oj, oj  nie wszyscy mają ...., ja mam tylko ''sektovirus(Ww)'' na Forum, proszę o precyzyjny TEST


Offline Estera

                 TAJNE KOMITETY SĄDOWNICZE ŚWIADKÓW JEHOWY.

   To jedno z narzędzi w tej organizacji dyscyplinujące osoby, które grzeszą, niepokorne, a ostatnio podejrzewane o odstępcze poglądy.
   Komitety sądownicze u świadków Jehowy są tajne i nikt, poza uczestnikami w nich nie wie, co tam się dzieje.
   Podciąga się je pod paragraf "spowiedzi", w której obowiązuje tajemnica, chociaż sami starsi tej tajności nie przestrzegają.
   Po takim komitecie, jest sporządzana notatka służbowa, która w specjalnej kopercie jest przesyłana do Biura Oddziału w Nadarzynie.
   Nie wspomnę już o tym, że ks, nie mają żadnego uzasadnienia biblijnego takiej postaci, w jakiej się je obecnie stosuje.
   Na tym forum, niektórzy odważni zrobili nagrania z tych przesłuchań, choć tajny podręcznik: ... "Paście ..." zabrania tego.
   Przed przesłuchaniem, ostrzega się obwinionego, że nie można nagrywać tego co się tam mówi.
   Jednak takie nagrania powstają i są upubliczniane.
   To jedno z nich.
 
      https://www.youtube.com/watch?v=L1k5xefprwQ&feature=emb_rel_pause

   Jest założenie w tej organizacji, że karcenie ma osobie błądzącej pomóc.
   Ale jeśli chodzi o odstępcze poglądy, często jest tak, że już wyrok czeka w teczce na delikwenta i sam komitet, to tylko pewna formalność.
   Osoba przesłuchiwana, nie może wziąć ze sobą swoich świadków.
   Nie może zaprosić na takowe posiedzenie prawnika.
   Takie osoby nie mają wstępu na takie przesłuchania.
   Praktycznie, trzech starszych wydaje wyrok wygodny dla zboru.
   Wielokrotnie to są wyroki nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością, o której się teoretycznie skrupulatnie naucza.
   Życzę miłego odsłuchania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera



   SKRÓTOWA HISTORIA KOBIETY, KTÓRA MOŻE POMÓC NIEJEDNEJ KOBIECIE BĘDĄCEJ ŚJ.

 
   Wiele kobiet w zborach świadków Jehowy boryka się z bardzo trudnymi problemami.
   Są to różnego rodzaju bardzo poważne sprawy, które najchętniej są zamiatane pod dywan zborowy.
   Za wszelką cenę utrzymuje się w tajemnicy sprawy związane z alkoholizmem, przemocą, samobójstwami, pedofilią i innymi traumami w rodzinach śj.
   Traumami, które BO, nadzorcy podróżujący oraz starsi w zborach skrupulatnie ukrywają dla zachowania kryształowego oblicza organizacji śj.

   I niewiele jest tak odważnych kobiet w tej organizacji, by zawalczyć o swoją godność, tak jak to zrobiła Danusia.
   Natomiast wiele kobiet jest po prostu takimi cichymi, potulnymi ofiarami swoich traum, udających szczęśliwe siostry, matki i małżonki.
   I ciągle muszą być aktorkami i udawać, że nic złego się w ich życiu nie dzieje, prowadząc podwójne życie.
   To na zewnątrz, w którym ma być widać tylko szczęście i to wewnątrz w czterech ścianach, gdzie panuje ból i rozpacz i brak drogi wyjścia.
   Czasami dzieje się rzecz straszna, gdy rzeczywistość je przerasta i popełniają samobójstwa płacąc najwyższą cenę, życie.
   Albo leczą się psychiatrycznie zażywając silne leki antydepresyjne i żyją w oderwaniu od rzeczywistości.

   Ten wywiad, to historia w skrócie motywów działania Danusi Kubik jako świadka Jehowy.
   Tu wyjaśnione jest w jaki sposób grono starszych w Głogowie "pomagało" w jej arcy trudnym położeniu?
   Dlaczego Ona zmuszona była szukać pomocy u psychologa, brata - śj, 80 km od Głogowa?
   Jak były traktowane jej pisma wysyłane do Biura Oddziału Świadków Jehowy w Nadarzynie?
   
      https://www.youtube.com/watch?v=o80cBuIQqGQ

   Są tu też pokazane wszystkie mechanizmy działań w zborze, mające na celu uciszanie takich ofiar jak Danusia.
   Myślę, że wiele osób obecnie przebywających w zborach śj może przeżywać bardzo podobne trudne życiowo sytuacje.
   Dlatego wstawiam tu ten materiał, bo być może niektórym kobietom, oskarżanym o to, że za mało starają się w swoich małżeństwach ...
   Pomoże on zrozumieć i zobaczyć, jak się z ofiary robi osobę winną i jak dodatkowo wzbudza się wielkie poczucie winy, że to ofiara niedomaga.
   Jest tu też ukazany mechanizm jak we wszelkich sprawach BO właściwie bardzo polega na tym, co mówią starsi w zborze.
   Tylko ich opinia się liczy i ich słowa są niepodważalne w zderzeniu z tym, co mówi taka ofiara jak Danusia.
   Zazwyczaj, ofierze nie wierzy się, okarża i tworzy zarzuty typu, że jest niepokorna i nieposłuszna gronu starszych.

