Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziś 1 dzień ZLOTU w Polsce pt. "MIŁOSC NIGDY NIE ZAWODZI" - wrzucajcie newsy...  (Przeczytany 26907 razy)

Offline Mefiboszet

Kongres regionalny Świadków Jehowy w języku polskim pod hasłem:

"Miłość nigdy nie zawodzi"!

Program obejmuje przemówienia oparte na Biblii, krótkie filmy, wywiady i wideoklipy. W sobotę i niedzielę po południu  wyświetlony będzie dwuczęściowy film fabularny pod tytułem: "Historia Jozjasza – kochaj Jehowę i miej nienawiść do zła". W niedzielę przed południem usłyszeliśmy oparte na Biblii przemówienie pod tytułem: „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”.

"W życiu codziennym coraz mniej ludzi okazuje sobie miłość. Nie jest to łatwe, gdy w życiu spotykamy się z niezrozumieniem, obojętnością czy nawet nienawiścią.” - wyjaśnia Konrad Kowalczyk, rzecznik prasowy kongresu . "Każdy z nas - niezależnie od tego, czy jest Świadkiem Jehowy, czy nie – w dzisiejszym świecie potrzebuje miłości. Na kongresie będziemy mogli wiele się nauczyć o okazywaniu sobie miłości – w życiu codziennym, ludziom zupełnie obcym, członkom rodziny, a przede wszystkim czym jest prawdziwa miłość do Boga”.

Podobne kongresy odbędą się w różnych miejscach w Polsce.
We wszystkie dni program rozpoczyna się o godzinie 9:20.

Wstęp jest bezpłatny, nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.


Offline matowa

Gdzie się odbywają kongresy? W sensie są w różnych miastach, jest jakiś międzynarodowy? Kompletnie jestem niedoinformowana.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Agnesja

Wiecie co? Ja już jestem taka cięta na nich ,że nóż w kieszeni mi się otwiera, z tej całej obłudy i hipokryzji.
 Ale ja miłość , oczywiście przejawiam😚
Na dzień dzisiejszy na takim zjeździe, bym nie wytrzymała nawet pięciu minut.

Wstęp i reklama wzbudziła moje zainteresowanie.
1.
Cytuj
"Każdy z nas - niezależnie od tego, czy jest Świadkiem Jehowy, czy nie – w dzisiejszym świecie potrzebuje miłości.
o czym oni mówią , do obcych okazujcie miłość, ale wykluczonych nienawidźcie.  Zerwijcie z nimi jakąkolwiek więź. Nie ma znaczenia czy to matka, ojciec, córka ,syn itd. Oni są już dla was martwi.

1 Tm 5:8
„A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego” .
 Ranga miłości wobec „swoich” jest tu podkreślona.

2.
Cytuj
Na kongresie będziemy mogli wiele się nauczyć o okazywaniu sobie miłości – w życiu codziennym, ludziom zupełnie obcym, członkom rodziny, a przede wszystkim czym jest prawdziwa miłość do Boga”.

Oni czyli CK rzucając taki temat myśląc ,że są jedynymi na świecie którzy cokolwiek mogą mądrego powiedzieć na temat miłości do bliźniego.
Czyżby?

Pierwszy lepszy art. z internetu wygłoszony przez ks.  Antoni Bartoszek
https://www.gosc.pl/doc/3265173.Porzadek-w-milosci

Ks. Marek Dziewiecki
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/milosc_blizniego.html

Pobieżnie przeczytałam i uważam, że ciekawie na pisał na podst. Biblii
o miłości do bliźniego.
"CHRZEŚCIJAŃSKIE ROZUMIENIE MIŁOŚCI BLIŹNIEGO"
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/milosc_blizniego.html

Na kongresie puentą będzie mianowicie - Jeśli kochasz Jehowę dasz dowód swej miłości wspierając finansowo jw.org.
Ale co ciekawe zawsze jest info cyt.
Cytuj
Wstęp jest bezpłatny, nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

A skrzynki na dobrowolne datki ,przy każdym sektorze , to co?
ATRAPY?!
I można zrobić z człowieka idiotę , ale w ramach miłości.

Ok. nie mogę się denerwować
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Mefiboszet

Tak to wyglada w Szczecinie.
Na zdjęciu basen dla dzieci 🤔🙏🙈😉


Offline Stanisław Klocek

Gdzie się odbywają kongresy? W sensie są w różnych miastach, jest jakiś międzynarodowy?
Tu wyszukiwarka - Po otwarciu okna kliknij na zakładkę ,,Kongresy". Następnie wpisz interesującą Cię lokalizację.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2019, 10:29 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline josh82

Międzynarodowy jest w Warszawie, odbywa się na stadionie Legii i na Torwarze.
Przybyło 7000 delegatów zza granicy, z czego 3500 z samych Stanów.

