Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia w świetle nauk CK  (Przeczytany 8992 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Październik, 2019, 08:28 »
mowilem o tym na studium ale wyszlo jak zawsze ze nie rozumiem ;d


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Październik, 2019, 22:44 »
Ja nie biorę pod uwagę to co jest napisane w strażnicy czy publikacjach innych religii. Biorę pod uwagę tylko to co sama biblia zawiera.
Biblia nic nie zawiera o CK.
Natomiast mówi o Bogu JHWH.
Jeżeli, nic więcej nie masz do powiedzenia, to nie zabieraj głosu w tym wątku.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Październik, 2019, 00:17 »
Wklejam moze ktoś się zastanowi głębiej

39:17
A ty, synu człowieczy - mówi Pan Bóg - mów do ptaków wszelkiego rodzaju i do wszystkich dzikich zwierząt: Zbierzcie się i przyjdźcie tu; zgromadźcie się ze wszystkich stron nad moją ofiarą, którą chcę wam zgotować, wielką ofiarą na górach Izraela: jedzcie ciało i pijcie krew!

Ciało bohaterów jeść będziecie i krew możnowładców ziemi będziecie piły - wszystkie barany, jagnięta, kozły, cielce, bydło tuczne z Baszanu.

I spożywać będziecie tłuszcz do sytości, i krew będziecie pić, aż będziecie pijane od mojej ofiary, którą wam przygotuję.

Przytoczyłeś proroctwo Ezechiela
Ja się chętnie w to zagłębię, tylko daj punkt zaczepienia, co przez to rozumiesz.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Październik, 2019, 16:11 »
mowilem o tym na studium ale wyszlo jak zawsze ze nie rozumiem ;d

Wszystko sprawdzaj jak Berejczycy, czy tak się rzeczy mają.
Zawsze na podstawie Biblii.
Na kolejnym studium zadaj im pytania, ten wątek powinien Ci pomóc.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Październik, 2019, 17:04 »
Biblia nic nie zawiera o CK.
Natomiast mówi o Bogu JHWH.
Jeżeli, nic więcej nie masz do powiedzenia, to nie zabieraj głosu w tym wątku.
Biblia też nie mówi o papieżu, księżach,pastorach czy popach. Mówi natomiast o tych co przewodzą.  Dana grupa religijna nazwala ich po swojemu; jedni nazwali ck ,inni papież,pastor czy pop.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Październik, 2019, 20:45 »
Biblia też nie mówi o papieżu, księżach,pastorach czy popach. Mówi natomiast o tych co przewodzą.  Dana grupa religijna nazwala ich po swojemu; jedni nazwali ck ,inni papież,pastor czy pop.
To prawda co napisałeś, ale zauważ, że w tamtych czasach zbory były autonomiczne.
Byli w zborach biskupi czy diakoni.Dodam, że wybierani przez cały zbór. Taka ówczesna demokracja.
Jednak nie było centralnego dowodzenia typu papież czy ck.
Zbory prowadził Duch Święty.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2019, 20:59 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Październik, 2019, 21:47 »
temat szósty: kanał łączności Boga z ludźmi

Nauka CK:

Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw. Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje (Strażnica Nr 20, 2002 s. 30).


Nauka Biblii:

 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Nikt nie może być naszym pośrednikiem do Boga, oprócz Jego syna Pana Jezusa.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik, 2019, 21:50 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Październik, 2019, 22:07 »
To prawda co napisałeś, ale zauważ, że w tamtych czasach zbory były autonomiczne.
Byli w zborach biskupi czy diakoni.Dodam, że wybierani przez cały zbór. Taka ówczesna demokracja.
Jednak nie było centralnego dowodzenia typu papież czy ck.
Zbory prowadził Duch Święty.
Coś mi tu nie gra w Twoim tłumaczeniu.To w końcu jak to jest, demokracja czy prowadzenie przez ducha.
 Z tą autonomia to też chyba nie było tak jak sugerujesz.


Offline josh82

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Październik, 2019, 22:09 »
Tytuł wątku powinien raczej brzmieć: "Nauki CK w świetle Biblii".


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Październik, 2019, 06:23 »
Przytoczyłeś proroctwo Ezechiela
Ja się chętnie w to zagłębię, tylko daj punkt zaczepienia, co przez to rozumiesz.

Od zawsze , długo przed Ezechielem aby posiąść moce "superbohaterów" , Bogów itp. należało wypić ich krew lub skosztować jego ciała, już długo przed napisaniem Biblii każde połączenie człowieka z jakimś tam bóstwem było krwawe, Biblia nic nowego nie wnosi do tego tematu.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Październik, 2019, 22:31 »
Coś mi tu nie gra w Twoim tłumaczeniu.To w końcu jak to jest, demokracja czy prowadzenie przez ducha.
 Z tą autonomia to też chyba nie było tak jak sugerujesz.
Co przeczy demokracja do Ducha Świętego
Duch działał na zbór, więc biskupów czy prezbiterów wybierano
chyba czytałeś Biblię
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Natan

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Październik, 2019, 18:12 »
Masz rację. Tekst z Jana nie odnosi się bezpośrednio do Wieczerzy.
Powinienem podać inny tekst dla porównania.
Za zwrócenie mi uwagi, serdecznie dziękuję.

