Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.  (Przeczytany 61799 razy)

Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #360 dnia: 13 Kwiecień, 2023, 17:17 »


   POTRZEBUJEMY WSPÓŁCZESNYCH GEDEONITÓW DO POPIERANIA W ZBORACH CK ŚJ!!!
                        https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioMonthlyPrograms/pub-jwb-095_1_VIDEO


   Niestety.
   Chociaż dla nas świadomych czym ta organizacja jest, to jak najbardziej bardzo dobre wieści.
   W takich wydawałoby się rozpaczliwych wręcz nawoływaniach ze strażnicowej tv na cały świadkowski świat.
   To słychać, widać i czuć, że CK w ogólnoświatowej skali ma prawdopodobnie bardzo poważny problem z bezwzględnym podporządkowaniem w zborach.
   I zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że wiele owieczek to już nie jest taka wielka, bezmyślna grupa "gawiedzi", która łyka wszystko, co im tylko CK na talerz podsunie.
   W zborach, jak grzyby po deszczu rośnie armia osób PIMO.
   Osób coraz bardziej świadomych, że są oszukiwani i manipulowani.
   Ciekawa analiza Korneliusza z kanału  ... "Obudźcie się" ...  fragmentu przemówienia broadcastingu z miesiąca kwietnia 2023 roku.
   Jak słychać, organizacja pilnie potrzebuje w zborach współczesnych odpowiedników bohatera Gedeona.
   By umacniać tam pozycję Ciała Kierowniczego śj.
      https://www.youtube.com/watch?v=ILzePGsuwn4

   Pilna potrzeba narodzin żołnierzy, bezwzględnie wykonujących rozkazy z góry.
   Pilna potrzeba narodzin współczesnych Gedeonitów.
   Czyli ludzi do skrupulatnego wypełniania poleceń ludzi, bo przecież CK składa się z ludzi >:D >:D >:D
   Jak sami przyznają, nienatchnionych i omylnych ;D
   Ludzi do pilnowania i umacniania wszelkiej lojalności wobec CK.
   I przede wszystkim posłuszeństwa.

   Biblia tu jakby zostaje odstawiona zupełnie na boczny tor.
   Masz wykonywać to, co my z CK mówimy.
   Czyli bardziej słuchać ludzi niż tego co mówi Bóg (jaki by on dla każdego nie był!)
   Czyli jakby łamania zasady, o której pisał Paweł, że trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi!
   A tu dzieje się zupełnie na odwrót.
   Sami łamią wszelkie zasady, które do tej pory szumnie głosili.
   Zaprzeczają samym sobie.
   No bardzo ciekawie się zapowiada.
   Przede wszystkim to, jak to będzie wyglądało w praktyce w zborach?
   Co starsi będą robić z tymi, co będą podważać autorytet CK?
   I czy będą powoływane komitety sądownicze za jakiekolwiek wątpliwości?
   No myślę, że czas za niedługo pokaże jak to będzie wyglądało.
   I jakie upiory będą polowały na te niepodporządkowane, wątpiące czarownice ;D ;D

   Nasuwa się też ciekawe pytanie z tą taką właśnie sytuacją.
   Czy Jehowa i Jego Duch jest aż tak słaby, że trzeba o pomoc w utrzymaniu władzy zwracać się do zwykłych śmiertelników?
   Tworzyć w zborach nowych bohaterów lojalności i wierności?
   Czy może jednak ta sytuacja bardzo ukazuje, jak bardzo człowieczy jest ten twór?
   Bo zapewne też z odpływem świadomych ludzi stamtąd.
   Odpływa też bezpowrotnie rzeka gotówki, którą sobie zbierali?!
   Jakkolwiek by nie było, uważam, że chyba czują, że powoli usuwa się im grunt pod nogami.
   A i zapewne procesy sądowe w związku z pedofilią w zborach śj, takie jak ten w Pensylwanii w USA.
   Czy takie tragedie, jak ta w Hamburgu ze śmiertelnymi ofiarami w tle.
   Niestety, nie pomaga budować zaufania do CK śj :'(



