Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!  (Przeczytany 1765 razy)

Offline Sebastian

co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« dnia: 25 Wrzesień, 2019, 10:45 »
Jarosław Aleksiejew jest oskarżany o doprowadzenie do aferalnej upadłości rosyjskiego banku
ale twierdzi że to nieprawda i że jest "prześladowany" na tle religijnym!

wizerunkowo sprawa jest niezbyt korzystna dla JW.ORG i być może dlatego oficjalna strona internetowa JW.ORG nie informuje o "prześladowaniu" tego "sługi Bożego"

aczkolwiek dziwię się że nie ma komunikatu odcinającego się, że "ten pan do nas nie należy"

czy Waszym zdaniem polski sąd słusznie odmówił wydalenia tego aferzysty do Rosji?!
czy Waszym zdaniem faktycznie Rosjanin mógłby być w Rosji torturowany i prześladowany?!

czy Jarosław Aleksiejew naprawdę jest świadkiem Jehowy czy tylko tak zeznał przed sądem aby zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania na terenie Polski?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 11:53 »
Link z "nieszczęsnej"  ;) WP:
https://wiadomosci.wp.pl/sad-w-bielsku-bialej-nie-chce-wydac-jaroslawa-aleksiejewa-moglby-byc-torturowany-6428067303519873a

i ciekawy  ;D komentarz pod artykułem:
"Jano, wczoraj (22:42)
Tak obiektywnie to jeszcze nie słyszałem aby swiadek jehowych był złodziejem więc według mnie albo on jest innego wyznania tylko sie tym zasłania albo jego wyznanie to tylko przykrywka do złodziejstwa !!!"


Świadkowie Jehowy przecież nie grzeszą a już na pewno nie kradną  ;) ;D >:D

... i jeszcze link do artykułu sprzed pół roku
https://plus.dziennikzachodni.pl/rosyjski-bankier-jaroslaw-aleksiejew-siedzi-w-areszcie-w-bielskubialej-czeka-go-proces-i-ekstradycja/ar/c1-14034707
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2019, 11:59 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Terebint

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:07 »
czy Waszym zdaniem polski sąd słusznie odmówił wydalenia tego aferzysty do Rosji?!
Ciekawe czy faktycznie sąd czy polski rząd? Ostatnio lubimy zgrywać przed Rosjanami kozaków.

czy Jarosław Aleksiejew naprawdę jest świadkiem Jehowy czy tylko tak zeznał przed sądem aby zwiększyć prawdopodobieństwo pozostania na terenie Polski?!
Pytam poważnie. To można ot tak sobie powiedzieć, że jest się świadkiem Jehowy i nikt tego nie sprawdzi?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline josh82

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:13 »
Sprawa głośna


Offline Sebastian

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:30 »
Pytam poważnie. To można ot tak sobie powiedzieć, że jest się świadkiem Jehowy i nikt tego nie sprawdzi?
nikt tego nie sprawdzi gdyż JW.ORG nie daje możliwości udokumentowania członkostwa;

jeśli ktoś twierdzi "jestem katolikiem" to można poprosić o akt chrztu,
jeśli ktoś twierdzi "jestem żonaty" to można poprosić o akt zawarcia małżeństwa

ale nie praktykuje się (i napewno w Polsce ostatnich 30 lat nie praktykowano) wydawania dokumentów poświadczających członkostwo w związku wyznaniowym świadków Jehowy,

w każdym razie ja Sebastian kilkanaście lat byłem świadkiem Jehowy i nikt nigdy nie wręczył mi ani legitymacji członkowskiej ani zaświadczenia o chrzcie na stadionie w Chorzowie ani zaświadczenia o byciu świadkiem Jehowy ani żadnego innego dokumentu poświadczającego członkostwo

można przypuszczać że w Rosji także nie było takiej praktyki

ale gdyby nawet wcześniej istniały jakieś dokumenty, to przecież Putin "rozwiązał" tę organizację (w sensie: wyrejestrował na gruncie prawa państwowego) a więc z pkt widzenia rosyjskiego prawa taka organizacja oficjalnie nie istnieje

innymi słowami: zdrowy rozsądek wskazuje że nie da się udokumentować przynależności do struktury nielegalnej a wiec nie mającej prawa do wystawiania dokumentów

a zatem sąd (chcąc nie chcąc) musi oprzeć się na nieweryfikowalnym świadczeniu, a co najwyżej może poprosić o złożenie tego oświadczenia pod przysiegą (nic więcej nie da się zrobić)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline josh82

