Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?  (Przeczytany 6471 razy)

Offline mczcz

Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« dnia: 24 Lipiec, 2019, 14:15 »
Witam wszystkich,

Długo zbierałam się z napisaniem tutaj jakiejkolwiek wiadomości, przecież każdy z nas, zanim został wykluczony miał wpajane do główki, że takie fora są surowo zakazane. Chyba jednak samotność, jaką odczuwam dzięki wspaniałomyślnej decyzji starszych sprawiła, że odzywam się do Was.

Zostałam wykluczona parę lat temu, po tym jak poprosiłam starszych o ratunek. Mój mąż, oczywiście brat z dobrego domu okazał się ćpunem i alkoholikiem i mnie bił. Popychał, rzucał na podłogę, szarpał za włosy. Podczas jednej z rozmów koordynator zboru, któremu pokazałam siniaki powiedział, że mamy dać sobie buzi i się pogodzić. Dopiero kiedy w domu pojawiła się policja, a mąż groził mi śmiercią po prostu odeszłam. Tatuś idealnego synka miał układy, więc od początku mogłam się domyśleć, że i dla mnie się to dobrze nie skończy. W nagrodę wykluczono i mnie! Mimo prób odwołania się usłyszałam, że może podejmują złą decyzję, ale mogę starać się o przyłączenie i udowodnić, że się mylili. Chyba nie muszę mówić, że zbywano moje próby powrotu, a mój oprawca szybko wrócił do szeregów. Dalej robi swoje, mam na myśli używki i krzywdzi kolejne osoby, pod przykrywką brata.

Widząc jak w zborze działają układy i pieniądze, jaka jest niesprawiedliwość, jakie jest podejście do ofiar, jakie jest podejście do delikatnych spraw.. jak wygląda komitet odwoławczy, podczas którego sześciu mężczyzn nie mających najmniejszego wykształcenia psychologicznego, próbuje udawać, że wie co robi i wypytuje o bolesne rzeczy, wiedząc że i tak będzie im wygodniej się mnie pozbyć niż mi pomóc.

Jaki mamy efekt...
Jestem młodą osobą, ze zrujnowaną psychiką. Obdartą z marzeń o szczęśliwej rodzinie, obdartej z kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi,  wyrzuconą jak śmieć przez osoby, które błagałam o pomoc i ślepo wierzyłam, że mnie jakoś wyratują. Jestem osobą, która zrozumiała, że cała organizacja jest jedną wielką ściemą, że to w czym byłam wychowywana jest kłamstwem. Do dzisiaj nie wiem, z jakiego powodu mnie wykluczono. Tzn. wiem, pozbyto sie problemu w najprostszy sposob, ale to nie jest wytlumaczenie...

Apeluję do każdego, kto ma problemy, żeby nie szukał pomocy u starszych. Apeluję do kobiet, których mężowie będący braćmi stosują wobec nich przemoc - uciekajcie.

Dzis korzystam z pomocy psychologa, chlop nie moze uwierzyc w to co opowiadam. Gleboko wierze, ze jeszcze sprawiedliwosc wroci.

Pozdrawiam wszystkich i wspolczuje wszystkim, ktorzy tu sa.

M.


Offline Gremczak

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec, 2019, 14:20 »
No to dzień dobry mczcz.


Offline Storczyk

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec, 2019, 14:32 »
Witam Cię,albo jak wolisz dzień dobry :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec, 2019, 15:03 »
Dzień dobry  :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec, 2019, 15:18 »
Witam i ja. Kolejna smutna historia!!!!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Fantom

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec, 2019, 18:07 »
Dobry, dobry :) Żal,rozgoryczenie to normalne po takich przejściach. Mam nadzieję, że z czasem uporasz się z tym. Niestety wiem to z własnego doświadczenia, bracia w sprawach rodzinnych raczej uciekają od prawdziwej pomocy. Zazwyczaj ogranicza się to do słów: chodźcie na zebrania, do służby, a człowiek w takiej sytuacji potrzebuje empatii. Od razu się wyczuwa takie osoby czy ta ich ''pomoc'' jest urzędowa, czy po prostu ludzka. To urzędnicy realizujący wytyczne przełożonych. Pozdrawiam.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline ihtis

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec, 2019, 18:41 »
Witam wszystkich,

Długo zbierałam się z napisaniem tutaj jakiejkolwiek wiadomości (...)