   W przypadku żon, bardzo często pada ciężki zarzut braku bezwzględnego podporządkowania mężom jako głowom domu.
   A w przypadku Danusi, nakazywano latami jako żonie pozyskiwać dla Jehowy męża alkoholika, który tylko stawiał swoje wymagania.
   Niewiele robiąc w tym kierunku, by ratować to małżeństwo i rodzinę.
   I nikt ze starszych nie udzielił żadnej praktycznej rady czy pomocy w celu realnego pozbycia się tego nałogu u męża.
   I nikt ze starszych nie pomógł realnie ratować tego małżeństwa.
   Nikt też nie rozliczył teściów Danusi, którzy jako śj wraz z jej mężem prześladowali ją.
   Miedzy innymi, odłączając prąd na długi czas, by pozbawić Danusię normalnego funkcjonowania z dziećmi w domu.
   Starsi uznali to za błahostkę nie wartą uwagi, wręcz stwierdzili, że mieli prawo to zrobić jako właściciele mieszkania.
   Zapraszam zainteresowanych do wysłuchania tego wywiadu.
   Szczególnie kobiety, które przeżywają w swoich rodzinach podobne gehenny :'( :'(
   Oby uwierzyły w siebie i mogły realnie zawalczyć o swoją godność.
   Pozdrawiam.


  "Estera"
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2020, 16:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera



   KOMU SWOJE POWODZENIE ZAWDZIĘCZAJĄ BYLI ŚWIADKOWIE JEHOWY?
                                                                             :-* :-* :-* :-* :-*


   To pytanie na własne, niezależne myślenie kieruję głównie do obecnych świadków Jehowy.
   Bo wiemy o tym, że wielu tu ukradkiem na to forum zagląda i je czyta.
   Dlaczego takie pytanie?
   Otóż dlatego ...
   Że według ścisłej doktryny podawanej przez Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.
   Wszelkie błogosławieństwo w życiu można mieć tylko poprzez błogosławieństwo od Jehowy, jako jedynego prawdziwego Boga.
   Chociaż, sam członek Ciała Kierowniczego, Geoffrey Jackson ...
   Odpowiadając przed Królewską Komisją do spraw badania pedofilii w związkach wyznaniowych w Australii.

      https://www.youtube.com/watch?v=m2E3iL9y2Kk&feature=youtu.be 
 
   Przyznał, że aroganckim byłoby twierdzić, że tylko świadkowie Jehowy mają monopol na prawdę o Bogu. 
   I niekoniecznie są jedyną religią prowadzącą do zbawienia, parafrazując jego odpowiedź do Sędziego Stewarta Angusa.

   Wielu tu, wypowiedziało się na łamach tego forum, że po opuszczeniu organizacji śj lepiej się im dzieje w życiu.
   Prowadzą szczęśliwsze życie, normalnieją, podjęli się wyższego wykształcenia.
   Dzięki czemu mogą mieć satysfakcjonującą, lepiej płatną pracę.
   Poznali ciekawych ludzi, lepszych moralnie niż niejeden świadek Jehowy.
   Ich życie stało się piękniejsze, lepsze pod niejednym względem.
   Doszli do równowagi psychicznej, przestali żyć w ciągłym poczuciu winy.
   Mogą więcej poświęcić czasu dla najbliższych, którego ciągle brakowało im przez różne, narzucane zajęcia teokratyczne.

   Ale oficjalnie ...
   Każdy świadek Jehowy i jest przekonany i tak głosi, że tylko Jehowa i organizacja śj jest jedyną drogą do zbawienia.
   I każdy świadek doskonale o tym wie.
   Sama również przez wiele lat jako śj, byłam o tym przekonana i z takim orędziem szłam do ludzi.


