Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga  (Przeczytany 3348 razy)

Offline Terebint

Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« dnia: 18 Październik, 2019, 23:21 »
Nie pamiętam, jak się te testy prawidłowo nazywają, wiem że mają swoje miano, lecz niestety wyleciało mi to z głowy. Spotkałem się z nimi, na którymś z katolickich portali (katolik.pl, bądź wiara.pl) i wtedy, mi jako wierzącej osobie dały sporo do myślenia. Tych testów było sporo, ale mi utkwił w głowie jeden szczególny. Jak by ktoś wiedział, jak się nazywają i znał jeszcze inne to proszę niech się ze mną z tym podzieli. Test który poniżej przedstawiam, uda się jedynie wtedy, gdy testujący zachowa stuprocentową uczciwość intelektualną. Jest to test, który daje odpowiedź na to dlaczego kochasz Jezusa. Czy idziesz za Nim z miłości? Czy może z innego powodu?

"Wyobraź sobie, że Jezus Chrystus, którego tak kochasz, wcale nie jest najpotężniejszym Bogiem. Jest po prostu jednym z wielu bogów w niebie, którym rządził Szatan robiący sobie jajca z ludzi. Widząc całe to zło, wrażliwy Jezus zszedł na Ziemię i zaczął nauczać ludzi, pocieszać ich, uzdrawiać. Kochał ich tak bardzo, że nawet umarł dla nich na krzyżu. Nie spodobało się to Szatanowi, który się naprawdę wkurzył. A że był naprawdę potężny i naprawdę zły skazał Jezusa, jak i wszystkich, którzy w Niego wierzą i kochają na piekło. Po śmierci każdy kto kocha Jezusa pójdzie do piekła, a każdy kto się go wyprze pójdzie do nieba.

Kogo więc wybierzesz? Dobrego i kochającego Jezusa - przez, co trafisz do piekła,
czy złego, ale za to wszechpotężnego Szatana, dzięki czemu unikniesz wiecznych mąk".

ZASTANÓW się dobrze, dogłębnie! Nie podejmuj decyzji AUTOMATYCZNIE!

Przyznaję. że ten test zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Opad szczęki był potężny. Przyznaję, że choć byłem wtedy wierzący, wybrałbym jednak Szatana. I uświadomiłem sobie, coś jeszcze. Większość tak zwanych wierzących idzie za Bogiem, nie dla tego, że Ten jest miłujący i dobry - choć to w chrześcijaństwie Jego główne atrybuty, ale dlatego, że ten jest po prostu najsilniejszy ze wszystkich, w tym całym cholernym Kosmosie. To SIŁA Boga decyduje o tym, że mu się poddaje większość ludzi, a nie jego MIŁOŚĆ czy DOBROĆ. Ja sam się uznam za prawdziwego wierzącego, jak i każdego innego dopiero wtedy, jak bez wahania wybiorę drogę Jezusa, bez zważań na konsekwencje.

Tak z ciekawości. Czy na kimś z tego forum również to zrobiło wrażenie, czy tylko ja jestem takim odosobnionym przypadkiem?
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2019, 23:24 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline stinkfist34

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik, 2019, 23:55 »
Zgadzam się z tym, że większość ludzi, wliczając ŚJ, wierzy w najsilniejszego Boga i mają w tym jeden cel - życie. Podczas mojej ostatniej rozmowy z braćmi zadałem pytanie co w takim razie tracę?? Ich odpowiedź - w najgorszym wypadku życie. No właśnie im chodzi tylko o życie nie o miłość. Nie o Bożą miłość, więź z Bogiem, wiarę w Boga - tylko o życie. Ja o zgrozo wybrałbym Chrystusa. Wierzę, że życie nie musi być największą wartością. Może to moja "polska dusza" się odzywa;) A może jestem niepoprawnym idealistą. Jakiś czas temu jak jeszcze dosć mocno stałem w organizacji opowiedziałem o swoich dylematach, pytaniach i grzechach pewnej osobie która nie była ŚJ. Jej odpowiedź mnie troszkę zszokowała - mniej więcej tak brzmiała - " a może to ty jesteś bliżej Boga niż oni".

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Emerem

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik, 2019, 15:38 »
Dobre ;D odpowiedź na to pytanie znam tylko ja i aż mnie zaskoczyła ta odpowiedź bo spodziewałam się innej
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza


Offline Terebint

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Październik, 2019, 16:40 »
To szkoda, że nie zrobiłem ankiety do tego. ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Sebastian