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:38 »
nikt tego nie sprawdzi gdyż JW.ORG nie daje możliwości udokumentowania członkostwa;

jeśli ktoś twierdzi "jestem katolikiem" to można poprosić o akt chrztu,
jeśli ktoś twierdzi "jestem żonaty" to można poprosić o akt zawarcia małżeństwa

ale nie praktykuje się (i napewno w Polsce ostatnich 30 lat nie praktykowano) wydawania dokumentów poświadczających członkostwo w związku wyznaniowym świadków Jehowy,

w każdym razie ja Sebastian kilkanaście lat byłem świadkiem Jehowy i nikt nigdy nie wręczył mi ani legitymacji członkowskiej ani zaświadczenia o chrzcie na stadionie w Chorzowie ani zaświadczenia o byciu świadkiem Jehowy ani żadnego innego dokumentu poświadczającego członkostwo

można przypuszczać że w Rosji także nie było takiej praktyki

ale gdyby nawet wcześniej istniały jakieś dokumenty, to przecież Putin "rozwiązał" tę organizację (w sensie: wyrejestrował na gruncie prawa państwowego) a więc z pkt widzenia rosyjskiego prawa taka organizacja oficjalnie nie istnieje

innymi słowami: zdrowy rozsądek wskazuje że nie da się udokumentować przynależności do struktury nielegalnej a wiec nie mającej prawa do wystawiania dokumentów

a zatem sąd (chcąc nie chcąc) musi oprzeć się na nieweryfikowalnym świadczeniu, a co najwyżej może poprosić o złożenie tego oświadczenia pod przysiegą (nic więcej nie da się zrobić)

Jakie w takim razie są podstawy wykluczania? Wykluczyć można tylko osobę "prawidłowo ochrzczoną" w ORG. Jeśli powiem, że nie odpowiedziałem "TAK" na pytania do chrztu, to chyba nie jestem prawidłowo ochrzczony, więc nie można mnie wykluczyć. Niech najpierw udowodnią, że jestem Świadkiem.
Taki kruczek prawny.


Offline Sebastian

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:40 »
Jakie w takim razie są podstawy wykluczania? Wykluczyć można tylko osobę "prawidłowo ochrzczoną" w ORG. Jeśli powiem, że nie odpowiedziałem "TAK" na pytania do chrztu, to chyba nie jestem prawidłowo ochrzczony, więc nie można mnie wykluczyć. Niech najpierw udowodnią, że jestem Świadkiem.
Taki kruczek prawny.
można być prawidłowo ochrzczonym ale nieprawidłowo udokumentowanym
albo prawidłowo ochrzczonym ale nieudokumentowanym :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kerostat

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 07:16 »
nikt tego nie sprawdzi gdyż JW.ORG nie daje możliwości udokumentowania członkostwa;

jeśli ktoś twierdzi "jestem katolikiem" to można poprosić o akt chrztu,
jeśli ktoś twierdzi "jestem żonaty" to można poprosić o akt zawarcia małżeństwa
...

Gdy był jeszcze regularny pobór do służby wojskowej, a działalność świadków w Polsce już była legalna, zarejestrowana.
Była wtedy możliwość odmowy służby wojskowej, ze względu na wyznanie, i istniała wtedy jakaś forma zaświadczenia z biura w Nadarzynie.