M.

Dzień dobry, witaj. Bądź z nami ile chcesz i jak chcesz :-)
Przemoc nie jest akceptowana, zarówno fizyczna jak i duchowa. Z obiema formami mamy do czynienia zbyt często  :-[


Offline Takajaja

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:04 »
Witaj "mczcz" :-))
Oczywiscie twoja historia nie nalezy do fajnych.
Ale fajnie że weszlas na forum i chcesz sie z nami podzielic twoimi przyzyciami. Chociaz na pewno smutno bedzie je czytac to wiedz że są tu ludzie dla ktorych ty i twoja historia są ważne.
Pisz kochana co chcesz i co ci lezy na wątrobie ......
Jak to sie stalo ze zistałaś SJ?

Pozdrawiam Serdecznie


Ola

  • Gość
Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:19 »
Dzień dobry M. Każda z opowiedzianych tu historii jest mniej lub bardziej dramatyczna. Zapewniam Cię że tu znajdziesz zrozumienie i pocieszenie. Zawsze bądź sobą!
Pozdrawiam serdecznie Ola.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:27 »
Dzień dobry,
świetnie, że korzystasz z pomocy specjalisty. Zborowi troglodyci, potrafią naprawdę zniszczyć życie ludziom. Trzymaj się i mam nadzieję, że forumowa społeczność bedzie dla Ciebie duzą pomocą.


Offline Terebint

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:29 »
Dzień dobry :)

pisz na forum, jak najwięcej i wyrzucaj z siebie emocji tyle ile się tylko da. Takie wyżalanie się na forum w anonimowym i w półanonimowym gronie pełni naprawdę bardzo dobrą funkcję terapeutyczną. Wiem, coś na ten temat, bo na pierwszym forum wyrzuciłem z siebie kilka tysięcy emocjonalnych postów i przyniosło mi to jakiś tam rodzaj oczyszczenia...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Aliki

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:30 »
Witaj kochana... przeczytałam już wiele historii ofiar WTS i zawsze jednakowo przeżywam szok i ból. Jak cudownie, że dałaś radę odejść! To jest trudne. Mam nadzieję, że Twoje rany się goją i życie daje Ci dobro, na które zasługujesz. Czuj się u nas dobrze i pomagaj ratować tych, co mogą wpaść w pułapkę jedynej prawdziwej albo już w niej tkwią.
Ja wysłalam list 3 tygodnie temu ale dopiero dziś zostanę ogłoszona.  :) V
Jednak z powodu męża zabetonowanego po czubek głowy, to paskudztwo będzie obecne w domu :'(
Ściskam Cię serdecznie, jak chcesz to pisz na priv


Offline Cytryna

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:58 »
Dzień dobry :)
Bardzo dobrze,że korzystasz z pomocy specjalisty.Hydrauliki ,montery i murarze w roli psychologów zborowych .... to nie mogło się dobrze skończyć.


Offline Agnesja

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipiec, 2019, 21:42 »
Witaj mczcz!
Współczuję takich złych doświadczeń, które Cię spotkały, ale myślę że warto byś nie żałowała tego, że Ciebie wykluczyli. Jeśli zdasz sobie sprawę, że ta organizacja nie ma nic wspólnego z wielbieniem Boga i samego Pana Jezusa.
Jak KS postąpił z Tobą to mi się w głowie nie mieści, ja to bym tam zadymę im zrobiła na tym ich komitecie . Przecież to Ty byłaś ofiarą w toksycznym związku.Nie rozumiem jednego dlaczego oni zawsze bronią oprawców.

Kochana ciesz się tym że jesteś wolna od tej chorej sekty i to już jest za Tobą.
Teraz pomyśl o sobie  żebyś znalazła nowych przyjaciół,  którzy są przy tobie nie z wyrachowania  tylko dla samej Ciebie.
Życzę Ci tego z całego serca.

Mam pytanie ;Czy masz dzieci?
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Adam_73

Odp: Może tutaj mi ktoś powie "dzień dobry" ?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec, 2019, 23:42 »
witaj serdecznie :)

tylko jedna moja uwaga, sprawiedliwosc... czy ja wiem, po co Ci to, lapiej zamknij co bylo za soba i zyj swoim (nowym) zyciem
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...