Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.  (Przeczytany 62568 razy)

Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #420 dnia: 26 Styczeń, 2024, 20:00 »


   NORWEGIA, ROLF FURULI - CZYLI GORZKIE ŚWIADECTWO PRAWDY.


   Rolf Furuli.
   Dobitnie oświadczył, że świadkowie Jehowy w sądzie kłamali w kwestii kontaktów śj po wykluczeniu.
   Wskazał, że osobiście zna osoby z komitetu oddziału w Norwegii, którzy kłamali.
      https://www.youtube.com/watch?v=Qv_k_47EYQI

   Rolf Furuli rozłożył już na wstępie linię obrony śj na łopatki.
   Wskazuje, że organizacja kłamała, a w sądzie pod przysięgą.
   Trzy razy w oficjalnych pismach do państwa kłamali, wskazał kiedy kłamali i kto kłamał.
   Nazwał rzeczy po imieniu.
   Nie wygląda to dobrze i pijar organizacji w Norwegii zapewne legł w gruzach.
   Zapraszam do wysłuchania tego nagrania.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


   Live dziś tj., 17 lutego 2024 roku.
      https://www.youtube.com/watch?v=5zFKFKQ58pU
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


   NORWEGIA - ROLF FURULI A SPRAWA OSTRACYZMU.

   Artykuł w gazecie samego Rolfa Furuli.
   Na kilka dni przed wydaniem przez Sąd norweski wyroku w sprawie śj.
      https://www.youtube.com/watch?v=AFAxZcEaUfQ
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline cichybob

   NORWEGIA - ROLF FURULI A SPRAWA OSTRACYZMU.

   Artykuł w gazecie samego Rolfa Furuli.
   Na kilka dni przed wydaniem przez Sąd norweski wyroku w sprawie śj.
      https://www.youtube.com/watch?v=AFAxZcEaUfQ

Bardzo fajny materiał. Taka smutna prawda, że coraz mniej Biblii, a coraz więcej "rad z Biblii". Dojrzałość duchowa (patrz ostatnie artykuły na zebraniach) to poddawanie się pod ducha Ciała Kierowniczego, a nie Jehowy ;)


Offline Estera


   NORWEGIA - NASTĘPNA PRZEGRANA ŚJ Z PAŃSTWEM !!!


   Świadkowie Jehowy nie odzyskają dotacji państwowej.
   Wiadomo, że decyzje o odmowie wsparcia wspólnoty religijnej są prawomocne, a niedawnym wyrokiem sądu rejonowego w Oslo państwo zostało uniewinnione.
   Zgodnie z wyrokiem praktyka wykluczania śj wiąże się z "poważnym naruszeniem praw i wolności innych osób".
   Proces toczył się przed SR w Oslo w styczniu, a obecnie SR stwierdził, że stan został uniewinniony.
   ŚJ mają także pokryć koszty sądowe w wysokości ponad 1,1 miliona NOK.

   ŚJ złożyli pozew przeciwko państwu Norwegii po pozbawieniu ich prawa do dotacji państwowych i rejestracji jako wspólnota religijna.
   W zeszłym roku wyszło na jaw, że wspólnota wyznaniowa utraci zarówno dotację państwową na rok 2021 jak i rejestrację jako wspólnota wyznaniowa.
   ŚJ nie zgadzają się z tą decyzją i złożyli pozew przeciwko państwu.
   Decyzję podtrzymano także w sprawie odrzucenia pomocy publicznej w latach 2022 i 2023.
   Sąd odrzucił także żądanie późniejszej wypłaty dotacji w łącznej wysokości 35 mln NOK.

   Powodem cofnięcia dotacji państwowej jest przekonanie Ministerstwa ds Dzieci i Rodziny oraz Administratora Stanu,
   że praktyka wykluczenia ŚJ wiąże się z negatywną kontrolą społeczną i uniemożliwia swobodę wypowiedzi we wspólnocie religijnej.
  "Poprzez wytyczne i praktyki wykluczania ŚJ zachęcają członków, którzy są wykluczeni lub wycofują się,
   tak aby z nielicznymi wyjątkami, byli narażeni na izolację społeczną od osób pozostałych we wspólnocie religijnej."
   Podsumowuje sędzia Ole Kristen Overberg.


