Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Patologiczne zachowania  (Przeczytany 6521 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 18:29 »
:) Dlatego też przy każdej sposobności zachęcam wykluczonych by mówili Świadkom "Dzień dobry" zawsze. Najlepiej gdy to wyraźne serdeczne "Dzień dobry" wypowiedziane jest przy świadkach niebędących Świadkami  >:D ale wiedzących, że Świadkowie Świadkami są. Wtedy ludzie postronni w praktyce mogą ocenić jak prospołeczna i pokojowo nastawiona do ludzi to ORGanizacja.  >:D

Choć to nie po mojemu witać się z antychrystem, to myśl jak najbardziej do realizacji przy postronnych ludziskach. ;)


Offline Matylda

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 19:51 »
Witaj Matylda

Do żadnego pogromu nie nawołuję

 a zachęcam, subtelna a jednak różnica.

:o :o :o
Aha.
Chcesz mi sprzedać kołdrę co sama śpi,scierki co same myją czy garnki co same gotują?
Wybacz WidzeMroki ale to ja nie wiem czy się mam śmiać czy płakać.Jak nie kijem go to pałą I to też subtelna jest różnica 8-)
Ty czytasz co napisałeś czy jak postawisz kropkę to szybko naciskasz enter żeby nie dać głowie pomyśleć?
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2019, 19:54 wysłana przez Matylda »


Offline Martin

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 20:20 »
Cytuj
Witaj Matylda

Do żadnego pogromu nie nawołuję

 a zachęcam, subtelna a jednak różnica.
Wyjaśnij mi, proszę, tę subtelną różnicę.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Matylda

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 20:34 »
Wyjaśnij mi, proszę, tę subtelną różnicę.

No właśnie nie ma różnicy.
 ;D ;D ;D ;D Dopiero widzę że Ty nie mnie pytasz.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 21:53 »
Ponownie proszę o powstrzymanie się od wycieczek personalnych. Od załatwiania osobistych sporów jest PW
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline lma

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 22:06 »
Hej,
pamiętajmy, że chory jest system, a Ci biedni ludzie mają póki co wyłączoną funkcję samodzielnego myślenia. Wierz mi, że robią to najczęściej wbrew sobie. Trzeba to rozumieć. Ja sam odwracam wzrok, żeby im oszczędzić tych dysonansów.



Offline lukier

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 12:39 »
Mam na myśli to co się należy - jeśli ktoś zasłużył to i w pysk można mu dać, jeśli ktoś zasłużył żeby go objechać publicznie - to go objechać.

Według mnie na miejscu jest zastąpić komuś takiemu drogę, spojrzeć w oczy i głośno powiedzieć "zachowujesz się bardzo ujowo, nie podasz ręki staremu znajomemu, tylko dla tego że nie wyznaje już Twojej religii? Wiesz że jesteś ham i prostak jak tak się zachowujesz? Masz do mnie jakiś problem? Może gardzisz mną? Jak masz do mnie pogardę to Cie zaraz nauczę jak się traktuje takich co gardzą drugim człowiekiem"

Poniosła mnie wyobraźnia 😉

Ale do czego zmierzam... w organizacji nikt im nie daje wyraźnych informacji zwrotnych, tam jest przemoc w białych kolnierzykach, bez konsekwencji.

Natomiast w prawdziwym świecie zawsze są konsekwencje - idź i okaż publicznie pogardę koledze z pracy albo sąsiadowi... daje 75% szansy że dostaniesz w nos.



Przeczytaj to co napisał Ima, Drengr, bo ja się też pod tym podpisuję.

A danie komuś w pysk jak piszesz,a szczególnie pomysł z nasyłaniem zbirów za to, że ktoś Ci nie odpowiada dzień dobry to dla mnie jest bardziej patologiczne zachowanie niż to co robią świadkowie wobec wykluczonych. Mam nadzieję, że okiełznasz swój temperament i nie skończy się żadnym mordobiciem, pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2019, 12:43 wysłana przez lukier »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 14:11 »
...
Tak, sam też jak byłem zabetonowany to źle się zachowałem nie raz - jednak pamiętam pewnego wykluczonego który na ulicy do mnie pomachał i się uśmiechnął, podszedłem i się przywitałem, zagadałem jak z człowiekiem, bez spiny religijnej - i od tamtego czasu już wiedziałem że to chore z tym nie witaniem się - a gdyby On wtedy nie wyszedł z inicjatywą to pewnie dłużej bym do tego dochodził.
...

