Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick  (Przeczytany 4771 razy)

Offline donadams

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad, 2019, 14:19 »
Dla mnie te wyliczenia to wróżenie z fusów...
Nie wiemy ile kosztowały materiały wykończeniowe, itp. ..., tak naprawdę wiemy mało.

Wiemy bardzo dużo. Wyliczenia nie są pewne, ale dokumenty, do których dostarczyłem link, są pewne. Kwota 150 milionów dolarów wynika bezpośrednio z dokumentów sygnowanych przez prezesa nowojorskiej korporacji Strażnica. To nie wróżenie z fusów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline donadams

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 13:33 »
Znalazłem kolejną wskazówkę pomagającą oszacować wartość Biura Głównego w Warwick.

Na stronie:

https://www.recordonline.com/article/20150307/NEWS/150309486

Podaje się informację, jakoby szacunkowa wartość rynkowa kompleksu w Wallkill wynosiła 135 mln dolarów (dane na 2015 rok). Dla porównania warto dodać, że kompleks Biura Głównego mieści się na 253 akrach (102 hektary), natomiast tzw. Farmy Strażnicy w Wallkill na 1141 akrach (461 hektarów).

Nie sposób odnieść tego oszacowania do wartości Biura Głównego w Warwick, niemniej już na pierwszy rzut oka widać, że wartość 135 mld dolarów wpisuje się w oszacowanie, o jakie pokusiłem się w pierwszym poście. Jest to w zasadzie kwota niższa niż proponuję ja na podstawie kalkulacji oraz niższa, niż szacunkowa wartość przybliżona przez Pana Leona Weavera Jr. (który, jak wspomniałem wcześniej, ocenił wartość Biura Głównego na 150 mln dolarów).

Tak czy inaczej informacja ta popiera wcześniejsze wnioski i po raz kolejny sugeruje, że pomiędzy bajki należy odłożyć sugerowanie, że pieniądze ze sprzedaży nieruchomości w Nowym Jorku weszły przede wszystkim w Warwick.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2020, 13:43 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline HARNAŚ

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 14:02 »
Znalazłem kolejną wskazówkę pomagającą oszacować wartość Biura Głównego w Warwick.

Tak czy inaczej informacja ta popiera wcześniejsze wnioski i po raz kolejny sugeruje, że pomiędzy bajki należy odłożyć sugerowanie, że pieniądze ze sprzedaży nieruchomości w Nowym Jorku weszły przede wszystkim w Warwick.
Czyli zostało im sporo na odszkodowania? Mogą czuć się finansowo niezagrożeni bez zaciągania hipoteki.


Offline donadams

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 14:11 »
To zależy co dla kogo oznacza "dużo".

Według oficjalnych dokumentów Strażnica (a w zasadzie tylko Watchtower Bible and Tract Society of New York Inc) posiadało w 2015 roku w akcjach 1 451 217 000 dolarów (prawie półtora miliarda dolarów).

Źródło (jedno z kilku): https://scientologymoneyproject.com/2018/11/15/the-watchtower-bible-tract-society-1-45-billion-in-assets/

Warto zauważyć, że w roku 2015 sprzedano już sporą część nieruchomości starego Biura Głównego, wobec czego należy się spodziewać, że część gotówki ze sprzedaży ulokowano właśnie w akcjach. Pokrywa się to ze sprawozdaniem z 2013 roku w których ta sama organizacja wykazała w akcjach zaledwie 675 419 000 dolarów. Oznacza to, że w ciągu 2 lat przybyło im około 750 milionów dolarów w akcjach. Spodziewam się, że większość z tej kwoty to nie zysk ulokowany w dalszych akcjach, ale właśnie gotówka ze sprzedaży nieruchomości.

W tym kontekście nie ma się co dziwić, że sądy przyznają wielomilionowe odszkodowania. Kwoty te stanowią ewidentnie niewielki ułamek majątku, który wykazuje jedna z organizacji Strażnicy.

