Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026  (Przeczytany 3105 razy)

Offline Roszada

2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« dnia: 24 Październik, 2019, 13:42 »
Na spotkaniu statutowym w październiku 2019 zapowiedziano wielką inwestycję budowlaną, niczym Hollywood ŚJ:
Cytuj
Plany nowego projektu budowlanego | Film
Ten film zawierał informację o tym, że Świadkowie Jehowy planują umieścić całą produkcję materiałów audio-wideo w nowym obiekcie, który powstanie w miejscowości Ramapo (stan Nowy Jork). Działka znajduje się około trzech kilometrów od Biura Głównego w Warwick. Budowa ma się rozpocząć w 2022, a zakończyć w grudniu 2026 roku. W okresie największego natężenia prac budowlanych projekt będzie szacunkowo wymagał udziału 1500 ochotników dziennie. (...)
Wizualizacja nowego obiektu Betel, który powstanie w Ramapo (stan Nowy Jork). Znajdą się w nim studia nagraniowe, biura, mieszkania i przestrzeń dla zwiedzających

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/Zgromadzenie-statutowe-w-roku-2019-streszczenie-programu/

Czyli Armagedon jakby się oddalał, bo nie wspominano ostatnio o oglądaniu filmów w raju na ziemi.
Kiedyś tak.

Abraham miał występować w telewizji:

„Za pomocą telewizji będziemy mogli widzieć okolice i zdarzenia z dalekiej odległości. Jednocześnie usłyszymy radjo, widząc przytem sceny, o których słyszymy lub mówcę, któremu się przysłuchujemy. Bezsprzecznie te cuda dane będą człowiekowi do użytku w złotym wieku, który teraz nastaje. Możemy sobie jasno wyobrazić, z jaką uwagą ludzie w wieku błogosławieństw słuchać i widzieć będą kiedy Abraham, Izaak i inni wierni mężowie Starego Testamentu, których Mesjasz ustanowi książętami na ziemi, ogłaszać będą przepisy Boże i nauczać ludzi chodzić drogą, prowadzącą do życia wiecznego i szczęścia” (Złoty Wiek 01.08 1929 s. 237 [ang. 23.01 1929 s. 273]).

   „Telewizja czyli patrzenie w dal
(...) Gdy dopiero osadzeni będą »książęta po wszystkiej ziemi«, aparaty te z pewnością w doskonałym stanie będą do ich dyspozycji dla kierowania sprawami ziemi. Wszystko stanie się w prosty i naturalny sposób” (Złoty Wiek 15.02 1932 s. 55 [ang. 13.05 1931 s. 518]).

https://piotrandryszczak.pl/ogladaj-abrahama-w-telewizji.html

Członkowie CK już dziś zastępują Abrahama na wizji. :)



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Październik, 2019, 13:51 »
I jak takie przedsięwzięcie się ma do braku pieniędzy który niby im doskwiera?

Pic na wodę z tym brakiem kasy, jak by ledwo dychali to by nie napędzali się na takie inwestycje.


Offline Technolog

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik, 2019, 16:27 »
Obetnie się wydruki to i starczy kasy. A wolną gotówkę ze sprzedaży innych obiektów należy od razu ulokować, bo zaraz będzie trzeba ją wydać na odsz.... opłaty urzędowe. Myślę, że księgowi mają bardzo dobre systemy do prognozowania przepływów pieniężnych w połączeniu z szacowanymi wzrostami i spadkami w poszczególnych krajach.


Offline Roszada

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik, 2019, 19:45 »
Teraz chcą budować w latach 2022-2026. Pewnie Armagedonu się nie spodziewają. ;) Podwójne pokolenie jeszcze pociągnie.

Przypominam co mówiono w 2012 r.