 :) Moim zdaniem w zacytowanym ustępie masz kupę racji  ;)

Wykluczeni powinni czuć się wolni i po wyjściu lub wyrzuceniu z sekty, jeśli tak im podpowiada kultura osobista i wychowanie, powinni serdecznie pozdrawiać znajomych ze zboru. Co z tym zrobią pozdrawiani to ich wolna wola (co prawda nieco zniewolona absurdalnym posłuszeństwem swoim sekciarskim przewodnikom).


Offline dziewiatka

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 16:21 »
A jak chcecie kogoś zmusić by z wami rozmawiał i mówił dzień dobry.Ktoś kto wybrał taki sposób bycia to jego sprawa,że woli być gburem.Jego brocha i ciul.Czy mam z tego powodu ronić łzy lub ma mi to spędzać sen z powiek ,jeżeli tak by się stało to oni osiągnęli by zamierzony cel mieli by mnie w garści ,żebrzącego o ich akceptację.Jeżeli chcę sam się szanować to nawet gdy nie jest mi to obojętne to nie dam się złamać bo w gruncie rzeczy o to tu chodzi.Wymyślanie jak by tu kogoś zmusić do zaakceptowania naszego wyboru ,stajemy w jednym szeregu z tymi podłymi świadkowymi terrorystami.Może to boleć a kto powiedział że życie jest wyłącznie miłe i bezproblemowe .Niech żyje wolność!!,wolność od strachu przed terrorem świadkowskim.


Offline lma

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 18:08 »
Nie ja (/Ty) pierwszy i nie ostatni jestem wybudzony. Trzeba innym pozwolić trochę dłużej pobyć w Matrix'ie.
Ostentacją chyba nic się nie zdziała, najczęściej odbiorą to jako ex-owską złośliwość i jeszcze bardziej się zabetonują.



WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 19:10 »
Nie ja (/Ty) pierwszy i nie ostatni jestem wybudzony. Trzeba innym pozwolić trochę dłużej pobyć w Matrix'ie.
Ostentacją chyba nic się nie zdziała, najczęściej odbiorą to jako ex-owską złośliwość i jeszcze bardziej się zabetonują.

Osobiście, mnie to nie ziębi nie grzeje, czy się jeszcze bardziej zabetonują.

Szczere oko widzi fakty, reszta zależy od jednostek, których to dotyczy.

To ode mnie zależało czy będę dalej chodził na arlekinadę czy nie. ;)

Nikt, ale to nikt na to nie miał wpływu.

Natomiast wymówki są tylko po to, by czegoś nie zrobić.
Ot co. :)




Offline Drengr

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 21:20 »

Natomiast wymówki są tylko po to, by czegoś nie zrobić.
Ot co. :)

Dokładnie tak jak piszesz...

Szczerze... To trochę słabo z tą Waszą poprawnością i grzecznością - podejrzewam że kolejne lata będziecie dalej się wzajemnie uspokajać i upewniać że najlepiej siedzieć cicho, no, ewentualnie tu na forum anonimowo ponarzekac na Ciało Kierownicze... i co? I nic...

A jeden zawstydzony świadek Jehowy rozniesie po innych opowieść o zdarzeniu i gdzieś ktoś się zastanowi jakie to absurdalne.

Tyle w temacie - z Bogiem! 😂
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2019, 21:24 wysłana przez Drengr »


Offline Terebint

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 22:41 »
[...]
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2019, 22:58 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 06:23 »
Drengr czy mógłbyś się odnieść do mojego pytania? cyt:

I co chciałbyś osiągnąć przemocą? Szacunek, poważanie, zainteresowanie? A może chciałbyś ulżyć swojej frustracji?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Drengr

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 08:59 »
Drengr czy mógłbyś się odnieść do mojego pytania? cyt:

I co chciałbyś osiągnąć przemocą? Szacunek, poważanie, zainteresowanie? A może chciałbyś ulżyć swojej frustracji?

Może nie tyle przemocą co słusznym wzburzeniem, uzasadnionym gniewem, uzasadnioną agresją.

Co osiągnąć?

Czemu nikt na ulicy nie pluje Ci w twarz? - bo albo dostanie w pysk, albo pójdziesz z tym do władz lub zareaguje Twoje otoczenie (to się nazywa konsekwencje).

Na ten moment Świadkowie Pustynnego Demona nie mają konsekwencji za "plucie w twarz" - uważam że czas to zmienić.

Jak idę z przyjaciółmi i znajomymi i ktoś kogoś zaczepi na ulicy to wszyscy stoimy murem za zaczepionym.

Czy świadek odwracający głowę nie mówi Ci na ulicy publicznie - "gardzę Tobą"? Nie mam na to zgody, nie tylko wobec mnie - tak samo nie pozwolę na ulicy obrażać czarnego, żółtego, Żyda, Rosjanina, ukraińca, geja a nawet żula. Taki poprostu mam harakter.