   Tu jest oryginał:
   https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/2BLjxG/staten-frikjennes-etter-aa-ha-blitt-saksoekt-av-jehovas-vitner-melder-dagen
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


   Przepraszam Was, że powtórzyłam się z tą wiadomością o przegranym przez śj procesie w Norwegii.
   Nie czytałam ostatnich wiadomości i nie zauważyłam, że już wcześniej Światus w tym temacie założył wątek.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=12129.msg256444#msg256444
   No ale wśród tej masy wątków na forum, tu może łatwiej będzie ją odnaleźć.
   I dla zainteresowanych sprawą w Norwegii, tu będą mogli ją sobie szybciej odszukać.
   Tym bardziej, że już wcześniej tu jak widać na tym wątku o tym wielokrotnie pisałam.


   A tak w ogóle.


   To osobiście bardzo ciekawa jestem.
   Czy strażnica odważy się od tego niekorzystnego dla nich wyroku odwołać, jak to jest w ich zwyczaju?
   Czas za niedługo pokaże jak to będzie wyglądało.
   Kojarzę sobie sprawę z Francji jak sądzili się o to, żeby państwo zniosło płacenie podatku od darowizn, jak dobrze pamiętam w wysokości 60%.
   Proces toczył się coś chyba z 10 lat.
   I pamiętam dokładnie tę informację, wówczas jako wielkie buuuuuum.
   Bo na zgromadzeniu letnim na świeżo jako wiadomość z ostatniej chwili już nie pamiętam, który to był rok, podali tego newsa, że sprawę wygrali.
   Co oczywiście było skwitowane ogromnymi brawami z tego ich wielkiego zwycięstwa.
   No oczywiście, ja jako lojalny śj również te brawa biłam.
   Dziś już tego bym nie zrobiła.
   Napewno.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

   Przepraszam Was, że powtórzyłam się z tą wiadomością o przegranym przez śj procesie w Norwegii.
   Nie czytałam ostatnich wiadomości i nie zauważyłam, że już wcześniej Światus w tym temacie założył wątek.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=12129.msg256444#msg256444
   No ale wśród tej masy wątków na forum, tu może łatwiej będzie ją odnaleźć.
   I dla zainteresowanych sprawą w Norwegii, tu będą mogli ją sobie szybciej odszukać.
   Tym bardziej, że już wcześniej tu jak widać na tym wątku o tym wielokrotnie pisałam.


   A tak w ogóle.


   To osobiście bardzo ciekawa jestem.
   Czy strażnica odważy się od tego niekorzystnego dla nich wyroku odwołać, jak to jest w ich zwyczaju?
   Czas za niedługo pokaże jak to będzie wyglądało.
   Kojarzę sobie sprawę z Francji jak sądzili się o to, żeby państwo zniosło płacenie podatku od darowizn, jak dobrze pamiętam w wysokości 60%.
   Proces toczył się coś chyba z 10 lat.
   I pamiętam dokładnie tę informację, wówczas jako wielkie buuuuuum.
   Bo na zgromadzeniu letnim na świeżo jako wiadomość z ostatniej chwili już nie pamiętam, który to był rok, podali tego newsa, że sprawę wygrali.
   Co oczywiście było skwitowane ogromnymi brawami z tego ich wielkiego zwycięstwa.
   No oczywiście, ja jako lojalny śj również te brawa biłam.
   Dziś już tego bym nie zrobiła.
   Napewno.