Po ogłoszeniu nowych planów rozbudowy obiektów Towarzystwa Strażnica do roku 2014, jeden z członków Ciała Kierowniczego ŚJ powiedział:

„W Wallkill do roku 2014 ma powstać nowy obiekt mieszkalny z ponad 300 dodatkowymi pokojami. (...) »Czy Ciało Kierownicze zmieniło zdanie co do bliskości wielkiego ucisku?« – zapytał brat Pierce. »W żadnym wypadku« – odpowiedział. »Jeżeli wielki ucisk przerwie realizację tych planów, to wspaniale, naprawdę wspaniale!«” (Strażnica 15.08 2012 s. 17).

"Wspaniale, naprawdę wspaniale".

Czyli co? Teraz ogłaszają wcześniej budowę, by ludziska wiedzieli jak kasę planować na datki?  ;)


Offline Roszada

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik, 2019, 23:02 »
Choć to kwestia sprzed 50 lat, to jednak pokazuje jacy pewni siebie są panowie z zarządów i CK co do zakupów i budowy z czyichś dolarów.

   Oto relacja wiceprezesa M. Larsona (powinowaty prezesa Knorra) z zakupu jednego z budynków Towarzystwa Strażnica w roku 1969:

   „Ustaliliśmy z bratem Knorrem, ile moglibyśmy zapłacić. Nazajutrz na spotkaniu oświadczono nam, że cena już ustalona i nie podlega negocjacjom: ‘Chcemy trzy miliony dolarów gotówką’. Staraliśmy się ukryć zdziwienie, gdyż była to suma znacznie niższa od tej, którą byliśmy gotowi zapłacić. Nie trzeba dodawać, że szybko dokonaliśmy zakupu. W owym czasie dopiero co zakończyliśmy budowę drukarni, kosztującej nas cztery miliony dolarów, ale gdy lud Boży dowiedział się o dalszych potrzebach finansowych, szybko znalazły się fundusze” (Strażnica Nr 17, 1989 s. 29).

   Z relacji Larsona wynika, że Towarzystwo Strażnica dość ‘lekką ręką’ potrafi wydawać miliony dolarów, będąc na dodatek zawsze przygotowane na kwoty wyższe niż planowane, a i „szybko znajduje” ono u ‘braci’ kolejne miliony dolarów!
   Nie trzeba dodawać, że takich ‘zakupów’ było więcej, a o niektórych w cytowanym artykule M. Larson wspomina.


Offline Roszada

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik, 2019, 11:38 »
Ponieważ ktoś z forumowiczów pytał mnie, co znaczą poniższe słowa, więc odpowiadam:
Cytuj
wiceprezesa M. Larsona (powinowaty prezesa Knorra)

Otóż rodzona siostra Maxa Larsona (Jean Larson) wyszła za mąż za brata Audrey Knorr (żona prezesa).

Oto wspomnienie Audrey, żony N. Knorra i M. Larsona:

   „Z mojej najbliższej rodziny żyją już tylko Russell i Clara. Russell przekroczył dziewięćdziesiątkę. W dalszym ciągu wiernie służy w nowojorskim Betel. Należał do pierwszych, którym pozwolono tam pozostać z żonami. W roku 1952 ożenił się z Jean Larson, również zatrudnioną w biurze oddziału. Jej brat, Max, przybył do Betel w roku 1939, a w roku 1942 powierzono mu nadzór nad drukarnią; wcześniej funkcję tę pełnił Nathan [Knorr]. Max wciąż jeszcze ma wiele zadań w Betel, do których należy opieka nad żoną, chorą na stwardnienie rozsiane” (Strażnica Nr 13, 2004 s. 29).

   „W latach młodzieńczych dobrze się rozumieliśmy z moją siostrą Jean i podejmowaliśmy wiele wspólnych przedsięwzięć. Jean zawsze była zdecydowana wstępować w moje ślady i w roku 1943 została zaproszona do Betel. W roku 1952 wyszła za mąż za Russella Mocka [brat Audrey Mock, później Knorr, żony prezesa; patrz Strażnica Nr 13, 2004 s. 29] i dotąd oboje pełnią z nami służbę jako członkowie rodziny Betel” (Strażnica Nr 17, 1989 s. 30).

