Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA  (Przeczytany 7576 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« dnia: 29 Lipiec, 2019, 12:35 »
Co myślicie o słowach ze strażnicy z Maja 2019 strona 28 punkt 9

"9 Studium Strażnicy to studium Biblii........."

Czyli ?..................................................................


Offline coma

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec, 2019, 12:46 »
Daj link, bo większości (w tym mi :) ) nie będzie chciało się szukać.
Kiedyś było studium Biblii na podstawie Strażnicy, zmienili to na studium Strażnicy. Naturalnie więc zmienią teraz nazwę na studium Biblii. Przecież to oczywiste, że Strażnica to taka Biblia w wersji rozszerzonej.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2019, 12:51 wysłana przez coma »


Offline Opatowianin

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec, 2019, 13:20 »
A może niedługo zabłyśnie nowe światło: "Wypełniło się kolejne proroctwo z Objawienia - otwarto nowe zwoje - logika podpowiada, że może chodzić tylko o czasopismo Strażnica" ;D ;D ;D ;D


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec, 2019, 13:47 »
Daj link, bo większości (w tym mi :) ) nie będzie chciało się szukać.
Kiedyś było studium Biblii na podstawie Strażnicy, zmienili to na studium Strażnicy. Naturalnie więc zmienią teraz nazwę na studium Biblii. Przecież to oczywiste, że Strażnica to taka Biblia w wersji rozszerzonej.

zaznaczenie moje

Wybacz albo nie, większości nie będzie się chciało, po pierwsze primo, pisz za siebie, po drugie primo, nie interesuje mnie że jesteś leń ;), albo coś robisz, albo  nie, I TYLE OD GÓRNIKA.


Offline coma

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec, 2019, 14:02 »
zaznaczenie moje

Wybacz albo nie, większości nie będzie się chciało, po pierwsze primo, pisz za siebie, po drugie primo, nie interesuje mnie że jesteś leń ;), albo coś robisz, albo  nie, I TYLE OD GÓRNIKA.
A ty jesteś leń, bo tworzysz kolejny temat na szybko i nawet nie chce ci się podać linku do źródła.
Czuję się jakbym rozmawiał ze starszym.  Dziękuję dobranoc


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec, 2019, 14:12 »
A ty jesteś leń, bo tworzysz kolejny temat na szybko i nawet nie chce ci się podać linku do źródła.
Czuję się jakbym rozmawiał ze starszym.  Dziękuję dobranoc
co innego to ode mnie

Też Cię lubię. mamy godzinę 14:13 jak w tej pieśni: " świat w mroku tkwi, trudne to dni......" mrok to nie noc ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D "dobranoc"

Jesteś lub byłeś w ogóle świadkiem?

Coś mi się wydaje, co nie. >:D
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2019, 14:15 wysłana przez WIDZĘ MROKI »



WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec, 2019, 15:14 »
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2019/rozwijaj-umiejetnosc-studiowania/
Łapcie   ;)

"Artykuł ten będzie studiowany od 29 Lipca do czwartego Sierpnia" cytat lektora.

 Nie jestem żaden sztuderowany człek, ale jakoś mi to nie brzmi.

Każdego dnia, co i ile będą sztuderować? ;D

Mam to głęboko w siedzeniu.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec, 2019, 18:27 »
   Nic nie sądzę bo nie czytam propagandy. Nie po to odchodziłam z org...aby nadal się tym truć.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec, 2019, 18:51 »
Warto by się zapytać świadków czy jest różnica między studiowaniem Bibli a studiowaniem strażnicy, jeżeli jest to nie może być studiowanie strażnicy studiowaniem Biblii
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline josh82

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec, 2019, 19:43 »
Ten artykuł będzie chyba studiowany za tydzień i chyba się wybiorę na zebranie, bo dziś miałem intensywną dyskusję z dwoma starszymi (robię remonty i teraz pracuję z trzema starszymi z różnych zborów przy wykańczaniu domu czwartego starszego:) ) na temat strażnicowej interpretacji Rzm. 6:7 ("bo kto umarł, został uwolniony od swego grzechu") i jeden z nich w pewnym momencie po prostu zamilkł, kiedy już dłużej nie mógł bronić Strażnicy. Drugi szedł w zaparte i kręcił jak mógł, żeby tylko ie przyznać, że to błędna interpretacja ("to można różnie interpretować", "trzeba czekać na Jehowę, żeby wyjaśnił", "na to trzeba spojrzeć z szerszej perspektywy" itd.). Ten pierwszy patrzył na "krętacza" i coraz szerzej oczy otwierał słuchając go. Na koniec obiecał, że przestudiuje ten rozdział i poprosi Boga (nie powiedział "Jehowę") o zrozumienie. :)

Jest zatem nadzieja, że starszy z dwudziestoletnim stażem, po raz pierwszy w życiu zrobi prawdziwe studium Biblii.

Trzymajcie za niego kciuki (lub módlcie się - jeśli jesteście wierzący), by dostrzegł prawdę.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec, 2019, 20:28 »
Ten artykuł będzie chyba studiowany za tydzień i chyba się wybiorę na zebranie, bo dziś miałem intensywną dyskusję z dwoma starszymi (robię remonty i teraz pracuję z trzema starszymi z różnych zborów przy wykańczaniu domu czwartego starszego:) ) na temat strażnicowej interpretacji Rzm. 6:7 ("bo kto umarł, został uwolniony od swego grzechu") i jeden z nich w pewnym momencie po prostu zamilkł, kiedy już dłużej nie mógł bronić Strażnicy. Drugi szedł w zaparte i kręcił jak mógł, żeby tylko ie przyznać, że to błędna interpretacja ("to można różnie interpretować", "trzeba czekać na Jehowę, żeby wyjaśnił", "na to trzeba spojrzeć z szerszej perspektywy" itd.). Ten pierwszy patrzył na "krętacza" i coraz szerzej oczy otwierał słuchając go. Na koniec obiecał, że przestudiuje ten rozdział i poprosi Boga (nie powiedział "Jehowę") o zrozumienie. :)

Jest zatem nadzieja, że starszy z dwudziestoletnim stażem, po raz pierwszy w życiu zrobi prawdziwe studium Biblii.