Wydaje.mi się ,że ta rozprawa ,była tą rozprawą odwoławczą a zarazem ostateczną ,od dezycji podjętej przez sąd w zeszłym roku. Pewności jednak na 100 procent nie mam 🤗


Offline Estera

Wydaje.mi się ,że ta rozprawa ,była tą rozprawą odwoławczą a zarazem ostateczną ,
od dezycji podjętej przez sąd w zeszłym roku. Pewności jednak na 100 procent nie mam 🤗
   Tak.
   To była ta odwoławcza sprawa po odmówieniu im dotacji.
   Ale w mojej wypowiedzi chodziło mi o to, czy będą się gdzieś dalej odwoływać od tego wyroku.
   I czy sprawa trafi aż do Trybunału Europejskiego w Strasburgu.

   Gdyby tak zrobili ...

   To mógłby być następny strzał w kolano.
   Bo sprawa by nabrała większego rozgłosu, a wyrok państwa norweskiego utrzymany w mocy.
   W obliczu tak miażdżących dowodów na systemowy ostracyzm stosowany w tej sekcie.
   Bo dotacja nie została im zabrana z powodu wykluczania nieporządnych z organizacji, mają prawo sobie to robić wg swoich zasad.
   Tylko za stosowany ostracyzm, który rozbija rodziny i krzywdzi dzieci chociażby.
   I doprowadza do wielu innych tragedii, w tym do samobójstw, za które strażnica w ogóle nie bierze żadnej odpowiedzialności.
   A ma sporo tej krwi na swoich religijnych rękach.
   Tylko pomijają to wielkim milczeniem.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2024, 12:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Wydaje mi się ,że sobie uznysłowili ,że w tej sprawie raczej żadnej instytucji na swoją stronę nie przeciągną.
Ten "super"adwokat na którego usługi tyle kaski wydali pewnie ich uświadomił,że starania na korzyść organizacji są bardzo ograniczone .
Będą pewnie chcieli tę sprawę wyciszyć,żeby się nie przeniosła na inne europejskie kraje i tym samym uciąć dyskusje wśród samych Świadków Jehowy ..


Offline Gostek

Wydaje mi się ,że sobie uzmysłowili ,że w tej sprawie raczej żadnej instytucji na swoją stronę nie przeciągną.
Ten "super"adwokat na którego usługi tyle kaski wydali pewnie ich uświadomił,że starania na korzyść organizacji są bardzo ograniczone .
Będą pewnie chcieli tę sprawę wyciszyć,żeby się nie przeniosła na inne europejskie kraje i tym samym uciąć dyskusje wśród samych Świadków Jehowy ..


Offline Reskator

Wydaje mi się ,że sobie uznysłowili ,że w tej sprawie raczej żadnej instytucji na swoją stronę nie przeciągną.
Ten "super"adwokat na którego usługi tyle kaski wydali pewnie ich uświadomił,że starania na korzyść organizacji są bardzo ograniczone .
Będą pewnie chcieli tę sprawę wyciszyć,żeby się nie przeniosła na inne europejskie kraje i tym samym uciąć dyskusje wśród samych Świadków Jehowy ..
Rzeczywiście jak adwokat ich uświadomi że mają przegrane to podkulą ogonek pod siebie i wybiją sobie z głowy apelacje w Strazburgu.


Offline Estera


   TERAZ SŁOWACJA - BIERZE SIĘ ZA ROZLICZENIE SEKTY ŚJ.

   Wczoraj ukazała się wiadomość ze Słowacji na temat izolacji społecznej i unikania przez organizację JW.
   Słowackie Ministerstwo rozpatruje obecnie kilka skarg dotyczących ŚJ.
   Optymalnie byłoby, gdyby udowodniono, że doszło do naruszenia prawa.
   Prawdopodobnie zostaną poproszeni o zmodyfikowanie prawa związku.
   Jeśli tak się nie stanie, ostatecznością będzie cofnięcie rejestracji kościoła.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera


   SŁOWACJA ...

