Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziś 1 dzień ZLOTU w Polsce pt. "MIŁOSC NIGDY NIE ZAWODZI" - wrzucajcie newsy...  (Przeczytany 26843 razy)

Offline Lemuel


Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego!
Jeszcze nie była to pora na głoszenie nieizraelitom. Potem się to zmieniło Dz. 10:13-15


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Jeszcze nie była to pora na głoszenie nieizraelitom. Potem się to zmieniło Dz. 10:13-15

Odrzekł jej: «Pozwól wpierw nasycić się dzieciom; bo niedobrze jest zabrać chleb dzieciom, a rzucić psom». 28 Ona Mu odparła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta pod stołem jadają z okruszyn dzieci».

A czy była pora na nazwanie pogańskiego dziecka psem ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Alicja_W

To na co ja zwróciłem uwagę w tym filmie to od 5:17 gesty rogatej ręki spotykane na koncertach metalowych i powiązane z okultyzmem.
Podczas pieśni kilka osób używa tak ułożonej ręki. Myślę że to przy tym fragmencie wymiękłeś Moyses.
No ale to USA i do tego Floryda, więc co my możemy wiedzieć na głębokiej prowincji...
Może niedługo Świadkowie Jehowy tak będą się witać zamiast zwyczajowego uściśnięcia dłoni.

Nie głosowałabym na ten moment. Po przestudiowaniu pięciu ksiąg mojżeżowych, a na pewno czterech i pół, wiem, że dla Moysesa rogate dłonie to kaszka z mleczkiem.
On rogate łapki wystawiał już z kołyski, czy też wiklinowego kosza. Podobnie jak córka  ;D, ale o tym będzie dopiero w księdze szóstej. Ale i tak nie wejdzie do kanonu.
Gest ten w wykonaniu ŚJ może jedynie spowodował lekkie podniesienie lewej moysesowej powieki ;)

Więc ja raczej na pewno obstawiam fragment, przy którym nastąpiło wymięknięcie od około 3:46. I nie z powodu cateringu.

Wygrałam coś?

Co do tematu wątku. Byłam chwilę na Kongresiku. Po kilku latach niebywania.
W dwóch słowach: cyrk i koszmar.
Szczegółów podać nie mogę, gdyż moje niezamierzone, ale jednak niekonwencjonalne tam zachowanie, może spowodować rozpoznanie mojej skromnej osoby.  ;)
 


Offline zawsze letni

W niedzielę w W-wie podczas sympozjum o niczym gadacz, tłumacząc „nowe światło”, powiedział: „przecież oddaliśmy się Jehowie, a nie jakiejś interpretacji danego wersetu czy fragmentu Biblii”
Z takim podejściem mogą naciągać wszystko, co i jak chcą. Zmieniać wielokrotnie według swoich wizji. Wersetów w Biblii jest pod dostatkiem.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Cytryna

W niedzielę w W-wie podczas sympozjum o niczym gadacz, tłumacząc „nowe światło”, powiedział: „przecież oddaliśmy się Jehowie, a nie jakiejś interpretacji danego wersetu czy fragmentu Biblii”
Z takim podejściem mogą naciągać wszystko, co i jak chcą. Zmieniać wielokrotnie według swoich wizji. Wersetów w Biblii jest pod dostatkiem.

No to i w drugą stronę-skoro oddaliśmy się Jehowie ,to ta interpretacja odrzucona przez niektórych SJ nie powinna stanowić ŻADNEGO problemu,nie powinna budzić lęku i ostracyzmu.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Jeżeli świadkowie uważają, że dla nich jest tylko stary testament, to nie ma co oczekiwać od nich miłości do wszystkich bliźnich, w st bliźnim dla żyda był tylko drugi żyd i może dlatego ta ich miłość jest bardzo wybiórcza.

Oczywiście że tak jest, tego uczy sama Biblia, że każdy nie Żyd, miał obcinane życie u samego dołu, Stary Testament to śmierć dla każdego kto nie służył Bogu JHWH.

Ktoś zaraz napisze, ale wśród Żydów był "obcy przybysz."

Zgadza się, ale zasymilowany, obcy przybysz, nie inaczej.

Tak wyjaśniali Prawo faryzeusze, sama Biblia tego nie uczyła.

Jesteś w głębokim błędzie, przeczytaj całą historię Jozuego, co wyrabiał, Hitler przy nim to maskota.

Ciął wszystko włącznie z bydłem, Hitler to chociaż sobie jedzenie zostawiał i nie mordował całych narodów, w przeciwieństwie do niego, Jozue wycinał w pień wszystko. WSZYSTKO.

Jeszcze jedno, dziś Żydzi uczą że każdy nie Żyd to "GOJ" i albo da się zasymilować gdy Żydzi przejmą pełną władzę, albo ukrócą mu żywota.