   A do szczerych poszukiwaczy prawdy wśród śj, mam nadal aktualną prośbę.
   Bądźcie jak szlachetni Berejczycy, o których pisze Biblia i skrupulatnie badajcie wszystko.
   Porzućcie postawę tych z Tesaloniki.
   Sami wyciągajcie konstruktywne wnioski.
   Nie dajcie się oszukać.
   Jeśli cenicie sobie prawdę, to znajdziecie swoje miejsce na tej ziemi.
   Bez kłamstwa, hipokryzji i manipulacji  :)



   Pozdrawiam.
  "Estera".
    :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Online Gostek

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #362 dnia: 16 Kwiecień, 2023, 21:50 »
Szczera i obiektywna ocena organizacji przez młodą, byłą już członkini tej sekty. 👍


Offline Profesor Tutka

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #363 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 06:11 »
Pewnie się to nie spodoba.
Lepiej gdyby taka osobę nie spotkać na swojej drodze.Na pewno potrzebuje ciągłej pomocy.Z tym chłopakiem to też był gwałt?Matka ucieka z domu przed molestującym ją ojczymem a potem po latach wysyła do niego nastoletnią córkę?Nie chcę dalej o tym pisać  ale nie wszystko to co tam przedstawiła musi być prawdą.


Offline NNN

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #364 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 10:56 »
Tutka, zapewniam Cię, że sporo przeoczyłeś. Ja odsłuchiwałem wywiad dość długo, bo w wielu momentach cofałem "taśmę", aby czegoś nie przeoczyć, a takie wrażenie w pewnych momentach miałem. Również zapewniam Cię o tym, że można zgwałcić prostytutkę, swoją i cudzą żonę, no i każdą kobietę, która Ci nie da wyraźnej zgody na to co Ty chcesz, a więc nie będzie gotowa na sex. Oczywiście, nie znaczy to, że zawsze musi ci to powiedzieć słowami. Jasio Izydor pisał, (a może był to niejaki Boy - już zapominam): "To dopiero jest ambaras, aby dwoje chciało na raz" i w tym jest zawarta cała mądrość "ludowa" i prawda, że się często z uczuciami rozmijamy, a przynajmniej Tadek "Boy" Żeleński był z wykształcenia lekarzem, więc wiedział co pisze.

Dlatego, że napisałeś, to co napisałeś, nie chciało mi przejść przez usta wyrażenie "profesorze". Na to trzeba przynajmniej zasłużyć, jeśli nie nabyć podczas wielu lat edukacji. Oczywiście wiem, że jest to tylko nick, ale mimo wszystko...
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2023, 10:58 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Gremczak

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #365 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 11:33 »
Dobrze napisałeś NNN.


Offline Profesor Tutka

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #366 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 13:16 »
Zobacz od 28 minuty.


Offline NNN

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #367 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 14:34 »
A Ty odsłuchaj od 29:30. Trochę wcześniej mówi owszem, że uprawiali seks za jej zgodą, ale ona miała wyrzuty sumienia natury religijnej. A po 29:30 wyraźnie mówi, że innym razem, przyszedł do niej i sam zrobił co chciał. Jeśli ona była przy tym nieobecna, to tylko psychicznie i dlatego potem często następuje mechanizm wypierania takich przeżyć. No chyba, że myślisz tak, jak niektórzy mężczyźni mają w zwyczaju. Jeśli ich się zapyta czym jest gwałt, odpowiadają, że "jest to nagła, niespodziewana przyjemność". Przynajmniej dla jej chłopaka nie była nagła ani też niespodziewana. Jak myślą mężczyźni (na szczęście nie wszyscy) pokazuje ta fraszka:

Marcin Molski (1751–1822) – polski wojskowy, poeta satyryczny, autor licznych panegiryków. 
  • Oskarżała przed sądem pacholika Prota
    O gwałt sobie zrządzony dzieweczka Dorota.
    „Trzeba było – rzekł sędzia – w takowym wypadku
    Gryźć, kłuć, drapać i zabić zuchwalca w ostatku.”
    „Prawda – odpowie owa –
    W złości takem zrobić gotowa,
    Ale, mości dobrodzieje,
    Nie mam siły, gdy się śmieję.”
    • Źródło: Śmieszka
Niestety, jeszcze dziś częste jest, nie pytać o odczuciach i przeżyciach kobiet. "Z góry" się zakłada, że  "każdy akt miłosny" jest dla kobiety satysfakcjonujący, tak jak dla mężczyzny przeważnie. Tymczasem tak nie jest. Na filmikach Pani Bożeny Trojanowskiej jest pewien młody człowiek, który oficjalnie przyznał, że był zgwałcony przez o wiele starszą kobietę. A wiec i w tę stronę też można, jak się okazuje. Ale twierdził też, że był blisko samobójstwa. Wiec nie jest to wszystko takie proste, jak by się wydawało.

A wcześniej, w poprzednim poście to był rzeczywiście Tadeusz "Boy" Żeleński, a nie Sztaudynger jak początkowo myślałem.

   Z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz
                           
      Tadeusz Boy-Żeleński, Słówka

Gremczak, dziękuję.                     
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2023, 15:01 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Gremczak

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #368 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 14:57 »
Zobacz od 28 minuty.
Co niby od 28 minuty?
Co tobie się nie zgadza?


Offline Gremczak

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #369 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 16:58 »
PT.
Możesz nazwać po imieniu?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2023, 17:01 wysłana przez Gremczak »


Offline Estera

Odp: A po prostu takie ... ABC :)) ... dla wybudzających się z doktryny org.śj.
« Odpowiedź #370 dnia: 27 Kwiecień, 2023, 23:42 »

   W NORWEGII ŚJ PRZEGRALI WALKĘ O DOTACJE Z FUNDUSZU PAŃSTWOWEGO.


   Tutaj zamieszczam ...
   Ciekawy komentarz z Kanału Łączności m.in., do tej sytuacji w Norwegii.
      https://www.youtube.com/watch?v=9J82MS_9-tk

   A tak swoją drogą dodam ja, jako jeszcze świadek Jehowy widzę, że ...
   Ten fragment przemówienia A.Morrisa o prześladowaniach to brzmi jak przemówienie naznaczające Norwegię.
   Za ich prawną postawę, decyzję i konsekwencję w postępowaniu.
   Dokładnie tak, jak robi się to wobec grzesznika z mównicy w zborze.
   Swoiste straszenie władz państw Europy powołaniem swojego Działu d/s Wolności Wyznania.
   Którego przesłanie jest takie, że my tu będziemy się solidnie bronić mając to nowo utworzone prawne narzędzie.
   W ich przekonaniu ma podziałać jak straszak strażnicy, by innym państwom przypadkiem nie przyszło do głowy uciąć kasę z dotacji.
   Jakie rządy niektórych krajów mają w swoim budżecie przewidziane.
   Być może właśnie w tym celu swego czasu poszukiwali prawników do wykonywania swoich prawniczych zadań w tej kwestii.
 
   W Polsce również takie dotacje są przewidziane w budżecie państwa.
   Fundusz kościelny, z którego oprócz innych wyznań również "pełną gębą" korzystają świadkowie Jehowy.
   Na podobieństwo duchowieństwa katolickiego mają opłacane np., składki ZUS.
   Nie w 100%, ale w ogromnej większości, więc strażnica ponosi niewielkie koszty z tego tytułu.
   Pionierzy specjalni, obwodowi i inni tzw., pełnoczasowi słudzy otrzymują kasę właśnie z tego funduszu.
   Tak jak duchowni katoliccy, którzy otrzymują swoje pobory z tego właśnie funduszu.
   A po uzyskaniu wieku emerytalnego, oczywiście emerytury.
   Bo to nie towarzystwo strażnica te emerytury wypłaca.
   Oni tylko wystawiają swoje zaświadczenia, kto i jak długo pełnił te strażnicowe posługi w terenie.
   Jeśli ktoś coś więcej wie na ten temat, to niech mnie skoryguje albo uzupełni.