Tak więc koligacje rodzinne były i pewnie są na szczytach Towarzystwa (np. rodzina Adamsów, rodzina Franzów), a to dawało też wspólne działania finansowe. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2019, 11:40 wysłana przez Roszada »


Offline matowa

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik, 2019, 10:37 »
"19Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. 20Gromadźcie sobie raczej skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się ani nie kradną. 21Gdzie bowiem jest twój skarb, tam będzie i serce."
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Roszada

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lipiec, 2020, 13:18 »
Uwaga... zapisy do pracy za przysłowiową zupę i dach nad głową w kontenerze czy barakowozie się zaczęły:  :)

„Dlaczego osoby, które chcą pomóc przy budowie w Ramapo, powinny wypełnić wniosek DC-50 i wziąć udział w miejscowej inwestycji LDPB?” (Życie i służba wrzesień 2020 s. 7).


Offline Takajaja

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lipiec, 2020, 13:47 »
Mam nadzieje że ta nowa budowa zbulwersuje wiecej osob siedzacych w tym gównie!
Tak, jak mnie kiedys ta ich telewizja!
Nawet jeśli ktos kiedys wierzył, że to religia...teraz to juz istny biznes na skace światową.


Offline Teoretyk

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lipiec, 2020, 14:09 »
Mnie żadna telewizja nie interesuje. Mam awersję  ;). Tu dopiero raczkuje więc ciężko przetrawić taką formę przekazu. Rozwijają tą dziedzinę ,bo obecna technologia będzie po armagedonie potrzebna do nauczania mas ludzkich i majątek ziemski ORG. przetrwa tą zawieruchę. Taki przekaz słyszałem na jednym zebraniu. 


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lipiec, 2020, 16:02 »
Już nie sale, tylko gmachy telewizji? A przecież brodkasting można równie dobrze nadawać ze schowka na miotły i oni doskonale o tym wiedzą. Ciekawi mnie za jaką kwotę studio filmowe zostanie odsprzedane za kilka lat :P


Offline Światus

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2020, 17:40 »
Mam nadzieje że ta nowa budowa zbulwersuje wiecej osob siedzacych w tym gównie!
Tak, jak mnie kiedys ta ich telewizja!
Nawet jeśli ktos kiedys wierzył, że to religia...teraz to juz istny biznes na skace światową.

Byłoby dobrze.
Ale czy kogoś zbulwersowała przeprowadzka do Warwick?
Budowa nowej siedziby tv to przejaw błogosławieństwa od Jehowy...
Chociaż i tak o Armagedonie ŚJ dowiedzą się najszybciej od odstępców  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Blue

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2020, 17:52 »
Byłoby dobrze.
Ale czy kogoś zbulwersowała przeprowadzka do Warwick?
Budowa nowej siedziby tv to przejaw błogosławieństwa od Jehowy...
Chociaż i tak o Armagedonie ŚJ dowiedzą się najszybciej od odstępców  ;D

Och kochany światusie. Mogę Ci powiedzieć, że już Warwick budziło sprzeciw nielicznych jednostek w wielu zborach, z którymi miałem kontakt. Nawet na wózku wielkomiejskim zdarzało się porozmawiać z kimś zaufanym, mocno stojącym w wierze, który był mocno zaniepokojony taką inwestycją.

Teraz myślę, że takich osób jest jeszcze więcej, ale powiem Ci, że wszyscy tak jakby unikają tematu...


Offline Światus

Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2020, 18:00 »
Trzymam za to kciuki.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: 2019 - Zapowiedź budowy studia filmowego w latach 2022-2026
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipiec, 2020, 15:41 »
I jak takie przedsięwzięcie się ma do braku pieniędzy który niby im doskwiera?

Pic na wodę z tym brakiem kasy, jak by ledwo dychali to by nie napędzali się na takie inwestycje.

Jest takie powiedzenie:  Aby wyciągnąć trzeba najpierw włożyć.

CK rozumie je bardzo dobrze.