Trzymajcie za niego kciuki (lub módlcie się - jeśli jesteście wierzący), by dostrzegł prawdę.

Jak organizacja interpretuje Rzymian 6:7 bo nie bardzo wiem gdzie szukać
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline AndrzejK

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec, 2019, 21:11 »
Problemy z interpretacją listów Pawła wynikają z tego, że to nie są pisma natchnione tylko apokryfy tak jak ewangelia Łukasza i Marka. To dzięki dołączeniu listów Pawła i tych dwóch ewangelii mogło powstać takie zamieszanie wśród religii z gruntu chrześcijańskich. Paweł i Łukasz to koledzy, jeden uwiarygadnia drugiego a obaj szerzą herezję. Przeczytajcie początek ewangelii Łukasza, nawet nie wspomina o natchnieniu swojego dzieła, to jego prywatne wypociny skażone herezją. Tylko on pisze o jakiejś dziwnej przypowieści o bogaczu i Łazarzu, która posłużyła wielu odłamom religijnym na spory i interpretacje stały się źródłem zamętu. A Paweł, tak bardzo uwiarygodniony w Dziejach Ap. to faryzeusz, swoimi listami wprowadził wiele zamętu, dzięki swym satanistycznym wywodom na temat działania ducha wprowadził zamęt na świecie, jego opis zebrań gdzie dochodzi do mówienia językami, jeden mówi inny tłumaczy to msze satanistyczne na czym wzorują się zielonoświątkowcy. Nawet u SJ Paweł jest bardziej ceniony niż Piotr. Mało tego, oszust Łukasz przedstawia scenę jak to Paweł gani Piotra, co ma świadczyć o tym, że Piotr to ktoś słabszy duchowo. Pan Jezus przez ponad 3 lata kształcił swoich uczniów na apostołów, to do Piotra zwracał się "paś owieczki moje" i nagle zmienił zdanie? Powołał apostoła z faryzeuszy? Po co?


Offline josh82

Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec, 2019, 21:26 »
Bugareszt - wg Strażnicy werset ten mówi, że kiedy dosłownie umrzemy zostajemy uwolnieni od swego grzechu. Problem w tym, że dwukrotnie Paweł pisze w tym samym liście do adresatów, że oni zostali uwolnieni od swego grzechu. Nasza dyskusja dotyczyła tego, czy Rzymianie, do których swoje słowa kierował Paweł byli fizycznie martwi?
Zgodziliśmy się, że nie mogli być martwi, więc interpretacja Strażnicy jest błędna.
I jeden ze starszych, z którymi rozmawiałem nie potrafił w żaden sposób obronić tej interpretacji i obiecał przestudiować cały rozdział i ogólnie temat.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: STRAżNICA MAJ 2019 STRONA
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipiec, 2019, 21:27 »
Jak organizacja interpretuje Rzymian 6:7 bo nie bardzo wiem gdzie szukać
[/b][/size]
Znalazłem tylko jeden odnośnik w publikacjach do listu do Rz. 6:7.
Książka it - 1 str 525.
Podstawa osądzania.


,,W Objawieniu 20:12 gdzie opisano, co będzie się dziać na ziemi podczas Dnia Sądu, wspomniano też, że wskrzeszeni umarli będą ,,sądzeni z tego, co napisano z zwojach, według swych uczynków". Podstawą owego sądu nie będą uczynki popełnione przez nich przed śmiercią, gdyż w liście do Rz 6:7 zanotowano zasadę: ,,Kto umarł, został uwolniony od swego grzechu".

Apokalipsa św Jana
(12): I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. [Biblia Mesjańska, Ap 20]


Książka ,,Wspaniały finał Objawienia już bliski"
Komentarz do Objawienia 20:12

Jan widzi tłum znacznie liczniejszy od wielkiej rzeszy ocalonych. W jego skład wejdą miliardy.,, (12a): I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem. I otwarto zwoje".. ,,Wielcy i mali" to bardziej lub mniej wpływowi ludzie, którzy żyli na ziemi w ciągu 6000 lat. W ewangelii spisanej przez apostoła Jana wkrótce po Księdze Objawienia Jezus mówił o Ojcu: Dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy (w grobowcach pamięci) usłyszą głos jego i wyjdą (Jana 5: 27-29). Cóż za oszałamiający zamiar! Oznacza odwrócenie tego, z czym ludzie musieli godzić w ciągu całych dziejów: umierania i grzebania umarłych.....................


Ap. św Jana 20:12b Otwarto Inny zwój, jest to zwój życia. I umarli byli sądzeni z tego co zapisano w zwojach, według swych uczynków.......
Cóż za zdumiewające wydarzenie! Pewną rolę odgrywają w nim morze, śmierć i Hades, przy czym warto zaznaczyć, że terminy te nie wykluczają się wzajemnie. .....................Te prorocze słowa można uznać za solenne zapewnienie, że nikt nie zostanie przeoczony.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec, 2019, 21:52 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,