Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?  (Przeczytany 2144 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Październik, 2019, 08:04 »
Korzystanie z majątku innych , samemu nie pracując
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline dziewiatka

Odp: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Październik, 2019, 10:45 »
Czy to pytanie powinniśmy interpretować tek ,czy chrześcijaństwo w pierwszym wieku i jego zwyczaje zostałaby zaliczone do sekt dzisiaj czy w pierwszym wieku.W pierwszym wieku była to szkodliwa sekta z punktu widzenia władz i społeczeństwa.


Offline matowa

Odp: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Październik, 2019, 12:14 »
System i rodzaje wierzeń na przestrzeni wieków, na całym świecie jest tak skomplikowany, że uważam, że klasyfikacja jest tutaj praktycznie niemożliwa. Psychologia i świadomość tego, co jest szkodliwe, również się zmieniała. Ocena tego będzie bardzo subiektywna i różna dla osoby wierzącej i dla osoby, dla której wszystkie religie to sekty.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline dziewiatka

Odp: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Październik, 2019, 11:14 »
Możemy opierać się na tym co o chrześcijanach i chrześcijaństwie mówili współcześni im ludzie.


Offline Sebastian

Odp: Czy w 1 wieku chrześcijanie też byli sektą ? Jakie są podobieństwa do WBTS ?
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Październik, 2019, 11:53 »
Korzystanie z majątku innych , samemu nie pracując
wszystko zależy od tego jaką definicję pracy przyjmiesz.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)