Ciekawostka polega też na tym, że autor źródła na które się powołuje porównuje Świadków Jehowy do Scjentologów, którzy w tamtym okresie zgromadzili niewiele większy majątek w akcjach.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2020, 14:17 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 15:28 »
Szukam, szukam i nie mogę nigdzie znaleźć za ile dokładnie sprzedano siedzibę na Brooklynie. Na stronie JWorg znajdują się dwa artykuły ale wymieniają tylko powierzchnię budynków oraz ich dokładny adres. Nic na temat ceny jaką otrzymali nie ma. W necie jest tylko jedna wzmianka na ten temat. ,, Nowy Dziennik" podaje, że mogło to być ok. 1 miliard dolarów.
http://dziennik.com/wiadomosci/ameryka/miliard-dolarow-za-nieruchomosc-na-brooklynie/
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline donadams

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:01 »
Nikt nie podaje ostatecznej kwoty, bo nikogo to aż tak bardzo nie interesowało. JWLeaks podało 2 081 520 000 dolarów licząc wszystkie sprzedaże nieruchomości Strażnicy w Nowym Jorku od 2004 do 2018 roku. Taka kwota wynika z sumowania wszystkich sprzedaży w tym okresie, jako że ceny sprzedaży poszczególnych nieruchomości były znane.

Inna sprawa, że kwotę tę liczymy od 2004 roku, ale wydaje się, że tak należy na to patrzeć, bo tak naprawdę w tym roku zaczęła się wyprowadzka Świadków Jehowy z Nowego Jorku (przeniesiono wtedy drukarnie do Wallkill).
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 17:45 »
No to prosta księgowość 2 081 520 000 dolarów - 150 000 000 dolarów = 1 931 520 000 dolarów pozostało. Sporo kasy, a zawsze u mnie w zborze mówiono, że TS zbiera datki nie dla zysku lecz na ogólnoświatową działalność ewangelicką.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline donadams

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 18:19 »
Szczerze mówiąc nie wiem czy te pieniądze są zbierane dla zysku czy właśnie na ogólnoświatową działalność. W tym wątku chodzi raczej o to, że mydli się ludziom oczy powtarzając naciągane historie o potrzebach finansowych i zasłaniając się inwestycjami, które w gruncie rzeczy nie są czymś wielkim.

Natomiast co do samej kwoty 2 miliardów dolarów - czy to dużo? To zaledwie 235 dolarów na każdego Świadka Jehowy na świecie. Czy gdyby ogłoszono teraz, że każdy Świadek Jehowy w Polsce ma dać niecałe 1000 złotych, to czy to byłoby jakieś nadmierne obciążenie? Jest mnóstwo rodzin, które bez problemu mogłyby dać te 3 tysiące złotych za siebie, może odłożyli by wyjazd do Chorwacji na przyszły rok, a może nie. Oczywiście w skali zarówno Polski jak i świata są rodziny, które nie byłyby w stanie dać takiego datku, ale inni dali by z nawiązką.

Zmierzam do tego, że gdyby nadszedł kryzys dla organizacji, półtora miliarda dolarów to nie jest kwota, która starczyłaby na nie wiem jak długo. Strzelam, że bez dopływu datków, gdyby trzeba było te pieniądze rozłożyć po różnych krajach na bieżące utrzymanie nieruchomości, ludzi itd, to kwota ta starczyłaby pewnie nawet nie na pół roku.

Moim zdaniem to nie pieniądze są karygodne same w sobie, tylko narracja jaka im towarzyszy. Do tego dochodzi brak przejrzystości finansowej, co w żaden sposób nie może być rozumiane jako coś pozytywnego.

Co do zbierania dla zysku - żeby o tym mówić, ktoś musiałby czerpać osobiste korzyści z majątku Strażnicy, a wydaje się, że tak nie jest. Możliwe jest, że znając koszty prowadzenia działalności, a także kierunek w którym podąża organizacja, a także wpływy, Ciało Kierownicze ma świadomość, że potrzebuje więcej pieniędzy, bo inaczej perspektywa będzie nieciekawa. Osobiście wierzę w to, że ci ludzie są przeświadczeni o tym, że są kanałem łączności z Bogiem i ich misją jest prowadzenie działalności na świecie. Jednakże dobierają do tego karygodne środki, takie jak dezinformacja, wierząc zapewne, że szybciej zbiorą potrzebne pieniądze, niż mówiąc coś w stylu:

"Kochani bracia, organizacja zgromadziła 4 miliardy dolarów w gotówce, oraz 11 miliardów dolarów w nieruchomościach. W perspektywie 5 najbliższych lat, uwzględniając strategiczny plan, daje nam to niedobór w wysokości 3 miliardów dolarów".