Podłożem wszystkiego w tym temacie jest Stary Testament, nie interpretacja go.

Zer stronic Starego Testamentu leje się krew szerokim strumieniem.

Teraz w temacie

W niedzielę w W-wie podczas sympozjum o niczym gadacz, tłumacząc „nowe światło”, powiedział: „przecież oddaliśmy się Jehowie, a nie jakiejś interpretacji danego wersetu czy fragmentu Biblii”
Z takim podejściem mogą naciągać wszystko, co i jak chcą. Zmieniać wielokrotnie według swoich wizji. Wersetów w Biblii jest pod dostatkiem.

I to jest piękny przykład na stosowanie NLP.

Za pomocą odpowiednich słów wchodzą głęboko w neurologię.

W którym momencie oni nie oddali się interpretacji jakiegoś wersetu czy fragmentu Biblii.

Całość ich nauk to fałsz oparty na wersetach wyrwanych z kontekstu i zinterpretowanych na ich sposób i temu ta sekta służy, a pozbawiony kontroli myśli, swych myśli na to łoży.
Patrz przykład sale królestwa, finansuje zbór, buduje zbór, a właścicielem jest Warwick.

Kto czy nie jest to sprawa prokuratorska.

Ich siwa książka, którą Biblią nazywają jest tego doskonałym dowodem




« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2019, 11:43 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Więc ja raczej na pewno obstawiam fragment, przy którym nastąpiło wymięknięcie od około 3:46. I nie z powodu cateringu.

Wygrałam coś?

Bingo! Jak obiecałem, przypadła Ci główna nagroda w postaci lubika. Dodatkowo otrzymujesz zaproszenie na przyszłoroczny kongres regionalny z nadzieją na zobaczenie większego cyrku. ;)
Gest rogatej dłoni z wychylonym kciukiem często oznacza znak miłości. Ale wszystko i tak zależy od kontekstu, okoliczności, środowiska, wiedzy i intencji gestykulującego. >:D


Offline Sinéad

A takie oto cudo krąży wśród świadków po kongresie  ;D ;D ;D

I każdemu kto mi to przyśle, odpisuję że tak, istnieje, i jest całkiem niezłe
2018 - p.i.m.o.


Offline Mefiboszet

Takie skrzynki były na zgr w Szczecinie.


Offline Alicja_W

Bingo! Jak obiecałem, przypadła Ci główna nagroda w postaci lubika. Dodatkowo otrzymujesz zaproszenie na przyszłoroczny kongres regionalny z nadzieją na zobaczenie większego cyrku. ;)

Dziękuję szanownej Akademii oraz mamie, tacie, mężowi, dzieciom, psu i sąsiadom za tak znamienitą nagrodę. Tę główną.
Za nagrodę dodatkową to ja jednak podziękuję inaczej. Czyli oddam. Tegoroczne doświadczenie z kongresem wystarczy mi do Armagedonu.
Może niech ta nagroda trafi na ręce Cielca Kierowniczego, który dzielnie walczył w tym konkursie. On ze swoim nickiem będzie tam jak znalazł; może nawet trafi na telebimy. A może zwyczajnie lubi happeningi o lekkim zabarwieniu religijnym z gatunku 'smieszno i straszno'.
Albo przekaże dalej na zasadzie przerzucania gorącego kartofla.  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2019, 12:40 wysłana przez Alicja_W »


Offline kochanek

Taka informacja krąży po viberach, Facebookach i whatsuppach po zgromadzeniu w Krakowie:

Drodzy Bracia, otrzymaliśmy informację od Komitetu Kongresu, że przedstawiciele Tauron Areny są pod ogromnym wrażeniem pracy naszego działu i  zastosowanych przez nas niektórych rozwiazań, które chcieliby wykorzystać w przyszłości. Zamieściliśmy o 173 auta więcej niż było miejsc, a zostało to zrobione w sposób pozwalający na wyjazd praktycznie każdego w dowolnej chwili. Na każdą prośbę ze strony przedstawicieli ochrony oraz  Areny reagowalismy natychmiast. Nie mogli uwierzyć, że w ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie dotrzeć do właściciela auta w grupie 9 tys. osób. Ruch odbywał się płynnie, zarówno przed jak i po każdym  dniu Kongresu, co zostało zauważone i docenione również przez Policję.

Policja byla w szoku jak dowiedzieli sie ze bracia po kongresie sprzataja a nie wynajeta firma - super świadectwo

Zrobiliśmy też ogromne wrażenie na osobach z ochrony obiektu. Myśleli że jestesmy wynajęta firma. Gdy się dowiedzieli że nie to byli w szoku. Potem dopytywali jak często mamy szkolenia że każdy wie co ma robić i poważnie podchodzi do swoich obowiązków . Jak się dowiedzieli że działamy tak 3 razy w roku a niektórzy byli pierwszy lub 2 raz nie chcieli uwierzyć. Powiedzieli że widać wielką różnicę między nami a katolikami .