   Także widać, że bardzo chętnie korzystają z wszelkiej kasy ze "świata".
   Na całym świecie w każdym państwie, w Polsce też.
   Aby się tylko dało i jak się tylko daje.
   I nie przeszkadza im, że to świat sponsoruje ich działalność.
   I nie mają żadnych skrupułów, że to kasa z szatańskiego świata >:D >:D
   W statucie swoim śj utworzyli klasę "duchownych" i na tej podstawie korzystają z tego funduszu.
   Statut został tak obmyślany, żeby m.in., z niego skorzystać.
   W Polsce na podobieństwo Kościoła Katolickiego.
   Wprowadzili też "tajemnicę spowiedzi", by starsi mogli się na nią powoływać.
   Jakby organa państwowe zadawałyby zbyt niewygodne pytania.
   Dla ich hipokryzji nie ma granic.
   Pozdrawiam myślących.
   I wnikliwie badających tę organizację.


   Wspaniale.
   Świetna wiadomość dotycząca  ... zakończenia sprawy w NORWEGII o dotacje...
   Postanowiłam, że ten wpis połączę z wątkiem Voga.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11800.msg251046#msg251046
   Dla potomnych 
   :-* :-* :-*


   I tak do kompletu jeszcze link do tego wpisu.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9163.msg247143#msg247143

   I inne przydatne linki w związku z tym zwycięstwem jako archiwum tego zdarzenia.
   https://drive.google.com/file/d/1JA4vjDrsZXiyID85AyC0C4s5k5_IjRdW/view
   https://www.reddit.com/r/exjw/comments/107d31q/summarystatus_regarding_norway/
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2023, 00:08 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

                                                    "ŚLUB POSŁUSZEŃSTWA I UBÓSTWA"
   SKŁADANY PRZEZ "ZAKON" - CZYLI PIONIERÓW SPECJALNYCH U ŚWIADKÓW JEHOWY ...


   Dziś wstawiam opracowanie Jarka Ziębca, prowadzącego swój kanał ... "Prawda o Prawdzie" ...
   Nagranie dotyczy ślubowania posłuszeństwa i ubóstwa, które składają świadkowie Jehowy będący pionierami specjalnymi.
   W tym nagraniu jest omówionych dziesięć punktów, do których każdy pionier specjalny śj, musi się zastosować, jeśli chce nim być.
   Jest tu także informacja, że tacy pionierzy, stanowią klasę zakonu według statutu śj, jaki obowiązuje w Polsce.
   Ślubowanie obejmuje m.in., zakaz podejmowania bez zgody wspólnoty, jakiejkolwiek dodatkowej pracy.
   Mają poprzestawać tylko na niezbędnym minimum pozwalającym żyć, okazując całkowitą lojalność wobec władzy lokalnego zboru.
   Po opuszczeniu "zakonu" nie mogą dochodzić jakiejkolwiek rekompensaty.
   Bez względu na to ile tam przepracowali lat.
   
 
      https://www.youtube.com/watch?v=-275qKZa1Fk

   Podaję tę informację tutaj, ponieważ szeregowy świadek Jehowy nie ma zielonego pojęcia o istnieniu takiego ślubowania.
   Wiem też, jak wielkie wrażenie na mnie wywołało istnienie w ogóle takiej przysięgi.
   O której, oczywiście pionierzy specjalni nigdy nikomu nie wspominają nawet słowem.
   Życzę miłego odbioru informacji.
   Pozdrawiam.

   Dla potomnych, ponieważ temat jest bardzo spokrewniony z tym co już pisałam.
   Wklejam link do wątku Światusa, który się właśnie pojawił jak świeża bułeczka na półce :-* :-*
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11809.msg251175#msg251175
   I dla wnikliwych poszukiwaczy prawdy o tej sekcie.
   Owocnych badań życzę.