   Na dziś ...
   Osobiście ...
   Sama jestem przykładem osoby, której jeszcze tak dobrze, nigdy wcześniej się nie wiodło.
   I to pod każdym wręcz względem i w każdym kierunku.
   Po mentalnym opuszczeniu tej organizacji i jej czasochłonnych zajęć.
   A przecież gdyby Jehowa był prawdziwym Bogiem, to powinnam przeżywać rzekę niepowodzeń.
   I wręcz ocean wszelakich udręk życiowych.
   Jako karę, za zdradę porzucenia tej rzekomo jedynej, najprawdziwszej religii prowadzącej do zbawienia.
   I dodam, że nigdy nawet przez sekundę, nie żałowałam tego, że odkryłam prawdę o prawdzie organizacji świadków Jehowy


   A dlaczego się tak nie dzieje?
   Dlaczego w wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie?
   A jak wytłumaczyć powodzenie w życiu ludzi z innych religii?
   Albo osób, którzy w ogóle w żadnego Boga nie wierzą?
   Są ateistami, deistami, agnostykami i jeszcze innymi nacjami?
   Kto im błogosławi, skoro to nie jest Jehowa?
   A co z dwoma trzecimi świata, który w ogóle nie jest chrześcijański?
   Czy tyle miliardów ludzi Jehowa miałby uśmiercić, tylko dlatego, że nie znają Biblii i nauk świadków Jehowy?
   Może jakiś świadek Jehowy znajdzie na to ciekawe zagadnienie życiowe odpowiedź.
   Wiadomo, że tu nie napisze.
   Ale niech się sam zastanowi i między innymi na te pytania sobie uczciwie odpowie.
   Życzę głębokich, refleksyjnych przemyśleń.
   I konstruktywnych wniosków.
   Pozdrawiam.


  "Estera"
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Dla przypomnienia. Nauka o pokoleniu. Dziś niegodziwi ludzie, którzy pamiętają rok 1914 mieliby ok 110 lat. W zasadzie powinien być już armagedon, a tacy jak ja powinni mieć swój dom, lewka w ogródku jedzącego słomę jak wół itd, itp i te kropki obydwie:
Niestety armagedonu nie ma, natomiast zmieniła się nauka o pokoleniu.
Dla oczekujących raju tu na ziemi tzn czekaj tatka latka.

https://www.youtube.com/watch?v=lCIykFonW4M
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Światus

Estero, zapomniałaś, że ŚJ będą mieć 1000 lat na nawrócenie tych, którzy nie mieli okazji poznać Jehowy? ;D

Gandalfie, ale masz marzenia...
Wszak od dawna już piszą, że "zwierzęta nie mogą uczyć się o Jehowie". Proroctwo o lwie, wole, żmii itp. dotyczy ludzkich charakterów, które się zmienią  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Estero, zapomniałaś, że ŚJ będą mieć 1000 lat na nawrócenie tych, którzy nie mieli okazji poznać Jehowy? ;D

Gandalfie, ale masz marzenia...
Wszak od dawna już piszą, że "zwierzęta nie mogą uczyć się o Jehowie". Proroctwo o lwie, wole, żmii itp. dotyczy ludzkich charakterów, które się zmienią  :D
[/b][/size]
To są marzenia sprzed trzydziestu lat Światusie. Tak żeśmy sobie raj wyobrażali studiując czerwoną książeczkę. Strażnica nawoływała wtedy, aby wyobrażać siebie w takim raju. Kto siebie nie widział, miał słabą wiarę.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec, 2020, 18:25 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Teoretyk

Wizja dziecięcego wyobrażenia raju już nieaktualna? Czym je zachęcać do bycia grzecznymi?


Offline Estera


                                                      26 LIPCA - MIĘDZYNARODOWY
   DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH TOWARZYSTWA "STRAŻNICA" ŚWIADKÓW JEHOWY

                                                                                :'( :'( :'( :'( :'(


   Wielu Świadków Jehowy nie ma pojęcia ile tam ludzi traci życie przez doktryny tej organizacji.
   Tu wstawiam link do filmu, który jest jakby króciutkim zarysem tego z jakich powodów można tam stracić życie.
   A dzień 26 lipca jest Miedzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Towarzystwa "Strażnica" Świadków Jehowy.

   https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=T_Aa8d-jQYo&feature=emb_logo
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


   ... DLA SZCZERYCH I ODWAŻNYCH POSZUKIWACZY PRAWDY ...


   Polecam film, który na mnie osobiście zrobił ogromne wrażenie, jeśli chodzi o podobieństwa.
   Film nie jest długi, trochę ponad siedem minut ale dający wiele do zastanowienia.
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=GBBh8Jt7Y5s&feature=emb_logo


   A tu podaję link do wątku, w którym jest więcej informacji, jeśli chodzi o zniewalanie umysłów w tej organizacji.
   Robi się to w bardzo ukryty sposób, ale systematyka działania powoduje, że człowiek nawet nie dostrzega tego,
   że jego myśli już nie są jego myślami, jego działanie też nie jest jego działaniem, choć jest przekonany, że to jego własne decyzje.
   https://sjwp.pl/psychomanipulacja/swiadkowie-jehowy-oboz-zniewolenia-umyslow-strefa-totalnej-kontroli/
   Zapraszam do obejrzenia filmu.
   I lektury wątku.
   Pozdrawiam.

  "Estera" :) 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.