Taki mały news:
W środę jedna z delegatek amerykańskich (osiemnastoletnia dziewczyna) zasłabła podczas głoszenia i wylądowała w szpitalu, gdzie wykryto u niej guza mózgu. Był jakiś problem z ubezpieczenie (chyba nie miała wykupionego, lub to, które miał nie obejmuje takiego przypadku). Sprowadzono specjalistę i w czwartek przeprowadzono operację usunięcia guza. Na razie wiem tylko tyle, bo w czwartek ostatnio rozmawiałem ze starszym, który jest mocno zaangażowany w organizację kongresu.
Przy okazji dowiedziałem się, że koszt takiej operacji jest siedem razy niższy w Polsce niż w Stanach.

Teraz moje przemyślenia: 

Temat kongresu to "Miłość nigdy nie zawodzi". Niezłym, dowodem chrześcijańskiej miłości byłoby gdyby organizacja pokryła koszty tej operacji, ale na to chyba nie ma co liczyć. ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2019, 10:42 wysłana przez josh82 »


Offline zona_abrahama

Mnie bardzo ciekawi ostatnie przemówienie z soboty - w Stanach wygłaszał je "gumowa warz" Lett i mówił takie hity jak:
- ludzie niepotrzebnie przejmują się globalnym ociepleniem

- dzieci są z natury złe i samolubne

Więc jak ktoś dotrwa do soboty to proszę o info czy była transmisja z tłumaczeniem


Offline Cytryna

Gdzie się odbywają kongresy? W sensie są w różnych miastach, jest jakiś międzynarodowy? Kompletnie jestem niedoinformowana.

We Warszawie  ;D


Offline Storczyk

Kongres odbywa sie tez w Gdańsku  :o


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Z tego co mi wiadomo to delegaci z Rosji przyjechali tez na Śląsk na obiekt w Chorzowie


Offline Trinity

dawniej moderator M na swojej stronie puszcza streamy live
i człowiek sam mógł posłuchać
ale rozumiem że każdy ma swój etap.
miał zaprzyjaźnionych odstępczuchów w nagłośnieniu
 streamy były najlepszej jakości  z W-wy
może coś wrzuci?

powiem wam że gdyby bracia pokryli koszt tej operacji tej dziewczynie ze Stanów
to ja bym czapkę przed nimi zdjęła i kongresu o miłości by nie musiało już być.
biedne dziecko przyjechało na przygodę życia i taki myk 🤨
szacun dla naszych lekarzy operowali nie będąc pewnym zwrotu kosztów.
taka nasza ułańska natura 😙
niech dziewoja wraca do zdrowia
ps. a w którym punkcie jest o nas mowa?
tzn o pomiocie żminowym? 😁


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Przepraszam, że o samym kongresie nic nie napiszę, ponieważ mnie tam nie ma. Ale mam takie przemyślenie.

Przy okazji dowiedziałem się, że koszt takiej operacji jest siedem razy niższy w Polsce niż w Stanach.

Oczami wyobraźni widzę ŚJ, którzy o tym doświadczeniu się dowiedzą, to będą mówić, że Jehowa tak uczynił. Sprawił, ze ta dziewczyna pojechała na międzynarodowy, i dzięki temu było ją stać na taki zabieg. Może broadcasting o tym zrobią.

Pewnie po przerwie ktoś wrzuci jakieś info o tym, ile kogo i gdzie było.


Offline Mefiboszet

dawniej moderator M na swojej stronie puszcza streamy live
i człowiek sam mógł posłuchać
ale rozumiem że każdy ma swój etap.
miał zaprzyjaźnionych odstępczuchów w nagłośnieniu
 streamy były najlepszej jakości  z W-wy
może coś wrzuci?

powiem wam że gdyby bracia pokryli koszt tej operacji tej dziewczynie ze Stanów
to ja bym czapkę przed nimi zdjęła i kongresu o miłości by nie musiało już być.
biedne dziecko przyjechało na przygodę życia i taki myk 🤨



Właśnie stream by się przydał 🤔🤔🤔
szacun dla naszych lekarzy operowali nie będąc pewnym zwrotu kosztów.
taka nasza ułańska natura 😙
niech dziewoja wraca do zdrowia
ps. a w którym punkcie jest o nas mowa?
tzn o pomiocie żminowym? 😁


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
    Znając przebiegłość szanownych braci ustawą spec... puche na datki, aby pokryć leczenie.
A później będą trącić, że to org....pokryło leczenie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Asturia


Teraz moje przemyślenia: 

Temat kongresu to "Miłość nigdy nie zawodzi". Niezłym, dowodem chrześcijańskiej miłości byłoby gdyby organizacja pokryła koszty tej operacji, ale na to chyba nie ma co liczyć. ;)

no tak organizacja pokryje te koszty tak jak w przypadku tej dziewczyny z Australii kiedy brakło im na przelot z USA do swojego kraju w specjalistycznym samolocie  :)) :))

jak tak wszystko sfinansują to z czego Morris ma finansować zakup ekstrawaganckich trunków