   Ciekawa i bardzo zastanawiająca sprawa.
   Przecież te wszelkiego rodzaju broszurki tylko dla betelczyków, to są tajne informacje tylko dla nich.
   A jednak ich treści wydostają się w jakiś sposób na zewnątrz, dzięki czemu możemy np., wiedzieć czego się wymaga od pionierów specjalnych.
   I jak bardzo muszą być lojalni wobec organizacji śj, składając tego rodzaju śluby ubóstwa.
   To też jest jawny dowód na to, że wielu nie wytrzymuje tych nacisków i uchyla rąbka tajemnic strażnicy.
   I zapewne to są ukryci PIMO z Betel.
   Albo PIMO działający gdzieś w terenie.
   Wykopany z Betel.
   Świetnie, że w ogóle tego rodzaju informacje wydostają się do świata zewnętrznego.
   Bo nie mielibyśmy zielonego pojęcia, do jakich absurdów ucieka się strażnica.
   Nakazując swoim lojalnym sługom życie w ubóstwie.
   Kojarzę sobie, że gdy pierwszy raz słuchałam tego nagrania Jarka, to doznałam szoku.
   Że to właśnie w taki sposób jest zorganizowane.
   Pionierzy specjalni są jakby złapani w sidła.
   No ale chyba świadomie te treści podpisują.
   I rozumieją co podpisują.
   A korporacja Strażnica wie jak się zabezpieczyć.
   Następny super majstersztyk.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera



                         U NICH CIĄGLE KONIEC TEGO ŚWIATA JEST BLISKI !!!
          https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioFeatured/pub-jwb-096_1_VIDEO
                                                     Majowa audycja bradcastingowa z 2023 roku.
                                                       "Jehowa patrzy na serce" - 1 Samuela 16:7
                                                               A człowiek patrzy na co innego.



   Sama audycja z maja, to właściwie nic szczególnego.
   Trochę korporacyjnej papki, reklamy, jacyś bracia bohaterowie, którzy w próbach zawsze polegali na Jehowie.
   Utwierdzenie doktryny o nieprzyjmowaniu transfuzji krwi na przykładzie młodzieńca, który przeszedł operację guza mózgu.
   Reklama zgromadzeń letnich w tym roku i zachęta do nauczenia się nowej pieśni na to właśnie zgromadzenie.
   Ale co zauważyłam w tych ich wystąpieniach telewizyjnych.

   Przywdziali trochę skromności.
   Ci przemawiający pomocnicy nie ociekają tak złotem, jak ci prześwietni przewodnicy z CK z roleksami pod mankietami koszul.
   I wypasionymi złotymi sygnetami na swoich wypasionych paluchach.
   No, chociaż nasz ulubiony Steven Lett z tej dziewiątnicy obecnej, jednak tych złotych sygnetów nie pozdejmował.
   I używają papierowej wersji Biblii, zniknęły tablety do odczytywania wersetów biblijnych.
   Zupełnie jakby czytali fora odstępcze :D w których te tematy są poruszane.

   Ostatnio też zauważyłam, że bardzo dużo mówią na temat zaniżonego poczucia swojej wartości :'( :'( :'(
   Znają problem od podszewki zresztą sami go tworzą.
   Bo niestety ciągle wpędzają swoich wiernych w takie właśnie poczucie winy z różnych powodów.
   Starsi z rodzinami za mało wychodzą do służby.
   Żony starszych też za mało głoszą i za mało są żonami  >:( >:(
   Dzieci słyszą, dlaczego jeszcze nie jesteś głosicielem, a masz już 8, 9, 10 lat, nie bądź dzieckiem :-[ bądź małym dorosłym!
   Normalne dzieciństwo, to strata czasu, masz poświęcić się Jehowie jak młody Samuel.
   Zwykli głosiciele, ile by nie robili i nie zrobili, to ciągle mówi się, że możesz wysilić się więcej :-X
   Jehowa nie ocenia ile robisz, ale jak bardzo się starasz, tak mówią.

