Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie obudzonego.  (Przeczytany 5458 razy)

Offline Krzychu90

Powitanie obudzonego.
« dnia: 02 Październik, 2019, 19:32 »
Cześć
Może się przedstawię. Jestem Krzysiek (nazwiska nie podam bo wiadomo). Należe do zboru w południowej Polsce. Rodzina najbliższa w prawdzie w sensie rodzeństwo rodzice i żona. Znajomi w większosci też.. Chrzest w 2014 roku a w "prawdzie" od urodzenia. Przywileje mikrofon, lektorowanie na strażnicy, nagłośnienie itp. Tematem czy prawda to prawda zacząłem się internesować już w liceum ale jakoś wtedy mało było wiedzy co poza organizacją się dzieje. Na poważnie zaczeło się w listopadzie 2018 roku i od wtedy odwiedzam to forum, JWSurvey, wszystkie kanały na yt o jw angielskie i polskie. W styczniu przeczytany kryzys sumienia tak btw. w trakcie zebrań. Od stycznia nie uczęszczam do służby i nie zdaje "owocu". Poprostu wiedząc co tu sie odjaniepawla sumienie mi nie pozwala. Dodatkowo zniechęca mnie do "prawdy"postawa starszych. Na mównicy przykładni bracia co to nie oni a w firmie zatrudniają na najniższej krajowej a reszta do ręki. Pracowników traktują jak śmieci. Potem wypadek w jakas grypa i l4 masz płątne 1/5 co normalnie (doświadczyłem "miłości brata")... DOdatkowo nadużywanie alkoholu przez nich też swoje robi.  Czy niby Bóg kieruje ą organizacją? Chyba niee... Szczególnie jak tych 8 krasnali zaczeło sie obnosić ze złotem w tej komunistycznej telewizji jw.broadcasting. Pedofilia, zakup akcji Philip Morris przez ck, kupno alkoholu przez pana morrisa, sprzedaz sal za ponad miliard i wybudowanie z kilkadziesiąć milionów nowego kompleksu Warwick. Gdzie sie podziała reszta? A kasy brak cały czas i nagabywanie... W JW jestem ze względu na rodzinę i nic więcej. Niestety żona nie daje sie przekonać póki co chociaż ma chwile zastanowienia i jak jej rzuce dobry argument to ma chwile zastanowienia i oczywiście: "to musi być prawda, może informacje są przez odstępców nie prawdziwe" itd. Może kiedyś....  Obecnie wiem, że już nie bede nalezał do JW ale cięzko zerwać kontakty ze wszystkimi. Co do zboru to i tak jest bardzo pobłażliwy w stosunku do poprzedniego. Za regularny seks przedmałżeński nie wykluczają tylko napominają w wiekszosci przypadków. Może dlatego, że w rok było 5 takich przypadków o których wszyscy wiedzieli. Jakby wykluczali to by zbór sie rozpadł. Do tego wszystkiego 3 znajome malżeństwa rozwiodły się przed upływem 5 lat. Serio Bóg by tak en "potrójny" sznur zawiązał, że sie rozpada? Podwójne życia wiekszosci młodych w zborach. Cud, że w duzych miastach nikt nie słucha rad CK i idzie na studia. Też skończyłem studia co prawda tylko pierwszy stopień. Kolejnym argumentem z zeszłego roku, który przybił kolejny gwóźdź do trumny był temat brody. Po kłótni jednego ze starszych ze mną stwierdził: wiem, że w Biblii nie ma zakazu brody i, że nawet Jezus miał brode ale musimy sie dostosowac do tego co mówi Ciało Kierownicze. Ja odpowiedziałem:" to Bracie Jerzy służ ludziom ja wole służyć Bogu" i odszedłem. Głupi zgoliłem brode wtedy... Pewnie gdybym nie zgolił to by 3 krawaty zawitały..
Sory, że tak chaotycznie ale poprostu emocje się uwalniają...
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2019, 19:34 wysłana przez Krzychu90 »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik, 2019, 19:44 »
 Witaj Krzysiek, nie emocjonuj się, szkoda zdrowia.  Ta banda nie jest warta garści kłaków, sam zobaczysz. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Voyager

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik, 2019, 19:50 »
Cześć Krzychu, daj sobie czas, emocje opadną  ;)  witaj


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik, 2019, 19:56 »
Witaj wybudzony, tutaj sami wyedukowani o JW org. Dziel się z nami swoimi doświadczeniami i czytaj doświadczenia innych.
Pozdrawiam  ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Październik, 2019, 19:56 »
 :) Cześć Krzysiek  :) Czytaj forum, buduj wiedzę, podsuwaj żonie sprawdzone wiadomości  :) co do dyskusji ze starszymi czy też innymi zabetonowanymi ŚJ to raczej nie stawiaj sobie za punkt honoru przekonywać ich do prawdy o "prawdzie"  ;) Skup się na sobie i na najbliższych. Powodzenia


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Październik, 2019, 20:11 »
Cześć Krzysiek .
Skoro Bóg stworzył mnie z funkcją brody to dlaczego mam usilnie z Nim walczyć i ją cały czas golić?
W sumie stary koń byłeś jak umoczyłeś w basenie. ;)


Offline Trzy Kominy

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Październik, 2019, 20:58 »
Cześć Krzysiek. Witamy gorąco.
A jeżeli choszi o brodę.... No to cóż....
Kto zaprojektował mężczyznę (DNA) i jego brodę?
Niech Stwórce wezwą przed Komitet Sądowniczy za to wezwą.
Czytają Pisma i nic nie kumają. Może dlatego, że zamiast Biblii. Straznicę czytają.
Pozdrawiam i nie daj się.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Storczyk

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Październik, 2019, 21:11 »
Witaj, z każdy jednym postem napisanym tu emocje będą pomału opadać :)


Offline Trinity

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Październik, 2019, 21:16 »
cześć może sie znamy?
też jestem z południa 😉
fajnie że znalazłeś wentyl bo inaczej można zwariować
tu dopiero oddżyjesz 
żonie głoś i nie poddawaj się


Offline Matylda

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Październik, 2019, 21:20 »
Witaj Krzysiek!
Tak swoją drogą to sam zobacz jaki człowiek łatwowierny jest,da sobie wmówić że podtykanie mikrofonu pod usta cioci Zosi i brata Władka jest przywilejem :o
Dobrze że przejrzałeś na oczy,teraz pomału,pomału życie przed Tobą.
Pozdrawiam z okolic Szczecina :)


Offline Trzy Kominy

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Październik, 2019, 21:21 »
Ja też z południa. Z śląska.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Aliki

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Październik, 2019, 23:13 »
Hej bracie :). Wyrosłam na południu Polski, na śląsku... I mam totalnie zabetonowanego męża. Od trzech miesięcy jestem wolna od sekty - polecam! Obserwuję jak coraz nowe osoby się wybudzają. Fajnie że jesteś z nami.


Offline Sinéad

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik, 2019, 05:09 »
Witaj Krzychu :)
Jeszcze będzie dobrze. Zobaczysz.
2018 - p.i.m.o.


Offline Takajaja

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Październik, 2019, 14:50 »
Hej i Witaj....
Powodzenia na " nowej drodze życia" :-)


Offline Vog

Odp: Powitanie obudzonego.
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Październik, 2019, 15:53 »
Południe pozdrawia  :)