Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?  (Przeczytany 8745 razy)

Offline falafel

Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« dnia: 10 Wrzesień, 2019, 21:35 »
Witajcie,
Potrzebuje pomysłu, ponieważ chciałbym wziąć udział w wyborach ale boję się, że ktoś ze zboru zauważy lub ze osoby w kolejce\komisji mnie rozpoznają. Jakiś pomysł jak to zrobić by oddać głos?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrzesień, 2019, 21:40 »
falafel ostatnio wziąłem udział w wyborach. Odczekałem jak wszyscy pójdą na zebranie i wówczas zaatakowałem. Tyle mogę ci napisać. Na całe szczęście było to w niedziele.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Trinity

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień, 2019, 23:17 »
ja idę albo w czasie zebrania albo tuż przed zamknięciem urn
na szczęście koleżanka mojego dziecka  zasiada w komisji


radujmy ją
ratujmy Polske


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień, 2019, 23:22 »
Witajcie,
Potrzebuje pomysłu, ponieważ chciałbym wziąć udział w wyborach ale boję się, że ktoś ze zboru zauważy lub ze osoby w kolejce\komisji mnie rozpoznają. Jakiś pomysł jak to zrobić by oddać głos?
Jedź do miasta jakieś kilkanaście, kilkadziesiąt km od domu. Idź do komisji wyborczej, kilka dni przed wyborami i powiedz, że w dniu wyborów będziesz tutaj i chciałbyś tu glosować. Spiszą Cię z dowodu osobistego i włączą do listy uprawnionych do glosowania w tej miejscowości.
To oczywiście opcja dla maksymalnie utajnionych.  ;) Ci co mają, albo mogą mieć WTS i jego zasady w nosie, albo znacznie niżej, idą na wybory u siebie.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2019, 23:24 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Terebint

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień, 2019, 23:35 »
Witajcie,
Potrzebuje pomysłu, ponieważ chciałbym wziąć udział w wyborach ale boję się, że ktoś ze zboru zauważy lub ze osoby w kolejce\komisji mnie rozpoznają. Jakiś pomysł jak to zrobić by oddać głos?
Gdy byłem świadkiem i jeden jedyny raz w życiu za świadka poszedłem głosować to zrobiłem to z samego rana. Byłem pierwszy przed wszystkimi. Myk fik, głos i do domu.  ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Online farlopa

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 06:28 »
A to już nie jest kwestią sumienia?


Offline Trinity

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 07:05 »
A to już nie jest kwestią sumienia?

jest


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 07:35 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy udział w wyborach wg oficjalnych wytycznych dla Polski jest kwestią sumienia? To znaczy można iść głosować bez konsekwencji jakiegoś upominania i rozmów wychowawczych z pasterzami? Nie trzeba faktu głosowania konspirować?


Offline Gremczak

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 07:54 »
Witajcie,
Potrzebuje pomysłu, ponieważ chciałbym wziąć udział w wyborach ale boję się, że ktoś ze zboru zauważy lub ze osoby w kolejce\komisji mnie rozpoznają. Jakiś pomysł jak to zrobić by oddać głos?
Nie cykaj się. Jak ktoś doniesie to powiedz ,że oddałeś głos na na rząd boży , królestwo.Czasami dobrze głupa przyrżnąć. :)


Offline Technolog

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 08:01 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy udział w wyborach wg oficjalnych wytycznych dla Polski jest kwestią sumienia? To znaczy można iść głosować bez konsekwencji jakiegoś upominania i rozmów wychowawczych z pasterzami? Nie trzeba faktu głosowania konspirować?
Jak przeczytasz tu:
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/neutralność-wobec-polityki/
to niby nie można.
Ale tu, stawienie się w lokalu jest kwestią sumienia i wzięcia na siebie odpowiedzialności.
https://www.jw.org/pl/publikacje/książki/milosc-boza/flaga-wybory-sluzba-cywilna/


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 08:03 »
Po prostu się przebierz. Sztuczne wąsy, ewentualnie broda,czarne okulary.  8-). Poradzisz sobie.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 08:28 »
Jak przeczytasz tu:
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/neutralność-wobec-polityki/
to niby nie można.
Ale tu, stawienie się w lokalu jest kwestią sumienia i wzięcia na siebie odpowiedzialności.
https://www.jw.org/pl/publikacje/książki/milosc-boza/flaga-wybory-sluzba-cywilna/

 :) Dzięki za odnośniki.
Ciekawy cytat z drugiego artykułu:

"Udział w wyborach. Prawdziwi chrześcijanie szanują cudze prawo do głosowania. Nie prowadzą żadnych kampanii przeciwko wyborom i podporządkowują się wybranym władzom. Pozostają jednak całkowicie neutralni w sprawach politycznych (Mateusza 22:21; 1 Piotra 3:16). A co powinien zrobić chrześcijanin, jeśli w jego kraju uczestnictwo w wyborach jest obowiązkowe, ewentualnie jeśli już sama odmowa pójścia do lokalu wyborczego budzi wielkie emocje? Może wtedy uwzględnić fakt, że w dość podobnych okolicznościach Szadrach, Meszach i Abed-Nego przybyli na równinę Dura, i jeśli pozwala mu na to sumienie — może się stawić w lokalu wyborczym. Musi jednak zachować czujność, by nie pogwałcić chrześcijańskiej neutralności." [https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/milosc-boza/flaga-wybory-sluzba-cywilna]

Czyli jeśli w danym kraju jest obowiązek uczestnictwa w wyborach to kwestią sumienia jest pojawienie się w lokalu wyborczym, ale samo głosowanie w zawoalowany sposób jest tu odradzane.  ;)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 08:30 »
Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline uncja

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Wrzesień, 2019, 09:41 »
Moim zdaniem martwisz sie na zapas Falafel. Czujesz potrzebe głosowania - idź i głosuj. Głosuję kilka lat w pobliskim lokalu wyborczym - fakt mieszkam w Wawie.
Nigdy nikogo nie spotkałam. Raz jeden pomógł mi sąsiad - bo mam trudności z chodzeniem po nieudanej operacji. Którymś razem było nawet tak ze w okolicy wyborów był na ten temat wykład u nas w zborze - ja śmiałam się pod nosem.
Głosowanie ma to do siebie ze rozmawia się o tym delikatnie bo rozmówca może mieć pogląd kompletnie różny od naszego uważając nas za idiotów.Poza tym o ile z kwestii krwi i wojska SJ słyną o tyle wybory i głosowania to rzecz co do której większość nie ma pojęcia ze dla SJ jest grzechem.
Idź głosuj i bądź zrealizowany.