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik, 2019, 19:27 »
wyobraźnię mam sporą, a pamięć o latach gdy bylem wierzący cały czas żywą, więc zrobiłem eksperyment i przeczytałem ten tekst z pozycji człowieka wierzącego

zauważyłem sprzeczność między wiecznymi mękami a brakiem miłości (mam od dzieciństwa wdrukowane że brak miłości powoduje cierpienia, a miłość od cierpień uwalnia) i cały test wydał mi się nonsensowny

poza tym, jakoś tak zawsze wydawało mi się że dobro zwycięża więc zwycięstwo szatana wydało mi się niemożliwe
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik, 2019, 19:48 »
Po co uzdrawiać ludzi by ci z wdzięczności jako zdrowi cierpieli wieczne męki? Czy inspirowanie ludzi do naśladownictwa, które kończy się wiecznym cierpieniem bez żadnej nadziei faktycznie można nazwać dobrem? Skoro dobo sprowadza wyniszczeni a zło daje wieczne życie to czy gdzieś tu nie należałoby przedefiniować pojęć dobra i zła? Czy inspiracją do stworzenia takiego testu jest zło czy dobro (personifikując: autorem testu jest Szatan czy Jezus)?


Offline Storczyk

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik, 2019, 20:49 »
Szatan, zło nie może czynić dobra, co za tym idzie nie może nagradzać...On jest stworzeniem, nie może być silniejszy i panować nad Stwórca.


Offline Sebastian

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik, 2019, 22:03 »
czy potraficie wyobrazić sobie "złego" Boga który używa swojej wszechmocy do czynienia zła?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik, 2019, 22:54 »
Terebint, mam wrażenie, ze ktoś kto wymyślił ten test chciał wierzącym kogel-mogel w głowie zrobić ;) :)


Offline Gremczak

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik, 2019, 00:04 »
A ja myślę ,że ten co wymyślił biblię to zrobił kogel-mogel w głowie. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Październik, 2019, 00:07 »
(mtg): odpowiem humorem  >:D
Pewien człowiek, który miał wobec Pana Boga tyle cnót i zasług, co i wad, wstępuje w bramy niebios. Św. Piotr przyjmuje go i mówi:
- Słuchaj to jest taki pierwszy przypadek w historii, że przyjmuję człowieka, który ma tyleż samo cnót, ile grzechów. Mógłbym cię skierować i do nieba i do piekła, co wolisz?
- Chciałbym zobaczyć jak wygląda piekło.
- Proszę bardzo - mówi Piotr
Wsiedli do windy, zjechali pięćdziesiąt pięter w dół, a tam widzą bardzo intymną sytuację, starszy pan z młodziutką, piękną blondynką
- To ja bym chciał teraz zobaczyć jak wygląda niebo.
Wjechali windą w górę pięćdziesiąt pięter, a tam sytuacja bardzo podobna:
starszy facet w niedwuznacznej sytuacji z piękną brunetką. Facet się oburzył i mówi:
- Święty Piotrze. Jakże to niebo i piekło wygląda tak samo?
- Człowieku ty źle na to patrzysz! Na dole, to jest piekło dla tej młodej blondynki, a na górze, to jest niebo dla tego starszego pana


Offline Gremczak

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik, 2019, 00:28 »
(mtg): odpowiem humorem  >:D
 
- Człowieku ty źle na to patrzysz! Na dole, to jest piekło dla tej młodej blondynki, a na górze, to jest niebo dla tego starszego pana
Wniosek  z tego, że jak odchodzić z tego świata to najlepiej w  sędziwym wieku to zawsze się trafi do nieba, :)


Offline Storczyk

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik, 2019, 10:13 »
A ja myślę ,że ten co wymyślił biblię to zrobił kogel-mogel w głowie. :)
  Czy mozesz  uszanować czyjś odmienny od Twojego światopogląd ? Pytanie jest skierowane do wierzących ! Odnosi sie do przewartosciowania myślenia, a nie Biblii.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Październik, 2019, 12:06 »
Witaj Gremczak:
U mnie po zawodach!!! szron na głowie  :(, ale jeżeli już odchodzić na drugą stronę w nieznane według maksymy przedstawionego humorku jak powyżej to w  sile wieku, aby wstydu nie przynieść w niebie czy piekle ale popatrzyć zawsze można - pozdrawiam  >:D >:D


Offline Gremczak

Odp: Przede wszystkim do wierzących - test na to czy kochasz Boga
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Październik, 2019, 12:15 »
Witaj Gremczak:
U mnie po zawodach!!! szron na głowie  :(, ale jeżeli już odchodzić na drugą stronę w nieznane według maksymy przedstawionego humorku jak powyżej to w  sile wieku, aby wstydu nie przynieść w niebie czy piekle ale popatrzyć zawsze można - pozdrawiam  >:D >:D
To ja bym proponował przemycić jakąś tabletkę na ten wstyd ;D.



  Czy mozesz  uszanować czyjś odmienny od Twojego światopogląd ? Pytanie jest skierowane do wierzących ! Odnosi sie do przewartosciowania myślenia, a nie Biblii.
A na jakiej podstawie twierdzisz ,że ja nie wierzący.Mam takie samo prawo jak Ty i szanuj mój światopogląd który jest inny od Twojego.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2019, 12:18 wysłana przez Gremczak »