Sąd ma prawo poprosić biuro w Nadarzynie o potwierdzenie lub zaprzeczenie faktu bycia "poprawnie" świadkiem.
Biuro ma "obowiązek" udzielić odpowiedzi.
Choćby takiej, "nie mamy informacji na temat tego pana".
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Sebastian

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 09:00 »
Gdy był jeszcze regularny pobór do służby wojskowej, a działalność świadków w Polsce już była legalna, zarejestrowana.
Była wtedy możliwość odmowy służby wojskowej, ze względu na wyznanie, i istniała wtedy jakaś forma zaświadczenia z biura w Nadarzynie.

Sąd ma prawo poprosić biuro w Nadarzynie o potwierdzenie lub zaprzeczenie faktu bycia "poprawnie" świadkiem.
Biuro ma "obowiązek" udzielić odpowiedzi.
Choćby takiej, "nie mamy informacji na temat tego pana".
nie, biuro nie ma takiego obowiązku

biuro nazywa się "świadkowie Jehowy w Polsce"
a pan Jarosław Aleksiejew zalicza się (lub nie zalicza) do świadków Jehowy w Rosji
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 09:51 »
Tylko że w Rosji nie ma już biura .Tam zbory zdaje się miały osobowość prawną.Kilkanaście lat temu na potrzeby WKU i szkoły wydawano zaświadczenia(szkoła ocena z religii ). Tam musi być jakieś drugie dno ,chyba że Jarek opędzlował konto Włodka a ten nie miał co do gara włożyć i zapragnął z Jarka potrawki.


BetMen

  • Gość
Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 15:02 »
Niezłą linię obrony wymyślił sobie bank ster,a jeśli rzeczywiście jest związany z JW to też mnie nie zdziwi,że dopuścił się takiego przekrętu...
Ciekawe czy dowiemy się jak jest naprawdę?!


Offline Kerostat

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 07:09 »
nie, biuro nie ma takiego obowiązku...

To Ciekawie przedstawia się pomyślenie o powrocie dawnego poboru do wojska.
Bo są zwolnieni z obowiązku służby wojskowej, na mocy uznania ich przez państwo Polskie za legalnie działających.
Biuro odmawiając udzielenia informacji, skazywało by swoich chlebodawców(napełniaczy skrzynek), na wiezienie lub wykluczenie.

Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 08:42 »
nikt tego nie sprawdzi gdyż JW.ORG nie daje możliwości udokumentowania członkostwa;

jeśli ktoś twierdzi "jestem katolikiem" to można poprosić o akt chrztu,
jeśli ktoś twierdzi "jestem żonaty" to można poprosić o akt zawarcia małżeństwa

ale nie praktykuje się (i napewno w Polsce ostatnich 30 lat nie praktykowano) wydawania dokumentów poświadczających członkostwo w związku wyznaniowym świadków Jehowy,



Wydawane były poświadczenia bycia ,,pełnoczasowym sługą kaznodzieją czy jakoś tak" na potrzeby WKU żeby nie iść do Wojska. Było tak na 100%, w latach około 2005-2006 strach zajrzał do oczu osobom które nie były sługami starszymi lub pionierami ponieważ takie zaświadczenie tylko im przysługiwało jako zaangażowanym w sprawy religii i ustawodawca oczekiwał że tylko tacy będą otrzymywać poświadczenie od zboru.


Offline Sebastian

Odp: co sądzicie o sprawie Jarosława Aleksiejewa?!
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 13:46 »
Sąd ma prawo poprosić biuro w Nadarzynie o potwierdzenie lub zaprzeczenie faktu bycia "poprawnie" świadkiem.
Biuro ma "obowiązek" udzielić odpowiedzi.
Choćby takiej, "nie mamy informacji na temat tego pana".
nie, biuro nie ma takiego obowiązku
To Ciekawie przedstawia się pomyślenie o powrocie dawnego poboru do wojska.
odnośnie polskich świadków Jehowy biuro w Nadarzynie ma prawo, ale biuro nie ma obowiązku.

odnośnie rosyjskiego świadka Jehowy (jakim być może jest Jarosław Aleksiejew) biuro w Nadarzynie nie ma kompetencji aby cokolwiek poświadczać.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)