   A jak jest?

   No Jehowa może i nie ocenia, ale przyjeżdża nadzorca obwodu i mówi: "Róbcie jeszcze więcej!"
   Przychodzi dwóch starszych do spracowanego ojca, głowy rodziny, który też słyszy: "Rób więcej bracie!"
   Widząc żonę, też napomykają: "A może ty siostro, mogłabyś więcej wspierać męża, by mógł więcej robić dla zboru!"
   Do ochrzczonego dziecka: "No to może zostaniesz pionierem pomocniczym, to teraz tylko 15 godzin w miesiącu!"
   A takie teksty niestety, wprowadzają człowieka w taki właśnie stan, że ciągle ktoś myśli o sobie, że jest niewiele wart.
   Bo ciągle za mało robi dla Jehowy!!! :'( :'(

   No i te wyreżyserowane, lukrowe scenki całych rodzin z pełnymi uśmiechami na jakichś spotkaniach.
   Wyglądające na zupełnie beztroskich i sielankowych.
   Wiadomo, że rzeczywistość taka nie jest.
   Trzeba pracować na chleb i płacić podatki, Jehowa z nieba kasy nie zrzuci.
   Zbory mają swoje podziały na lepszych :-* i gorszych :'(
   Tych bogatych i tych w przeważającej większości biedniejszych, skromniejszych.
   Zbyt często zapomina się o samotnych osobach, o matkach, ojcach samotnie wychowujących dzieci.
   O braciach w podeszłym wieku, o chorujących, nie ma czasu na nich.
   I bardzo często jest tak, że duchowa śmietanka VIP-ów zborowych trzyma tylko z VIP-ami zborowymi.
   Do służby, na grile, ogniska, spotkania towarzyskie, nikt nie zaprasza samotnej matki z czwórką dzieci.
   Zbyt dużo problemów ma na głowie, a może okazałoby się, że trzeba by było jej w czymś pomóc.
   Po co sobie psuć dobrą zabawę takimi dylematami.
   Niech sobie siedzi w domu i organizuje rozrywkę dla siebie i dzieci.
   Inny temat z broadcastingu.

   Ciągle trzeba się upewniać, że się jest cennym w oczach Jehowy.
   Jakby zborowa rzeczywistość nie miała znaczenia.
   Ale jeśli na co dzień w zborze nie czuje się tego, że się jest docenianym takim jakim się jest?
   To jaka to jest pociecha dla osoby, która tego nie czuje?
   To tak, jakby po kilku latach niebytu w zborze jakiejś siostry czy brata, przyszło dwóch VIP-ów zborowych.
   I zapewniałoby, że oni pamiętają o twojej gorliwości tej dla zboru i Jehowy.
   Ale przez lata, nie dali nawet nawet znaku życia, jakiegokolwiek zainteresowania tobą.
   To jaką mają moc tak wypowiedziane słowa?
   To są puste słowa, bez żadnej rzeczywistej wartości i mocy!
   Zainteresowanie rzeczywistym życiem tu i teraz, zerowe.
   Liczyłeś się, jak byłeś zwykłym naganiaczem ludzi do zboru.
   To tak, jakby ci powiedzieli: "jak wrócisz i będziesz gorliwie pracował to nabierzesz dla nas wartości!"
  "Będziesz dla nas kimś cennym, pracując z nami ramię w ramię!"
   Inaczej nie jesteś wart funta kłaków :'( :'( :'(
   Nie ma spontanicznych ciepłych uczuć, miłych, przyjaznych kontaktów, lata mijają w milczeniu.
   A tu raptem w przypadkowym spotkaniu pada stwierdzenie o twojej dawnej gorliwości?
   A może należałoby zapytać z jakimi może problemami ktoś się boryka?
   Gdzie my wtedy jesteśmy jako pasterze tej owczarni?

