Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wita Was Stara Dewotka😃  (Przeczytany 3281 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Październik, 2019, 17:39 »
Witaj EMEREM
Super, że zameldowałaś się do Naszej brygady przeciw (Ww), czytając Twoje posty jesteś przebojowa, tak trzymaj, wokół ciebie naprawdę można dobrze się czuć i nie jedna osoba tak stwierdza w Twoim bliskim gronie - tak osobiście oznajmiam.
Ponadto w żadnym wypadku nie pasuje do Ciebie ''stara dewotka'' jak zatytułowałaś ten wątek, bardziej by pasował ''na topie kobieta''.
Życzę miłego pobytu na tym Forum pisz, deklamuj Swoje przemyślenia - pozdrawiam  :)
 
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2019, 17:41 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Emerem

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Październik, 2019, 19:54 »
A więc ŚJ witaj na odstępczym forum. Ja też ŚJ, jak brat siostrę witam ;D
A cóż w ogóle oznacza to odstępcze forum.
Niemożliwością jest przeczytać wszystkie posty ale na chwilę obecną, te na które rzuciłam okiem nic nie mówią, że Bóg jest zły, nauki Jezusa są złe, a raczej wszystkie mówią o tym, że działania organizacji są złe.
Bo odstępstwo a inaczej apostazja jest niczym innym jak całkowitym odrzuceniem wiary chrześcijańskiej. Jakoś szczególnie nie widzę tutaj całkowitego odrzucenia wiary.
No chyba, że może co poniektórzy :D
To wtedy dobra, jestem na forum odstępem ;D :P

Wygląda na to że cytowanie czyichś wypowiedzi mi nie wychodzi
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2019, 19:56 wysłana przez Emerem »
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Październik, 2019, 20:40 »
A więc ŚJ witaj na odstępczym forum. Ja też ŚJ, jak brat siostrę witam ;D
A cóż w ogóle oznacza to odstępcze forum.
Niemożliwością jest przeczytać wszystkie posty ale na chwilę obecną, te na które rzuciłam okiem nic nie mówią, że Bóg jest zły, nauki Jezusa są złe, a raczej wszystkie mówią o tym, że działania organizacji są złe.
Bo odstępstwo a inaczej apostazja jest niczym innym jak całkowitym odrzuceniem wiary chrześcijańskiej. Jakoś szczególnie nie widzę tutaj całkowitego odrzucenia wiary.
No chyba, że może co poniektórzy :D
To wtedy dobra, jestem na forum odstępem ;D :P

Wygląda na to że cytowanie czyichś wypowiedzi mi nie wychodzi
Bo to forum jest neutralne jeżeli chodzi o kwestie wiary, czy jej braku. Każdego wolna wola w co, lub kogo wierzy, lub nie wierzy. Tutaj to raczej rozkminiamy machlojki, bzdury i krętactwa ośmiu szefów z Warwick potocznie zwanymi cielskiem kierowniczym.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Październik, 2019, 21:07 »
Wygląda na to że cytowanie czyichś wypowiedzi mi nie wychodzi
   Emerem
   To bardzo proste.
   Nad każdą wypowiedzią na forum masz w wątkach: "cytuj".
   Klikasz w to "cytuj" i w ramce, w którą wpisujesz swoją odpowiedź, pojawia się cała treść wybranej przez Ciebie wypowiedzi.
   Możesz też sobie wykasować to, co nie jest Ci potrzebne do Twojej myśli, którą chcesz wpisać.
   Spróbuj, napewno Ci się uda.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Trinity

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Październik, 2019, 21:22 »
witaj Dewotko kochana
fajnie żeś się zalogowła
ja to chyba ze 2 lata czytałam pokryjomu tak się bałam
dalej się jakoś boję.
jestem w partyzantce od paru lat. razem z mężem.
pozyskałam go cierpliwie opowiadając o wszystkich opisanych machlojkach
ciężko mi było na początku. był płacz, złość. bezsilność.
ja mam całą rodzinę w wts i również nie mm zamiaru sama się nie wyprowadzać
mamy teraz młodego chłopaka jako naszego "opiekuna" i on strasznie chce nas ożywić.
dzwoni. pisze naszczęście moją głową jest mąż więc jestem kryta 😄
także witaj pisz i ciesz się wolnością.



Offline Voyager

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Październik, 2019, 18:52 »
Witaj, Mazury pozdrawiają :)


Offline bernard

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Październik, 2019, 15:48 »
Natan
Cytuj
Jakie rozwiązanie można przyjąć, skoro trudno byłoby wyjść z organizacji z powodów rodzinnych? Emigracja wewnętrzna: rozwój duchowy przez dobre lektury, słuchanie dobrych wykładów czy audycji. Przy czym nie warto skupiać się jedynie na materiałach krytycznych o organizacji Świadków. Warto poszukać rzeczy budujących, które rozwijają duchowo
Prawda. Tylko ze jak człowiek poczyta trochę dobrej literatury to może być bardziej nieszczęśliwy uczęszcajac   nadal na zebrania . Serce się otworzy i może nastąpić dysonans . Te napięcie może go bardziej wykanczac niż ostracyzym ze strony grupy. Trudno wtedy przewidzieć co się stanie.
Nie wiem może się mylę w swojej ocenie i zapewne będzie to uzależnione od wrażliwości danego człowieka.


