Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?  (Przeczytany 3186 razy)

Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 229
  • Polubień: 549
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad, 2019, 13:10 »
W Polsce może nie nazywają się kapelanami, ale wiem że są nawet zebrania organizowane w zakładach karnych. Słyszałem o Pamiątce w takim zakładzie a nawet o przeprowadzanych chrztach w Polskich zakładach karnych


Offline Roszada

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad, 2019, 13:17 »
Słowo kapelan użyłem ogólnikowo (chodzi o pewien status i uprawnienia).  :)
Zapewne są specjalni wyznaczeni, bo po wiezieniach to nie może sobie kto chce chodzić, a do aresztu śledczego tym bardziej, bo tam nawet ksiądz musi kilka mszy odprawiać, by się aresztanci nie widzieli i nie stykali.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad, 2019, 17:26 »
Nie zgadzam się z tym.
Wsłuchują się w głosy, czy zabrania się głosować, czy zabrania się leczyć.
Przecież takie warunki postawiono w Bułgarii.
Takie kwestie doprowadziły też do delegaliacji w Rosji, gdzie exŚJ podpowiadali władzy, jak Towarzystwo traktuje swoich wiernych i niewiernych.

A czy kwestie te nie należą do przestrzegania prawa?

Od przestrzegania prawa są odpowiednie służby ale samo uznanie religii odbywa się bez badania doktryn. We Włoszech jest problem bo konstytucja nie określa co to jest wyznanie religijne. Umówiono się po jakimś tam wyroku trybunału że wyznanie religijne to takie  które wierzy w coś czego nie może zbadać nauka ,nie koniecznie musi to być Bóg. Nie przewidziałem tego że będę interesował się świadkami i nie wiem jak tam we Włoszech oni się organizują. Z tego co pamiętam tam krzyż nie jest symbolem przypisanym religii tyko jest symbolem kulturowym, więc w tym temacie pewnie nie mają łatwo z nauką o palu.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Krystian

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Styczeń, 2020, 21:44 »
Wiem, Roszado, że za mną nie przepadasz.
Jednakże, myślę, że mi pomożesz
Gdzieś było napisane w Strażnicy, że wersety z Nowego Testamentu, dotyczą tylko pomazańców, a nie wszystkich świadków.
Za pomoc z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2020, 21:54 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Marzena

  • Gość
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Styczeń, 2020, 21:52 »
Wiem, Roszado, że za mną nie przepadasz.
Jednakże, myslę, że mi pomożesz
Gdzieś było napisane w Strażnicy, że wersety z Nowego Testamentu, dotyczą tylko pomazańców, a nie wszystkich świadków.
Za pomoc z góry dziękuję.

Poważnie tak było w strażnicy napisane?


Offline Krystian

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Styczeń, 2020, 22:02 »
Poważnie tak było w strażnicy napisane?

Na bank w jakiejś publikacji, czy w strażnicy, to tego do końca nie wiem.
Dlatego poprosiłem Roszadę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Styczeń, 2020, 22:05 »
Poważnie tak było w strażnicy napisane?

Nooo poważnie! Tam było napisane, że akurat ten cały nowy testament, czyli Jesus, jego perypetie, i jego objawienie, to do namaszczonych. Czyli do drugich owiec to tyle, co w przenośni. Teraz dopiero zauważyłem, że pytanie bardziej do kogoś innego.
Jezus Marja, i co ja teraz zrobię?
Ale tak było! Potwierdzam! A jak jest, to nie wiem. Trzeba Zenka pytać. On teraz prowadzi traktur.


Offline Opatowianin

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Styczeń, 2020, 22:12 »
Z tego co sobie przypominam, nieraz na zebraniach nawiązywano do wersetów o "obywatelstwie w niebiosach", "powołaniu niebiańskim", "nieśmiertelności" itp. - twierdzono, że oddziaływują one w niezwykły sposób na "pomazańców", gdyż mówią o ich nadziei. Dla "drugich owiec" są  raczej niezrozumiałe.


Marzena

  • Gość
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Styczeń, 2020, 22:15 »
Z tego co sobie przypominam, nieraz na zebraniach nawiązywano do wersetów o "obywatelstwie w niebiosach", "powołaniu niebiańskim", "nieśmiertelności" itp. - twierdzono, że oddziaływują one w niezwykły sposób na "pomazańców", gdyż mówią o ich nadziei. Dla "drugich owiec" są  raczej niezrozumiałe .

Niepotrzebnie z tyłu siadałam bo tam zawsze wesołe towarzystwo miejscówki miało i tyle ciekawostek mi umknęło.



Offline Roszada

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Styczeń, 2020, 22:45 »
Jak będą takie osoby jak Storczyk, to stracę pracę. :)
Wszystko podałem w mailu Marzenie. Od niej zależy co doda, prócz tego co podała Storczykowa. :)


Marzena

  • Gość
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Styczeń, 2020, 23:04 »
Jak będą takie osoby jak Storczyk, to stracę pracę. :)
Wszystko podałem w mailu Marzenie. Od niej zależy co doda, prócz tego co podała Storczykowa. :)

Nie mogę w takim razie niczego dodać drogi Roszado ponieważ to Twoja działka 😉


Offline Krystian

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Styczeń, 2020, 23:08 »
Nooo poważnie! Tam było napisane, że akurat ten cały nowy testament, czyli Jesus, jego perypetie, i jego objawienie, to do namaszczonych. Czyli do drugich owiec to tyle, co w przenośni.
Nie mogę w takim razie niczego dodać drogi Roszado ponieważ to Twoja działka 😉
Jezus Marja, i co ja teraz zrobię?
Ale tak było! Potwierdzam! A jak jest, to nie wiem. Trzeba Zenka pytać. On teraz prowadzi traktur.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Styczeń, 2020, 23:12 »
Czy to są posty na temat? Proszę o trzymanie się tematu wątku.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Storczyk

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Styczeń, 2020, 23:22 »
Drogi Roszado, wszystko jest w necie za twym przyzwoleniem zresztą. Czy to moja wina ze mam dobra pamięć i chyba jako jedna z nielicznych przeczytalam te Twoje  artykuły wczesniej niż odkryłam to forum     ??? ;)
Obiecuję poprawe juz sie nie wychylam i nic Twojego nie linkuje.
Ale długo milczałeś z odpowiedzią,  więc postanowiłam pomoc ..