   Ciekawe jak ta Tasila byłaby potraktowana, gdyby nie była gorliwą pionierką stałą?
   I ciągłe nawiązywanie do tej ogromnej, bezstronnej miłości w zborach!
   A wielu z nas i wielu tam tkwiących ludzi wie, jak naprawdę wygląda rzeczywistość.
   Owszem, są jednostki, które nie skupiają się tylko na tym, żeby mówić o zebraniach i wyciągać do służby.
   Potrafią bezinteresownie poświęcić czas na takie zwykłe ludzkie pogawędki o wszystkim i o niczym.
   O sprawach bieżących, problemach na teraz do rozwiązania, wypicie wspólne herbatki i wspólne zjedzenie posiłku.
   Tak po prostu w realia ubrać to tu i teraz.
   Ale tak ogólnie, to bardzo się podkreśla, że zbór jest od tego żeby głosić, głosić i głosić.
   Do tego został powołany i dlatego jakieś inne inicjatywy indywidualne, są bardzo tłumione.
   Dochodzi do takich absurdów, że jak niektórzy indywidualnie rzucili się na pomoc dla napływającego braterstwa z Ukrainy do Polski.
   To od razu "góra" postawiła szlaban i zaciągnęła mocno wszystkie hamulce na takie odruchy serca.
   :'( :'( :'(

   
   No i ta "piosenka" o samotności.
   O przytulaniu się do Boga :'( :'( :'(
   Ale człowiek oprócz wiary w niewidzialnego Boga, potrzebuje realnych ludzi, którzy przytulą, pocieszą i pomogą jak trzeba będzie.
   I dalsze kontynuacja by patrzeć tylko w przyszłość, jakby teraźniejszość nie istniała i nie miała żadnego znaczenia.
   A w poważnych próbach, cierpieniach i problemach potrzebny jest realny człowiek.
   No i jeszcze jak są problemy i pokusy, to trzeba pamiętać, że istnieje szatan i jego szatański świat.
   Ufać Jehowie, polegać na Jehowie, wzdychać i modlić się do Jehowy.
   On wszystko załatwi.
   To byłoby na tyle.



   
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2023, 13:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

   UWAGA !!! NOWA TECHNIKA CIAŁA KIEROWNICZEGO NA LIKWIDACJĘ DOWODÓW !!!
                                                         swoich doktryn, które wtłaczają w głowy swoim wiernym.


   Od pewnego czasu Ciało Kierownicze świadków Jehowy wydało dyspozycję do betel.
   Aby osoby odpowiedzialne za nagrania usuwały treści, które mogły by narazić zarząd na odpowiedzialność karną :'( :'(
   I tak na obecnym zgromadzeniu regionalnym w 2023 roku, jawnie nawoływano w filmach i wykładzie do unikania osób wykluczonych.
   Przedstawiono film sugerujący jak świadkowie Jehowy powinni unikać członków rodziny.

   Ogólnie dwa filmy przeznaczone do internetowej wersji kongresu świadków zostały usunięte z wersji strumieniowej programu zgromadzeń.
   Bez żadnego wyjaśnienia.
   Lecz niestety plan się im do końca nie udał.
   Pewni ludzie obawiając się o takie właśnie działania zabezpieczyli materiał i został on umieszczony na tej stronie.
   https://avoidjw.org/news/jehovahs-witnesses-mysteriously-deleted-shunning-videos/

   No proszę.
   Uczą swoje owieczki, jak nie utrzymywać żadnych kontaktów z osobami wykluczonymi.
   A jednocześnie dbają o to, żeby w tej kwestii pozbywać się dowodów.
   Cwane bestie, ale wiemy jak wygląda prawda w tych kwestiach.
   Dobrze, że są osoby, które potrafią przewidzieć ruchy strażnicy i odpowiednio zadziałać, by te dowody utrwalić.
   Pozdrawiam Całą Brać Odstępczą.
   :-* :-* 