   No i dziś pojawił się wątek nt.  ... Słowacji ... .
   https://sjwp.pl/ze-swiata/slowacja-klopoty-swiadkow-jehowy/msg256476/?topicseen#msg256476
   Jak się będzie rozwijał, to niech tu będą te dodatkowe informacje.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

   HOLANDIA-NIDERLANDY, HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ.

   Zuchwalstwo organizacji Świadków Jehowy, po prostu sięga szczytów Mount Everestu, bym tak określiła.
   W Holandii na  pytanie mediów w obawie o osoby poddawane ostracyzmowi i przemocy wewnątrz organizacji Biuro Główne odpowiada:
   * że ostracyzm stosują same rodziny osób wykluczonych;
   * że organizacja dba o dzieci;
   * że Ex - świadkowie Jehowy rozpowszechniają takie informacje.


   Ciekawie to brzmi, nieprawdaż.
   Od razu mi się przypomniało, jak na niedawnych zgromadzeniach letnich jeszcze przed pandemią.
   Oficjalnie mówiono w przemówieniach, że to zbyt gorliwi śj wymyślili sobie koniec świata na rok 1975.
   I z tym orędziem sobie się wybrali do ludzi, żeby im to obwieszczać od samych siebie.
   A przecież doskonale wiemy, jak wygląda sprawa traktowania osób wykluczonych, czy tych które same stamtąd odeszły.
   Ich filmiki instruktażowe, jasno pokazują jak należy traktować wykluczonych bliskich.

https://avoidjw.org/news/jehovahs-witnesses-mysteriously-deleted-shunning-videos/?fbclid=IwAR3VAFDYeLZVeAoe2iFoJP2WdBk4vrJvN5A1JXL_ibFggBY4vUjfnCIFIrw

   A tu proszę jakie kwiatki. 
   To rodziny same stosują ostracyzm wobec wykluczonych członków rodziny.
   My absolutnie nie mamy z tym nic wspólnego.
   Bardzo zuchwałe, bardzo, bardzo.
   Komu oni chcą to wmówić?
   Osobom, które doskonale wiedzą jak to wygląda?
   Ludziom, którzy dziesiątki lat tam spędzili, a po wykluczeniu czy odejściu odczuli, czym jest ostracyzm?
   Jakże łatwo jest im posuwać się do kłamstw, byle się tylko wybielić. 

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

   NIE WIADOMO CZY SIĘ TO POTWIERDZI ... ALE FAJNIE BY BYŁO.

   Ponoć szykują się następne ogromne zmiany w organizacji śj.
   Po wprowadzeniu brody, spodni dla kobiet i rezygnacji z marynarek i krawatów dla braci.
   Mówi o tym hiszpańsko-języczny kanał, człowiek, który ma przecieki z samego betel w Hiszpanii.
      https://www.youtube.com/watch?v=1iVkA3XaMR0

   Mówi się o tym że:

   * zebranie ma być tylko jedno w tygodniu;
   * można będzie żenić się/wychodzić za mąż nie w "Panu";
   * tatuaże, urodziny, święta, jeśli komuś sumienie pozwoli, będzie można obchodzić;
   * ma być zmieniona nazwa organizacji, data jest już wyznaczona;
   * palenie papierosów, marihuany, nie będzie za to wykluczeń;
   * podejście do spraw seksualnych w narzeczeństwie, też ma się zmienić;
   * pamiątkę śmierci Jezusa, będą obchodzić tylko namaszczeni;
   * w wersji papierowej będzie tylko Biblia i śpiewnik, reszta wszystko w wersji elektronicznej;
   * nie będzie głoszenia z wózkami i głoszenia od drzwi do drzwi;

   No zobaczymy, czy rzeczywiście coś takiego będzie miało miejsce.
   Czas zapewne za niedługo pokaże, w którym kierunku ta liberalizacja poleci.
   Tyle lat zamordyzmu, a teraz będzie taki lajcik.
   Ciekawe czasy się tam w tej sekcie zapowiadają.
   >:D >:D
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2024, 23:21 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.