Bo ilu zwykłych zjadaczy chleba zareagowałoby normalnie po takim ogłoszeniu? Lepiej więc trzymać lud w niewiedzy, nawet jeśli intencje włodarzy są szczere.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2020, 18:22 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 19:15 »
Myślę, że gdyby cokolwiek się stało to Zarząd nie pospieszyłby z pomocą finansową w innych krajach. Skonsolidowałby aktywy korporacji i ograniczył funkcjonowanie w krajach gdzie wystąpiły problemy. Koszty działalności przerzuci na szaraczków.
Tak myślę.

A tak poza tematem: Czy o finansach w zborach i w TS można powiedzieć, że są transparentnie prowadzone? Brak ujawnienia przez TS kwoty uzyskanej za sprzedaż Brooklynu jest tego dowodem.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2020, 19:30 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline farlopa

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 20:29 »
Bo Wy przeoczyliście jeden fakt...
Pozostałą kwotę ze sprzedaży budynków w NY przeznaczyli na inwestycje w funduszach!
Tylko teraz pytanie,jakich i jaką kwotę?
lub  na odszkodowania dla ofiar pedofilów


Offline kochanek

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 16:24 »
Czy ktoś wie, albo może jest gdzieś na forum informacja gdzie inwestuje WTS poza tym funduszem tej kobiety teraz nie pamietam nazwy.

Ciężko cokolwiek znaleźć bo jeśli inwestują to najprawdopodobniej nie ze spółek głównych i nie jako WTS, tylko ze spółek zależnych, które jak najmniej maja wspólnego z organizacja żeby nie przykuć uwagi...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 17:47 »
Czy ktoś wie, albo może jest gdzieś na forum informacja gdzie inwestuje WTS poza tym funduszem tej kobiety teraz nie pamietam nazwy.

Ciężko cokolwiek znaleźć bo jeśli inwestują to najprawdopodobniej nie ze spółek głównych i nie jako WTS, tylko ze spółek zależnych, które jak najmniej maja wspólnego z organizacja żeby nie przykuć uwagi...


Cegła zrobił kiedyś zestawienie.
A tu link do wpisu, w którym podano wszystkie inwestycje WTS.

https://sjwp.pl/index.php?topic=522.msg45998#msg45998

« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2020, 22:27 wysłana przez Nemo »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kochanek

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 19:32 »
Dzięki wielkie za te info. Czytałem wiele razy o HENRIETTA M RILEY TRUST. Bardziej zastanawia mnie czy są inne fundusze, spółki które org wykorzystuje do inwestowania. Bo wszystko co mogę znaleźć to tylko ta Henrietta a i nawet są wątpliwości do tego czy org ma możliwość wpływania na rodzaj inwestycji w tym funduszu.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 20:25 »
Dzięki wielkie za te info. Czytałem wiele razy o HENRIETTA M RILEY TRUST. Bardziej zastanawia mnie czy są inne fundusze, spółki które org wykorzystuje do inwestowania. Bo wszystko co mogę znaleźć to tylko ta Henrietta a i nawet są wątpliwości do tego czy org ma możliwość wpływania na rodzaj inwestycji w tym funduszu.
[/b][/size]
Była dyskusja na ten temat i z tego co pamiętam to chyba nie. Niestety ja świeżak wówczas byłem na forum i nie wszystko było dla mnie jasne.  Poza tym nie znam angielskiego. Miło by było gdyby ktoś znający język wyciągnął te dokumenty z tych linków o WTS z finansowania firm zbrojeniowych, firm tytoniowych oraz banków krwi i je przetłumaczył. Sam bym się o to pokusił, ale bariera językowa :(
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kochanek

Odp: Oto ile mogło kosztować wybudowanie Biura Głównego w Warwick
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 20:52 »
Znam angielski dobrze choć czytanie zeznań podatkowych nie jest łatwe nawet i po polsku. Nawet jeśli jest jakiś inny fundusz czy spółka za pomocą której WTS inwestuje to jak wspomniałem jest to spółka całkowicie inna. Nie związana z adresem czy nazwa. Dowiedzieć się można jedynie wtedy gdy przeczyta się zeznanie podatkowe i w tym zeznaniu dana spółka np. Przekaże fundusze na WTS jako darowizna. Nie da się tego inaczej zweryfikować bo WTS nie publikuje zeznać. A znalezienie firmy która przekazuje darowizny graniczy z cudem chyba  :-X  Ale o to mi chodzilo myslalem ze ktoś wyczaił coś innego.