Offline stinkfist34

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Październik, 2019, 17:46 »
Witaj na forum, na wstępie życzę wszystkiego dobrego. Jednak nie polecam życia w orgu mając inne poglądy. Najlepiej być szczerym wobec siebie i braci... Może się mylę wiem, że dużo osób unika spodkań ze starszymi, czasem pójdą na zebranie dla spokoju... Tylko po co? Może lepiej się trzymać niepopularnej dziś zasady życia w zgodzie z własnym sumieniem. Nie bierz tego do siebie, ludzie mają różne powody aby zostać w organizacji. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline Emerem

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Październik, 2019, 19:10 »
Witaj na forum, na wstępie życzę wszystkiego dobrego. Jednak nie polecam życia w orgu mając inne poglądy. Najlepiej być szczerym wobec siebie i braci... Może się mylę wiem, że dużo osób unika spodkań ze starszymi, czasem pójdą na zebranie dla spokoju... Tylko po co? Może lepiej się trzymać niepopularnej dziś zasady życia w zgodzie z własnym sumieniem. Nie bierz tego do siebie, ludzie mają różne powody aby zostać w organizacji. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
O jakich poglądach mówisz?
Bo przez chwilę miałam wrażenie, że SJ zachęca mnie do szczerości wobec starszych..
Co mi to da?!
Ostracyzm w starym wieku, tylko dlatego że nie zgadzam się z pewnymi decyzjami CK.
Bo jeżeli chodzi o poglądy i wiarę w Boga i jego syna, to to się nie zmieniło.
Jestem w wieku, w którym każda moja decyzja jest starannie przemyślana i zgodna z moim sumieniem
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2019, 19:38 wysłana przez Emerem »
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza


Offline stinkfist34

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Październik, 2019, 21:22 »


O jakich poglądach mówisz?
Bo przez chwilę miałam wrażenie, że SJ zachęca mnie do szczerości wobec starszych..
Co mi to da?!
Ostracyzm w starym wieku, tylko dlatego że nie zgadzam się z pewnymi decyzjami CK.
Bo jeżeli chodzi o poglądy i wiarę w Boga i jego syna, to to się nie zmieniło.
Jestem w wieku, w którym każda moja decyzja jest starannie przemyślana i zgodna z moim sumieniem

Nie jestem już ŚJ... I mi z tym dobrze. Czy zachęcam?? Być może tak, chociaż nie ma argumentów za szczerością wobec starszych, poza osobistymi preferencjami:) Chodzi mi też o to żeby nie brać na siebie zbyt dużego ciężaru. Jeżeli uważasz, że w istocie jest to dla Ciebie absolutnie nieopłacalne to na pewno masz rację. Mi było o tyle łatwiej, że wciąż jestem w miarę młodą osobą i mam nadzieję, że sporo życia przede mną. Poza tym ja jestem nieuspołecznionym, przesadnie szczerym idealistą i to tak na poważnie;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Grudzień, 2019, 23:12 »
Witaj, takie mocno spóźnione.

Już chciałem Ci zwrócić uwagę na wyrażenia typu "Wychowana w prawdzie" żeby nie używać słowa
prawda jako zamiennika nazwy organizacji Świadków Jehowy, ale doczytałem, że jesteś w konspiracji.
To zmienia postać rzeczy, masz licencję na zabijanie jak James Bond  ;)


Offline dziewiatka

Odp: Wita Was Stara Dewotka😃
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Grudzień, 2019, 10:17 »
Witaj .Dzisiaj sami musicie ustalić co chcecie i cz jesteście w stanie przebywać w organizacji i być jej aktywną częścią czy absolutnie to wykluczacie.Jeżeli to drugie to polecam spokojne odpłynięcie najpierw z głównego nurtu a potem powoli do brzegu.Zaletą tego postępowania jest to że z czasem nikt nie zauważy nawet tego że płyniecie pod prąd.Osobiście polecam ,sam jestem nieaktywnym świadkiem od chyba siedmiu lat i dziś pies z kulawą nogą ze zboru do mnie nie przyjdzie choć chyba wszyscy znają moje poglądy ,kilka przypadkowych rozmów w tym ze starszymi i mam święty spokój.Zrobicie jak będziecie uważać tylko najpierw musicie przetrawić to co wiecie a czego nie powinno być.Pozdrowienia z Rybnika.