Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?  (Przeczytany 3181 razy)

Offline Roszada

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Styczeń, 2020, 09:14 »
Jak najbardziej linkować. :)
Ja nie dla siebie piszę te artykuły, ale dla ludzi zainteresowanych, którzy nie mają możliwości, sił, wiedzy, czasu, itp. by dotrzeć do tego materiału.
Dla siebie piszę o tyle, by to sobie uporządkować, a gdy mnie ktoś zapyta, by móc odpowiedzieć lub wskazać.

Nawet cieszę się, jak ktoś umie wyszukać.
Ja ze swej strony kiedyś podpowiedziałem, by Piotr założył coś takiego na swej stronie (podział artykułów na tematy):

https://piotrandryszczak.pl/artykuly_wedlug_tematow.html

I ciągle marzę, by któryś z exŚJ założył stronę z podobnym układem, by na niej publikować artykuły o organizacji (Piotra strona jest mieszana, bo ma też typowo katolickie art.).
Niestety moje namowy exŚJ spotykają się z próżnią. :(


Offline czarnyt85

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Styczeń, 2020, 21:21 »
Jak będą takie osoby jak Storczyk, to stracę pracę. :)
Wszystko podałem w mailu Marzenie. Od niej zależy co doda, prócz tego co podała Storczykowa. :)

to urywki ze starcy publikacji nic nie mówiące nigdy nie było  mowy ze cały nowy testament jest do klasy Jana tylko wersety  odnoszące sie do wybranych ale pan jest znawćą nr 1 w dziedzinie sj szacun  :)


Offline Krystian

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Styczeń, 2020, 22:32 »

to urywki ze starcy publikacji nic nie mówiące nigdy nie było  mowy ze cały nowy testament jest do klasy Jana tylko wersety  odnoszące sie do wybranych ale pan jest znawćą nr 1 w dziedzinie sj szacun  :)

To zapodaj nowe światło, skoro tamte nic nie mówią.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Styczeń, 2020, 22:51 »

to urywki ze starcy publikacji nic nie mówiące nigdy nie było  mowy ze cały nowy testament jest do klasy Jana tylko wersety  odnoszące sie do wybranych ale pan jest znawćą nr 1 w dziedzinie sj szacun  :)

A od którego roku są aktualne? ;)

Tu jest skorowidz z 2018:

*** dx86-18 Chrześcijańskie Pisma Greckie ***
skierowane przede wszystkim do pomazańców: w08 15.1 22; uw 111


a ang. z 2020

*** dx86-20 Christian Greek Scriptures ***
directed primarily to anointed: w08 1/15 22


Offline Krystian

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Styczeń, 2020, 22:38 »
Ja dostałem taką odpowiedź od świadka z innego forum

Strażnica tak to opisała
"W następnych dziesięcioleciach po wyborze pierwszych członków zboru pomazańców Jehowa uznał za stosowne dopilnować, by spisano relacje z ziemskiej służby Jezusa. Zadbał też o utrwalenie na piśmie tego, w jaki sposób obchodził się z namaszczonymi chrześcijanami i co im radził. Dzięki temu do już istniejących natchnionych Pism Hebrajskich dodał natchnione Chrześcijańskie Pisma Greckie. Pisma Hebrajskie spisano przede wszystkim dla narodu izraelskiego w okresie, gdy łączyła go z Bogiem szczególna więź. Z kolei Pisma Greckie powstały głównie dla „Izraela Bożego”, czyli namaszczonych braci Chrystusa i duchowych synów Bożych. Nie oznacza to bynajmniej, że nie-Izraelici nie mogli odnosić pożytku ze studiowania Pism Hebrajskich. Podobnie chrześcijanie, którzy nie są namaszczeni duchem świętym, czerpią niezmierne korzyści zanalizowania i trzymania się rad zawartych w Chrześcijańskich Pismach Greckich" 2008 rok 15 stycznia
.

To jest przecież czysta manipulacja
Niby dotyczy pomazańców tylko, ale wersety z NT, też dotyczą klasy ziemskiej
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2020, 22:54 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline rzeski

Odp: 2000 - Czy ŚJ we Włoszech podpisali konkordat z władzą?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Styczeń, 2020, 08:39 »
Podtekst tego "swiatła"jest plus minus taki:obowiązki dotyczą wszystkich, drugie owce nawet bardziej bo są zobowiązani wspierać "braci króla", a jeśli chodzi o przywileje, to wiele z nich jest tylko dla wybranych. Przecież w "Strażnicy" nie jeden raz pisali że drugie owce wcale nie są jeszcze owcami, a staną się nimi dopiero w nowym świecie. Niektórzy to zauważali w czasie studium i zadawali pytania (byłem swiadkiem gaszenia "niebudujących" wniosków które " mogą wywołać niepokój wśród trzody), ale większość po prostu bezmyślnie to łyka.Dlaczego tak piszę?. W zeszłym roku temat był omawiany w ramach punktu "Skarby ze Słowa Bożego", który niejako z założenia zobowiązuje do głębszych zastanowień, w trakcie zebrania nikt nawet nie pisnął, po zebraniu owszem byli tacy którzy to zauważyli, a nawet byli lekko zbulwersowani. Stąd ucięcie tematu przez większość starszych. Czasami myslenie może zaboleć Kazn 1:18.