Ciekawe czy jakiś nadgorliwość wymyśla takie cuda czy ktoś pokroju tego forum?
Najgorsze ze wszystkie siostrzyczki wierzą w takie brednie i później opowiadają dalej l, wykorzystują w służbie, mówią rodzinom, sąsiadom. A to przecież bujda...


Offline Trinity

pamiętam jak kiedyś był kongres w Lipsku międzynarodowy
i First Lady z naszego zboru powiedziała że kto nie był na tym kongresie
to raczej armagedonu nie przeżyje, ale ona miała głowę tylko po to żeby
się deszcz do środka nie lał 😂

teraz mnie to śmieszy, wtedy byłam w szoku
bo nie byłam w Lipsku 😂


Offline Cielec Kierowniczy

Dziękuję szanownej Akademii oraz mamie, tacie, mężowi, dzieciom, psu i sąsiadom za tak znamienitą nagrodę. Tę główną.
Za nagrodę dodatkową to ja jednak podziękuję inaczej. Czyli oddam. Tegoroczne doświadczenie z kongresem wystarczy mi do Armagedonu.
Może niech ta nagroda trafi na ręce Cielca Kierowniczego, który dzielnie walczył w tym konkursie. On ze swoim nickiem będzie tam jak znalazł; może nawet trafi na telebimy. A może zwyczajnie lubi happeningi o lekkim zabarwieniu religijnym z gatunku 'smieszno i straszno'.
Albo przekaże dalej na zasadzie przerzucania gorącego kartofla.  ;)


Będąc wywołanym do tablicy chciałbym podziękować za chęć podzielenia się nagrodą.
Mi jednak w zupełności wystarczy zajęcie drugiego miejsca, bądź co bądź zmieściłem się na pudle.
Od trzech lat szerokim łukiem omijam te korporacyjne zloty, więc może ktoś inny byłby chętny na nagrodę główną.
A może wzorem polityków należy przekazać tę nagrodę do Caritasu ;)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Taka informacja krąży po viberach, Facebookach i whatsuppach po zgromadzeniu w Krakowie:

Drodzy Bracia, otrzymaliśmy informację od Komitetu Kongresu, że przedstawiciele Tauron Areny są pod ogromnym wrażeniem pracy naszego działu i  zastosowanych przez nas niektórych rozwiazań, które chcieliby wykorzystać w przyszłości. Zamieściliśmy o 173 auta więcej niż było miejsc, a zostało to zrobione w sposób pozwalający na wyjazd praktycznie każdego w dowolnej chwili. Na każdą prośbę ze strony przedstawicieli ochrony oraz  Areny reagowalismy natychmiast. Nie mogli uwierzyć, że w ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie dotrzeć do właściciela auta w grupie 9 tys. osób. Ruch odbywał się płynnie, zarówno przed jak i po każdym  dniu Kongresu, co zostało zauważone i docenione również przez Policję.

Policja byla w szoku jak dowiedzieli sie ze bracia po kongresie sprzataja a nie wynajeta firma - super świadectwo

Zrobiliśmy też ogromne wrażenie na osobach z ochrony obiektu. Myśleli że jestesmy wynajęta firma. Gdy się dowiedzieli że nie to byli w szoku. Potem dopytywali jak często mamy szkolenia że każdy wie co ma robić i poważnie podchodzi do swoich obowiązków . Jak się dowiedzieli że działamy tak 3 razy w roku a niektórzy byli pierwszy lub 2 raz nie chcieli uwierzyć. Powiedzieli że widać wielką różnicę między nami a katolikami .


Ciekawe czy jakiś nadgorliwość wymyśla takie cuda czy ktoś pokroju tego forum?
Najgorsze ze wszystkie siostrzyczki wierzą w takie brednie i później opowiadają dalej l, wykorzystują w służbie, mówią rodzinom, sąsiadom. A to przecież bujda...

Szkoda że nikt ich nie chwali za tłumaczenie Bibli bo w tym temacie powinni przodować , ale jak nie ma się osiągnięć w tym temacie to dobrze że mogą się pochwalić parkowaniem
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
pamiętam jak kiedyś był kongres w Lipsku międzynarodowy
i First Lady z naszego zboru powiedziała że kto nie był na tym kongresie
to raczej armagedonu nie przeżyje, ale ona miała głowę tylko po to żeby
się deszcz do środka nie lał 😂

teraz mnie to śmieszy, wtedy byłam w szoku
bo nie byłam w Lipsku 😂

 :) Nie martw się Trinity  :) na szczęście nikt armagedonu przeżywać nie musi ;) ... jedynie ŚJ podniecają się i przeżywają ten swój armagedon  :) ;D >:D