Niekoniecznie jest tak, że tekst z 6 rozdziału Ewangelii Jana nie odnosi się do Wieczerzy Pańskiej. Jan wprost nie rozważa np. sprawy chrztu, ale pisze w 3 rozdziale o narodzeniu z wody (chrzest wodny) i z Ducha (udzielenie ochrzczonemu Ducha Św.). Analogicznie wprost nie pisze o Wieczerzy, ale nawiązuje do jej natury i związku z życiem wiecznym w rozdz. 6.

Zresztą, zdania wśród najlepszych badaczy są w tej kwestii podzielone. Polecam opracowanie: Bogusław Górka, Instytut Historii UG,
"JANOWA EKSPOZYCJA DYSKURSU O CHLEBIE (J 6,25–58/59)".
Link: http://www.ejournals.eu/pliki/art/743/

Wydaje się, że przynajmniej część pisarzy wczesnochrześcijańskich w czasie po śmierci apostołów, w oparciu o 6 rozdział Ewangelii Jana, rozumiała, że Chrystus jest obecny w Wieczerzy Pańskiej realnie. Oto dwa przykładowe cytaty, będące jakby echem czy dalszą refleksją, opartą na 6 rozdziale Ewangelii Jana (wytłuszczenia moje):

"...W łasce Jego imienia każdy z was i wszyscy razem gromadzicie się w jednej wierze i w Jezusie Chrystusie z rodu Dawida według ciała, Synu Człowieczym i Synu Bożym, aby słuchać biskupa i kapłanów w nienaruszonym posłuszeństwie, łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" - Ignacy z Antiochii, Do Kościoła w Efezie 20 (1), ok. 107 rok.

"Zwróćcie uwagę, jak bardzo ci, co mają odmienne zdanie o przychodzącej do nas łasce Jezusa Chrystusa, przeciwni są myśli Bożej. O miłość nie dbają, ani o wdowy, ani o sieroty, ani o udręczonych, ani o więźniów, ani o głodnych, ani o spragnionych. Powstrzymują się od Eucharystii i modlitwy, gdyż nie wierzą, że Eucharystia jest Ciałem Pana naszego. Ciałem, które cierpiało za nasze grzechy i które Ojciec w swej dobroci wskrzesił. Tak więc ci, co odmawiają daru Boga, umierają wśród swoich dysput. Lepiej byłoby dla nich, żeby mieli miłość, bo w ten sposób i oni mogliby zmartwychwstać" - Ignacy z Antiochii. Do Kościoła  w Smyrnie, 6 (2)-7 (1).
 
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2019, 18:18 wysłana przez Natan »


Offline Gremczak

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Październik, 2019, 20:31 »
Niekoniecznie jest tak, że tekst z 6 rozdziału Ewangelii Jana nie odnosi się do Wieczerzy Pańskiej. Jan wprost nie rozważa np. sprawy chrztu, ale pisze w 3 rozdziale o narodzeniu z wody (chrzest wodny) i z Ducha (udzielenie ochrzczonemu Ducha Św.). Analogicznie wprost nie pisze o Wieczerzy, ale nawiązuje do jej natury i związku z życiem wiecznym w rozdz. 6.

Zresztą, zdania wśród najlepszych badaczy są w tej kwestii podzielone. Polecam opracowanie: Bogusław Górka, Instytut Historii UG,
"JANOWA EKSPOZYCJA DYSKURSU O CHLEBIE (J 6,25–58/59)".
Link: http://www.ejournals.eu/pliki/art/743/



"...W łasce Jego imienia każdy z was i wszyscy razem gromadzicie się w jednej wierze i w Jezusie Chrystusie z rodu Dawida według ciała, Synu Człowieczym i Synu Bożym, aby słuchać biskupa i kapłanów w nienaruszonym posłuszeństwie, łamiąc jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" - Ignacy z Antiochii, Do Kościoła w Efezie 20 (1), ok. 107 rok.


O jakiego Jezusa Chrystusa się tu rozchodzi?Czy o takiego o którym mówicie? Przecież on nie pochodził wg ciała z rodu  Dawida.


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Październik, 2019, 20:55 »
Od zawsze , długo przed Ezechielem aby posiąść moce "superbohaterów" , Bogów itp. należało wypić ich krew lub skosztować jego ciała, już długo przed napisaniem Biblii każde połączenie człowieka z jakimś tam bóstwem było krwawe, Biblia nic nowego nie wnosi do tego tematu.
Ty chyba nigdy nie czytałeś Biblii
Bóg Najwyższy zabronił spożywania krwii
Apostołowie, również to potwierdzili w spotkaniu w Jeruzalem
Dlaczego jako ateista zabierasz głos w temacie o Biblii?
Skoro w nią nie wierzysz?
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2019, 21:10 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Biblia w świetle nauk CK
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Październik, 2019, 22:15 »
Temat siódmy: pomazańcy
Temat siódmy: zgromadzenie ostatka pomazańców

Nauka CK:


„Odbywające się po roku 1931 zgromadzenie ze wszystkich narodów »wielkiej rzeszy« wskazuje, że dokonywane przez aniołów zgromadzenie ostatka »wybranych«, którzy mieli być popieczętowani, zakończyło się właściwie w roku 1931” (Życie wieczne w wolności synów Bożych 1970 [ang. 1966] s. 236).

Nauka Biblii

I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. (35) Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"