Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu  (Przeczytany 6295 razy)

Offline matus

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 14:24 »
To jest tylko Twoje osobiste zdanie.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 17:31 »
Jestem światkiem Jezusa Chrystusa, i katolikiem należącym do Kościoła powszechnego, ale nie rzymskiego.
 

"Światek" to od świat pochodzi, wiesz o tym?

Może skonkretyzuj ten Twój kościół, bo ja też jestem katolikiem, ale "rzymskim" a nie "polsko-katolikiem" czy 'powszechniakiem". :)


Offline ambasador

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Czerwiec, 2015, 18:51 »
"Światek" to od świat pochodzi, wiesz o tym?

Może skonkretyzuj ten Twój kościół, bo ja też jestem katolikiem, ale "rzymskim" a nie "polsko-katolikiem" czy 'powszechniakiem". :)

Przepraszam za błąd  :-[
Tak mówiąc szczerze to też jestem byłym...nie będę wymieniać nazwy. Czyli aktualnie mam Boga Zbawiciela i Jego Słowo...tylko.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Offline Roszada

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Czerwiec, 2015, 19:00 »
Przepraszam za błąd  :-[
Tak mówiąc szczerze to też jestem byłym...nie będę wymieniać nazwy. Czyli aktualnie mam Boga Zbawiciela i Jego Słowo...tylko.

Czyli antytrynitarz, skoro Ducha nie uznaje. :)


Mario

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 06:59 »
Przepraszam za błąd  :-[
Tak mówiąc szczerze to też jestem byłym...nie będę wymieniać nazwy. Czyli aktualnie mam Boga Zbawiciela i Jego Słowo...tylko.
Nie przejmuj się błędami.
Dlaczego nie chcesz wymienić nazwy? - Zaintrygowało mnie to.


Duch

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 07:33 »
Czyli antytrynitarz, skoro Ducha nie uznaje. :)
Ja nie wiem, czy tak można mnie nie uznawać?!
Jam Ci pierwszy po Niewolniku wiernym i roztropnym.... :D


Mario

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 07:35 »
Ja nie wiem, czy tak można mnie nie uznawać?!
Jam Ci pierwszy po Niewolniku wiernym i roztropnym.... :D

Duchu zstąp na Niego i oświeć go swoją łaską ;)


Offline ambasador

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 15:28 »
Duchu zstąp na Niego i oświeć go swoją łaską ;)

Z czego taki wniosek ?                                                                                                                          Powiem więcej, Duch Święty jest też Bogiem, tak samo jak Ojciec i Syn.
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Mario

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 21:44 »
Z czego taki wniosek ?                                                                                                                          Powiem więcej, Duch Święty jest też Bogiem, tak samo jak Ojciec i Syn.


To był żart - nawiązanie do naszego Ducha - forumowego :)).


szczebiotka

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Czerwiec, 2015, 21:57 »
Witaj na Naszym forum. Nie wszyscy z nas to wierzący ludzie, no w sumie i wierząca jestem :P wierzę w siebie i swoje dzieci, dwóch przyjaciół itp nie w jakiegoś tam boga.

Zgadza się że Bóg kocha wszystkich ludzi. Ale nie wszyscy są Jego dziećmi. Oczywiście nie jest  to  zagadnienie na ten wątek.

Nie wszyscy? Jakaś nowa teoria? A w sumie masz rację, ja tam wierzę w teorie Darwina ;)


Offline ambasador

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 13:40 »
Witaj na Naszym forum. Nie wszyscy z nas to wierzący ludzie, no w sumie i wierząca jestem :P wierzę w siebie i swoje dzieci, dwóch przyjaciół itp nie w jakiegoś tam boga.

Nie wszyscy? Jakaś nowa teoria? A w sumie masz rację, ja tam wierzę w teorie Darwina ;)

Mówienie że ktoś tam jest niewierzący jest nieprawdą. Sama to dobrze wyraziłaś. Każdy przecież wierzy że poleci woda gdy przekręca kran, albo włączy się silnik  kiedy przekręca kluczyk w stacyjce.

Chyba logiczne jest że ten kto nie akceptuje Stwórcy, to też nie jest Jego dzieckiem ?
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź!
*
opis przy nicku jest żartem z określeń pewnej religii


Mario

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 13:48 »
Mówienie że ktoś tam jest niewierzący jest nieprawdą. Sama to dobrze wyraziłaś. Każdy przecież wierzy że poleci woda gdy przekręca kran, albo włączy się silnik  kiedy przekręca kluczyk w stacyjce.

Chyba logiczne jest że ten kto nie akceptuje Stwórcy, to też nie jest Jego dzieckiem ?

Ale to co teraz piszecie to już filozofia. Wiadomo o co chodzi używając tutaj sformułowania wierzący i niewierzący i wiadomo , że nie chodzi o wodę cieknącą z kranu tylko o wiarę w istnienie Boga - Twórcy, istoty niewidzialnej , która przygląda się ludziom i wpływa na ich życie. I jeżeli ktoś deklaruje brak wiary w taką istotę , to jest to oczywistość oczywista!!!
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2015, 13:51 wysłana przez Mario »


Offline matus

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 13:50 »
Każdy przecież wierzy że poleci woda gdy przekręca kran, albo włączy się silnik  kiedy przekręca kluczyk w stacyjce.
Ja w takie rzeczy nie wierzę.
Ja mam takie informacje i doświadczenia, by sądzić, że wydarzy się właśnie to, gdy wykonam daną czynność.
Aczkolwiek jestem też przygotowany na ewentualność niezadziałania tych urządzeń, bo wiem, ze się mogą zepsuć.
To jest wiedza, a nie wiara.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 13:58 »
Łoj kiepsko on Was tu ewangelizuje.
Jak się człek na czymś nie zna to nie powinien się za to brać.
Poziom ewangelizacji przedszkolny. :-\


szczebiotka

  • Gość
Odp: Witajcie na tym już na wstępie bardzo przyjaznym miejscu
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Czerwiec, 2015, 16:38 »
Mówienie że ktoś tam jest niewierzący jest nieprawdą. Sama to dobrze wyraziłaś. Każdy przecież wierzy że poleci woda gdy przekręca kran, albo włączy się silnik  kiedy przekręca kluczyk w stacyjce.

Chyba logiczne jest że ten kto nie akceptuje Stwórcy, to też nie jest Jego dzieckiem ?

Nie prawda że wierzę w to że jak odkrece kran to poleci woda, u mnie często nie leci woda z kranu :D po za tym to nie jest wiata a rzecz oczywista ze dana rzecz ma takie czy inne przeznaczenie.

No chyba logiczne dla osoby wierzącej jest to ze to właśnie Bóg stworzył człowieka, chyba że coś ostatnio przeoczyłam, ale na samym początku pewnej książki która dla osób wierzących jest święta tak tam stoi właśnie ze Bóg stworzył człowieka.
Dla mnie Ty również nie jesteś dzieckiem Boga, wiesz czemu? A temu że nie wierzę w Boga, przeszło mi to skutecznie, a więc jeśli nie wierzę że jest ktoś taki jak Bóg czy też jego syn Jezus to dla mnie jesteś zwykłym człowiekiem, synem Adama Kowalskiego i jego żony Marty :P