Nemo: Kolor czerwony jest zarezerwowany dla dopisków moderatorów. Reg 1:16 Poprawiłem Twój wpis.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2023, 19:23 wysłana przez Nemo »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera



   C.D. POZBYWANIE SIĘ DOWODÓW NA OSTRACYZM ŚWIADKÓW JEHOWY


   Odnośnie jeszcze usuwania dowodów filmowych na stosowanie ostracyzmu.
   Filmy wideo dostarczają bardzo mocnych wizualnych dowodów na praktykę unikania i oczekiwania
   wobec każdego Świadka z wykluczonym krewnym.
   Mimo to przemówienie wygłoszone przez Wadlingtona było nie mniej wymowne.
   W swoich uwagach końcowych urzędnik Działu Służby:
   Corey Wadlington.
   Podkreśla, jak bardzo jest ważna lojalność wobec Jehowy w kwestii traktowania osób wykluczonych.
   (cytuję: tłumaczenie Google)

                                     "Jeśli ktoś z naszej rodziny zostanie wykluczony,
                nasze uczucie do niego nie powinno być większe niż uczucie do Jehowy…"


   To powiedział ten gość ze zdjęcia niżej.
   I jeszcze mały tekst na temat kodowania rozmów dotyczących tak ciężkich spraw jak np., pedofilia w zborach.
   Również tłumaczenie googla.

   Zgodnie z dokumentami sądowymi, do których dotarła unikaj jw, Wadlington jest członkiem potężnego i wpływowego Działu Służby Świadków Jehowy
   i jest identyfikowany jako Sekretarz Służby, prawa ręka na stanowisku Recepcjonisty.
   Biurowi i sekretarze służby są odpowiedzialni za zarządzanie sprawami wewnętrznymi i procesami dyscyplinarnymi
   stosowanymi przez Świadków Jehowy, szczególnie w sytuacjach związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci,
   wykluczeniem i innymi przypadkami uważanymi za zbyt skomplikowane, aby starsi miejscowego zboru mogli sobie z nimi poradzić samodzielnie.
   Mężczyźni na tych stanowiskach korespondują i rozmawiają ze zborami na terenie Oddziału,
   używając poufnego systemu 3-cyfrowych kodów.
   Kody te pozwalają członkom Działu Służby ukrywać swoją tożsamość podczas rozmów ze starszymi zborów.

   Kod używany obecnie przez Wadlington od lutego 2021 r. to „SST” i był powiązany z licznymi przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci
   i odpowiadającymi im dokumentami, zgodnie z wewnętrznymi dokumentami Kościoła uzyskanymi przez „aveidjw.org” i „jwchildabuse.org”.



                                          ***************************************************************************************


   I moje takie małe przemyślenie w temacie kodowania.

   Ciekawa i bardzo tajemnicza sprawa.
   Dlaczego posuwają się aż do używania kodów?
   Co takiego mają do ukrycia, że muszą się szyfrować?
   A może chodzi o nie ponoszenie odpowiedzialności?
   Żeby przypadkiem jakiś starszy ze zboru "przyciśnięty do ściany" przez władze państwowe nie wyśpiewał od kogo dostał wskazówki?
   Sytuacja jest naprawdę zastanawiająca.
   Szyfrowanie rozmów jak na froncie wojennym.
   W Bożej organizacji?
   :'( :'( :'(
   Czego to się doczekaliśmy.
   W tej świętej, jedynej, prawdziwej religii!


   Moja taka trzeźwa, malutka rada.
   Starsi w zborach świadków Jehowy !!!
   To się powinni tysiąc razy zastanowić, zanim zdecydują się w zborze zatuszować jakiekolwiek przestępstwo !!!
   Jakiekolwiek, dla własnego dobra.
   Ja bym tak zrobiła.
   Z rozsądku.
   :)


   https://avoidjw.org/wp-content/uploads/2023/05/corey-1024x499.webp
   (coś chyba zaszyfrowali, bo nie mogę zamieścić zdjęcia, tylko link powyżej :)) :)) )
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2023, 22:30 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.